Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-08-2009 13:23 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Jareczku a jeśli w tym zdaniu którego się uczepiłeś jak dziecko waty cukrowej była by literka "i" zamiast przecinka byłbyś spokojniejszy ?? Czy przestałby to dla Ciebie być największy problem w całym ......rajdzie ??

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 05-08-2009 10:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
Jareczku a jeśli w tym zdaniu którego się uczepiłeś jak dziecko waty cukrowej była by literka "i" zamiast przecinka byłbyś spokojniejszy ?? Czy przestałby to dla Ciebie być największy problem w całym ......rajdzie ??


Nie wierzę :!: :D To jednak rajdy generują problemy (?) Od paru lat udowadniasz przecie na łamach tego forum, że nie :wink:
Odnośnie podmienienia "," na "i" jak to zasugerowałeś wyżej - to nie będę spokojniejszy bo to nadal będzie stanowiło błąd merytoryczny
Tak samo jak watę cukrową uwielbiam inicjatywy z Banderą, Maurrasem, Melnykiem, Tisą, Dmowskim, Konecznym, Doncowem, Rossmanem itd w nazwie :wink: :mrgreen:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 05-08-2009 11:36 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Naprawdę nie widzisz żadnej różnicy między Banderą a Dmowskim skoro ich wymieniasz obok siebie? Naprawdę z całej afery z rajdem śladami pamięci Bandery dostrzegasz tylko to, że dziennikarz napisał, że OUN był zbrojnym ramieniem UPA?

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 05-08-2009 12:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
wyłapanie błędu z linkowanego artykułu w żaden sposób nie zobowiązuje mnie do oceny moralno - ideologicznej rajdu. celem natomiast było pokazanie, że dziennikarze poruszający ten i inne tematy często nie maja pojęcia o czym, czy też o kim piszą tworząc w ten sposób nową, błędną faktografię historyczną.


ps. czyżby Roman D. nie był ideologiem pewnego nurtu, że zabierasz mu miejsce w poczcie

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 05-08-2009 13:10 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Jareczkuuu - a fuj jak ślisko...

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 05-08-2009 13:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
Jareczkuuu - a fuj jak ślisko...


i na tyle Cię stać w dyskusji :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 05-08-2009 13:36 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
a ile można o przecinku rozprawiać? Pewnie mógłbyś długo i linków z 12 byś podesłał , ale i tak nie zmienia to faktu że w żaden sposób nie zobowiązuje Cię to do oceny moralno - ideologicznej rajdu.

Nawet jak bym chciał bo coś jednak od siebie o Dmowskim ( choć nie o nim to temat) napisałes to ręce mi opadają na starcie. Jak napisześ że murawa do piłki kopanej ma kolor zachodu słońca nad Klimkówką też będzie ciężko mnie zmusić do rozmowy.

Już tyle idiotycznych porównań tutaj przeczytałem (UPA = AK , Dmowski = Bandera) już tylu wielkich ludzi zostało tutaj oplutych... i nawet pokazałem pewnej mądrej głowie to co tutaj się pisze ( bo o zgrozo zaczęło mi się wydawać że naprawde coś ze mną nie tak )i jak dyskutuje i usłyszałem " to są odpowiednio wychowani Ukraińcy lub Polacy o mocno spranych mózgach więc dyskusja z nimi nie ma żadnego sensu".

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 05-08-2009 16:29 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Podobno 9 sierpnia rajdowcy-banderowcy będą w Bieczu. Może kogoś odwiedzą...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 05-08-2009 18:43 
Offline

Rejestracja: 21-05-2009 16:20
Posty: 50
http://65-lat-temu.salon24.pl/114661,ja ... na-wolyniu
LINK...
...JAK TO BYLO Z PIŁAMI NA WOŁYNIU I NIE TYLKO...


Na górę
Post: 06-08-2009 06:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
beskidek pisze:
Jak napisześ że murawa do piłki kopanej ma kolor zachodu słońca nad Klimkówką też będzie ciężko mnie zmusić do rozmowy.


łasiczka lancetowata :?: :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 06-08-2009 09:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
LINK...

W ciągu kilkunastu minut znajde w internecie po kilka linków do artykułów, których autorzy jednoznacznie i ostatecznie udowadniają swoje przeciwstawne tezy dotyczące stosunków polsko-ukraińskich. Wszystkie te artykuły będą się opierały na faktach, badaniach i żródłach. I wszystkie będą podobnie nieweryfikowalne.
Znajde autorów, u których liczba polskich ofiar 43-47 sięga miliona, i znajde takich, u których ta liczba to kilka tysięcy poległych z bronią w ręku.
I każdy z tych artykułów będzie poparty bibliografią.

Tylko po co?

Możliwe, że ten spis jest prawdziwy, możliwe, że prawdziwy częściowo. (choć autor jasno we wstępie określa co będzie chciał udowodnić - czyli najpierw teza, potem poszukiwanie żródeł, które ją popierają. W ten sposób można udowodnić wszystko. Z dążeniem do poznania prawdy to nie ma nic wspólnego.. Tym bardziej, że już na wstępie autor - nie znalazłem jego nazwiska - dwukrotnie zawyża liczbę ofiar, co poddaje w wątpliwość rzetelność całej reszty).
Możliwe, ale to i tak nie ma nic wspólnego z watrą i Beskidem Niskim.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 06-08-2009 09:32 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Cytuj:
Tym bardziej, że już na wstępie autor - nie znalazłem jego nazwiska - dwukrotnie zawyża liczbę ofiar, co poddaje w wątpliwość rzetelność całej reszty).

Jakaż nieuwaga w cytowaniu...
Cytuj:
(są to szacunki ofiar OUN i UPA wg środowisk kresowych; liczby poza Wołyniem zawierają również ofiary ukraińskich formacji w służbie niemieckiej oraz ofiary nacj.ukr. innych narodowości niż polska)
[/quote]

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 06-08-2009 09:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Nikogo nie cytowałem, więc nie wiem o co chodzi z tą niedokładnością.
Autor pisze 120-200 tysięcy. Podczas gdy według poważnych opracowań historyków IPN (możemy chyba założyć, że to najmniej kontrowersyjne opracowania?) liczba ofiar całego konfliktu 43-47, na całym objętym nim obszarze to 70-95 tysięcy, z czego ponad połowa przypada na Wołyń.

Ale ja nie o tym...

Chodzi mi o to, że jakiekolwiek by te wyliczenia nie były, mają one niewiele współnego z Watrą i BN. A licytowanie sie kto ma racje nie ma sensu bo znajdzie sie zródło na potwierdzenie wszystkiego.

Popatrz na forum bieszczadzkie jak rozwijają się wątki "historyczne". Tylko, że na pierwszej stronie uczestnicy dyskusji zajmują konkretne stanowiska, a dalsze kilkadziesiąt stron wątku to bicie piany, polaryzacja stanowisk i obrzucanie sie błotem.
Taki model dyskusji do niczego nie prowadzi, a tylko generuje niepotrzebne, negatywne emocje.

Dlatego proponuje wrócić z kresów do Beskidu Niskiego - wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 06-08-2009 17:31 
Offline

Rejestracja: 21-05-2009 16:20
Posty: 50
HM
..CYTAT..
...mają one niewiele współnego z Watrą i BN.

A NO MAJĄ!!! BO JEŻELI CZĘŚĆ UCZESTNIKÓW WATRY UWAŻA BANDERE ZA BOHATERA..TO LINK O 'PIŁACH' POKAZUJE KIM BYŁ TEN CZŁOWIEK I JAKI LOS ZGOTOWAŁ POLAKOM!!
JAK WIDAĆ NA TYM FORUM NIE WSZYSCY MAJĄ CO DO TEGO PEWNOŚĆ!!
TAK WIĘC MOŻNA SIĘ TYLKO DOMYŚLAĆ JAKIE POGLĄDY PREZENTUJĄ NIEKTÓRZY MIŁOŚNICY BESKIDY NISKIEGO...


Na górę
Post: 06-08-2009 20:16 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Wiesz frans, zanim zaczniesz coś pisać pomyśl czy kogoś nie obrażasz.
Jeśli chcesz obrażać i nie chcesz myśleć, przynajmniej przeczytaj ze zrozumieniem posty adwersarza.
Nie szastaj słowami bo budzisz śmiech.

do admina. Przepraszam za post z pewnością nie na temat.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl