Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 511 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25-11-2008 09:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Po 15-tej w "aktualnościach" duży artykuł z Gazety Krakowskiej w temacie Rajdu

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2008 10:12 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
jak to wszędzie dookoła bywa i w światku rajdów są dziwne nie jasne interesy różnych ludzi a rajdowe władze czyli PZMot to chyba bardziej betonowa organizacja niż PZPN i komuś zależało aby Magurski "odstrzelić" a pretekstem do tego są kolce. Oczywiście poprzednie edycje były legalne i ten wymysł z kolcami w tym roku to poprostu głupi pretekst bo zgoda starosty na urzywanie okolcowanych opon była i według jajogłowych znawców Polskiego prawa jest wystarczajaca. Ocena w srodowisku rajdowym była bardzo dobra , piękne odcinki specjalne w zimowej scenerii dodatkowo częśc rozgrywanych nocą bardzo się zawodnikom i kibicom podobała . Owszem zdarzały się wpadki organizacyjne , ale patrząc na cały sezon rajdowy to rajd Magurski był całkiem dobrze zorganizowany . W poprzednim sezonie w kalendarzu było 9 eliminacji a w sezonie 2009 ze względu na koszty( utrzymanie rajdówki , serwis , ubezpieczenia itd. ) będzie rajdów 7 i niestety Magurski znalazł się wśród tych które się nie odbędą jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie oznacza to oczywiście że nie odbędzie się jakaś mniejsza impreza rajdowa o niższej randze.

Miejmy nadzieje ze w 2010 roku rajd wróci do kalendarza , na co są duże szanse bo ustawa o używaniu kolców podczas zawodów sportowych ma być zmieniona w sejmie i wtedy PZMłotowi zostanie wytrącony ten śmieszny argument z brakiem prawa jazdy na kolcach .

Dla zainteresowanuch poniżej kalendarze rajdowe 2009

Kalendarz RSMP 2009

23-25.04 Rajd Krakowski
15-17.05 Rajd Elmot-Remy
05-07.06 Rajd Lotos Baltic Cup
10-12.07 Rajd Karkononski
06-08.08 Rajd Rzeszowski
18-20.09 Rajd Orlen (+ CEZ FIA Trophy)
08-10.10 Rajd Dolnośląski

Kalendarz RPP 2009 (II liga )

marzec - organizator do ustalenia
23-25.04 Rajd Krakowski
16-17.05 Rajd Elmot-Remy
29-30.05 Rajd Agapit
11-12.07 Rajd Karkonoski
24-25.07 Rajd Kormoran
06-08.08 Rajd Rzeszowski
28-29.08 Rajd Wisły
09-10.10 Rajd Dolnośląski
23-24.10 Rajd Zamkowy
20-21.11 Rajd Barbórka Cieszyńska

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 26-11-2008 00:39 
Offline

Rejestracja: 24-11-2008 00:29
Posty: 2
Lokalizacja: Wysowa/Katowice
Witam i w pierwszym poście się przywitam.Forum czytam lecz nie pisuję ale od dziś spróbuję. DlA mnie to wiadomość roku.Poza nabiciem kiesy kilku osobom korzyści nie ma.Rajd co roku gościł u mojej babki - w tym roku odetchnęła. żadne auto jej do ogródka nie wpadnie.Promujcie z głową Panowie. WH


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-11-2008 09:16 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
naszczęście ludzi robiących i chcących robić coś naprawde dobrego i pozytywnego dla regionu jest więcej i każdy kto ma na względzie poza ogródkiem babci dobro BN widzi ze rajd jest dobrym interesem dla całej ziemi Gorlickiej i dlatego trzeba mieć nadzieje że rajd szybko do nas wróci.

Swoją drogą według co niektórych to w woj. dolnośląski mieszkają dopiero idioci i głupole bo w tym rejonie odbywają się aż 3 rajdy ( elmot, dolnośląski, karkonoski ) i dokładnie wiedzą że to dla nich najlepsza promocja .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 00:09 
Offline

Rejestracja: 14-11-2008 07:44
Posty: 14
No świetnie !!!!! Żadnych rajdów !!!! Jak słyszę że rajdowcy są też miłośnikami przyrody to mnie naciąga!!!! Przytoczę tutaj to co mnie spotkało na szlaku z Huty Polańskiej na Baranie. Piekna jesień poszliśmy z żonką na spacerek na Baranie, Magurski Park Narodowy elegancko, szlak pusty, ŚWIETNIE, a tu nagle słyszymy taki hałas jakiego jeszcze nigdy nie słyszałem szlak lekko zakręcał a z zakrętu wylatuje ok 14 motorów crossowych, kolesie jechali jak na złamanie karku, mało nas nie przejechali,
hałas smród spalin, i rozjechany szlak !!!!! ŁADNI MI MIŁOŚNICY PRZYRODY, może jeszcze im medal przypiąć. W tym miejscu chciałbym sie zapytac gdzie jest Pan Dyrektor PArku który namiętnie wyłapuje ludzi z Doliny Ciechani!!!?? Ludzi któzy są rzeczywiście miłosnikami przyrody!! Nie wierze że taki wypad tylu motorów może być nie zauważony no bez przesady !!!!! Jak szliśmy ż żoną w lipcu z krynicy do łupkowa do Pan dyrektor zawinął nas przy drodze na CIechanie mówiac że nie wolno że ostoja zwierzyny a tu pod nosem jacyś KRETYNI organizują sobie rajdy!!!
To jeszcze nie koniec chwile dalej słyszelismy nawoływania i strzały wiec i polowanka się urządza ładna mi ochrona ostoi zwierzyny i na koniec jak weszliśmy już na Baranie to na górzy była sobie rodzinka chyba słowaków na ogromnych kłądach naprawde ostre przegięcie !!!!!!
Kocham te góry i jak czytam o komercjalizacji tego terenu to mi sie płakać chce mam nadzieje że tego nie dożyje....


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 00:17 
Offline

Rejestracja: 14-11-2008 07:44
Posty: 14
I jeszcze jedno te Góry są atrakcyjne właśnie dlatego że są nie zagospodarowane jak to nastąpi tak jak chcesz beskidek to góry stracą wszystko to co w tej chwili do nich przyciąga.... czyli cisze, spokój, i zapomniane tereny. Promowanie terenu poprzez jego dewastacje to jest chyba najgłupszy sposób szkoda że tego nie widzisz Beskidek :evil: :evil:
Mieszkam W Ropczycach i w okolicy są wąwozy i jeden z nich był rezerwatem gdzie występowały rzadkie gatunki roślin , organizowane były wycieczki ze szkół generalnie ładny teren, obecnie organizowane są tam właśnie rajdy i zładnego miejsca zrobili jedno wielkie bagno, stworzone przez MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY a RAczej MIŁOŚNIKÓW JEJ NISZCZENIA !!!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 09:57 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
pszczoła- proponuję najpierw zaczerpnąć informacji co to jest Rajd płaski rozgrywany w ramach rajdowych samochodowych mistrzostw Polski a później zabierać głos w temacie . Podpinanie Rajdów Samochodowych rozgrywanych na drogach publicznych do ludzi którzy jeżdżą po Parku narodowym na motocyklach , quadach czy do myśliwych to lekka delikatnie mówiąc przesada. Jeśli mieszkasz w Ropczycach to aby mieć jakieś porównanie proponuje się wybrać na rajd rzeszowski i zobaczyć czy ktokolwiek cokolwiek dewastuje i jaki to ma wpływ na przyrode - może zrozumiesz że nie ma to żadnego wpływu . Obawiam się jednak ze na rajd się nie wybierzesz bo jak większość tu obecnych zajmiesz stanowisko " nie bo nie " i BN powinien być dzikim rezerwatem bez szans na jakikolwiek rozwój aby grupka miłośników "przyrody" obecnych także na tym forum mogła przyjechać na wekend i z plecakiem chodzić szlakami a jak spotkają tubylca to zrobić sobie z nim zdjęcie. Wasze potrzeby wcale jednak nie muszą być takie same jak miejscowych, którzy nadal za chlebem muszą jeździć po świecie. Szymon pisze że "damy rade" bez rajdu - no napewno dacie rade tylko efekty tegon dawania rady są takie że będąc w Kunkowej , Nowicy , Hańczowej , Bielance, Wołowcu w 1997 i 2008 to poza kilkoma pięknymi chałupami przybyszów z tzw. Warszawki i kilkoma gospodarstwami agroturystycznymi nie zmieniło się nic! Czasy haseł " damy rade , jakoś to będzie " już dawno przemineły.

Czytałęm tutaj ze tablice dwujęzyczne będą atrakcją turystyczną - zgadzam sie - tyle ze dla kogo ?? skąd Ci turyści mają się tu wziąść skoro tutaj poza pięknymi lecz niskimi górami , kilkoma pięknymi cerkwiami i olbrzymią ilością cmentarzy nie ma nic ! Niestety nie każdy lubi zwiedzać stare kościółki, cerkwie lub cmentarze wojenne a pamiętajmy że BN leży między Zakopanem , Szczawnicą , Krynicą i o wiele bardziej znanymi i o wiele częściej odwiedzanymi Bieszczadami. Jak sie nic nie zmieni to BN nadal bedzie dziurą na turystycznej mapie Polski o uroku której będzie wiedzieć grupa ludzi chcących za wszelką cenę utrzymać ten rejon w dziczy i cmentarnej ciszy .

Cieszy to ze władze regionu mają zdecydowanie inne spojrzenie na ten teren i jego przyszłość .

Żeby była jasność to moje wywody dotyczą zachodniej części BN .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 19:48 
Offline

Rejestracja: 14-11-2008 07:44
Posty: 14
ALe czy nie dociera do Ciebie że właśnie taki jest urok Beskidu Niskiego?
Zapomniane byłe wsie, zarośniete cmetarze, czy drewniane cerkwie.
Co mi po Beskidzie niskim który będzie wyglądał jak okolice Soliny....
Dla mnie rajd płaski czy jakikolwiek inny jest tylko spełnieniem zachcianek kolesi którzy nie mają co z kasą zrobić a że modne jest popapranie sie w błocie ubrudzenie swojego autka a potem zeżarcie pieczonego Barana i nie mów mi że jakiekolwiek rozjeżdżanie terenu jest bez wpływu na środowisko.
Pewnie też tak jest że opinie wpływu danego rajdu na przyrodę wydają osoby które mają gdzieś środowisko i dlatego dopuszczają do tego typu imprez,
NIe mam zamiaru Cię ty przekonywać bo i tak wiesz swoje a ja swoje...


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 20:13 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Cytuj:
ALe czy nie dociera do Ciebie


Tak, do niego nie dociera.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 22:26 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
To decyzją starosty można znieść zapisy Kodeksu drogowego, czy jak z tymi kolcami?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 22:50 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
zdecydowanie do mnie nie dociera że zapomniane byłe wsie są urocze - dla mnie są świadectwem dramatu jaki się tutaj rozegrał w końcu lat czterdziestych i to nie było urocze . Są świadectwem i mam nadzieje że nie staną się pomnikiem . Chciałbym aby wróciły do dawnej świetności i dawnego uroku . Może to i mało prawdopodobne , ale będę zawsze za tym co będzie powodowało napływ ludzi do BN zarówno turystów jak i nowych mieszkańców , choćby tych z Warszawki . Wiem że BN jest piękny , dziki , wyjątkowy - ale leżąc na trawce w Bielicznej w słoneczku na przeciw Lackowej popatrz na osamotnioną cerkiew i na chwilke zamknij oczy próbując sobie wyobrazić jak to wyglądało 70 lat temu . Ja tak zrobiłem i mimo że krajobraz wręcz bajkowy to po otwarciu oczu czułem żal współczucie i złość że nie widze choćby kilku kilkunastu chyż , domów stajni - że nie widze życia tylko piękną , wielką i przerażająco pustą bo wysiedloną doline.

Rajd Płaski to rajd który sie odbywa na drogach publicznych w przypadku Magurskiego w większości asfaltowych i z paplaniem się w błocie ma nie wiele wspólnego a wpływ na środowisko naturalne samochodu rajdowego jest taki sam jak każdego innego sprawnego i nowoczesnego samochodu poruszającego sie po drogach. Mysle że dymiący PKS z Gorlic do Wysowej jednego dnia bardziej zanieczyszcza atmosfere niż wszystkie rajdówki razem wziete.

Pewnie Pszczoła że ani ja Ciebie ani Ty mnie do swoich racji nie przekonasz , ale po to jest tez forum aby się spierać i poznawać zdanie innych.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2008 22:58 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
buber - na terenie powiatu Starosta w wyjątkowych przypadkach może udzielić zgody i tak było w przypadku rajdu magurskiego w latach ubiegłych z tego co wiem i dotyczyło to rejonu na południe od drogi Gorlice-Grybów. Jakieś 2 rajdy z kalendarza trzeba było odstrzelić i niestety ze względu na różne układy i interesy trafiło na Magurski.

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2008 10:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
beskidek pisze:
... ale po to jest tez forum aby się spierać i poznawać zdanie innych.


Beskidku, proszę Cię, choć podzielam Twoje zdanie "w temacie rajdu" odpuść już dyskusje n/t Magurskiego na forum beskid-niski. To nie ma sensu... Już dość dawno ustaliliśmy, że tu nie znajdziesz zrozumienia. To nie forum rajdowe i motoryzacyjne i trudno wymagać od forumowiczów zainteresowania i pasji rajdowej. Proste. Wielu jest przeciwników imprezy, wielu też traktuje to tolerancyjno - obojętnie. I proszę, nie kuś, by i Ci stanęli w szeregach przeciwników. A do tego sprowadzają się dyskusje prowadzone TU. Włączają się nerwy, generowane są urazy a temat staje się niepożądany.
Też żałuję, że Magurski wypadł, ale cóż, należy mieć nadzieję na jego reaktywację.

Pozdrawiam pozostając z nadzieją na pokojowe współistnienie różnych pasji :-)

Arjano


P.S. Gdyby ktoś z turystów (zmotoryzowanych) nudził się w mikołajki to zapraszam do udziału w samochodowym rajdzie turystyczno-nawigacyjnym, podczas którego nie tylko najeździcie się ale i odwiedzicie ciekawe zakątki, zwiedzicie z przewodnikiem rzeszowskie podziemia i odetchniecie powietrzem podczas odcinka pieszego. Chętnych zapraszam do Rzeszowa. Info i zaproszenie znajdziecie na mojej stronie:

http://www.mikula.rzeszow.net/zaproszen ... zenia.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2008 10:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Eh...wyciągnie kij z tego "mrowiska"... włoży w inne. Są po prostu takie typy.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2008 10:47 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
niestety są i takie typy co udają że "mrowisk" nie ma lub omijają je szerokim łukiem... tylko dlaczego w temacie piszą HURRRRRRRRA?

Arjano - ok dla mnie koniec tematu

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 511 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl