Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 610 Następna
Autor Wiadomość
Post: 13-09-2010 07:42 
Offline

Rejestracja: 06-10-2009 10:35
Posty: 15
polecam bar po prawej stronie na przejściu granicznym w Barwinku , dobre jedzonko i nie drogie :)


Na górę
Post: 13-09-2010 09:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
A jadł ktoś w barze koło Centrum w Tylawie? jest tam coś oprócz frytek i piwa?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 13-09-2010 10:05 
Offline

Rejestracja: 13-07-2010 20:49
Posty: 19
Ja polecam jedzenie w karczmie przy Stadninie Koni Huculskich w Regietowie - placek regietowski - rewelacja! I ceny naprawdę sensowne.


Na górę
Post: 13-09-2010 12:34 
Offline

Rejestracja: 06-10-2009 10:35
Posty: 15
nie polecam Baru w miejscowości Grab, pierogi takie małe i rozmrażane . Ale pod sklepem bardzo sympatycznie i można pogawędzić z miejscowymi tubylcami...........


Na górę
Post: 14-12-2010 17:44 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010 00:38
Posty: 11
Jasło-restauracja Toskania w okolicach dworca. Pizza z pieca na drewno, dobra, spagetti takie sobie, ale porcja ogromna, naleśniki z serem pycha, ale przebój to barszcz czerwony z uszkami-moja Mama by się przy świątecznym stole takim mogła chwalić. Ceny-średnie.

Krempna-Bar Beskidzki przy ośrodku Pod jodłą. Bigos pycha, porcja więcej niż średnia za 6 zł.
Przy stoliku obok towarzystwo także bardzo chwaliło swoje dania oraz wybór piw w barze.


Na górę
Post: 14-12-2010 23:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Jedliśmy w Karczmie Beskidzkiejw Krempnej. Nigdy jeszcze w Beskidzie Niskim nie jadłam tak dobrych zup. Żurek domowy bardzo dobry ale za to zupa ogórkowa rewelacyjna. Schabowy kiepski ale surówki naprawdę dobre. Śniadanie bardzo obfite, sałatka z piersi kurczaka, wędliny, sery itd, trzy rodzaje kawy, herbata i czekolada.
Co najciekawsze polubiłam tam piwo. Nie sądziłam, że jest tak dobre. Oczywiście to z małych browarów. Musze przyznać, że barek jest zaopatrzony rewelacyjnie. Piwa niepasteryzowane, przeróżne, cieszan miodowe rządzi.


Na górę
Post: 15-12-2010 11:04 
Offline

Rejestracja: 15-12-2010 11:00
Posty: 103
Lokalizacja: Rzeszów
No to i ja dorzucę swoje typy.
Nie wiem jak teraz ale kiedyś karczma Trafunek w Dębowcu, zupy jak dla mnie pierwsza klasa i bardzo tanio.
Pizzeria w Dębowcu też całkiem przyjemna.

A tak w ogóle to mój pierwszy post więc witam wszystkich

_________________
Chodzę sobie to tu, to tam - częściej tam :)
http://www.swiadomyrodzic.pl/ - Integracja Sensoryczna, diagnoza i terapia SI


Na górę
Post: 15-12-2010 12:01 
Offline

Rejestracja: 20-04-2010 13:37
Posty: 28
Polecam restaurację-hotel "Wichrowe Wzgórze"w Nowym Żmigrodzie.Każde danie rewelacyjne w smaku,a ceny bardzo,bardzo przystępne.Pierogi na najwyższym poziomie:ruskie,z kapustą i grzybami,ze szpinakiem.Restauracja bardzo przestrzenna,zaplecze kuchenne sterylne, a obsługa miła.Noclegi w niskich cenach,pokoje natomiast czyściutkie i przyjemne.POLECAM!Natomiast jedzenie w Tylawie polecam tylko dla odważnych.


Na górę
Post: 15-12-2010 13:05 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
A co powiecie na temat Karczmy Łemkowskiej w Krynicy?

Byliśmy tam w sierpniu z ekipą i nie do końca jesteśmy zadowoleni... Jedzenie było naprawdę ok, wystrój lokalu z akcentami w stylu łemkowskim też fajny, ale nas uderzyła obsługa... A konkretnie Pan obsługujący, jego teksty i żarty nie zawsze są zabawne i pożądane przez klientów a często nawet wkurzające. Po za tym nie mam zastrzeżeń. ;)

Aha w tym obiekcie na górze jest Hotel Nikifor.
więcej info tu: http://www.krynica.pl/Noclegi/art-Hotel ... R-o27.html

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 20-01-2011 15:24 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
W Dukli zniknęła z mapy gastronomicznej pizzeria po północnej stronie rynku - od jesieni jest zamiast niej szmateks, choc moze to tylko zmina sezonowa, i w lecie jak wróca turyści znow zaczną robic pizze :wink: ?

W pizzerii naprzeciwko, czyli "lagunie" pod pttk-iem pojawił się szyld "doner kebab", ale konsekwentnie od lat nie odczuwam potrzeby wypróbowania ich wyrobów, więc ano i pizzy ani o kebabie się nie wypowiem.

Po drugiej stronie bramy w barze "tawernie" konsekwentnie za to dania barowe - żurek, schabowe, itp, stosunkowo niedrogo i dotąd się nie otrułem, jeśli chodzi o doznania smakowe - przeciętnie ze wskazaniem na dobre. Na schabowego zdarzało mi sie czekać baaardzo długo, ale za to był swiezy i całkiem smaczny, napewno nie z mikrofali :wink:

W październiku natomiast, w trakcie samotnej pętli rowerowej trafilem nie do końca planowo do gościnca Banica. Dostałem żurek - OBJAWIENIE, w życiu nie jadłem lepszego, po prostu mistrzostwo, pełen różnych rodzajów mięsa, dodatkowo kraszony serem, i choć nieskromnie powiem że najbardziej smakuje mi żur wg mojego własnego przepisu, to tu - chapeaux bas!, pokornie uznałem wyższość, i wyskrobałem michę do statniej kropelki. Na dodatek to cudo plus kubeł herbaty kosztowało mnie 10zł, zważywszy na doznania smakowe bardziej niż warto...
Nie dokońca czułem tylko o co chodzi w panującej w tym przybytku atmosferze, cuś nieokreślonego mi tam nie grało, potem dopiero na tym forum naczytałem się opinii o gościnności rzeczonego gościńca. Coż, nie dokońca się mogę zgodzić ze wszystkimi - jeść mi dali, psem mnie nie poszczuli, choć fakt, można było odnieść wrażenie że "zakłóciłem" swoim przybyciem ich błogi spokój...

Lucyna pisze:
Piwa niepasteryzowane, przeróżne, cieszan miodowe rządzi.

Zapewne chodzi o Ciechan :)


Na górę
Post: 20-01-2011 16:38 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Przepraszam za DP, ale korekta do postu powyżej:

oczywiście pizzeria pod pttk-iem to "wyspa skarbów", laguna była kiedyś po przeciwnej stronie rynku...

(Swoją droga ciekawe, skąd taka kumulacja marynistycznych nazw w dość odległej od morza Dukli - tawerna pod piratem, wyspa skarbów, błękitna laguna... :lol: )

Acha, w Banicy byłem na samym koncu września, nie w październiku jak napisałem, choć dla smaku podawanego tam żurku - bez znaczenia :wink:


Na górę
Post: 20-01-2011 17:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Też kiedyś ze trzy lata temu w lutym, w paskudny zimowy, ponury i odwilżowy dzień, kiedy lał deszcz a błoto było po kolana trafiłam do Banicy, nie wiedząc prawie nic o historii tego miejsca.
Szliśmy wtedy niewielką grupą trasą Magura Małastowska - Bartne (z małymi "odboczkami")
Co nieco o tym miejscu wiedziałam od Kolegów z SKPB Lublin, ale nie miało to wpływu na moją ocenę - pensjonat jak pensjonat - ładny wystrój, czysto, ciepło.

Zjedliśmy faktycznie przepyszny żurek, niektórzy równie smaczne pierogi, napili się herbaty z sokiem.
Ale tez odczuwałam takie wrażenie że nie jestem "u siebie".
Położyłam to jednak na karb tego, że byliśmy totalnie mokrzy, ubłoceni i mimo tego że zdjęliśmy buty i ochraniacze - to być może gospodarze bali się, że zabrudzimy im pięknie wypastowane podłogi.

Co do Dukli - w wymienianej tu pizzerii "Wyspa Skarbów" jadłam w tym roku w listopadzie bardzo smaczne i całkiem niedrogie pierogi ruskie.

Edycja: - w sumie to nie jestem pewna nazwy tego miejsca, ale chodzi mi o lokal do którego się wchodzi z sieni w lewo.

Gdzie jeszcze można zjeść coś dobrego w samej Dukli ?

Pozdrowienia

Basia


Na górę
Post: 20-01-2011 17:24 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Lokal z sieni w lewo to Tawerna pod Piratem :)


Na górę
Post: 08-05-2011 12:15 
Offline

Rejestracja: 07-05-2011 21:16
Posty: 1
Radocyna-permanentnie Hotel Nadleśnictwa!

szczególnie obiady na zamówienie
lepsze niż serwowane przez niejedną firmę farmaceutyczną
na konferencjach dla początkujących lekarzy


Na górę
Post: 11-05-2011 17:21 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Radocyna - popieram, trochę rzeczy tam zjadłem - wszystko było ok!

Z mapy Grybowa zniknęła starożytna (czyli gierkowska albo gomułkowska w swym zewnętrznym wyglądzie) "Kaskada" - została już tylko dziura w ziemi, a niebawem ma tam być tymczasowy most :cry:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 610 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl