Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

X Spotkanie Zdynia - wycieczka.
Czas głosowania minął 21-11-2014 07:32
Start w Banicy - kamieniołom na Maguryczu - Dziamera - w stronę Zawierszy - Pętna - Wierch Wirchne - Banica 31%  31%  [ 5 ]
Start w Gładyszowie. Magura, Wirchne, Gładyszów. Z uwzględnieniem cm. 59, 58, 60(65?), 63, 61. 56%  56%  [ 9 ]
Popowe Wierchy, Wołowiec szlakiem, powrót przez Czarną i koło Watry. 13%  13%  [ 2 ]
Zdynia, Czarna, Długie, Radocyna, Konieczna (lub w przeciwnym kierunku). 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów: 16
Autor Wiadomość
Post: 24-11-2014 08:50 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
No i po spotkaniu...
Należą się wielkie podziękowania organizatorom za poświęcony czas i siły. Wycieczka z przewodnikiem - wyborna, prelekcje jeszcze wspanialsze - a zaznaczam, że nie zażyłem ani kropli płynów upiększających rzeczywistość (jak nigdy!) ;)
Piękne wspominki z poprzednich spotkań (udowodnione zostało zdjęciami, że pogoda trzyma równy poziom), dynamiczna prelekcja prof. A. Olejko (tylko człek wspomagający przysypiał ;)), prezentacja MPN - filmy i zdjęcia - niesamowite. Straszono nas rówież zbójcami (a całkiem sporo ich było), uspokojono cytując międzywojenne raporty policji. Obszerna prezentacja KG dotycząca cmentarzy, które zaprojektował Dušan Jurkovič pokazała sporo ciekawostek jak choćby zagadkę inskrypcji z cm. 4 czy macewy na cm. 60 - pewnie nie tylko ja jestem wdzięczny organizatorom za pozwolenie dokończenia prelekcji :-)
Mira - rydze jak zawsze pyszne a smalczyk - poezja :-)
I tylko szkoda, że zabrakło jednego ze stałych uczestników...Zdrowiej, bo kupa roboty jeszcze czeka.
Mam nadzieję, że tym razem zgrzytów ze zbiórką kasy za uczestnictwo nie było, brakuje mi jeszcze doprecyzowania informacji, który to krzyż w Lipnej będzie zrobiony i co najwżniejsze - kiedy.
Zastanawiałem się, czy nie zmienić frontu i nie zacząć namawiać na przesunięcie terminu spotkania bardziej w kierunku zimy (skoro na październik się nie da ;)), ale w sumie po paru latach się przyzwyczaiłem :-)
Wracając nocą jedno pytanie mi się nasunęło - czy macie jakieś rozeznanie ile osób uczestniczących w spotkaniu dowiedziała się o nim z tego forum a ile z FB, bo coś mi się wydaje, że młoda krew to tylko przez FB do nas trafiła - pytana o forum przeważnie odpowiadała, że nie zna...


Na górę
Post: 24-11-2014 18:28 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
No i po spotkaniu...najsamprzód docenić trzeba organizatorów i podziękować Im za to, że dzięki Ich staraniom po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym zacnym przedsięwzięciu. Niniejszym więc dziękówa i szacun ;)

Co do terminu spotkania to pisałem już w ubiegłym roku, iż wg mnie lepiej byłoby organizować je jakiś miesiąc wcześniej, na dłuższym dniu. Jak jednak dowiedziałem się podczas weekendu - jest to wykluczone, niemożliwe i nie do przeskoczenia, więc milknę w tej kwestii :)

Co do prelekcji - na plus wspomnienia z poprzednich spotkań, opowieść o zbójach bieszczadzkich i prelekcja MPN-u. Na minus zdecydowanie zbyt długi czas poświęcony na prelekcje (bite 8h z 40min przerwą na kolację). Jak dla mnie i kilku (a może i kilkunastu) innych osób zdecydowanie za długo. Proponowałbym organizatorom pogłówkować nad pewną modyfikacją planu sobotniego popołudnia (nie mówię żeby całkiem rezygnować z prelekcji ale trochę je skrócić, tak żeby przybysze nie posnęli w ich trakcie i żeby można było, po ich zakończeniu, uskutecznić jakąś biesiadę w liczniejszym niż w sobotnią noc gronie).

Sobotnia wycieczka jak najbardziej na plus, mimo trochę roztopionego asfaltu ;)

Piątkowy wieczór - jak zawsze niezapomniany. Zajebista atmosfera :)

Kończąc ten przydługi wywód raz jeszcze dziękuję organizatorom oraz wszystkim osobom, które uczestniczyły w spotkaniu. Fajnie było spotkać się kolejny raz i poznać nowych ludzi. Miło było poznać opowieści i doświadczenia ze szlaków BN i podzielić się swoimi :) Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok, pozdro :)


Na górę
Post: 27-11-2014 15:58 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Oj, fajnie było. To moje pierwsze spotkanie, coś czuję, że nie ostatnie. Szkoda, że załapałem się tylko na wycieczkę i większość prelekcji - ale i tak wspominam miło.

Tak gwoli uzupełnienia, prelekcje. Przyszła mi do głowy taka zagadka: kto wie, dlaczego prof. Olejko - historyk przecież - był łaskaw dwukrotnie uczynić uwagę, że:

Cytuj:
nie trzeba być prawnikiem, żeby...


Poza tym - opowiadając o Słowacji i II wojnie światowej, nagle myśl swą skierował ku wojnie wcześniejszej, stwierdzając, że

Cytuj:
jeśli ktoś myśli, że można badać historię Wielkiej Wojny tylko w oparciu o zasoby archiwum w Wiedniu, to popełnia błąd


Mogę tylko dać słowo honoru, że szalenie miło mi było tego wysłuchać, takie te dygresje sympatyczne były :wink: Cytaty oczywiście z pamięci i nie są dosłowne, bo nie nagrywałem :D

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 28-11-2014 09:47 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Pewnie mało co osób wogóle zwróciło na to uwagę a jeszcze mniej wiedzialo o co chodzi :wink:
Jadąc na spotkanie obawiałem się jakiejś jatki - łagodniutko przeszło :D


Na górę
Post: 28-11-2014 10:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Więcej szumiało w kuluarach...

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 28-11-2014 11:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
No nie mów, że znów rozruba była.
Nie zauważyłem, pewnie się wcześniej ewakuowałem ;)


Na górę
Post: 28-11-2014 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Spotkanie oczywiście pierwsza klasa:) Prelekcje, rozmowy, ludzie.

Dzięki wszystkim! Organizatorom, prelegentom, pani Zosi i oczywiście wszystkim obecnym!

A tak z innej beczki - z pokoju 7 pożyczona została książka o Jaśliskach do pooglądania przez kolegę o imieniu, którego niestety nie pamiętam.

Rzeczonego kolegę proszę o kontakt na priva:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl