Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 11:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-10-2010 09:59 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Zapraszam do dyskusji na temat VI Spotkania Miłośników Beskidu Niskiego.

Jak macie jakieś pomysły na spotkanie, Uwagi, wnioski, lub chcecie po prostu o spotkaniu pogadać - piszcie tutaj.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 08-10-2010 06:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
mogę pokazać co robił Magurycz w tym roku, nasze starania w BN mogę pokazać w realnej przestrzeni też, zatem proponuję wycieczkę po 3 cmentarzach w Zawadce i miejscu, które cmentarzem raczej nie jest, ale jest ciekawe

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 08-10-2010 07:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dzięki Szymon. ;) Ja jestem za.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 11-10-2010 10:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Wielu z przyjeżdżających na poprzednie spotkania przywoziło ze sobą różne rzeczy przeznaczone na przehandlowanie. Związane z tematyką beskidzką książki, płyty, różne suweniry i beskidzkie gadżety.
W tym roku chcielibyśmy to troszkę uporządkować. Stworzymy jeden punkt, w którym będzie można takie rzeczy zostawić i chętne osoby będą je mogły tam nabyć.
Dlatego prosze o kontakt wszystkie osoby, które będą chciały swoje przedmioty na naszym stoisku zostawić.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 11-10-2010 10:57 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Kiedy pojawi się jakiś oficjalny program imprezy? Mam w miarę blisko więc chciałbym wpaść przynajmniej w jeden dzień ale nie chciałbym zastać pustego schoniska. Planowane sa jakies wycieczki? Może Piotruś (blisko), Cergowa a może Bania i cmentarz łemkowski w Szklarach? Na jesieni powinno udać się do niego dotrzeć :-) Chciałbym też wstrzelić się na wycieczkę prowadzoną przez Szymona.


Na górę
Post: 11-10-2010 11:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Zarys jest taki:

W piątek Będzie mniej formalnie i raczej spontanicznie.
Na sobotę plaanujemy spacer z Szymonem po Zawadczańskich cmentarzach - raczej popołudniu, przed południem można by na Piotrusia wyskoczyć. Musimy policzyć czas, żeby się zmieścić. Wieczorem będzie kilka prelekcji. Na pewno coś jeszcze.
Co do szczegółów, pojawiać się będą w miarę jak je uzgodnimy.
Nie ukrywam, że w tej materii liczymy również na inwencję i inicjatywę forumowiczów. Dlatego jak macie pomysły, czy chcielibyście opowiedzieć o swojej beskidzkiej pasji to piszcie.

acha... będą koszulki ;)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-10-2010 12:02 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Może w sobotę połączyć jedno z drugim? Spacer z Farfurni w kierunku cerkwi, cmentarze oba, potem żółtym na Piotrusia, Murowana i Święta Studnia, szczyt a później na przełaj na północny wschód do drogi prowadzącej koło Lichacza w stronę Farfurni z tym że koło Lichacza odbić na północ na cmentarz i cerkiewisko w Kamionce - całość koło 12km.

Druga propozycja trochę dalsza na Banię przez Kamionkę (cm. i cerkiewisko), Przeł. Szklarską, cm. w Szklarach, Banię i z powrotem przez wszystkie punkty widokowe (639, 641, Popową Polanę) - ok. 16km - trochę za długo jak na przedpołudnie bo po południu Szymon prowadzi.


Na górę
Post: 08-11-2010 09:59 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Podobno program już jest ustalony, więc proszę o umieszczenie go na stronie. Nie ukrywam, że między innymi od tego uzależniam przyjazd wraz z dwoma osobami.


Na górę
Post: 08-11-2010 10:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Może niezbyt - póki co - szczegółowy, ale jest taki tu:

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... alnosci/dk

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 08-11-2010 10:33 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
To znam, ale dziś dostałem newsleter gdzie między innymi:
3. Do VI-go spotkania miłośników Beskidu Niskiego w Zawadce Rymanowskiej pozostało zaledwie 14 dni.
Mamy już zamkniętą listę prelegentów oraz program wycieczek lecz brakuje nam jednak potwierdzeń obecności. Wiele luźnych deklaracji ale my musimy do końca przyszłego tygodnia podać gospodarzom orientacyjną liczbę gości by przygotować odpowiednią ilość strawy - czekamy na potwierdzenia
Zapowiada się bardzo, bardzo ciekawie.
Przypominamy program oraz dane kontaktowe organizatorów
Interesują mnie ci prelegenci


Na górę
Post: 08-11-2010 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
aha, rozumiem, jasne, niestety nie mogę pomóc... cała nadzieja w organizatorach.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 08-11-2010 10:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Na tą chwilę:

Szymon Modrzejewski
Bohdan Gocz
Tadeusz Łopatkiewicz
Witold Grzesik

czekamy jeszcze na potwierdzenie:

Damian Nowak
Filip Modrzejewski

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 08-11-2010 19:03 
Offline

Rejestracja: 16-12-2007 11:15
Posty: 68
Lokalizacja: Jasło
Mam pytanie czy będzie można pokazać zdjęcia z dwóch cmentarzy Cholerycznych z 1831 roku jeden jest parafii Załęże koło Jasła a drugi Parafii Pielgrzymka gdzie spoczywa Ksiądz Prawosławny Lew Paryłowicz który też zmarł na Cholerę oraz podziękować ludziom którzy odkrzaczali cmentarz w Nieznajowej z latach 2008 i 2010 jeśli będzie taka możliwość
Ronczi

_________________
Kocham Beskid Niski


Na górę
Post: 10-11-2010 19:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Mam pytanie: czy stawiając się, zgodnie z ustaleniami, w Zawadce R., jestem narażony na spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa Libra, które w co najmniej nieprzyzwoity sposób korzysta z cudzego dorobku, łamiąc przy okazji obowiązujące w tym kraju prawo? Lubię ludzi, ale nie mam obowiązku spotykać się z byle kim. Znaczy ze znanymi mi mniej lub bardziej, a czasami w ogóle, miłośnikami Beskidu Niskiego, tudzież użytkownikami tego portalu bardzo chętnie, ale nie z tymi, którym brak elementarnej przyzwoitości... o ile w Wydawnictwie Libra są jacyś miłośnicy Beskidu Niskiego?
Wydawnictwo Stanisław Kryciński nic nie wie o korzystaniu z materiałów zawartych w jego wydawnictwach przez Wydawnictwo Libra, wśród tych wydawnictw jest także takie, którego współautorem jestem. Nikt nie pytał o zgodę Wydawnictwa Stanisław Kryciński, ani nawet nie poinformował go o przedrukowywaniu materiałów..., co ma miejsce w reklamowanej na tej stronie książce.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 10-11-2010 21:15 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
wpis Szymona pod reklamą tej ksiązki
Cytuj:
Szymon Modrzejewski (szymon@magurycz.org) - 2010-10-08 07:44:55
Nie polecam tej publikacji - o ile moje zdanie ma dla kogoś znaczenie, jest słaba i nie wnosi nic nowego.


Mam pytanie: jest słaba bo są tam twoje materiały czy Wydawnictwa Stanisław Kryciński :wink:

Cytuj:
Lubię ludzi, ale nie mam obowiązku spotykać się z byle kim. Znaczy ze znanymi mi mniej lub bardziej, a czasami w ogóle, miłośnikami Beskidu Niskiego, tudzież użytkownikami tego portalu bardzo chętnie, ale nie z tymi, którym brak elementarnej przyzwoitości...


Od kilku lat podzielam to zdanie, jeśli chodzi o "spędy"...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl