Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-01-2010 21:17 
Offline

Rejestracja: 11-01-2010 21:04
Posty: 3
Witam serdecznie
Kochani,

W imieniu Forum Żydów Polskich, chciałabym przekazać Wam serdeczne życzenia Noworoczne i pozdrowienia od nas uczestników wirtualnej społeczności FZP.
Jesteśmy wszyscy obywatelami kraju, który poszczycić się może wiekami wspólnego istnienia miedzy wieloma kulturami i religiami. Dziś, będąc mniejszością w wolnej Polsce i kultywując nasze tradycje, ubogacamy wszyscy ten kraj ich różnorodnością. Pamiętajmy wszyscy o tym i chrońmy nasze cenne zdobycze kultury.

Życzymy Wam (lekko spóźnieni) bogatego we wrażenia i tradycję Nowego Roku i serdecznie zapraszamy do spotkania przy wirtualnej kawie i rozmowie na naszej stronie forum: http://forumfzp.net

Uczestnicy wirtualnej społeczności Forum Żydów Polskich

Styczeń 2010

_________________
yola


Na górę
Post: 11-01-2010 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Magurycz dziękuje za życzenia i mówi: nawzajem :)
Zaprasza również do pracy na cmentarzach żydowskich w Baligrodzie (Bieszczady) i Szargorodzie (Ukraina) w 2010/5770 roku, ale także na wszystkich innych cmentarzach którymi się zajmujemy. :)
Yachad możemy więcej!

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 11-01-2010 22:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
coś nie sposób się na waszym forum zarejestrować...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 11-01-2010 23:02 
Offline

Rejestracja: 11-01-2010 21:04
Posty: 3
Witam ponownie-dziękuję za życzenia w imieniu naszych Forumowiczów.
Zgłosiłam Twój problem rejestracji -czekam na odpowiedź Admina co się stało z tą techniką. :wink: czemu wysiadła.

Będzie nam miło, zorganizować wspólnie pracę na cmentarzach, powoli się zorganizujemy.
Pochodzimy z róznych stron Polski i nie tylko. :lol:
Region Beskidów trochę znam, byłam w Bobowej, pięknie utrzymany cmentarz.

_________________
yola


Na górę
Post: 11-01-2010 23:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Tak ściśle Yolu, to zażądała ode mnie "rejestracja" zgody od rodziców... mam 40 lat i od dość dawna, znaczy prawie ćwierć wieku nie pytam o zgodę :)
Kirkut w Bobowej... ogrodzony jest, ale i tak - po mojemu - wiele tam można zrobić, ale to kiedy indziej:) i jednak przerażają znaki do niego prowadzące odwrócone tyłem do drogi, tudzież "dziura" w furtce, której - tak na marginesie - nie zamykałbym...
pozdrawiam

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 12-01-2010 08:44 
Offline

Rejestracja: 11-01-2010 21:04
Posty: 3
Witajcie
Na kirkucie w Bobowej byłam 2 lata temu.Znaki prowadzące na cmentarz były ustawione wtedy prawidłowo.
Miałam wspaniałych przewodników-Mieszkańców miasteczka, szliśmy drogą polną na skróty, za ostatnimi domostwami pod górę w prawo , niemal wzdłuż ogrodzenia katolickiego cmentarza,był wtedy niesamowity upał.Trochę byliśmy przerażeni,że mamy zejść po klucz wg informacji na ogrodzeniu...dotknęliśmy furtki,otwarta.Zaskakujące mile,żadnych śladów śmieci.Teren kirkutu bardzo zadbany.Trawy wykoszone wtedy były w centalnej części kirkutu,reszta czekała pewnie w kolejce do koszenia.
Mam sporo zdjęć z tego kirkutu,"by ocalić przed zębem czasu"

ps.Pewnie takie "pytanie" przy rejestracji,odstrasza młodocianych kawalarzy. :wink:
Pozdrawiam

_________________
yola


Na górę
Post: 12-01-2010 08:58 
Offline

Rejestracja: 03-10-2008 19:27
Posty: 58
Chyba pod koniec lat 80-tych była prowadzona dość szczegółowa inwentaryzacja tego kirkutu. Papiery powinny się znajdować w Delegaturze WUOZ w Nowym Sączu albo w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
Bądź pozdrowiana Jolu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl