Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 18-03-2014 19:09 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Prawie 11 miesięcy panuje cisza w temacie. Przez ten rok browary regionalne stały się bardziej popularne, ich produkty zdobywają coraz więcej zwolenników.Otwierane jest w Polsce sporo specjalistycznych sklepów piwnych oferujących szeroką gamę piw z małych browarów, duże markety także rozszerzają oferty.
Również piwa z Grybowa stają się coraz bardziej rozpoznawalne, zyskują nowych zwolenników- przynajmniej niektóre z nich- w rejonach odległych od Grybowa.

W związku z powyższym informuję:
- wszystkich smakoszy preferujących piwa z małych, lokalnych browarów, a zwłaszcza z Grybowa,
- którzy w bliskiej lub dalszej przyszłości zawitają na Pomorze Środkowe (a do letniego sezonu już tylko trzy miesiące), że
trafiłem w Ustce (główna ulica) na sklep "Bzyk- Piwa Regionalne" oferujący piwa z ponad 20 małych browarów. Oferta uzupełniona produktami dużych molochów piwnych + zagranica. Grybów reprezentowało 5 piw.
Również w Słupsku istnieje specjalistyczny sklep "Browarium", oferował, gdy go odwiedziłem 7 piw z Grybowa. Poza tym w Leclercu trafiłem na 6 piw z tego browaru.
Nie rozdrabniając się, gdzie, które były dostępne, zaopatrzyłem się w 11 produktów z Grybowa. Czyli- nieźle.
1.Góralskie. 4.7% alk., 10 Blg.
2.Lach.- mocne 6,8%, 14.
3.Bock. 8,1%, 17!
4.Pilsweizer Trzcinowe- słodowe. 4,5%, Blg?, (tylko w Ustce).
5. Grybów Premium, 5,7%, 12.
6.Premium Export. 4,7%, 10.
7.Premium Exklusive. 5,7%, 12.
8.Góralskie- Krzepkie. 7,6%, 15.
9.Strong Export. 6,8%, 14.
10.Pilsweizer Aloese- curacao. 4,5%, (?).
11. Szwejkowe. 6,8%, 14.
Wszystkie pasteryzowane, butelki bez zwrotne.
Dwa tygodnie zajęło mi smakowanie i ocenienie wszystkich. Tak długo, bo nie chciałem, aby moje oceny były zafałszowane, bo inaczej smakuje pierwsze piwo wypite w danym dniu niż ente. Każdą, codzienną degustację zaczynałem innym piwem, do niektórych wracałem, nawet kilka razy. Po takim czasie mogę je subiektywnie ocenić.
Nie będę każdego osobno oceniał pod względem smaku, goryczki, barwy, piany itp. Przedstawię ocenę kompleksową.

Negatywnie oceniam:
Góralskie- nie ma charakteru, jakby za cienkie, nie smakowało mi. Może trafiłem na lipną partię, kiedyś jeszcze spróbuję.
Aloesowe i Szwejkowe- nie przepadam za takimi smakowymi, a piłem już smaczniejsze tego rodzaju.
Bock- zbyt mocne, czuć jakoś alkoholem, można wypić okazjonalnie jedno.
Góralskie Krzepkie- jasne mocne, pijałem lepsze. Można wypić max. 2, po trzech nie smakuje i boli mnie głowa.
Strong Export- parametry takie jak Lach, ale jakoś mniej mi podchodziło, nie wiem dlaczego.
Pozytywnie:
Lach - moje smaki, można przy nim trochę posiedzieć.
Trzcinowe- wyjątkowo smakowało mojej żonie. Ja oceniam jako przyzwoite i do towarzystwa chętnie wypiję. Takie mam żonie serwować , zwłaszcza podczas pobytów w BN. Ale niby już nie można go zamówić, nie wiem, czy to schyłkowe, czy super nowość, bo na stronie browaru nic nie znalazłem.
Premium Exklusive, Premium Export- te będę zamawiał, gdy będę miał wybór.
Grybów Premium- też niezłe, alternatywa dla dwóch wyżej wymienionych.
To moje subiektywne oceny. Pierwszy raz publicznie oceniam piwo i nie wszyscy muszą z nimi zgadzać się.
Ceny: najdrożej zapłaciłem za Trzcinowe- w Ustce 5,35zł. Premium (3) kształtowały się od 3,19 d0 3,59zł. Myślę, że bliżej browaru jest taniej.
Wypiłem też chwalone, również na forum, Ciechan Miodowe. Dla mnie- nic rewelacyjnego. Kwestia gustu.

A teraz: psssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssy.
Bul,bul,bul,bul,bul,bul,bul,bul, jeszcze trochę po brzeg , bul bul,bul.
No i teraz: gul,gul,gul,gul,gul.


Na górę
Post: 07-05-2014 08:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Szykuje się pierwsze piwo uwarzone w Siołkowej, o którym będzie można powiedzieć coś więcej niż dobre-niedobre.
Browar Grybów zabrał się za uwarzenie Grand Championa - AIPA.
Trzymam kciuki i oczekuję niecierpliwie - mam nadzieję, że się chłopaki postarają.

Z innych spostrzeżeń, to coś długo już brakuje mojego ulubionego Jasnego Koźlaka(może i Helles z lenistwa, ale za to jedyny taki w Polsce) Mógłby już w końcu dojrzeć. Z braku laku zawsze można się pokrzepić Góralskim Krzepkim (zielone też całkiem dobre do popicia obiadu).
Za to Lacha lepiej omijać, mam wrażenie, że troszkę mu było za ciepło i w większej ilości może zrobić krzywdę (spożywanie też nie należy doi przyjemności...)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 07-05-2014 12:33 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
jeśli jakość bedzie podobna co dotychczasowych wynalazków, to nie wroze mu wielkiego sukcesu :/ ale sprobowac trzeba bedzie :(
niech sie uczą od Pinty albo Ale Browaru jak sie piwo robi ;)

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 01-06-2014 13:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Diacetyl ;(

A piwo się nazywa "Wujek Sam"

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 01-06-2014 19:55 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
Haha, a nie mowilem? :-P zupelnie nie jestem w stanie zrozumiec fascynacji grybowem (no dobra, w porownaniu z wytworami wielkoprzemyslowymi jest lepsze, ale biorac pod uwage reszte malych browarow w polsce to okreslenie "srednie" byloby naduzyciem)

A najgorsze jest to, ze ten browar ma potencjal, a taki shit wypuszcza... I jak tak dalej pojdzie to nigdy nie poczuje dumy z tego, ze "moja babiczka pochazi z grybowa" :-\

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 02-06-2014 08:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Słyszałem głosy, że wyszło dobrze. Może źle trafiłem... Poniekąd wiem, że część partii poszła w kanał, bo coś tam nie zagrało. Nie wiem czy to chodzi o ten diacetyl, czy coś jeszcze innego.
W każdym razie jest wola i mus żeby wyciągnąć wnioski, bo szykuje się jeszcze kilka warek w kooperacji Grybowa z piwowarami hobbystami.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-06-2014 09:34 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
nie tylko Ty zle trafiles - ja odpuscilem picie swojego po kilku łykach :/ ale niech probuja, a nuż wyjdzie ;) taki urok malych browarow - nawet doswiadczone potrafią zepsuć warkę :)

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 02-06-2014 21:15 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
toć i ja źle trafiłem na Wujka Sama. nie wiem, bo nie mam wielkiego doświadczenia z ipa, ale ledwo wypiłem. jakiś kwas.
za to dość mi szwejkowe podchodzi, nie wiem czemu task zakwalifikował to jako piwo smakowe. a i bocka jednego lubię wypić, choć uważam że jest za drogi. najbardziej denerwujące są bezzwrotne butelki i łysy kapsel.

_________________
mateo


Na górę
Post: 16-07-2014 12:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Coś faktycznie jest chyba na rzeczy z tym Wujkiem Samem. Kolejne podejście - i zaskoczenie - Bardzo smaczne AIPA.
Bock rewelacyjny, chyba ciut zmodyfikowali recepturę i wrzucili więcej chmielu. Zdecydowanie najlepsze piwo z Siołkowej i najlepszy Koźlak z polskich browarów jakiego piłem (pomijam domowych i rzemieślnicze).
Szwejowe, takie sobie, nic specjalnego.
Lach (6.8) i Strąg - wypić się da, lepsze od szwejkowego, ale nie powalają.
Nic słabszego (poniżej 6% ) nie było

Etykietki nowe. rysunki ładne, cała reszta z ogólną koncepcją artystyczną - delikatnie mówiąc - nie zachęca.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 18-07-2014 08:34 
Offline

Rejestracja: 14-01-2011 17:43
Posty: 282
Gdzie sie podzialy te czasy kiedy w latach 2002-2003 eksportowano do USA bodajze Rejenta , chociaz w malych ilosciach.
Jak to piwo pojawialo sie w sklepach New Jersey- to kazdy dzwonil do znajomych aby sobie zapchali lodowki , bo nie wiadomo kiedy przyjdzie nastepnym razem.

A wzruszeniem napawal widok starych plakatow , chyba z lat 60-tych wiszacych w tych sklepach z podobizna gorala palacego faje w regulaminowym stroju reklamujacego "Piwo goralskie - browar Grybow".

Nigdy takiego piwa nie probowalem ani przedtem , ani potem.A teraz jak mam okazje wypic z tego browaru - to tylko doznaje przykrosci.

_________________
"Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator, ale i on,
prawdę mówiąc, świnia." Gogol M.W.


Na górę
Post: 22-10-2014 16:47 
Offline

Rejestracja: 22-10-2014 16:20
Posty: 3
Nie wiem co wy chcecie, mnie ich piwko smakuje wybornie :) Najbardziej chyba Premium Export ale nie pogardzę i mocnym Pilsweiserem Bock i znam i innych miłośników ich browców :mrgreen:


Na górę
Post: 23-03-2015 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
W sobotę piłem w Wysowej "Szwejkowe", a żona "Femme Fatale".
Trochę jestem rozczarowany smakiem. :(

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 24-03-2015 22:50 
Offline

Rejestracja: 28-07-2006 22:25
Posty: 107
Lokalizacja: Katowice
"Szwejkowe" dziwnie smakuje, ale jest niezłe. Do kupienia w E.LeClercu w Katowicach


Na górę
Post: 15-07-2015 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
"Pilsweizer Grybów" 5,7% (biało-żółta etykieta), który właśnie popijam, na którym widnieje napis: "Rodem z Beskidu Sądeckiego" - smakuje wcale, wcale. Trzeba będzie zakupić zapasy. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-07-2015 20:36 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Co racja, to racja. PIw dobrych w Polszcze ninie dostać nader trudno.

Większość 'zawiera słód jęczmienny', którego łyżeczkę Derektor Browaru uroczyście dodaje do co roku kadzi wedle św. Marcina, z rozpoczęciem cyklu produkcyjnego opartego o zboża bardziej wydajne - ryż i kukurydzę. Prosty lud zaś to żlopie, bo przyzwyczajono go stopniowo i zarzucono reklamami.

Nad tzw. Browarem Grybów najlepej byłoby spuścić rz i na zawsze zasłonę milczenia, a to z kilku powodów, w tym tak niebłahych jak smak 'piwa' i treść etykiet.

Nieśmiele zasugerowałbym za to skupienie forumowej uwagi - i konsumpcji - na wyrobach z Wojkowej. Geograficznie chyba mieszczą się w tematyce Forum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl