Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 21:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 611 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-11-2009 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
No, wyregulowana rajdówka to nie jest jednak gąsienicowy traktorek Jasia wjeżdżający po schodach do baru czy GACEK Władka Zalatywója, dymiący dwusuwem na całą dolinę Wisłoki, więc pewnie jakiś wpływ ma. Taki efekt motyla... Gacek nie gubił przecież oleju, po prostu znaczył swój teren. A poruszał się też całkowicie legalnie ;-)

W konwencji żartobliwej, bom w dobrym humorze, w końcu weekend zapowiada się wspaniale. Do zobaczenia w Zdyni.

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
Post: 09-12-2009 23:35 
Offline

Rejestracja: 05-11-2009 20:41
Posty: 319
Lokalizacja: Radom
morganghost pisze:
siedząc i dumając nie mogę wydumać o co chodzi z tym złym wpływem na środowisko? Czyżby ludzie nie mieli się już czego czepiać?


To się zdarza tak dumać, ale czy rzeczywiście nie powinno nam zależeć na przyrodzie na środowisku życiodajnym. Może się komuś zdawać, że to przesada, ale po nas też musi coś zostać a Beskid Niski na to zasłużył.


Na górę
Post: 16-12-2009 19:06 
Offline

Rejestracja: 02-11-2009 13:01
Posty: 160
figmar pisze:
To się zdarza tak dumać, ale czy rzeczywiście nie powinno nam zależeć na przyrodzie na środowisku życiodajnym. Może się komuś zdawać, że to przesada, ale po nas też musi coś zostać a Beskid Niski na to zasłużył.

Ale czym ma taki rajd zaszkodzić, żeby szkoda osiągnęła stopień degradacji?


Na górę
Post: 16-12-2009 19:34 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
morganghost - obawiam się że Twoje pytania nie mają sensu.

Poza Szymonem (miejscowy), któremu przeszkadzają zamknięte drogi przez 1 lub 2 dni , upalacze nielegalnie zapoznający się z trasą już ponad tydzień przed rajdem( choroba naszych rajdów ) i śmieci nie posprzątane przez organizatora to reszta jest poprostu na nie i sama nie za bardzo wie dlaczego ,pomijając fakt ze spora większość z tej reszty to przyjezdni. Prawdopodobnie przeszkadza im to ze w jeden wekend w roku część BN ożywa , pojawiają się ludzie , media, BN widać w TV i słychać o nim w radio a oni są zdecydowanie za porządkiem jaki tutaj pozostawili komuniści w latach czterdziestych. Tak więc szansa jaką jest impreza o randze Mistrzostw Polski dla BN i jego mieszkańców jest im nie na rękę bo oni szukają tutaj ciszy i spokoju.

Naszczęście ludzie zupełnie inaczej myślący rządzą tym terenem i jak tylko pojawi się możliwość to trzeba mieć nadzieje że rajd wróci w te piękne tereny.

a póki co http://www.gorlice24.pl/goracy-temat/za ... rskim.html

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 06-01-2010 15:01 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
likwidują połączeni itd, ale są i bardzo dobre wiadomości dla BN

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=25874

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 07-01-2010 05:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Jasne, jest demokracja, każdy ma wobec niej swoje oczekiwania. Za uregulowaniami prawnymi jestem jak najbardziej, ale bawi mnie jednak fakt, że sprawą kolców zajmuje się komisja "Przyjazne Państwo", zwłaszcza, że:
"- Tracimy na tym, że jako jedyni w Europie nie mamy takich imprez zimą - powiedziała Gazecie Beata Bublewicz - Na zimowych rajdach mogłyby zarabiać te samorządy, które w tym okresie odczuwają spadek liczby turystów. Kibice tej dyscypliny to spora grupa. W Polsce jest ich prawie 200 tysięcy - dodaje."

A co T R A C I M Y :?: Jacy "MY" :?: Nie przystoi wypowiadać się w ten sposób. Tracą rajdowcy, kibice i ci którzy chcieliby na tym zarobić, ale to jeszcze nie uprawnia do "MY" :!: Poza tymi "MY" są jeszcze inni ludzie...

"...mogłyby zarabiać te samorządy..." - gwoli ścisłości - pisałem już o tym, ale powtórzę - gmina Uście Gorlickie póki co dokładała do rajdów (naprawa boiska w Uściu, naprawa dróg i znaków drogowych, usuwanie śmieci) i do dziś nie wyegzekwowała odszkodowania, bo... ktoś cwaniacko i sprytnie skonstruował umowę ubezpieczeniową (w jakimś stopniu to wina urzędników, którzy jej dokładnie nie przejrzeli, ale też cwaniaków, którzy chcą jak najmniej zapłacić, zamiast normalnie wziąć odpowiedzialność za skutki imprez rajdowych)

"Kibice tej dyscypliny to spora grupa." - spora i rozjuszona, czego dała liczne dowody, do których nie będę wracał po raz kolejny, a zamknę stwierdzeniem: awantury i śmieci.

"Co prawda kilka edycji odbyło się dzięki nieformalnej umowie z lokalnymi władzami, ale Związek postanowił definitywnie rozwiązać ten problem, zaś do chwili zmiany ustawy nie rozgrywać zimowych rajdów."

Publicznie przyznawać, że coś odbywało się nielegalnie :?: kuriozum :!: Nic :!: Związek nie postanowił, tylko zestrachał się, że konsekwencje działania ponad i poza prawem go przerosną :!: :!: :!: , a ten tekst próbuje ze związku zrobić "bohatera", który jest taki "równy gość"... lipa.

"W sprawę zaangażowała się w końcu posłanka Beata Bublewicz, córka tragicznie zmarłego Mariana Bublewicza - i sprawa nareszcie ruszyła."

Epatowanie śmiercią Bublewicza - świetnego kierowcy rajdowego - w tej sprawie jest zwyczajnie niesmaczne..., że nie wspomnę o fakcie, że taka natura tego sportu, jak i wielu innych... duże ryzyko, jednak świadome. W sumie każdy wsiadając do auta podejmuje ryzyko, choćby zderzenia się z idiotą, ale wstając z łóżka też podejmujemy ryzyko...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-01-2010 13:35 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
jeszcze nie wszystko przesądzone...

http://gorlice24.pl/index.php?option=co ... 1&Itemid=1

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 27-01-2010 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Felek, mam taką prośbę: możesz wkleić to co jest na wskazanej przez ciebie stronie :?: bo ona mi się nie otwiera nie wiedzieć czemu... :?

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-01-2010 16:55 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Szansa dla MagurskiegoPo dwóch latach przestoju jest szansa na to, że do RSMP powrócą zimowe rajdy. Jak donosi Gazeta Wyborcza, w Sejmie toczą się prace nad ustawą, dzięki której rajdówki będą mogły w trakcie zawodów startować na kolcach.





Jazda na kolcach po drogach publicznych jest w Polsce aktualnie zakazana - co skłoniło PZM do wycofania Rajdu Magurskiego z kalendarza. Co prawda kilka edycji odbyło się dzięki nieformalnej umowie z lokalnymi władzami, ale Związek postanowił definitywnie rozwiązać ten problem, zaś do chwili zmiany ustawy nie rozgrywać zimowych rajdów.

W 2009 roku nie udało się jednak dokonać zmian, pomimo aktywnego lobbingu władz Gorlic i posła, Witold Kochana. W sprawę zaangażowała się w końcu posłanka Beata Bublewicz, córka tragicznie zmarłego Mariana Bublewicza - i sprawa nareszcie ruszyła.

Kwestią rajdów zimowych zajęła się komisja "Przyjazne Państwo", kierowana przez Janusza Palikota. Uznano, że przepisy są zbyt restrykcyjne i zaproponowana zostanie ich zmiana, dzięki której organizatorzy rajdów zimowych będą mieli otwartą furtkę.

"Tracimy na tym, że jako jedyni w Europie nie mamy takich imprez zimą" - powiedziała Gazecie Beata Bublewicz - "Na zimowych rajdach mogłyby zarabiać te samorządy, które w tym okresie odczuwają spadek liczby turystów. Kibice tej dyscypliny to spora grupa. W Polsce jest ich prawie 200 tysięcy" - dodaje.

Po zmianie przepisów po trasie rajdu będzie można jeździć na kolcach. Organizator będzie jednak musiał uprzednio uzyskać na to zgodę zarządcy drogi.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 27-01-2010 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Rozumiem, że to ten tekst... w zasadzie nie różni się od znanego już wcześniej.
Jeśli tak, to dziękuję beskidek.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 27-01-2010 22:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
JA RÓWNIEŻ SIĘ CIESZĘ ŻE RAJDU NIE BĘDZIE . I JAK NAJBARDZIEJ JEST TO PEWNA INFORMACJA OD DAWNA. TAK TRZYMAJ SZYMON. NIE UMIE SIĘ JEŹDZIĆ ZIMĄ NA 'ZIMÓWKACH'??? WIĘC RAJDU NIE BĘDZIE.

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 27-01-2010 23:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Wiesz Paweł, że o tym, znaczy o jeżdżeniu na zimówkach - w ferworze różnych wymian zdań - nie pomyślałem..., aż mi głupio, zwłaszcza, że pani Bublewicz mówi, że ta dyscyplina ma 200 tysięcy fanów...
Nie bardzo wiem czy dyscypliną jest jeżdżenie na kolcach, czy w ogóle jeżdżenie w rajdach, przecież rajdy są różne, jak w narciarstwie, może być slalom ale i zjazd, i na biegówkach można (a niekoniecznie fani Justyny Kowalczyk - chyba dobrze pamiętam imię i nazwisko - są fanami skoków)... pani mówi o rajdach zimowych wyraźnie, że mają prawie 200 tysięcy fanów, a to w kontekście jeżdżenia na kolcach...
Skąd ona to wie :!: :?: :roll: skoro w Polsce nie wolno na kolcach :?: :?: :?:
Nawet jeśli nie chodzi o kolce, to dalej intryguje mnie podawanie takiej liczby. Nie martwi mnie jej wysokość, fascynować może się każdy czym chce, ale jak to zostało policzone :?:
Ś.p. ojciec pani Bublewicz, o ile dobrze pamiętam, zginął w rajdzie zimowym, jechał na kolcach :?: Chyba nie..., to tylko ciekawość...
Kolce = większa prędkość = ... chyba każdy wie... wiem, zaraz usłyszę, że lepiej panuje się nad autem, że auta rajdowe są bezpieczniejsze, że w pobliżu będzie ekipa ratunkowa...
A to wszystko uwagi natury bardziej ogólnej, które nie mają większego znaczenia.
Mniejsza o to wszystko, ja już swoje zdanie wyraziłem tu i wystarczy...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 28-01-2010 09:48 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Panowie Pani Bublewicz wie co mówi jeśli chodzi o liczbe rajdowych kibiców w Polsce. Poniżej załączam Wam filmik z miejsca zwanego upałty arena znajdującego się na mazurach przez które przejeżdża rajd Polski i na którym w tym roku w drugi dzień w sobote było ponad 200 tysięcy kibiców a w tym jednym miejscu Policja ze śmigłowca naliczyła około 60 tyś ludzi. Oczywiście na Rajdzie Magurskim tyle ludzi się nie zjedzie bo mistrzostwa Polski to nie mistrzostwa świata , ale myślę że zdecydowanie ponad 200 tyś ludzi usłyszy o Gorlicach i pięknych okolicach z mediów które obecną są na każdej rundzie eliminacji mistrzostw Polski.
http://www.youtube.com/watch?v=4m9MEVQXF2o

co do umiejętności jazdy - hmm gwarantuje Wam panowie że 80% kierowców startujących w Magurskim potrafi lepiej jeździć po śniegu bez opon niż my wszyscy na ty forum razem wzięci na najlepszej zimówce.

Przykładowo Panie Grzywaczewski drogą z Nowicy na Bielanke dowolnym samochodem na zimówce po śniegu osiąga Pan maksymalną prędkość momentami 40-50 km/h , przeciętny kierowca rajdowy tym samym autem na zimówce 100-120 km/h i ten sam kierowca rajdowy na kolcu osiąga prędkość 170-190 km/h. Przy założeniu oczywiście że odcinek jest zamknięty i auto tyle pojedzie. Podałem przykład tej drogi bo miałem wielką przyjemność jechać na prawym fotelu tą drogą z Tomkiem Czopikiem i zmienił się zupełnie mój pogląd na moje umiejętności kierowania pojazdem - więc proszę nie mieszajcie przemieszczania się samochodem ze sportem wyczynowym bo to nie ma sensu i głupoty z tego wychodzą.

Szymon jeśli chodzi o liczenie kibiców to Policja ma swoje sposoby na to i też nie wiem jakie ale te wszystkie manifestacje górników itd jakoś obliczają a pozatym większość rajdów w naszym kraju jest biletowana.

Szymon rajdy o których rozmawiamy to rajdy płaskie i dzielą się na :

rajdy asfaltowe - opona typu slick (sucho) intermediata ( droga wilgotna ) deszczówka
rajdy szutrowe - opona szutrowa
rajdy zimowe - opona kolcowana ( Magurski - krótki kolec, Rajd Szwecji Norwegii długi kolec)

Marian Bublewicz jechał na kolcu.

Rozumiem że Wam Panowie z rajdem nie po drodze i mam nadzieje że jeśli rajd wróci w nasze tereny to będzie lepiej zorganizowany. Wszystko rozbija się o pieniądze i może bilety wejściowe na odcinki by pomogły?

Ja trzymam kciuki aby rajd odbył się w 2011 roku.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 31-01-2010 10:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-01-2010 16:26
Posty: 33
Lokalizacja: PRZYSŁUP,/NOWICA
BESKIDEK, GOSPODARSTWA KTÓRE PRZYJMOWAŁY 'KIBICÓW' ,TO PRZYJEZDNI . A SKLEPY O KTÓRYCH MÓWISZ, ŻE BRAKOWAŁO W NICH TOWARU- BO JAK SIĘ WYRAZIŁEŚ 'ZAROBILIŚMY' NA KIBICACH AŻ BRAKŁO TOWARU ,PO PROSTU NIE ISTNIEJĄ BO W NOWICY SKLEPÓW NIE MA.

_________________
CZTERY PORY ROKU. ZIMA


Na górę
Post: 31-01-2010 12:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
beskidek, dziękuję za wyjaśnienia.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 611 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl