Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 03:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 15-12-2009 20:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
zgodnie z sugestią niektórych forumowiczów zakładamy wątek o tytule powyższym :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 16-12-2009 11:44 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Nazywam się Marian Adam Figura 165 cm, 70 kg. Urodziłem się tuż przed IIWŚ w Olszynach k/Jasła. Zaraz po wojnie z rodziną wyjechaliśmy [8 dób pociągiem] do Pruszcza Gdańskiego. Tam szkoła podstawowa zawodowa i ogólniak a też kilka zakładów pracy m.in. lotnisko a z dojazdem to w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Na początku lat siedemdziesiątych przeprowadziłem się do Tczewa i tam zacząłem pracować i studiować w ubezpieczeniach w których dotrwałem do zawału serca [lewa dolna] w połowie lat dziewięćdziesiątych. W międzyczasie kilka lat byłem mieszkańcem Łodzi na Bałutach a teraz od ponad ćwierćwiecza mieszkam w Radomiu w mieście rodzinnym żony Elżbiety. Po zawale, trochę za namową kardiologów, ustawiłem się do życia turystycznie. Jeżdżę rowerem m.in w rajdach rowerowych w Polsce i zagranicą - w br na liczniku 6,5 tys. km. Uczestniczę w pielgrzymkach pieszych np 3 lata temu Hel-Giewont z Kaszubami i w rewanżu za rok z Góralami Giewont - Hel. Dwa trzy razy w roku odwiedzam swoje rodzinne Olszyny i okolice z Beskidem Niskim włącznie.
To jest 10 zdaniowy tekst zapoznawczy jak będzie potrzeba, na życzenie, chętnie uzupełnię.


Na górę
Post: 16-12-2009 16:17 
Offline

Rejestracja: 22-07-2008 16:53
Posty: 189
Lokalizacja: Jasło
figmar pisze:
(...) Urodziłem się tuż przed IIWŚ (...) w br na liczniku 6,5 tys. km.

Coś wspaniałego. Jako o ok. 50 lat młodszy kolarz chciałbym wyrazić swoje uznanie. To jest właśnie moje marzenie, żeby w tym wieku tyle jeździć. Brakuje mi jakichś 50 lat... Podziwiam (zresztą nie tylko za ten rower) i gratuluję! I udanego przyszłego sezonu życzę :)


Na górę
Post: 17-12-2009 12:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
hehehe :) - przedstawiam się :wink:

Szymon Modrzejewski – rocznik 69

Przed ukończeniem LXI Specjalnego LO przy Szkolnym Ośrodku Socjoterapii w Warszawie, zafascynowany Bieszczadami (w których mieszkał trochę) i kulturą Bojków, a później także Łemków, w roku 1986 zaczął na własną rękę zajmować się zdewastowanym cmentarzem greckokatolickim w Berehach Górnych (Bieszczady). Rok później wziął udział w pierwszym obozie konserwatorskim „Nadsanie” zorganizowanym przez Stanisława Krycińskiego. Od roku 1988 do 1996 współorganizował i współprowadził wspomniane obozy. Od roku 1996 organizuje prace remontowe z użyciem wybranych technik konserwatorskich w Polsce i na Ukrainie w oparciu o Nieformalną Grupę Kamieniarzy „Magurycz” przekształconą w 2007 w Stowarzyszenie Magurycz, które skupia ludzi oddanych nie tylko idei ratowania krajobrazu i dziedzictwa kulturowego Bieszczadów i Beskidu Niskiego, ale także bezinteresownych, świadomych wartości, które niesie ze sobą tradycja i przeszłość zapisana w kamieniu, drewnie, na papierze, w pamięci i w duszy w końcu. Wszystkie prace wykonywane przez Magurycz mają charakter społeczny. Od roku 1989 do rozwiązania w 1999 roku był członkiem zarządu Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej przy Towarzystwie Opieki nad Zabytkami, w ramach której organizowane były wspomniane obozy. W tym czasie brał także udział w remontach cmentarzy greckokatolickich na Roztoczu. Rozpoczętych w 1993 roku studiów patrystycznych nie ukończył. Auspicjów działalności NGK „M” od 1999 do 2006 roku udzielało na ogół Towarzystwo Karpackie. W latach 1989 - 2004 utrzymywał się z pracy w zespole konserwatorskim, który działał w Polsce, na Ukrainie (m.in.: we Lwowie, Drohobyczu, Dobromilu, Kołomyji), Litwie (m.in.: w Wilnie, Niemenczynie, Marcinkańcach), Białorusi (m.in.: w Grodnie, Kobryniu), w Turcji (w Adampolu), w Rosji (w Peterhofie k/Sankt Petersburga). Obecnie pracuje samodzielnie. Szczególnym zainteresowaniem darzy tradycyjne kamieniarstwo i szeroko pojętą sztukę cerkiewną. Ogółem pracował na ponad 120 cmentarzach (przede wszystkim greckokatolickich, ale także prawosławnych, katolickich, ewangelickich i żydowskich) w południowo-wschodniej Polsce i gdzie indziej. Gromadzi wszelkie materiały dotyczące przeszłości Bojkowszczyzny i Łemkowszczyzny, a zwłaszcza kamieniarstwa na tych i innych terenach. Mieszka w Nowicy, w której dom kupił 13 XII 1989 roku. Uprawia ręczne kamieniarstwo i koimeteriologię. Nieustająco podróżuje po cmentarzach dalekich i bliskich, głównie w Karpatach. Ma piętnastoletniego syna Antoniego.

hehehe, zabawnie jest się przedstawiać :D

szymon@magurycz.org
www.magurycz.org

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 17-12-2009 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
>Uprawia koimeteriologię i... jest wykładowcą nekrorytmii.

Ufff, google zwraca tylko 1 wynik: szymonowy :-) Też muszę sobie swoje pasje nazwać...

Radek Mikuła, 1968, dobry rocznik :-) Krótka laurka wisi na stronie z podpisu w dziale O załodze

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 17-12-2009 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
szymon NGK Magurycz pisze:
hehehe :) - przedstawiam się :wink:
Mieszka w Nowicy, w której dom kupił 13 XII 1989 roku. Uprawia ręczne kamieniarstwo i koimeteriologię.

Rozumiem, że przykładasz dużą wagę do rocznic, dlatego właśnie wtedy kupiłeś dom? Koimeteriologię inni nazwaliby tanatologią, ale myślę, że Twój, Szymonie wyraz bliższy jest kamieniowi, no i ...starożytnej grece
Arjano pisze:


Ufff, google zwraca tylko 1 wynik: szymonowy :-)

też od razu wrzuciłem goooogle :D

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 17-12-2009 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Ten wyraz trochę zawiły jest :roll: , ale też trafiony w miarę i mam nadzieję, że pojawi się wkrótce w wydawnictwie, które usankcjonuje jego istnienie :D , a wymyśliłem go, bo jakoś tanatologia mi nie pasuje, mi cmentarze ze śmiercią tylko trochę się kojarzą :), tanatoturystyka też, bo co innego oglądać, a co innego dłubać przy tym oglądanym :) , sztuka sepulkralna to... za mało :) jak człek żyje w rytmie cmentarnym :D (nekrorytmia :lol: )

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 18-12-2009 09:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Arjano :D
jak Ty często poruszasz się autem 4x4 to może "motoquatroturystyka" albo "quatromototurystyka" a to część "quatromotologii" :lol: :lol: :lol: ,
ajajaj, głupoty w głowie :lol:
krócej... quatromoturysta.... :lol:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 22-12-2009 16:07 
Offline

Rejestracja: 29-11-2009 18:04
Posty: 23
szymon?jeszcze powiedz ze na legie chodziles to w ogole ................................

z kim do sos uczeszczales?ze skandalem?


Na górę
Post: 22-12-2009 19:44 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Szymon był za Wisłą :)


Na górę
Post: 29-12-2009 23:51 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Tematy podejmowane ostatnio w tym miejscu, wydaje mi się , stają się coraz mniej wątkowe.


Na górę
Post: 09-01-2010 21:31 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010 21:10
Posty: 3
po małym falstarcie, ale...


...Dlatego jako nowy też chciałbym się przedstawić.

Z doświadczeniem mam niewiele wspólnego, tzw "rocznik" 1992. Radek, zamieszkały w bardzo dobrze sytuowanej Kotlinie Sądeckiej - między Gorcami a Niskim.

Zafascynował mnie spokój jaki panuje w dolinie Wisłoki, może i Bieszczady biją na głowę pod względem połonińskich widoków, ale przynajmniej w Nieznajowej mam chwilę spokoju, dzika przyroda i to tak blisko...

w te wakację planuję z paroma kolegami przejść cały BN, z Krynicy do Cisnej.

tak poza tematem, zostałem 777. użytkownikiem forum.
Witam


Na górę
Post: 02-03-2010 17:38 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
Yeod pisze:
chciałbym się przedstawić....planuję z paroma kolegami przejść cały BN, z Krynicy do Cisnej

Miło mi :)Witam Cie jako poznanego, do zobaczenia na tej albo innej trasie, no i koniecznie na spotkaniach miłośników BN.


Na górę
Post: 08-02-2011 14:37 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Pan "GRITON" proszony o kontakt telefoniczny na nr. 14 6795 454.


Na górę
Post: 08-03-2011 01:15 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010 00:38
Posty: 11
Witam. Mam na imię Katarzyna. Mieszkam w Warszawie, pochodzę z Rzeszowa. W listopadzie 2010 stałam się właścicielką pięknego kawałka ziemi w Krempnej. Teraz powoli organizuję i realizuję plan przeprowadzki, lecz aby był niezawodny zajmie to jeszcze parę lat :wink:
Jakby ktoś był ciekaw, może zajrzeć do mojego bloga.
http://zzyciamatkirzezbiarki.blogspot.com/
Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl