Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-07-2013 20:44 
Offline

Rejestracja: 08-07-2013 20:31
Posty: 5
Witajcie.

Od paru lat myślę o zakupie działki rolnej na łemkowszczyźnie - warunek, musi być powyżej 1 ha bo będę się ubezpieczał jako rolnik a dodatkowo- musi być możliwość założenia siedliska ( w moim wypadku przeniosę swój stary dom z bali- blisko 100 letni, leży rozebrany pod blacha ze sporządzonym planem i gotów do składania ). Gdzie szukać ? ostatnio znalazłem ogłoszenie w Ropkach ale juz sprzedane ( a poza tym za dużo ) bo 10 ha. Słyszałem dużo dobrego o Czarnym ( tzn Czarne , gm. Sękowa)- ze nie zapłacę za dużo ; ) . Duzo dobrego także tam widziałem- dojazd slaby i brak zasięgu. Bardzo mi to odpowiada.

Swoja droga miałem pytać w Hotelu Radocyna ale pomyślą ze im chce konkurencje robić albo co.. ? I z pytania zrezygnowałem na razie ; )

Podpowiedzcie coś, wspomóżcie numerami telefonów, jeśli łaska...

PS mam nadzieje , ze się wstrzeliłem w dział ; )


Na górę
Post: 09-07-2013 08:13 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Jest chyba jakieś forum taksówkarskie - tam będą ci dobrze zorientowani 'krusowcy'.

Dolina wyżej Radocyny to rzeczywiście piękne miejsce pod kolejny dom. Trzy już tam stoją, czwarty by nie zaszkodził.

Obecni właściciele gruntów w Ropkach niestety umówili się, by nie sprzedawać małych działek, celem zachowania krajobrazu.


Na górę
Post: 09-07-2013 12:56 
Offline

Rejestracja: 08-07-2013 20:31
Posty: 5
turpin pisze:
Jest chyba jakieś forum taksówkarskie - tam będą ci dobrze zorientowani 'krusowcy'.

Dolina wyżej Radocyny to rzeczywiście piękne miejsce pod kolejny dom. Trzy już tam stoją, czwarty by nie zaszkodził.

Obecni właściciele gruntów w Ropkach niestety umówili się, by nie sprzedawać małych działek, celem zachowania krajobrazu.


Zdecydowanie wole forum emerytowanych górników -rolników. Nikt Ci tak nie doradzi jak hajer dołowy.

Masz racje, stad znakomity pomysł na jaki wpadli nasi powojenni włodarze. Rozwiązał wszelkie wątpliwości dotyczące kształtowania przestrzennego i potwierdził przewodnia role widoków, nieskalanych ludzka ręka. Chwała im za to.

Niestety taka zmowa była by pozytywna dla wielu wsi, tym także mojej.


Na górę
Post: 16-07-2013 18:51 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
turpin pisze:
...
Obecni właściciele gruntów w Ropkach niestety umówili się, by nie sprzedawać małych działek, celem zachowania krajobrazu.

Porozumienie pomiędzy właścicielami nie zastąpi MPZP i niczego w dłuższej perspektywie nie może gwarantować, szczególnie tam, gdzie w grę wchodzi kasa i różne sytuacje życiowe.
Potwierdza to poniższe (chyba aktualne) ogłoszenie:
http://en.otodom.pl/ropki-piekna-dzialka-14-a-id20122413.html

Ropki – kultowa osada w zaciszu zachodniego Beskidu Niskiego, tuż obok uzdrowiska Wysowa oraz granicy ze Słowacją, a tu średniowiecznego Bardejowa na liście UNESCO. Z przełęczy nad wsią widać dominującą nad Krynicą stację narciarską na Jaworzynie. Po przeciwnej stronie podobne korzyści oferuje nowoczesna stacja na Magurze Małostowskiej. U jej stóp, na błękitnych połoninach rozłożyła się równie kusząca – artystyczna Nowica (m.in. festiwal Innowica). Pośrodku dystansu jezioro Klimkówka (dzikie plenery kadrowano w filmie „Ogniem i mieczem”). Tę łemkowską, orientalną w naturze i temperamencie krainę, National Geographic nazwał „Moną Lisą polskich gór”. Symbolem jej są harysomowiczowskie krajobrazy w miłym sąsiedztwie majestatycznej Lackowej, „zanurzone po pępki w cerkwi baniach, rozłożyście złotych” (Wolna Grupa Bukowina) oraz jeepy gór – konie huculskie.
Oferujemy dwie sąsiednie, wydzielone geodezyjnie działki budowlane 60/5 i 60/6 (w planie zagosp. przestrz.) rozlokowane wygodnie na dnie urzekającej widokowo doliny (nielicznie i stylowo zabudowanej), każda z drogowym dostępem. Na jednej z nich czynna studnia. Zasilenie w prąd możliwe ze stacji na sąsiedniej działce. Powierzchnia działek: 14 i 12 arów. Preferencje zakupu: deklaracja dostosowania się do wymogów miejscowego planu zagospodarowania i budowa nawiązująca programem do mitu miejsca oraz wolna dusza :)


Na górę
Post: 16-07-2013 19:41 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
- to ogłoszenie brzmi prawie jak:

http://en.wikipedia.org/wiki/Crunchy_Frog


Na górę
Post: 17-07-2013 21:25 
Offline

Rejestracja: 08-07-2013 20:31
Posty: 5
legat pisze:
turpin pisze:
...
Obecni właściciele gruntów w Ropkach niestety umówili się, by nie sprzedawać małych działek, celem zachowania krajobrazu.

Porozumienie pomiędzy właścicielami nie zastąpi MPZP i niczego w dłuższej perspektywie nie może gwarantować, szczególnie tam, gdzie w grę wchodzi kasa i różne sytuacje życiowe.
Potwierdza to poniższe (chyba aktualne) ogłoszenie:
http://en.otodom.pl/ropki-piekna-dzialka-14-a-id20122413.html


[/i]


Moj dom zalegajacy w ogrodzie ( trzy izby i drewutnia by sie zmiescil ). I nic poza tym. Sad ze starymi odmianami jabłoni odpada, bo kazdy gatunek ma nieco inne wymagania i na takiej ciasnej dzialce sie nie pomieszcza ( dla zainteresowanych: Gałczyński B. 1930. Sadownictwo dochodowe. Warszawa. Nakładem autora i Stare odmiany jabłoni w dawnej Galicji wschodniej") . Nie mowiac o drzewach i krzewach ozdobnych ktore byly popularne 100 lat wczesniej.


Na górę
Post: 05-09-2014 17:37 
Offline

Rejestracja: 05-09-2014 17:26
Posty: 1
Cześć mam do sprzedania 2 ha ziemi w ropkach cena do negocjacji jezeli jesteś zainteresowany dzwon na numer 602443899 lub odpisz na tym forum pzdr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl