Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-12-2013 11:36 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Najlepszego :)


Na górę
Post: 25-12-2013 11:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Pozwolę sobie wszystkim, którzy nie wierzą w żadnych bogów (w tym sobie samemu), życzyć sensownego, ba, przyjemnego czasu wśród dobrych ludzi, teraz (w święta chrześcijańskie bez względu na zawirowania kalendarzowe), a takoż w roku nieodległym.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 26-12-2013 14:05 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Takie życzenia składane chrześcijanom różnych obrządków,ale także ludziom niewierzącym lecz szanujacym tradycję,są conajmniej niestosowne.Dla mnie wręcz obraźliwe. Mogłeś sobie odpuścić bo to nie Twoje Święta. Wprowadż nowy wątek(jak Ci pozwolą)np.na dzień Azora,skunksa,leśnych ludków itp.Tam Im i Sobie życz czego chcesz i instruuj co sensownego mają robić. Napewno nikt z nas myślących inaczej niż Ty nie popsuje ci Świętowania.


Na górę
Post: 26-12-2013 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
Dziękuję p.Tadeuszowi za wpis. Podpisuję się pod każdym pana zdaniem.
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Post: 26-12-2013 16:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Panie Tadeuszu,
o tempora, o mores! Jak cudnie! Jak świątecznie! Jak miło! Jak chrześcijańsko zaiste!
Pańskiego, a takoż Pani Czabryk oburzenia kompletnie nie rozumiem. Jedynym moim zamiarem było uwzględnienie w czasie tych świąt faktu, że istnieją osoby niewierzące i tym osobom złożyłem życzenia, nie chrześcijanom - jak Pan twierdzi, ci pierwsi mają teraz też wolny czas. Rozumiem, że samo życzenie ateistom czegokolwiek budzi Państwa odrazę. Doprawdy? Wolnego! Mam się - idąc za Państwa przykładem - oburzać, że pojawiają się tu religijne życzenia i życzyć chrześcijanom święta śliwki? Zgroza!
Osobiście święto mam co dzień, póki żyję i mogę pracować. Nie muszę buszować z tego powodu w internecie i zakładać wątków. Mam nieodparte wrażenie, że szuka Pan zwady, wyznając zasadę, że zawsze można się do czegoś przyczepić. Nikogo nie instruuję, co ma robić - gdzież jest instruktaż w tym co napisałem? To raczej ja dostaję ciągle instruktaż od ludzi/firm/stowarzyszeń/fundacji w postaci życzenia "wesołych świąt Bożego Narodzenia", mimo, że to dla mnie nie jest święto (nie oburzam się z tego powodu). Osobiście szanuję nie tylko tradycję, ale i dziedzictwo, czego dobitnym - mam nadzieję - wyrazem jest to, czym się zajmuję.
To tyle w odpowiedzi na pańską - jakże chrześcijańską - zaczepkę ocierającą się o chamstwo.
Przy okazji do moderatorów: czy to jest wątek zastrzeżony dla chrześcijan?

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 28-12-2013 08:10 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
No na prawdę... Patrzę i oczom nie wierzę. Nawet życzenia potrafią dzielić? Duch świąt zmarł, zanim się narodził? Rozumiem, żeby jeszcze było o co bić pianę... żeby szymon NGK Magurycz kogoś obraził... No, "przyjemnego czasu wśród dobrych ludzi", to może dotknąć do żywego!


Przypomnę nieśmiało, że do "niedawna" Beskid Niski, którego to forum jednak w pewien sposób dotyczy, był zlepkiem wielu wierzeń i kultur...
Korzystając z okazji, składam wszystkim najlepsze życzenia z okazji Przesilenia (zimowego Staniesłońca) a także zbliżającego się Imbolka.


Na górę
Post: 28-12-2013 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
gucio292 pisze:
Korzystając z okazji, składam wszystkim najlepsze życzenia z okazji Przesilenia (zimowego Staniesłońca) a także zbliżającego się Imbolka.

Składanie życzeń, @gucio292, 28 grudnia odnośnie zdarzenia, które miało miejsce 21 grudnia o godz.18,11 - jest trochę jakby po czasie, natomiast składanie życzeń z okazji Imbolca (1 lutego) jest trochę przedwczesne, nie uważasz ?
Wszystkiego dobrego w Nowym - 2014 - Roku ! :)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-12-2013 15:16 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Oj, bo nie często na forum bywam :)

Dziękuję, oby 2014 przyniósł nam wszystkim więcej gór :D !


Na górę
Post: 28-12-2013 22:54 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Szkoda wielka dla tego forum że życzenia świąteczne też potrafią dzielić... :(

Do p. Tadeusza wiem że słowa Szymona mogą ruszyć czy może nawet lekko obrazić ale można to w sobie zdzierżyć nawet w imię tego że mamy świąteczny czas, czas większej życzliwości dla innych zwłaszcza, że jak pisze Szymon on także z racji tego czym się zajmuje nie raz otrzymuje życzenia świąteczne chodź są mu pewnym sensie nie potrzebne...

Staram się w takich PORUSZAJĄCYCH sytuacjach więcej odczuć pozostawić w sobie... :) Pozdrawiam

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 29-12-2013 20:14 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Czasem warto przed napisaniem życzeń wziąć do ręki słownik ortograficzny :oops:


Na górę
Post: 31-12-2013 22:52 
Offline

Rejestracja: 11-02-2011 17:59
Posty: 80
Wszystkim, którzy to czytają, na Nowy - 2014 - Rok:

tym, którzy będą w podróży, aby szczęśliwie dotarli do celu;
tym, którym jest dobrze tam, gdzie są - aby było im tam dobrze nadal;
tym, którzy cierpią, aby nie cierpieli;
tym, którzy odczuwają lęk, aby się zeń wyzwolili;
tym, którzy nie mają celu w życiu, aby go sobie poszukali lub wymyślili: innych celów, niż osiągalne rozumnym działaniem, nie ma;
tym, którzy myślą, aby myśl ich wolna wznosiła się wysoko i ogarniała spojrzeniem piękno świata;
tym, którzy sami ciągną wór swoich zmartwień, aby znaleźli kogoś, kto im pomoże;
tym, którzy za daleko - aby byli blisko (i vice versa )
tym, którzy są szczęśliwi, bogaci i beztroscy, aby choć odrobinę podzielili się swoim nadmiarem z tymi, których dręczą nieszczęścia, bieda i troski;
nam wszystkim, abyśmy dobrze myśleli: aby siła optymizmu i pogody ducha płynące z chłodnego intelektualnego namysłu znosiły moc nienawiści i głupoty.


Na górę
Post: 24-12-2014 09:01 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Jeszcze tylko ostatni zakup...
Obrazek
...i tylko czekać pierwszej gwiazdki.
Tym, którzy mają Beskid Niski za oknem i tym którzy mają Go w sercu życzę pogodnych świąt Bożego Narodzenia.
Bóg się rodzi...!


Na górę
Post: 25-12-2014 18:33 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Blogoslawionego czasu dla wszystkich oraz niezwyklych przezyc podczas wedrowek po gorach, nade wszystko tyle samo powrotow co wyjsc na szlak.

Krolouj nam Chryste!

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 27-12-2014 21:54 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
Również chcialabym dołączyc się do życzeń, ale Boże Narodzenie już za nami więc zostaje mi zyczyć na nadchodzący Nowy Rok wszystkim potzrebującym wiele pokoju ( Bożego) w tym spokoju: w domu, pracy, głowie i sercu i oczywiscie częstych i udanych wędrówek po Beskidzie :)
PROSTY, byleś teraz w Chyrowej?


Na górę
Post: 27-09-2015 09:03 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Dziś Światowy Dzień Turystyki.
Życzę takich widoków
Obrazek
i żebyście podczas wędrówek nie wyzionęli ducha
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl