Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 10-09-2018 13:59 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Myślę, że zmierzch Forum jest powiązany jest nie tyle z ewolucją mediów społecznościowych, czy stylem moderacji, co z głęboką mumifikacją portalu o BN - forum i portal żyły chyba w pewnej symbiozie, `napędzając` sobie nawzajem odwiedziny.

Mocno przestarzały `engin` forum, bez możliwości łatwego dodawania zdjęć, może być drugą przyczyną.

No i - o ile mogę to powiedzieć - sam-że Beskid Niski traci na popularności, jako miejsce wypraw w głuszę, bo głuszą być nieodwracalnie przestaje. Gdzieś na odległym życiowym horyzoncie widzę emeryturę całkiem wygodnie spędzaną wśród beskidzkiej cywilizacji :)


Na górę
Post: 12-09-2018 11:11 
Offline

Rejestracja: 08-07-2014 13:32
Posty: 143
mazeno pisze:
> Jeśli forum ma pozostać tylko dla zapaleńców
giewont jest jak dziwka, przeleciana miliony razy - tego chcemy w bn?

Nie chcemy :)
Na szczęście BN nigdy nie będzie tak sexy jak Tatry. No bo co to za wyczyn dla Janusza i Karyny wspiąć się w klapkach na Lackową, jak się już było na Giewoncie? I widoczku do selfiaczka nie ma, bo szczyt zalesiony. A jak nam zadepczą BN, to są jeszcze fajne miejsca, chociażby w Sudetach.


Na górę
Post: 12-09-2018 11:38 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
nie bylbym taki pewien.
styknie, ze jakis celebryta ma gdzies tam chalupe - i asflat sie pojawia, gdzie sie go najmniej spodziewasz...

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 13-09-2018 09:35 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Cóż, widzę że gdzieś wyżej wywołano mnie jako jednego z najaktywniejszych...

Miałem niemałą, kilkuletnią przerwę w pisaniu tu, po prostu wskutek różnych zawirowań miałem mniej czasu i mniej też może nastroju na pisanie, więc jak na razie moja duża aktywność to raczej historia. Nie wykluczam, że nadrobię :wink:

W mojej ocenie nie mamy do czynienia ze zmierzchem tego czy innych forów, po prostu są obecnie liczne alternatywy, jeśli chodzi o komunikację, o dyskusje... Mnie akurat sposób rozmowy, omawiania tematów na forach bardzo pasuje, ale rozumiem, że dla wielu ludzi ciekawsze jest bądź prowadzenie własnego bloga, bądź publikowanie błyskawicznych, czytanych przez wielu, a potem niemożliwych do odszukania informacji na mordoksiągu.

O forum austro-węgierskim już tu chyba pisałem, ta sytuacja była jednostkowa, nie da się jej porównać i przenieść doświadczeń tutaj - przynajmniej mam nadzieję. Tamto forum żyło bardzo aktywnie do ostatnich niemal dni, po prostu decyzją jednego człowieka zostało dość nagle wyłączone. Nowe jest, działa, ma kilkudziesięciu aktywnych użytkowników i adres, kończący się na eu.

Zaglądam tu często, piszę z rzadka, bo chociażby najbardziej kiedyś interesujący dla mnie dział historyczny przestał się interesować tym, co interesowało mnie :wink: Ale mam nadzieję, że wcale się tu nie zmierzcha!

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 13-09-2018 20:26 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Alan pisze:
Tematycznie:
W ostatnim czasie upadło forum bieszczadzkie (zielone, jedno z dwóch). Coś niedobrego dzieje się ostatnio w świecie forów dyskusyjnych. Tendencja mocno spadkowa. L(...)

Zielone forum bieszczadzkie upadło na życzenie autorów, którzy odeszli wyszli z głównego forum bieszczadzkiego dla własnych interesów.
Podobna paranoja jak na naszym forum jest na forum karpatywschodnie.pl ,
gdzie podobnie jak tu, decydenci olali temat, robiąc krzywdę miłośnikom skupionym na forum.
Ja rozumiem , że życie może nanosić inne priorytety, ale trzeba umieć odejść z honorem !

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 14-09-2018 07:17 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
osmy, pooddychaj.
ja tu nie widze zadnej paranoi ani nie czuje sie skrzywdzony.
ktos lozy wlasna kasiore na utrzymanie forum i strony, a ty narzekasz.

a i internety to nie cale zycie.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 17-09-2018 15:49 
Offline

Rejestracja: 15-12-2010 11:00
Posty: 103
Lokalizacja: Rzeszów
Zostałem wywołany, w sumię to się zdziwiłem bo nie pisuję zbyt często, chociaż czytam regularnie. Jak napisano powyżej, nie uważam że wszystko zalezy od nas. Jesli portal wygląda jak wygląda i leży i kwiczy to czego oczekiwać od forum. karpaty-wschodnie.pl to bardzo dobry przykład. Nie wyręczymy i nie zastąpimy właścicieli portalu, możemy za to pomóc im i przyczynić się do tego że dalej będzie tutaj życie. Chciałbym tylko żeby uczciwie powiedzieli jakie mają plany.
Przy okazji. Ostatni weekend spędziłem jakżeby inaczej w Beskidzie. Tam też dużo zmian. Jaśliska niby te same, ale coraz więcej chałup ma nowy tynk i nie różni się od podmiejskich nowych domków. Sami lokalsi też mówią, że ostanio "duży piniondz" się kręci wokól Jaslisk i "byznesy" powstają. Nie neguję tego, ani nie narzekam. Po prostu wszystko zmienia się jak zawsze to było w historii. Może czasy tego forum i portalu też? Tylko góry póko co na szczęscie ciągle te same.

_________________
Chodzę sobie to tu, to tam - częściej tam :)
http://www.swiadomyrodzic.pl/ - Integracja Sensoryczna, diagnoza i terapia SI


Na górę
Post: 19-09-2018 10:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Niezapominajka pisze:
Czas sie pogodzic z tym, ze ludzie nie korzystaja juz z for. Wszystko maja na fejsie i mediach spolecznosciowych.
Jest jeszcze "stara gwardia", która nie chętnie korzysta z mediów społecznościowych. Dlatego też widzę szansę na kontynuację. Pomysł z wyrażeniem oficjalnego stanowiska administracji co do przyszłości tej strony uważam za bardzo dobry.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 19-09-2018 10:47 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
chlopie, niezapominajka to spamer.
instrukcje tu masz:
viewtopic.php?f=9&t=8043&p=47581#p47581

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 19-09-2018 19:41 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Task też mnie tu wywołał (chyba po starej znajomości) powiem wprost naprawde wielki byłby żal gdyby to forum upadło .
Jak dla mnie intensywność jego jest wystarczająca.
Może jedynie brakuje mi fotorelacji Dlugiego , które były gotowcami (wybacz kolego - czesto wykożystywanymi)wycieczek po Niskim.
Poza tym spójrzmy realnie nikt nie chciałby debili piszących łał , zajebiscie itp.


Na górę
Post: 20-09-2018 07:11 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
lal, zajebiscie
;)

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 20-09-2018 19:24 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
mazeno - rogi Ci czasem, złośliwcze, nie rosną? :-)
kluczyk 1 - swego czasu pisałem relacje, ale teraz już się trochę pozmieniało. Ja już za stary, parę rzeczy sprawiło, że wreszcie mogłem wrócić do drugiego ulubionego sposobu spędzania czasu - motocykla, a BN złażony na tyle, że coraz mniej mnie w niego ciągnie. Z tego wszystkiego pies ma mi to za złe, trochę mu się obrosło i kondycję stracił, bo na ostatniej słowackiej wycieczce (no bo nie napiszę - wyprawie, wyrypie itp - odsyłam zainteresowanych na forum bieszczadzkie ;) ) opadł z sił 2km przed samochodem i na serio zastanawiałem się nad niesieniem go. I jak po takich wycieczkach potrzebował dzień na dojście do siebie to tym razem trwało to parę dni. Wszyscy się starzejemy.
Pisanie relacji miało na celu zaktywowanie innych użytkowników do dzielenia się wspomnieniami swoich wycieczek a jak się temu przyglądnął by ktoś z boku, to wyglądało by to jak moje cholerne chwalenie, czego mi akurat nie potrzeba.
I jeszcze jedna sprawa - wiele razy już zwracałem uwagę na brak zaangażowania wierchuszki (aktywni wiedzą, że nie do nich piję), z tym że z zewnątrz może to wyglądać na olewanie forumowiczów a jednak może administracja coś działała w temacie. Pamiętam (i pewnie jest to do odnalezienia na forum) jak po pojawieniu się FB wiadomości dotyczące BN wrzucane na forum były złośliwie komentowane przez admina, bo przecież wszystko miało być na FB. Jak wygląda fanpage SBBN na FB to każdy (oprócz mazeno ;) ) może sobie zobaczyć. Pamiętam też informacje, jakie zostawały mi (a także tu na forum) udzielane odnośnie nowej strony czy innych zapytań. I nie chodzi mi o moje odczucia, że czułem się robiony w konia, bo zdaję sobie sprawę, że różnie może się zdarzyć i coś, co wcale nie wyglądało na problem nagle takim się staje i sporo się trzeba namęczyć, by go rozwiązać. Ale brakowało mi (nie tylko mi i nie tylko w tym temacie - co widać po stawianych również przez innych forumowiczów tu pytaniach) przepływu informacji, prostej formy powiedzenia, nie udało się, będą jeszcze próby czy też koniec pomysłu. Tak było i z forum i nową stroną, tak było też z koszulkami, za które to ja musiałem świecić oczami przed znajomymi. Pewnie nie miałem aż tak źle jak organizator tej akcji ale wystarczająco by poczuć niesmak do takiej osoby.
Nadal jest to jednak moje ulubione forum...


Na górę
Post: 21-09-2018 07:28 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> rogi Ci czasem, złośliwcze, nie rosną?
pytanie dwuznaczne, ale odpowiem jednoznacznie: rogi nie rosna, bo sa od urodzenia, a i kopytka i ogon mam, siarka takoz smierdze i chichotem diabelskim sie zanosze rowniez. a te drugie nie rosna, bo mam anielice w jasyrze, lancuch dlugi na pol saznia, ino do kotla, coby wyczyscic go mogla przed kolejna porcyja duszyczek. nota bene dziwne, ale anielica nie narzeka, a i na diablice nie wyglada.

> wycieczce (no bo nie napiszę - wyprawie, wyrypie itp
ja mowie wloczega, ale to powyzej 3 dni bez dachu nad glowa.
tez na "w."

> coraz mniej mnie w niego ciągnie
mnie chyba tez, ale z innych powodow niz ciebie - bn zbytnio sie skomercjalizowal.
ale gdzie sie nie skomercjalizowalo... cisza!!! ani slowa o tym!

mialem ostatnio wymiane mailowa ze znajomym, co zyje we w miare dzikim kraju na temat publikowania wiesci "o jak tu pieknie". nie ma co cytowac calosci, bo dosyc duzo tego, ale clou jest takie: morda w kubel, zeby "mlodzi, piekni, bogaci, wyksztalceni z wielkich miast" nie paradowali tamze z drinkami z palemka czyli nie ma co robic kurortow z miejsc pieknych, ktore w/w holota zdesakralizuje swoimi potrzebami komfortowych wakacji na kredyt.
nie piszemy, nie pokazujemy, nie fejsbukujemy.
kto ma dotrzec to i tak dotrze, od tego sa biblioteki, madre knigi, chec odkrycia dla samego siebie, a nie durne selfiki i chec wnerwiania "2578 znajomych". reszta niech wyp...ala, bo nie zasluguje.

chociaz i tak sie obawiam, ze juz jest za pozno.
ratuje nas chyba tylko gowniana pogoda, gdy nie da sie trzaskac selfikow.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 21-09-2018 19:20 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
A może - miast marudzić - ktoś z Zawezwanych Forumowiczów uprzejmie napisałby, co tam teraz słychać w Beskidzie?
Chętnie bym przeczytał.

Ja bowiem - mieszkając w Anglii - bywam tam rzadko. Następny raz może w listopadzie, poniekąd w drodze na Ukrainę.

Da się tu w ogóle wkleić złączkę z gógiel-drajwa?
Ano spróbujmy:

https://drive.google.com/open?id=1DS2f4Ky5KM3qCC2vJhgKwISXN1pa7tsG


Na górę
Post: 22-09-2018 20:21 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Turpin ano chyba się nie da:

404. Wystąpił błąd.

Nie udało się znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl