Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 23-04-2024 13:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-03-2006 22:09 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
"Aby nie ginęli po raz wtóry”- to wystawa czarno-białych fotografii Zbigniewa Kota upamiętniających cmentarze z I wojny światowej.
Prezentacja ma miejsce w Galerii Gil na Politechnice krakowskiej.
Autor przemierza Beskid Niski ( głównie Gorlice i okolice) dokumentując wygląd cmentarzy.
Na mój gust zdjęcia te powstały w latach sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych (na kilku fotografiach została uwieczniona towarzyszka autora tej eskapady), której ubiór może o tym świadczyć. :D
Przedstawione fotogramy ukazują dziewicze, odnalezione gdzieś w powodzi dzikiej roślinności nekropolie.
Beskidek niczym wyjęty z lasów Amazonii, Rotunda ( teraz już wiem jak złożonym przedsięwzięciem jest jej odbudowa) i inne.
Kiedyś Uruloki zwracał mi uwagę na zdjęcie cmentarza w Staszkówce...a kanon uwiecznienia pylonów przez różnych autorów jest ten sam.

Ta skromna wystawa jednych może rozczarować innym „coś” dać. Osobiście zajmę neutralne stanowisko w zachęcaniu do odwiedzenia.

Do pazuzu:

Zaistniała pomyłka – wspominałem Ci o innej wystawie, która fizycznie będzie, lecz w terminie późniejszym...
Ty i ja zobaczyliśmy wystawę fotografii i dokumentów poświęconej napaści Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę.

Ta, która Ci rekomendowałem poświecona będzie Austro-Węgrom z lat przygotowań do wojny aż do jej zakończenia.
Czasookres obejmuje lata 1913-1918.
Prezentowane fotogramy kiedyś ze względów obronnych i taktycznych miały klauzulę tajne.
Wystawa ma być obszerna i już inne miasta starają się, aby u nich była prezentowana.
Jako ciekawostkę podam, że w 1914 roku powstała CK Flotylla na Wiśle.
A od 1915 przemianowana na Weihseltransportslinien-Kommando z siedzibą w Niepołomicach.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2006 13:22 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 14:03 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2006 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Znam tego człowieka. To mieszkaniec Krakowa, który zebrał dosyć pokaźną dokumentację fotograficzną w tach 70-tych właśnie i chciał nawet zrobić wystawę w Gorlicach albo w Łużnej. Jednak po przejrzeniu materiału okazało się, że chyba nie jest on tego warty... Miał dużo zdjęć w dużych formatach, co na mnie akurat zrobiło duże wrażenie :D Bo te same miejsca wyglądały tak inaczej, lepiej. Ale potem pomyślałem, że każdy mógł takie zdjęcia zrobić... W każdym razie do wystawy nie doszło. Ale z ciekawości można zobaczyć jak to wyszło.

8)

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
Post: 25-03-2006 19:13 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Galeria Gil na Politechnice Krakowskiej:
I piętro budynku stołówki na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-03-2006 19:49 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
pazuzu pisze:
a gdzie ta galeria jest? bo z polibudy znam tylko areszt i jak tam bylem ostatnio to zadnej galerii tam nie bylo


czyżby Waści wolność była zagrożona :shock: :lol:

To w końcu kto będzie przypominał ludziom przypiętym do stołków o ich obowiązkach wynikających z ochrony dóbr dziedzictwa narodowego? :D

No i kto przypomni służbom wojewody, że ich psim obowiązkiem z urzędu jest czuwanie, aby konwencje międzynarodowe były przestrzegane? :evil:

Do meritum:

Marek zwięźle napisał gdzie to jest.
Dodam - pójdziesz obok gmachu głównego, skręcisz w prawo a jak zapytasz to Ci każdy wskaże ( można zapytać sprzedawcy obwarzanków )

Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl