Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:42

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 18-09-2014 08:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
X Jubileuszowe Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego i portalu www.beskid-niski.pl odbędzie się:

W Zdyni, w gościnnym Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym, w dniach 21-23 listopada roku bieżącego.

W tym roku kilka nowości - wśród nich Odmienione i rozbudowane królestwo Pani Zosi.

Nowością będą również nowe zasady wzięcia udziału w spotkaniu - W skrócie Spotkanie to wspólna kolacja i nocleg. I w Spotkaniu wezmą udział tylko osoby, które z powyższych skorzystają. Cena będzie liczona za całość + ew. dodatkowo nocleg i wyżywienie w piątek.

Szczegóły podamy wkrótce.

Btw. Bartek dopina listę prelegentów - będzie ciekawie.

No i tradycyjnie zapraszam do dyskusji.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 09:01 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
HM pisze:
...Nowością będą również nowe zasady wzięcia udziału w spotkaniu - W skrócie Spotkanie to wspólna kolacja i nocleg. I w Spotkaniu wezmą udział tylko osoby, które z powyższych skorzystają.

To chyba jakis żart???
Albo celowo ustalony warunek, by wyciąć ze spotkania tych bardziej miejscowych - spotkanie zarezerwowane tylko dla miłośników z daleka???

Choć z drugiej strony przynajmniej problem z głowy, bo jednak wolałem formułę, że spotkania odbywały się w różnych miejscach - 3 raz pod rząd w jednym miejscu...?
Że o Radocynie i pewnych obietnicach nie wspomnę...


Na górę
 
Post: 18-09-2014 09:21 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
HM napisał(a):
...Nowością będą również nowe zasady wzięcia udziału w spotkaniu - W skrócie Spotkanie to wspólna kolacja i nocleg. I w Spotkaniu wezmą udział tylko osoby, które z powyższych skorzystają.

To chyba jakis żart???
Albo celowo ustalony warunek, by wyciąć ze spotkania tych bardziej miejscowych - spotkanie zarezerwowane tylko dla miłośników z daleka???

Na to wygląda Dlugi :shock: , to jakaś dywersyjna akcja :wink: . Co z tą Polską zrobili... :wink: :D :lol:

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
 
Post: 18-09-2014 09:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dlugi - Gdyby spotkanie było organizowane na leśnej polanie - nie byłoby problemu, niech wpada kto chce. Leśna polana nie ponosi kosztów z powodu spotkań. Formuła gdzie ktoś nam udostępnia Ośrodek, a do tego ośrodka nagle ładuje się kilkadziesiąt osób wpadających tylko na prelekcje i nie ponoszących żadnych kosztów jest nie w porządku. Próbowaliśmy wprowadzać formę odpłatności jako zbiórkęna Magurycza - okazało się, że do puch wrzuciła połowa uczestników.
Spotkanie to przede wszystkim Spotkanie - taka była jego pierwotna formuła, prelekcje są po to aby spotkanie uatrakcyjnić. Wprowadzone zmiany po za aspektem przyzwoitości rozliczenia z gospodarzami mają na celu również wyeliminowanie osób nie zainteresowanych spotkaniem, a wpadających tylko na prelekcje "i ani be, ani me, a po prelekcji nawet bez dowidzenia".

Spotkanie jest dla wszystkich, nie rozumiem, dlaczego piszesz, że miejscowi nie mogą w nim wziąć udziału? Mogą jak najbardziej.

W Zdyni, bo takie były ustalenia jeszcze kilka lat temu.
A o Pani Wioli pamiętamy, mamy dług i ten dług spłacimy.
Myślę, że w następnym roku.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 12:48 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Motywację bardzo staram się zrozumieć, problemy też ale... Ośrodek, rozumiem, zarabia na nocujących i jedzących. Oprócz nocujących i jedzących są - rozumiem - i tacy, którzy bezczelnie wpadają np. tylko czegoś posłuchać albo z kimś porozmawiać. Nie pojmuję natomiast, jakie koszty ponosi z tytułu obecności takich niechcianych gości Ośrodek? Oddychają jego powietrzem, jego atmosferą, ale to - jak mniemam - są zasoby, które się same regenerują. Możliwe, że woda w wc, ale w takim razie można wprowadzić odpłatność za wc i koniec, jeśli to taka tragedia.

Dojrzewałem do wybrania się kiedyś na takie spotkanie. Mam do Zdyni jakieś 150 km, więc niechybnie nocowałbym, na wykupieniu kolacji też bym jakoś strasznie nie stracił. Jednak skoro impreza jest zamknięta, ochota mi opada. W takiej "formule", na Spotkanie Wieczerzających i Nocujących w Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym, nawet jubileuszowe, chyba się nie skuszę :wink:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
 
Post: 18-09-2014 13:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na poprzednim spotkaniu w szczycie była blisko setka ludzi - nocowało (ponosiło jakiekolwiek koszty) 37. Połowa (pomijam ludzi, którzy są z nami od zawsze i z jakichś względów musieli wracać na noc, prelegentów i gości zaproszonych) - Połowa wpadła tylko na prelekcje.
Ani nam, ani gospodarzom nie przyszło by do głowy takie formalizowanie pobytu - ale skala zjawiska jest za duża.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 13:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
W odniesieniu do powyższego....
1. Weterani spotkań oczywiście przyjmowani będą na starych zasadach... (wszyscy wiedzą o kogo chodzi)
2. Nie ma niestety drugiego takiego ośrodka jak Zdynia, który zaoferowałby nam takie warunki jakich oczekujemy - przede wszystkim chodzi tu o salę prelekcyjną. Fajnie było się spotykać w różnych miejscach ale sala musi przyjąć minimum 80 osób - dla przykładu w Radocynie jest możliwość uczestnictwa max 50 osób
3. Nie do końca rozumiem oburzenie osób, które dotychczas nie uczestniczyły w spotkaniu zarzucając nam, iż spotkanie "jest zamknięte" - każdy może uczestniczyć jeśli zapłaci za nocleg i jedzenie według stawek ośrodka.
Przejrzałem dziś warunki uczestnictwa w wielu innych tego typu spotkaniach (biwaki, zimaki, prelekcje, sudety, bieszczady itp) i tylko my odstawiamy taką partyzantkę. Tam są jasne warunki uczestnictwa, podany koszt i nikomu to nie przeszkadza i nikt nie protestuje tym bardziej, iż w naszym przypadku są to ceny ośrodka w Zdyni a nie ma na tym żadnego narzutu.
4. I ostatnie...założeniem organizowania spotkań była chęć porozmawiania, pożartowania, pośpiewania a prelekcje i filmy miały być dodatkiem a niestety z przykrością stwierdzam, iż na ostatnich dwóch spotkaniach przyjeżdżały osoby, które przyjeżdżając nie wysiliły się na dzień dobry, do widzenia, dziękuję a jeszcze miały pretensję o organizację imprezy.

Podsumowując - nie jest to absolutnie impreza zamknięta lecz po prostu trzeba ją trochę inaczej zorganizować i nie spodziewam się, że zabraknie naszych stałych gości.

Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Post: 18-09-2014 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Rok temu smutny był fakt, że w maguryczowej skrzynce (do której wrzutki były rodzajem składki na spotkanie) było po dyszce od niespełna połowy obecnych na prelekcjach...


Na górę
 
Post: 18-09-2014 18:47 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Bartek Wadas pisze:
3. Nie do końca rozumiem oburzenie osób, które dotychczas nie uczestniczyły w spotkaniu zarzucając nam, iż spotkanie "jest zamknięte" - każdy może uczestniczyć jeśli zapłaci za nocleg i jedzenie według stawek ośrodka.


Po pierwsze - ja się nie oburzam. Po prostu czuję się zniechęcony taką formą, nie mam natomiast pretensji. Kto organizuje, ma prawo wyboru formuły itd. Może stali bywalcy i Ci, którzy już wiedzą na pewno, że dadzą radę przyjechać tego nie czują - ale z mojej perspektywy, z perspektywy kogoś, kto dotychczas nie uczestniczył - nie zachęca to do uczestnictwa w tym roku.

Po drugie - każdy, kto się załapie na wolne miejsca. Bywają ludzie, którzy np. o tym, czy się wybrać mogą, dowiedzą się z różnych względów np. na kilka dni przed spotkaniem - nie każdy ma wolne zawsze wtedy, kiedy by chciał. Są zapewne i tacy, którzy z różnych względów mogliby wykroić np. kawałek wieczoru, ale dwóch dni już nie za bardzo. I w odniesieniu do tych osób spotkanie jest na mój gust nieomal zamknięte. Tak na zasadzie: nie zarezerwowałeś z wyprzedzeniem, nie zostajesz na noc = kurcze, nie chcemy cię za bardzo, zostań na zewnątrz :wink:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
 
Post: 18-09-2014 19:05 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Ja akurat w tamtym roku nie mogłem zostać do niedzieli, byłem tylko piątek-sobota, ale w tym roku wybieram się zdecydowanie na cały weekend. W tamtym roku byłem I - szy raz i polecam to spotkanie każdemu kto się choć trochę waha. Atmosfera jest super, można poznać fantastycznych ludzi i posłuchać niezliczonych historii nt. BN :)

Co do nowych zasad - wydają mi się być do zaakceptowania, aczkolwiek kwestia "miejscowych" też mnie zastanawia. Ale to już zostawiam organizatorom.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 19:24 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Bartek Wadas pisze:
niestety z przykrością stwierdzam, iż na ostatnich dwóch spotkaniach przyjeżdżały osoby, które przyjeżdżając nie wysiliły się na dzień dobry, do widzenia, dziękuję a jeszcze miały pretensję o organizację imprezy.


Od kilku juz dobrych lat nabierala mnie chec do wziecia udzialu w tzw."Spotkaniu". Ale czytajac takie uwagi organizatora boje sie zeby czasami nie znajac tzw."grubych misiow" portalu ,przejsc kolo kogos nie oddawszy mu naleznego szacunku - a tym samym obrazic uczynkiem lub zaniedbaniem.

Moi drodzy organizatorzy: Wy pewnie nie wiecie ze wiekszosc osob ktore od czasu do czasu czytaja to forum nie jest tak zaangazowana jak Wy.A dowiadujac sie o takiej imprezie , lub przebywajac akurat w poblizu chcieliby posluchac czegos byc moze ciekawego.Niekoniecznie z wiktem i opierunkiem od razu.
Wiekszosc mlodych lub bardzo mlodych ludzi groszem nie smierdzi i wolaloby przekimac sie gdzies za cene odpowiednia na swoja kieszen.

Co innego stare wygi - te powinny i moga placic , nawet potrojnie.W koncu przyjemnosci - jak dobre wino musza kosztowac. Ale na narybek ja bym uwazal.

Moj dylemat dotyczacy tego czy brac udzial czy nie w "Spotkaniu"tego roku wlasnie sie rozwiazal:nadeszla informacja ze w listopadzie wlasnie lecimy na wakacje do Santo Domingo. Hurra!

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 19:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
viewtopic.php?f=1&t=249&p=1978&hilit=spotkanie+nieznajowa#p1978
Taka ciekawostka, jak to się zaczęło ;)
10 lat i 15 kilo temu...

Warto poczytać, skąd się to wzięło i jaka była idea.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 
Post: 18-09-2014 22:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
janrajchel pisze:
Od kilku juz dobrych lat nabierala mnie chec do wziecia udzialu w tzw."Spotkaniu". Ale czytajac takie uwagi organizatora boje sie zeby czasami nie znajac tzw."grubych misiow" portalu ,przejsc kolo kogos nie oddawszy mu naleznego szacunku - a tym samym obrazic uczynkiem lub zaniedbaniem.


Podstawowe zwroty jak Dzień dobry, do widzenia i dziękuję to po prostu kultura... a takie komentarze jak powyższe to nic innego jak zwykła, codzienna internetowa napinka rodem z onetów, wp i innych..
Przyjedź to poznasz "grubych misiów" chodź myślę, że mylisz portal z inną instytucją.

janrajchel pisze:
Wiekszosc mlodych lub bardzo mlodych ludzi groszem nie smierdzi i wolaloby przekimac sie gdzies za cene odpowiednia na swoja kieszen.


Po pierwsze średnia wieku na spotkaniach to 35 +
Po drugie ceny w Zdyni są porównywalne a nawet niższe niż w schroniskach PTTK a jedzenie to najczęściej bigos, fasolka lub pierogi. "Grube misie" z portalu nie jadają kawioru na spotkaniach za pieniądze zebrane od uczestników.
Po trzecie - zawsze na spotkaniach jest opcja noclegu droższego (25-30 zł) i budżetowego (śpiwór, karimata) tyle, że z racji wieku uczestników nikt tego nie wybiera.

janrajchel pisze:
Co innego stare wygi - te powinny i moga placic , nawet potrojnie.W koncu przyjemnosci - jak dobre wino musza kosztowac. Ale na narybek ja bym uwazal.

Na spotkaniach są tylko stare wygi a narybek ?? Narybek plażach w okolicy Santo Domingo - udanych wakacji życzymy.

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Post: 18-09-2014 23:17 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
HM pisze:
http://www.forum.beskid-niski.pl/viewtopic.php?f=1&t=249&p=1978&hilit=spotkanie+nieznajowa#p1978
Taka ciekawostka, jak to się zaczęło ;)
10 lat i 15 kilo temu...

Warto poczytać, skąd się to wzięło i jaka była idea.

No, pierwsze spotkanie to było niepowtarzalne, bez prądu, bez prelekcji, bez opału, który trzeba było zorganizować z odpowiedniego brzegu Wisłoki :wink:, po prostu spontaniczność bez reżyserii, aczkolwiek pewne rzeczy były dograne, np. wspólny i ogólny bigos :P . To se ne vrati..., jak by powiedzieli nasi sąsiedzi z południa :) . A te 15 kilo Wojtek, to o czym tu mowa? Nie zauważyłem byś aż tak przybrał na wadze od tamtej pory...:). No chyba, że o kimś innym z przywołanego linka wspominasz :D .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
 
Post: 19-09-2014 07:51 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Bartek Wadas pisze:
Podstawowe zwroty jak Dzień dobry, do widzenia i dziękuję to po prostu kultura... a takie komentarze jak powyższe to nic innego jak zwykła, codzienna internetowa napinka rodem z onetów, wp i innych..
Przyjedź to poznasz "grubych misiów" chodź myślę, że mylisz portal z inną instytucją


Oczywiscie : Dzien dobry i inna kultura obowiazuje .... ale skoro masz pretensje do dobrego wychowania to wczesniej poinformuj mnie (NARYBEK) i innych uczestnikow na forum, komu personalnie powinienem w razie czego zlozyc wyrazy uszanowania i podziekowana. Na pewno to wiesz - skoro masz o to pretensje.
Oczywiscie nie chodzi tu o ogolne "Dzien dobry"i "Do widzenia", ktore nie wyobrazam sobie aby ktos z uczestnikow Waszych spotkan nie wypowiedzial.

Bartek Wadas pisze:
Na spotkaniach są tylko stare wygi a narybek ?? Narybek plażach w okolicy Santo Domingo - udanych wakacji życzymy.

A jednak sa jakies "Grube misie" - skoro "zycza".
Dlatego wiec dziekuje Grubym misiom za zyczenia i ze swej strony osobiscie zycze Starym wygom:
Bartek Wadas pisze:
Na spotkaniach są tylko stare wygi

przyjemnych chwil spedzonych w jedynie slusznym pensjonacie , miekkich lozek , dobrego jadla - no i wspanialej jak co roku pogody.

A propos Santo Domingo: w okolicy stolicy Dominikany nie ma ciekawych plaz - wiec zyczenia plazowania w tamtej okolicy nie przyjmuje. Na odpoczynek wybralismy La Romane oddalona znacznie od Santo Domingo.
Natomiast Santo Domingo - pierwsza stolica Nowego Swiata ma tyle rzeczy do obejrzenia ze czasu braknie.
Dlatego jezeli juz zyczenia to: milego pobytu i zwiedzania pierwszej stolicy Nowego Swiata, a takze udanego wypoczynku na pieknych plazach o snieznobialym piasku i turkusowej wodzie w La Romana po raz piaty(ze o wspanialym dominikanskim rumie i muzyce nie wspomne).

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl