Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Radio Lem.fm
Post: 27-05-2011 15:16 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Jak oceniacie inicjatywę? Szczegóły: http://gorlice.naszemiasto.pl/artykul/9 ... ,id,t.html


Na górę
Post: 01-06-2011 17:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
www.lem.fm

już w eterze!

radio online
http://www.lem.fm/lem/listen/

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 02-06-2011 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-02-2009 07:53
Posty: 65
Lokalizacja: KROSNO
Jeśli ktoś ma komputer schowany za proxy, zaporą lub innym firewallem - musi sobie otworzyć port TCP 9001, na którym radio łemkowskie nadaje:
http://stream.lem.fm:9001/lem.fm.mp3.m3u
Pozdrawiam


Na górę
Post: 28-07-2011 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-01-2009 11:52
Posty: 33
Lokalizacja: Jasło
Czy można odsłuchać radia przez telefon komórkowy na popularnych radiach internetowych ?
Ja mam nokie E51 z zainstalowanym programem Radio internetowe.

Pozdrawiam

Przemek.


Na górę
Post: 30-07-2011 09:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Głos z zewnątrz: wczoraj wysłuchałem audycji o tym jak to ukraińska organizacja Zjednoczenie Łemków odebrała Watrę prawdziwszym Łemkom. Stroną w łemkowskich podziałach nie jestem, bo nie jestem Łemkiem, ale - jakkolwiek Watra obecna nie jest dla mnie tak ważna i interesująca jak była kiedyś - poziom, wydźwięk i jad sączący się z owej audycji poraził mnie. Poraził tym bardziej, że są takie miejsca, wydarzenia, w których uczestniczą pospołu Łemkowie różnych wyznań, mało tego, współpracują i współtworzą je... Szkoda, że to radio zamiast próbować łączyć - wedle mnie - dzieli jeszcze bardziej...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 30-07-2011 16:56 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
I tu się z Tobą p. Szymonie zgadzam w 100 %. Dodam jeszcze, że nie jestem sympatykiem Zjednoczenia Łemków, a Ruskiej Bursy, przez jej skrajny radykalizm i kroczenie po drodze szerzenia nienawiści, też przestaję być.

_________________
romaszka


Na górę
Post: 01-08-2011 10:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2009 15:36
Posty: 79
Lokalizacja: Gorlice
Szymonie, czy to po jednej audycji taka opinia o całym radiu? Nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek dyskusja o watrze w Zdyni mogła jeszcze kogokolwiek na cokolwiek podzielić - to jak ona wygląda obecnie i co się na niej dzieje, mówi samo za siebie.

A z tego co mi wiadomo, to samo radio współtworzą ludzie różnych wyznań, ba! nawet narodowości, więc gdzie tu jakieś podziały?

Romaszko czy mógłbyś mi wskazać owe działania Ruskiej Bursy świadczące o jej skrajnym radykaliźmie i kroczeniu po drodze szerzenia nienawiści? chętnie zapoznałabym się z dowodami na tak mocny osąd.

_________________
Tutaj wszystko się zmieniło. Przyszła po nich cisza na ludzi.


Na górę
Post: 01-08-2011 10:40 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
Np. wypowiedzi p. przewodniczącego, że na Watrę w Żdyni "prawdziwi Łemkowie nie chodzą" oraz stwierdzenia "o nie podawaniu ręki" organizatorowi Watry i sugerowanie, że tak powinni postępować wszyscy.

_________________
romaszka


Na górę
Post: 01-08-2011 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Diwcza,
czy Ty wysłuchałaś tej audycji od początku do końca?
Przede wszystkim nie idzie tu o to jaka Watra teraz jest, ale o sądy i osądy, które w tej audycji padły. Jaka Watra jest każdy widzi na swój sposób i wedle własnych oczekiwań. Wielu, żeby nie powiedzieć wszyscy Łemkowie, których znam (a wierz mi znam wielu, po audycji mógłbym zadać sobie pytanie czy oni wszyscy są Łemkami...), a którzy uczestniczą w Watrze w Żdyni ubolewają nad jej charakterem, niemniej rekompensuje im to spotkanie z przyjaciółmi, rodziną czy znajomymi.
Taka audycja miałaby może sens, gdyby mogli w niej wypowiedzieć się ci, którzy zostali obrzuceni błotem. Czasami jednym ruchem można przekreślić mnóstwo dobrego...
Wyglądam przez okno i widzę krzątającego się w gospodarstwie sąsiada, Łemka z dziada pradziada i myślę i pocieszam się: co mu do tych dysput działaczy? i że niby kiedy on miałby radia Lem.fm słuchać...
A z jeszcze innej strony patrząc:

DECYZJA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W SPRAWIE PODZIAŁU DOTACJI NA REALIZACJĘ W 2011 ROKU ZADAŃ MAJĄCYCH NA CELU OCHRONĘ, ZACHOWANIE I ROZWÓJ TOŻSAMOŚCI KULTUROWEJ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH ORAZ ZACHOWANIE I ROZWÓJ JĘZYKA REGIONALNEGO W ZAKRESIE ZADAŃ: PODMIOTOWYCH, CELOWYCH I CELOWYCH-MEDIA:

142. Stowarzyszenie RUSKA BURSA w Gorlicach Łemkowskie radio internetowe Stowarzyszenia RUSKA BURSA 100 000,00

Treść i wydźwięk wskazanej audycji pozostaje w jawnej sprzeczności - wedle mnie - z celami wskazanymi w powyższej decyzji.
Na koniec: skoro audycja (bo nie nazwę jej dyskusją) o Watrze nie może nikogo podzielić, to jaki był sens nadawania tego co zostało nadane?
Przy czym zwróć uwagę, że Romaszkę ona dotknęła...

p.s.: szalenie niezręcznie jest mi wypowiadać się na temat Watry, niemniej nie byłem w stanie powstrzymać się od dania wyrazu swojemu osłupieniu po wysłuchaniu wskazanej audycji, mimo, że Watra, na której bywam od 1987 roku - jak wspomniałem - nie jest już wydarzeniem, w którym koniecznie muszę brać udział..., że nie wspomnę o fakcie, że jest to nadal święto Łemków (wedle dyskutantów wspomnianej audycji nie), a zatem obecność na nim Polaków w ogóle nie jest konieczna... to tylko dygresja.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 02-08-2011 08:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2009 15:36
Posty: 79
Lokalizacja: Gorlice
romaszka pisze:
Np. wypowiedzi p. przewodniczącego, że na Watrę w Żdyni "prawdziwi Łemkowie nie chodzą" oraz stwierdzenia "o nie podawaniu ręki" organizatorowi Watry i sugerowanie, że tak powinni postępować wszyscy.


Czuje się zawiedziona, gdybyśmy tak osądzali każdą organizację po jednej wypowiedzi jednej osoby, to każdą, z naciskiem na KAŻDĄ, można by zarzucić takimi oszczerstwami, a tak jak i Ruska Bursa, tak i inne organizacje czy stowarzyszenia mają na swoim koncie lepsze i gorsze posunięcia.


A co do audycji, to nie miałam jeszcze okazji wysłuchać jej w ogóle :mrgreen:
więc na temat jej treści się nie wypowiadałam przecież,
posłucham zatem lem.fm! może jakąś powtórkę nadadzą.

_________________
Tutaj wszystko się zmieniło. Przyszła po nich cisza na ludzi.


Na górę
Post: 02-08-2011 10:05 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
Moja droga. Nie zauważasz, że p. Gambal to przewodniczący Ruskiej Bursy. A przewodniczący to "oblicze" organizacji, to osoba, która wytycza kierunki działania, tworzy strategie rozwoju. To twarz Ruskiej Bursy. JMożna powiedzieć jaki przewodniczący taka "Ruska Bursa". Jeżeli członkowie Ruskiej Bursy nie utożsamiają się z tym co twierdzi ich przewodniczący, to mają problem. Jeżeli się utożsamiają to będą postrzegani jako organizacja, która nie chce zgody, ale jątrzenia.
P.S
Powtórkę nadawali wczoraj

_________________
romaszka


Na górę
Post: 02-08-2011 14:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Eeeeee tam, przesadzacie trochę, normalna rozmowa liderów, która porusza temat obecny na Łemkowszczyźnie od przeszło wieku. Posłuchałem - ani jadu, ani nawoływania do nienawiści tam nie dostrzegam. Fakt miejscami jest ostro - jednak do radykalizmu droga jeszcze daleka.
Co do wypowiedzi p. Gambala o "niepodawaniu ręki organizatorom Watry" to ja zrozumiałem to w sposób następujący, że on [Gambal] dziwi się Łemkom, którzy podają rękę jednemu z organizatorów Watry, który z watriańskiej sceny powiedział: "uczenie łemkowskiego języka to nowa akcja Wisła"
ta... :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 21-09-2011 13:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Dzisiaj o godzinie 21 w radiu Lem.fm reportaż z lokalnej gali wręczenia Grand Prix Europa Nostra 2011 przewodniczącemu Stowarzyszenia Magurycz Szymonowi Modrzejewskiemu, a o godzinie 21.35 rozmowa z laureatem

www.lem.fm

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-11-2011 17:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Dzisiaj w "Boisku" wspomnienia dawnej mieszkanki Tylawy. Obraz przedwojennej wsi, lata wojny oraz... pierwsze tylawskie wesele po przejściu frontu - czwartek, godzina 20.00, radio lem.fm www.lem.fm

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 15-02-2012 14:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Dzisiaj o godzinie 21 w radiu LEM.FM premiera nowego programu A - JA[K]! Program historyczny, leksykon radiowy, podróż po dziejach Łemkowszczyzny na literach alfabetu!

Naturalnie dzisiaj A :)

Zapraszamy!

www.lem.fm

dżingiel - http://dl.dropbox.com/u/39071003/jin_nat_p2.mp3

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl