Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15-10-2007 11:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
W takim razie będę teraz nie tylko chciał ale i musiał do tej Huty pojechać :D .Oby tylko przeszkody sie jakie nie spiętrzyły.
dzięki HM :!: :!:
Może i kiepski ale wiecie, zdjęcia robione w naszych okolicach,nawet w Gorlicach,aktorzy też podobno raczej z pierwszej półki.Ja jednak chciałbym zobaczyć,co by nie miało to być.Najwyżej,mam taki przycisk"stop" :D

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 08-10-2016 09:20 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Ukazało sie 8 wydanie "Opowieści galicyjskich" z recenzją Autora, która niekoniecznie dotyczy książki:
Nowe wydanie jednej z najbardziej znanych książek Andrzeja Stasiuka (...) Na podstawie Opowieści... powstał film fabularny w reżyserii Dariusza Jabłońskiego. Film przypomina książkę. Właściwie teraz to już sam nie wiem, co według czego było robione. Darek Jabłoński ustawił kamerę w tych samych miejscach, w których wiele lat temu wymyśliłem Opowieści galicyjskie. W ten przedziwny sposób mogę dzisiaj oglądać własne wizje, własne mysli. I ta opowieść o miłości, śmierci i o pokutującm duchu została rozświetlona jakimś nieco nieziemskim blaskiem kina, który przypomina jednak jasność nadprzyrodzoną. Tym razem chyba udało się pokazać niewidzialne. Andrzej Stasiuk
P.S. Ponieważ brak cudzysłowów nie bardzo wiadomo od którego miejsca zaczyna się opinia Stasiuka. Znamienne jest jednak to, że Autor docenia kultowe "Wino truskawkowe" (nie wymieniając tytułu filmu) i jest to o tyle zaskakujące, że wcześniej wypowiadał się krytycznie na temat tego filmu. Coś o tym wiem. Ale prawdziwa sztuka krytyk się nie boi, co w tym przypadku sprawdziło się bezsprzecznie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl