Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02-03-2014 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
Kiedy kobiety płaczą a mężczyźni zaciskają pięści i są gotowi na podjęcie bardzo ważnych decyzji,
to czy wtedy jest miejsce na milczenie … (?)

Gdzie zawieruszyli się: czupurny jarek surowiczny, ostrożny HM , bojowy kabir, rozważny Darek Z,
pędziwiatr Bartek Wadas , dociekliwy beskidnik , elokwentny Szymon Magurycz, romantyczny Samotniczek,
dynamiczny uruloki, ciekawski Arjano, elegancki humanitas , uważny Długi , odkrywczy Turpin ,
konkretny Czabryk , gawędziarz Stary Zakapior , prześmiewczy Tło , spolegliwy Łukasz Konrad…

„Bo my chcemy tylko godnie żyć „ – mówią z goryczą ludzie mieszkający na Ukrainie...

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny
ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 02-03-2014 21:53 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Może walczą o wolną Ukrainę jak nie słowem to może czynem...?

A tak serio koleżanko to wyludniło nam się to forum ostatnio potężnie, starych forumowiczów nie widać, każdy mocno zajęty swoimi sprawami... Na sąsiednim forum górskim rozmowa nie ustaje może i tu warto otworzyć mocno ten wątek!

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 02-03-2014 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Akurat na tym forum, gdzie sprawy narodowościowe są dość drażliwym elementem - chyba warto pomilczeć i gdzieś tam działać niż gadać po próżnicy (tak mi się wydaje), choć przecie stary zakapior nadaje...
Sława Ukrainie !


Na górę
Post: 02-03-2014 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
W BN na pewno wiele ludzi ma na Ukrainie znajomych, krewnych, przyjaciół. Myślę, że martwią się o nich

Nie chodzi o ubolewanie, czy puste słowa, ale może by tak zorganizować jakąś pomoc np. finansową
otworzyć konto i wpłacać ile kto może. Tam przydałby się każdy grosz ... jeśli to co piszę ma sens, to może ktoś
to poprze bardziej rzeczowymi propozycjami (?)

Co o tym sądzą pozostali forumowicze (?)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 03-03-2014 07:33 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Myślę, że kont nie ma co mnożyć. Z prostej przyczyny - to będzie pole do popisu dla cwaniaczków. Jak będzie dwieście różnych inicjatyw i trzysta numerów kont, znajdą się świnie, które pod płaszczykiem pomocy dla Ukrainy wyłudzą pieniądze. My się tu troszkę znamy, nikogo z nas nie podejrzewam, aby założył konto, a potem wziął pieniądze dla siebie..., ale po co tak robić, nakręcać takie zjawisko?
Proponowałbym zatem wklejanie jakichś propozycji już istniejących zbiórek.
Np. jak dla mnie dość wiarygodnie wygląda np:
http://www.grekokatolicy.pl/aktualnosci ... rainy.html
http://www.eleos.gladyszow.org/pomoc-of ... n_236.html

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 03-03-2014 14:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Czy forum BN to dobre miejsce na dysputy o Ukrainie? Ciężko powiedzieć...

Tak jak już ktoś zauważył - na Ukrainie wielu z nas ma swoje rodziny / przyjaciół / znajomych...


Na górę
Post: 03-03-2014 17:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
tom1915 to co napisałeś jest rozsądne.

Tak właśnie powinnam skojarzyć, że cerkwie będą najbardziej odpowiednie,
ale cóż - nie chodzę do cerkwi i to pewnie dlatego.

akceptuję podane przez Ciebie adresy

http://www.grekokatolicy.pl/aktualnosci ... rainy.html
http://www.eleos.gladyszow.org/pomoc-of ... n_236.html

Baker - rozmawialiśmy juz na tym forum o Ukrainie i nie zawsze to były burze z piorunami :)

Pamiętam Cię - sympatyczny z Ciebie chłopak - pozdrawiam :)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 03-03-2014 19:42 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Sobota 8 marca, godz 14.00 ogólnopolska pikieta pod ambasadą Rosji w Warszawie.
Więcej na: www.solidarnosc.org.pl
Bezpłatny wyjazd na pikietę organizowany przez Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność". Więcej na stronie www.solidarnosc.rzeszow.org.pl
Tamże informacje o możliwości wpłat na pomoc poszkodowanym na Ukrainie.
P.S. Od lat zasilam konto Pomocy Kościołowi na Wschodzie, które pomaga naszym kapłanom i siostrom zakonnym czynić wiele dobrego.
Nigdy jednak nie zapomnę o moich Braciach i Siostrach bestialsko pomordowanych na Kresach.
"Jeśli zapomnę o nich ty Boże na Niebie zapomnij o mnie".


Na górę
Post: 03-03-2014 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
Tak się złożyło, że jestem związana i z polskimi repatriantami ze wschodu
i z wysiedlonymi Łemkami. Stoję tak pomiedzy tymi dwoma nacjami i ani przez
moment nie pomyślałam, żeby w tej chwili przywoływać wydarzenia z przeszłości.

To nie powinno mieć miejsca. Nie w tej chwili. Bo to nie jest w porządku.

Tu kreuje się inna rzeczywistość i mam nadzieję, że Ukraińcy wygrają swoją wolność,
swoją niezależność i godne życie. Chociaż ta wolność będzie bardzo trudna i pełna wyrzeczeń, to życzę im, aby wytrwali.

Dziękuję za podany adres
www.solidarnosc.rzeszow.org.pl

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 03-03-2014 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
i jeszcze jedno

działanie warunkowane jest diabła warte.
Albo coś dajesz naprawdę, albo odpuśc
i daj sobie spokój z takimi pokręconymi aktami miłosierdzia

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 03-03-2014 22:02 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
A ja podrzucam konto Caritasu:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”
http://www.caritas.pl/aktualnosci/wiado ... lska-pomoc

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 04-03-2014 19:04 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Słowiance. Zatytułowałaś ten wątek "Martwe forum - głowa w piasek i nie ma problemu(?).
I rozpoczęłaś lamentacje przy okazji nadając Szanownym Forumowiczom (pozdrawiam serdecznie), wśród których i moja skromna osoba, zabawne przezwiska (w dobrym tego słowa znaczeniu), iż nie czynią nic w sprawie wydarzeń na Ukrainie i "głowy w piasku" pochowali.
Wskazałem Ci strony na których o pomocy dla Ukrainy można się nieco dowiedzieć, i przy okazji, że i ja staram się mieć w tym skromny udział. Twój komentarz, iż "działanie warunkowane jest diabła warte" pewnie Ci on podsunął. Daruje sobie odniesienie do drugiego zdania.
Otóż to "działanie warunkowe - diabła warte" prowadzimy, jeśli mnie pamięć nie myli, od połowy lat 90-tych XX w. Może i ono diabła warte ale dzięki temu m. in. nasze siostry zakonne prowadzą pierwszy na Ukrainie Dom Samotnej Matki w Pisarówce (wiele przyszłych matek urodziło potomstwo, na które by się nie zdecydowało, gdyby nie pomoc sióstr), świadczymy pomoc materialną i fachową poprzez licznych wolontariuszy dla Domu Dziecka w Załuczu. Dom Dziecka to umowna nazwa, bo gdy pierwszy raz nasi wolontariusze tam zawitali można było bez żadnego dramatyzowania nazwać go "umieralnią" dla straszliwie okaleczonych przez los (najprawdopodobniej to ofiary Czarnobyla) dzieci. Należało uczyć personelu podstawowych zasad opieki nad tymi dziećmi przebywającymi w prymitywnych, niewyobrażalnych z naszego punktu widzenia, warunkach. Liczni wolontariusze, w tym wielu młodych ludzi z Polski, sprawuje nad tymi dziećmi opiekę, a nawet zdołaliśmy zainteresować tym organizację "Lekarze bez Granic" i uzyskać fachową pomoc medyczną.
To tylko dwa z licznych przykładów prowadzonych w ramach "Pomocy Kościołowi na Wschodzie", które sięgają po Kamczatkę.
Można się było o tym dowiedzieć z drugiej z stron, które wymieniłem w moim poście. O innych pożytecznych inicjatywach też m. in. wyprawach na Kresy, z których bogaty materiał fotograficzny był zamieszczony na w/w stronie. Niestety przed mniej więcej dwoma miesiącami hakerzy zaatakowali nasz serwer na tyle skutecznie, że nasza strona zniknęła i nie ma możliwości odtworzenia jej w dawnym kształcie. To niepowetowana strata, budujemy nową stronę ale to, co zniknęło nie da się już praktycznie przywrócić.
Serdecznie pozdrawia "gawędziarz" stary zakapior.
P.S. A 28 lutego minęła 70 rocznica ludobójstwa w Hucie Pieniackiej.


Na górę
Post: 04-03-2014 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.

Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.

Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego…”

List do Koryntian
__________________

To tyle w ramach odpowiedzi. Katechizacją i uświadamianiem się nie zajmuję .
Wyhamuj Zakapior, wrzuć na luz :)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 05-03-2014 19:46 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Słowianko, skoro List do Koryntian skierowałeś do mnie, choć żem nie z Nich, to rozważ czy i adresatem owego nie uczynić putina. Może to co da, kto wie? Nie musisz się obawiać, nikt Ci nie zarzuci naruszenia praw autorskich.
A gdybyś zdecydowała się na udział w pikiecie, o której, mam nadzieję, przeczytałaś to będziesz miała-być może-okazję porozmawiać z ukraińskimi lekarzami, którzy nieśli pomoc na Majdanie, a obecnie przebywają na rekonwalescencji w Polsce. Zostali zaproszeni i zapowiedzieli swój udział.
Możesz też zastanowić się nad jedynie słusznymi okrzykami jakie będzie można wznosić (bez żadnej ingerencji cenzury i służb porządkowych) podczas tejże pikiety.
Ja np. mam takie: Żądam możliwości czytania Sonetów Krymskich na Krymie!
I już się więcej nie odezwę "w tym temacie". Czas zająć się przygotowaniem niekonwencjonalnych cegiełek, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Nie z słów bowiem a z czynów ich poznacie, jak głosi mądra sekwencja.
Pozdrawiam serdecznie z głową posypaną popiołem a i uduchowiony modlitwą, którą kapłan na zakończenie mszy św. wzniósł w intencji Ukrainy. A ja nadto prosiłem o wstawiennictwo Matki Bożej Bołszowieciej w tejże intencji, która w dziejowej zawierusze przywędrowała w pięknym wizerunku z Wschodu do Gdańska.


Na górę
Post: 05-03-2014 22:35 
Offline

Rejestracja: 11-02-2011 17:59
Posty: 80
czy i adresatem owego nie uczynić putina.
@ stary zakapior
Czym się różni putin od Putina ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl