Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 12:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 05-04-2012 11:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Mając ponad 800 postów wpadłam na pomysł aby się przedstawić.
Imię: Lucyna Beata
Rocznik: jestem w takim wieku, że nie wypada się tym chwalić :wink:
Miejsce urodzenia i zamieszkania: Góry Sanocko-Turczańskie
Nałogi: Bieszczady, dobra książka (kabir twierdzi, że czytuje same broszury :lol: ), przyroda
Uzależnienie: internet
Znaki szczególne: dumna własność 7 kotów i psa Kretyna
Ostatni bzik: nowa stronka internetowa (jest w podpisie). Codziennie nad nią siedzę, codziennie zminy i nowe teksty. Dziś sanktuarium w Jaśliskach.
Zawód wykonywany: przewodnik górski.
Poglądy polityczne: posiadam, zgniły liberał ze mnie.


Na górę
Post: 05-04-2012 14:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
Nałogi: Bieszczady.........


To co ty tutaj robisz ?? :wink:

Cytuj:
Ostatni bzik: nowa stronka internetowa (jest w podpisie). Codziennie nad nią siedzę, codziennie zminy i nowe teksty. Dziś sanktuarium w Jaśliskach.


Nigdy nie uwierzę, że prowadzenie strony internetowej zajmuje tyle czasu....

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 05-04-2012 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Zajmuje, każdy tekst przepisuję kilka razy i nadal mi się nie podoba. Ciągle je przerabiam, czegoś szukam. Te noclegi to osoby z którymi współpracuję, od części dostaję zlecenia. Części pomagam, są takie obiekty, które w sezonie letnim nie mają ani jednej rezerwacji. Te działy komercyjne są dla organizatorów.
Tam nie ma reklam, nie chcę iść tą drogą. Zresztą każda bieszczadzka nisza jest zajęta, są naprawdę dobre serwisy. Ostatnio jedno ze stowarzyszeń pozyskało 700 000 zł z UE na nowy wortal. Moja stronka kosztuje niewiele co zresztą widać. Pomagają mi Koledzy, opłacam tylko informatyka aby poprawiał to co ja popsuję i wklejał teksty i zdjęcia. Jeszcze to wytrzymuje nerwowo, wczoraj części z nas odciął dostęp.
Prawdę powiedziawszy mam dość tego, że na forach non stop komuś podpadam i to nie są takie w sumie zabawne sprzeczki jak tu. Jestem banowana, non stop atakowana, sama jestem niezłym trolem :mrgreen: więc stronka jest najlepszym rozwiązaniem. Tu mogę pisać co chcę, jedyne czego się obawiam to to, że nikt nie czyta tego w co wkładam odrobinę serca. Moje ulubione pochówki wampiryczne są fajne, a nawet 100 osób tam nie zaglądnęło. :( Dział przewodnicy cieszy się największym powodzeniem, potem oferty, noclegi, niedźwiedzie i potem długo nic. Od wczoraj mam zdjęcia, dostałam dużo od Kolegów z realnego świata m.in. od Mariusza Strusiewicza, Marina Sceliny i Kolegów ze świata wirtualnego.


Na górę
Post: 05-04-2012 19:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Lucyna pisze:
Zajmuje, każdy tekst przepisuję kilka razy i nadal mi się nie podoba. Ciągle je przerabiam, czegoś szukam. Te noclegi to osoby z którymi współpracuję, od części dostaję zlecenia. Części pomagam, są takie obiekty, które w sezonie letnim nie mają ani jednej rezerwacji. Te działy komercyjne są dla organizatorów.
Tam nie ma reklam, nie chcę iść tą drogą. Zresztą każda bieszczadzka nisza jest zajęta, są naprawdę dobre serwisy. Ostatnio jedno ze stowarzyszeń pozyskało 700 000 zł z UE na nowy wortal. Moja stronka kosztuje niewiele co zresztą widać. Pomagają mi Koledzy, opłacam tylko informatyka aby poprawiał to co ja popsuję i wklejał teksty i zdjęcia. Jeszcze to wytrzymuje nerwowo, wczoraj części z nas odciął dostęp.


Aha...pytam tak bo kiedyś też prowadziłem jakąś stronę ale to nie było tyle roboty... szacun.

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 05-04-2012 20:28 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Lucyna pisze:
...Moje ulubione pochówki wampiryczne są fajne, a nawet 100 osób tam nie zaglądnęło. :( ...

Twoje ulubione pochówki gdzieś już wcześniej na necie widziałem ruszając w zeszłym roku w tamte strony. Poza tym - nie przywiązuj takiej wagi do statystyk - już Ci pisali, że na pewno są osoby wchodzące w wątki tylko po to by wygasić ikonkę nieprzeczytania - nic poza tym :-) Jak masz chęć coś robić to po prostu to rób ale nie oczekuj nic w zamian ;-)


Na górę
Post: 05-04-2012 20:53 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Lucyna pisze:
Zajmuje, każdy tekst przepisuję kilka razy i nadal mi się nie podoba
Zastanawiającym jest, dlaczego nie chcesz skorzystać z rad innych.
Nie jest to może dobre miejsce i nie powinienem tak pisać ale...
Wszedłem na reklamowaną przez Ciebie stronę. Otworzyłem pierwszy lepszy tekst (akurat były to "Karpaty słowackie") i ... powstrzymam się od komentarza. Cały pierwszy akapit to bełkot (dalej czytałem wyrywkowo). Dlaczego nie poprosisz kogoś ze znajomych, aby przeczytał i poprawił Ci błędy w tekście? Błędy przede wszystkim rzeczowe (w rzeczonym akapicie mylisz pojęcia (rębni i zrębu), informacje po większej części nieprawdziwe (poproś może np. Grześka Sitko, powinien sporo pamiętać z hodowli lasu, na pewno chętnie pomoże). Nie przestrzegasz reguł języka polskiego (ze szkodą dla tekstów rzecz jasna). Ponadto rażą liczne literówki: Wyhorlat - Wyhrolat, Nartaz - Nastaz itp. itd. Tak nie powinien pisać ktoś, mieniący się przewodnikiem górskim (tzn. może sobie pisać ale do cioci, na oficjalnej, komercyjnej stronie to raczej żenująca kompromitacja). Z przyrody też się nie popisałaś, np. wymyśliłaś kilka nowych alkaloidów o dość zabawnych nazwach. Teksty proszą się o korektę. Fachową korektę.
Powyższe nie jest bynajmniej krytyką Twojego zaangażowania i pracy włożonej w powstanie strony. To tylko życzliwa rada, która brzmi: korekta.


Na górę
Post: 05-04-2012 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Mogę tylko podziękować za dobre rady. Gdy jedna osoba mówi ci, że popełniasz błędy, to możesz na to nie zwracać uwagi, gdy dwie musisz się nad tym zastanowić, jak trzy zmienić. Jutro siądę do korekty. Posługuję się notatkami z wykładów jeżeli chodzi o leśnictwo. Coraz częściej łapię się, że w notatkach mam masę błędów. Poproszę Marcina S. o pomoc, on ma wiedzę, że hej. Jeżeli chodzi o alkaloidy to posługuję się książkami popularno-naukowymi. Jeżeli nie są to literówki to błędy mogą być w publikacjach. Tekst o pochówkach jest tak przerobiony iż niewiele pozostało ze starego. To czeka inne.
Nie chcę zmieniać stylu, narzucony, ten poprawny byłyby sztuczny w moim wykonaniu. Niedługo przestanę zachwalać swoją stronkę, na razie jest to moja ukochana zabawka, żyję nią, potem o ile siebie znam pójdzie w kąt. Emocje opadną. Dzięki za pomoc.


Na górę
Post: 06-04-2012 01:03 
Offline

Rejestracja: 06-04-2012 00:31
Posty: 1
No to zgodnie z tytułem wątku....

Witam!

No i się przedstawiam. Zwą mnie Maciek, miejsce przyklapnięcia - Chlebna (wiocha zabita dechami niedaleko Jedlicza i nieco dalej od Krosna. :)

Moim głównym zainteresowaniem jest astronomia, turystyka jest raczej na drugim miejscu. Preferuję turystykę mięśniocyklem dwukołowym no i z buta. Beskid Niski kocham przede wszystkim za ciemne, (prawie) nieskażone niebo światłami aglomeracji oraz za piękne krajobrazy. Często po górach chodzę m.in. z adamos13 z tego forum (pozdrawiam ;) ).

No i to chyba tyle o mnie.

Pozdrawiam!
MaciekM


Na górę
Post: 06-04-2012 16:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wiem o czym mówisz. W ubiegłym roku byliśmy w ramach pewnego projektu w Parku Ciemnego Nieba "Połoniny" http://www.astrokarpaty.net/start/165-dsp# Kiedyś, w młodości interesowałam się astronomią. Byliśmy w obserwatorium na Kołonickiej Przełęczy, możliwość zobaczenia przez teleskop Saturna bezcenna ale to nic w porównaniu z tamtejszym niebem. Mieliśmy bardzo dobre warunki do obserwacji, przeżyłam szok. Tak rozgwiażdżonego nieba nigdy w życiu nie widziałam. Szef placówki mówił nam, że tam mogliśmy obserwować około 2 000 gwiazd, przeważnie w naszym regionie widzę ponad 200. Patrzyłam się w niebo i nie widziałam, gdzie jest Wielki Wóz, musiałam mieć nietęgą minę, bo podszedł do mnie astronom i pokazał mi poszczególne gwiazdy. Potem obserwowałam po raz pierwszy w życiu Altaira, przez takie urządzenie, które jest połączeniem teleskopu i komputera.
Wiem, że jak będę odchodzić to właśnie ten widok będę miała pod powiekami. Najpiękniejsza rzecz jaką w życiu widziałam.


Na górę
Post: 06-04-2012 23:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Twoje pochówki to i ja maru znajomym przez maila podesłałem, bo tekst warty uwagi:)


Na górę
Post: 07-04-2012 07:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Dziękuję za dobre słowo. Ten tekst to zasługa pana Piotra Kotowicza, jego artykuł jest rewelacyjny. Postaram się popracować nad tekstem w święta, mam jeszcze kilka interesujących cytatów.
Na stronce są już zdjęcia, między Bogiem, a prawdą część rewelacyjnych np. Mariusza Stusiewicza http://picasaweb.google.com/strusiewicz bardzo interesujące fotorelacje Janusza Cymermana https://picasaweb.google.com/109530015139597961326 ta z jesiennego Dwernika Kamienia jest piękna, Macieja Bajcera http://picasaweb.google.pl/Maciej11980 Grzegorza Tokarza, Tomsza Pudzianowskiego i in. Mam prośbę, może ktoś by mnie poratował zdjęciami z Jawornika (to do pochówków wampirycznych), Żydowskiego i Wysokiego. Oczywiście będą podpisane, nie mam kasy, jeszcze nie pracuję ale mogę odwdzięczyć się publikacjami. Chcę też popisać o Beskidzie Niskim ale nie mam zdjęć. Oczywiście, o tej części, którą w jakimś tam stopniu znam, czyli pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczdów i BN i Pogórzy.


Na górę
Post: 10-04-2012 12:32 
Offline

Rejestracja: 10-04-2012 08:45
Posty: 2
Mając na koncie jedno ostrzeżenie, pomimo tego, witam się.

Witajcie!

Dużo podróżuję. Z plecakiem. Ostatnio głównie na wschód. Lubię czytać. Na forum jest wiele do czytania.

_________________
ot, całe sedno problemu http://bieszczadzkieforum.pl/reklama-na ... t1379.html


Na górę
Post: 12-04-2012 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Mam prośbę. Napisałam tekścik o paśmie Chryszczatej i Wołosania, a w nim o bunkrach i szpitalu UPA. Kolega historyk zatelefonował i stwierdził iż mam błędy, podaną złą lokalizację obozu i szpitala. Poprawiłam. Potem Kolega Ukrainiec miał wątpliwości dotyczące pomnika. Poprawiłam. Przed chwilą Kolega przewodnik zapytał mnie się dlaczego w te sposób przedstawiam walki, zmieniłam i zacytowałam fragmenty artykułu Wiesława Cieślaka. Proszę sprawcie mi jak to brzmi i czy może być przyjęte zarówno przez Polaków jak i Ukraińców. Jestem padnięta, nie wiem sama co mam myśleć.
http://www.....pl/index.php ... &Itemid=36


Na górę
Post: 12-04-2012 19:22 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Po co pytasz? Dla jaj?
Cytuj:
Obok Duszatyna "kombatanci UPA" nielegalnie wznieśli pomnik upamiętniający tę zbrodniczą formację i krzyże


Na górę
Post: 12-04-2012 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie, jak według Ciebie powinno być to sformułowane? Tak aby było do przyjęcia dla wszystkich. Kolega historyk zadzwonił powtórnie, jest lepiej ale chce abym wyrzuciła tekst Gerharda z "Łun w Bieszczadach" i dała jego meldunek. Nie wiedziałam, że to będzie aż tak drażliwy temat :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl