Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 11:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor Wiadomość
Post: 24-01-2016 10:40 
Offline

Rejestracja: 24-01-2016 10:27
Posty: 3
Lokalizacja: Rzeszów
Witajcie, tu Natalia. Kto jest na forum bieszczadzkim, może mnie kojarzyć z nickiem Mamcia DwaChmiele. Porozglądam się tu narazie, a z czasem zacznę dorzucać swoje trzy grosze. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku!

_________________
www.biegunwschodni.pl


Na górę
Post: 24-01-2016 12:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Witaj na forum. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 18-12-2018 13:24 
Offline

Rejestracja: 18-12-2018 12:36
Posty: 5
Witam Szymon lat 39 Radom.Od października 2018 fan beskidu niskiego.

W sumie wszystko wyszło przypadkowo zachorowałem na gruźlicę opłucnej i po leczeniu zus mnie skierował na turnus rehabilitacyjny do Wysowej.Jadąc voyagerem już od Gorlic rozciągały się cudowne widoki.Wygrałem jak na loterii majac za darmo 3 posiłki dziennie,nocleg 1 osobowy i kapitalne tereny,cisza,czyste powietrze i letnia temperatura przez 2/3 turnusu.

Udało mi się zwiedzić cmentarze koło przyłęczy wysowskiej,przy wysocie i na szczycie rotundy.Do tego samą przełęcz wysowską i dalej słowackim leśnym szlakiem do stebnickiej huty i knajpki z agroturystyką slnecny mayer,wiadomo górę jawor ze studnią z cudowną wodą,przełęcz cigielka,trasę lesną z Wysowej do Hańczowej z obowiązkową wizytą w tamtejszej cerkwii i kapitalną oldschoolowa kładka nad Ropą:)

Oczywiście była też wspinaczka do Ropek tym szlakiem zaczynającym się od Kościoła w Wysowej potem jeszcze z póltorej godziny do podnóża Lackowj i Ostrego Wierzchu i w prawo dalej do Hańczowej i powrót lasem.Oczywiscie zaliczyłem też Obycz a za drugim razem poleciałem dalej w dól tak z 10 minut do przełeczy regetovskiej.Z gór jakie zaliczyłem jedyna konkretną wspinaczkę zaliczyłem na Kozie Zebro-tabliczki pokazywały 2 godziny na dotarcie spod cerkwii gdzie do zacisza szedłem jakieś 20 minut i 40 minut wspinaczki.

Najmilej wspominam niedzielną wyprawę Hańczowa,Skwirtne przez Regetów Niżny przez wejście na Rotundę i kapitalne widoki w Regietowie Wyżnym i powrót przez Obycz.

Niestety zabrakło czasu i determinacji by zdobyć Hlackową myślałem że jedyną opcją by tam wejsć nie od strony Krynicy to od Ropek 2,45 w jedną stronę i do tego 1.45 gdzieś do Wysowej a tu najszybciej można było ją zaliczyć idąc przez przełęcz cigielkę.

Przepraszam za długi wpis i pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Na górę
Post: 18-12-2018 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Witaj.
Ale "Hlackową" to Ty raczej w Beskidzie Niskim nie zdobędziesz. ;)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 18-12-2018 22:00 
Offline

Rejestracja: 18-12-2018 12:36
Posty: 5
Dzięki Alan.Tu chyba nie można edytować postów.PS.Czy zawsze jest tutaj taki ''ruch''?


Na górę
Post: 18-12-2018 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
To forum specjalistyczne, dla miłośników Beskidu. Na takim forum treści są ważne, nie tłumy.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-12-2018 13:22 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Sajmon, tę kładkę miałeś na myśli pisząc o niej "kapitalna odschoolowa kładka nad Ropą".
Obrazek
P.S Kiedy tamtędy jechałem przed paroma laty i fotografowałem Ropę i przy okazji tę kładkę ani przez moment nie pomyślałem, iż jest oldschoolowa?!. Czy nie pamiętamy, że "Polacy nie gęsi i swój język mają" ???


Na górę
Post: 20-12-2018 20:00 
Offline

Rejestracja: 18-12-2018 12:36
Posty: 5
Cześć Stary zakapiorze-masz kapitalny nik na forum:)co do mojego polskiego cóz jestem prostym człowiekiem i czasami gdy nie mam polskiego odpowiednika napiszę coś w języku angielskim,wybacz:)

Co do tej kłądki na yt znalazłem film stamtąd przewiń sobie na 4.14

https://www.youtube.com/watch?v=H3rBheM ... owsearch=0

Jak od Zacisza idzie się lasem do Hańczowej tą trasą edukacyjną gdy schodzimy w dól polami do wsi naszym oczom ukazuje się taka kładka co jest na 4 minucie 14 sekundzie powyższego filmiku obok jest most drogowy w pobliżu cerkwii.Pozdrawiam.


Na górę
Post: 02-01-2019 20:32 
Offline

Rejestracja: 02-01-2019 20:16
Posty: 2
Cześć, nazywam się Olga, jestem początkującym beskidoholokiem ;)
Niski odkryłam bardzo późno, bo w 2016r., trochę zazdroszczę wszystkim weteranom bycia tu w czasach, kiedy te góry były naprawdę dzikie. Mam wrażenie że rejon ten zmienia się dość dynamicznie, z punktu widzenia kogoś kto szuka ciszy i świętego spokoju-na gorsze. Ale nic to, zostało jeszcze mnóstwo miejsc i do odkrycia, więc nie ma co marudzić. Pozdrawiam wszystkich miłośników Beskidu Niskiego i do zobaczenia na szlakach.

_________________
footsteps.com.pl


Na górę
Post: 08-09-2019 13:16 
Offline

Rejestracja: 08-09-2019 13:13
Posty: 2
Cześć, mam na imię Tomek.
Po Beskidzie lazę już trochę, Forum też już czytam parę lat ładnych ale jakoś do tej pory nie miałem potrzeby pisać.
Pozdrawiam wszystkich


Na górę
Post: 08-09-2019 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Witaj. To teraz zaglądaj i pisz. :)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl