Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 09:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2428 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-03-2010 14:13 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
jarek surowiczny pisze:


Ciepło, mrocznie i wilgotno (czyli ogólnie bagiennie) :(


Na górę
Post: 27-05-2010 14:32 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
czas na Małastów

http://www.gorlice24.pl/index.php?optio ... 4&Itemid=1

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 27-05-2010 14:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Rada Gminy z wielkiej, a łemkowie... :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 27-05-2010 14:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
...no i komentarze profesjonalne :D

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 27-05-2010 16:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Łemkowszyzna na weekend: rowerowa Radocyna
http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/1, ... &startsz=x

no są matoły: Łemkowszyna :D :D :D

ad postów powyżej

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 01-06-2010 09:29 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
http://www.gorlice24.pl/index.php?optio ... 4&Itemid=1

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 01-06-2010 09:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Do tej pory w Gorlickiem podwójną nazwę otrzymała jedna tylko wieś Bielanka. Na tablice pisane cyrylicą czekają kolejne wioski m. in. Blechnarka, Nowica, Kunkowa, Ropki.

Ilu Łemków mieszka w Ropkach?

btw. jest gdzieś podsumowanie przeprowadzonych do tej pory konsultacji w poszczególnych wioskach?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 01-06-2010 10:13 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Kolejny przykład misczofskiego warsztatu pani Moniki:
http://dziennikpolski24.pl/pl/region/go ... ziemi.html
Cytuj:
92 mieszkańców wsi zagłosowało przeciw podwójnemu nazewnictwu, 41 Łemków było za.

i nieco dalej:
Cytuj:
Sołtys Małastowa Ryszard Jaszkowski, reprezentuje polską większość mieszkańców, ale osobiście był za podwójną nazwą

Sprawa podwójnego nazewnictwa wydaje się być już zakończona, ale prześledź HM newsy prasowe w tym wątku, to będziesz miał jasność, była tam mowa o wsiach, w których przeprowadzono konsultacje (w gminie Sękowa).


Na górę
Post: 01-06-2010 20:26 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Skąd taki zły humor Kabirze i skąd ten personalny atak na dziennikarkę? Przecież wygrała demokracja i większość powiedziała dwujęzycznym tablicom "nie"...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.

Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 01-06-2010 20:43 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Nie dostrzegasz sprzeczności między tymi dwoma zdaniami?

Zły humor? Bez przesady. Pewnie, że zachwycony wynikiem głosowania nie jestem, ale przyjmuję go do wiadomości z poszanowaniem. Zaraz, zaraz, demokracja wygrała, powiadasz .... A przypomnieć Ci Twoje pojękiwanio-pohukiwania po demokratycznie przecież przeprowadzonym głosowaniu w Bielance? :lol: Tam według Ciebie przegrała.


Na górę
Post: 01-06-2010 21:49 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Kabirze! A może sołtys jest Łemkiem wybranym na swoje stanowisko przez Polaków, którzy stanowią większość mieszkańców i stąd takie sformułowanie? W sprawie Bielanki nie podobał mi się sposób działania "Czuhy" (moje przewidywania z maja 2008 roku okazały się być całkiem trafne) oraz opinie jednego z internautów nt. zachowania grupy mieszkańców tej wsi, którzy protestowali w tej sprawie u wojewody małopolskiego. Może mnie z kimś pomyliłeś? :roll: I jeszcze jedno: nigdy nie uważałem, że jak większość jest "za" to od razu jest to "słuszne, mądre i właściwe" :D

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 01-06-2010 22:01 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Nie tłumacz się Beskidnik, spuszczę nad Twoim postem zasłonę miłosierdzia ..... O Tomku Panku nie wspomnę ... Było - minęło.
Jak chcesz powalczyć, to idź sobie na te gorlice.24, tam nawet wirtualne pociągnięcie kogoś z kopytka w ryłko uchodzi :lol:


Na górę
Post: 01-06-2010 22:20 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Eee... dyskusja z Tobą to strata czasu...

_________________
Kto mówi prawdę, ten niepokój wszczyna.



Cyprian Kamil Norwid


Na górę
Post: 01-06-2010 22:24 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Beskidnik pisze:
Eee... dyskusja z Tobą to strata czasu...


Oczywiście, przecież wiesz o tym od dawna. Tylko po co ciągle te dyskusje ze mną zaczynasz? Hmm, zastanawiające ......


Na górę
Post: 01-06-2010 23:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
wot głos ludu :!: :D

komentarze z http://www.gorlice24.pl, 1 czerwca 2010 pisze:


bolo
BRAWO Małastowianie. Jestem z WAS dumny, pokazaliście wszystkim że U WAS TEŻ JEST POLSKA.

Lucem fero

Skoro sami tacy jesteśmy to jak możemy mieć pretensje do litewskiego parlamentu, który nie pozwala Polakom mieszkającym na Litwie używania w przestrzeni publicznej polskich nazw?
Smutne to, narosną miedzy nimi niepotrzebne antagonizmy.

Polak.
Bardzo dobra postawa mieszkańców wsi,oby przeniosło się to także na inne wioski przed którymi głosowanie

tracker
szanuj bliżniego swego jak siebie samego,jak skończysz jednego wez sie za drugiego.I to jest ta nasza miłośc do sasiadów,okazywana nie raz przy róznych okazjach,a tak naprawde to tylko niczym nie uzasadniona nienawiśc w nas drzemie.Co komu to przeszkadza że chca nazwe w swoim jezyku.


kierman
bolo i polak, patrzac na poziom waszych wypowiedzi to powinniscie chyba napisac ze tu jest wolska... i to baaaardzo baaaadzo ciemna wolska


matiasz
No cóż... demokracja to nie jest idealny ustrój ale lepszego nie znam. Ja osobiście uważam taką decyzję za błąd. A oklaski po odczytaniu wyniku powodują u mnie niemiłe uczucie zażenowania.


janek
Wynik był właściwie znany od początku. Oklaski po... przykre. Czytam i słucham często o wielkiej, wielowiekowej tolerancji, ale teraz to już nie wiem, czy to tylko bajka czy historia.
Bo dobrze jest być tolerancyjnym wobec kogoś, kto jest daleko, a u siebie to tylko na "moich warunkach".


Waldek
Brawo POLACY kto chce miec Cyrulice w pisaniu oraz w mowie niech sie wybierze za wschodnia granice jeszcze ta Bielanka mnie denerwuje nawet tamtedy nie jade wole dookola przez piekne Polskie miejscowosci ze wspanialym budownictwem zadbanymi Gospodarstwami usmiechnietymi ludzmi przyjacielskimi Polakami..A nie patrzacych spod .....

starszy1961
matiasz - w sumie trudno się nie zgodzić, że demokracja to "demokracja", czyli jak by nie patrzeć rządy większości, ale jeśli w tej demokracji zapomnimy o prawach mniejszości to dostajemy jakiś wynaturzony system.


melka
nie moglam głosowac bo jestem niepełnoletnia, zagłosowałabym za. Jestem Łemkinią i jest mi zwyczajnie przykro, że Polacy, którzy po akcji "Wisła" dostali połemkowskie gospodarstwa, którzy modlą się w Łemnkowskiej cerkwi, którzy nieraz mają w rodzinie Łemków, traktuką nas jak gorszych.


starszy1961
melka - tak się zastanawiam, czy ten sprzeciw, opór wynika z przekonania o swojej wyższości lub o traktowaniu Łemków jako kogoś gorszego? chyba nie, ja bardziej stawiał bym na niczym nieuzasadniony, nie mający żadnych racjonalnych podstaw strach. Obawę, sprytnie podsycana przez rożnej maści politykierów raz to lokalnych raz znów lokalnych mniej ale zawsze wywodzących z kręgu tych co to przypisują sobie monopol na patriotyzm, patriotyzm czasami wręcz genetyczny.
czego mogą się obawiać ci którzy protestują? w moim przekonaniu niczego, ale, bo zawsze jest jakieś ale, jeśli sprytnie nakieruje się ludzkie myślenie na przypadki które miały miejsce w odniesieniu do własności "niemieckiej" zwłaszcza tej która została pozostawiona przez emigrantów z lat 70 ubiegłego wieku, to mamy łatwy do przewidzenia ciąg.
akcja "Wisła", nowi osiedleńcy, sentyment starych właścicieli, może nie do końca uregulowane sprawy ksiąg wieczystych, państwo prawa, nazwa cyrylica, przyjdą i nas wywalą, protestujmy niech wiedzą, że my tu w prawie.


jerry
Do Priama
Polaku, powinieneś się wstydzić. Nie znasz swojego ojczystego języka - tyle błędów w tak krótkim tekście. A poza tym wyrażanie polskości przez nienawiść i obrażanie innych to delikatnie mówiąc brak kultury, a nie patriotyzm. Módl się tylko, aby ci się w życiu nie przytrafiło żyć jako mniejszość etniczna wśród takich ludzi jak ty. Na pewno nikt cię w Małastowie i okolicach nie oczekuje, więc zmień trasę przejażdżki!!!!


Małast----owianka
Mieszkam w Małastowie i zaznaczam ze jestem POLKĄ...i przyznam ze zachowanie niektorych Polaków nie było kulturalne. Osobiscie uwazam ze zgoda na dwie nazwy wsi byłaby wyrazeniem szacunku w stosunku do mieszkających tu Łemków. Tablica pełni funcję informacyjna wiec nie moge zrozumieć zachowania tutejszej ludnosci...moze to zwykła zawistnośc...jest to przykre. Nie warto budowac barier miedzyludzkich...wszyscy jestesmy LUDZMI...bez wzgledu na pochodzenie...rase...kolor skóry czy religię. WARTO O TYM PAMIETAC!!!


kierman
priamie, wymień może, na podstawie jakich "oświeconych" ksiąg doszedles do przekonania, ze, tu cytuję: "w demokracji mniejszosc nie ma nic do gadania". czyli co? w przypadku gdy wiekszosc chce zabic priama, to priam nie ma nic do gadania? tak? bullshit smilies/wink.gif takie pojmowanie "demokracji" mielismy juz w nazistowskich Niemczech (do pewnego momentu), a dzisiaj pogrobowcy Hitlera, czerpiący z nieprzebranych źródeł ksenofobii, głupoty i zawiści odzywają się w Polsce, również na tym forum.

starszy1961 - mimo, iż niektóre Twoje wypowiedzi mnie niesamowicie drażnią, dzisiaj w tym wątku. zyskałeś w moich oczach

abstrah*jąc od wcześniejszych wypowiedzi pod tym "newsem", tak się nieraz zastanawiałem dlaczego ziemia gorlicka należy do najbiedniejszych regionów Małopolski. ale chyba przestanę się nad tym zastanawiać, w końcu, jak mówi stare polskie przysłowie, "czemuś biedny - boś głupi, czemuś głupi - boś biedny". nie wierzycie? zobaczcie na statystyki


gonzo
Jak widać, nadal bliżej nam do dzikusów niż europejczyków. W innych krajach zapewne zostało by to wykorzystane aby podnieść atrakcyjność turystyczną regionu oraz uszanować mniejszość, a u nas... echhh szkoda gadać


Magura
Witam wszystkich.
Mieszkam w Małastowie i jestem pół na pół PL/Ł. Osobiście wystarcza mi polska nazwa miejscowości, jednak jeżeli chodzi o elementarną uczciwość i przyzwoitość wobec Łemków to powinna być podwójna nazwa miejscowośći. Trochę sami są sobie winni bo frekwencja z ich strony była niska. Nie brałem udziału w głosowaniu, ale jest mi wstyd wobec Łemków (to dobrzy ludzie)z powodu reakcji po głosowaniu tych osób, które były przeciwne podwójnej nazwie wsi.


Lem
byłam na głosowaniu i muszę przyznać że całkowicie zmienił mi się pogląd na ludzi otaczających mnie...na co dzień mili, uprzejmi sąsiedzi nawet znający łemkowskie słowa i używający ich przy Łemkach, śpiewający z Łemkami łemkowskie piosenki...ludzie którzy zachwycają się łemkowską kulturą, muzyką, tradycjami i jakby się wydawało w pełni akceptujący "naszą" odrębność i znający "naszą" historię...po głosowaniu okazuje się że żyjemy w fałszu i obłudzie...że wszystko jest dobrze póki siedzimy cicho i niczego nie oczekujemy od państwa polskiego, którego de facto jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami...i niezwykle przykrym doświadczeniem było usłyszenie tych wszystkich słów, buntowania jeden drugiego aby "głosować na nie"...było to przykre tym bardziej że słyszałam to z ust tych dobrych, tolerancyjnych i zawsze przyjaźnie nastawionych "sąsiadów". W tym momencie okazuje się że w kraju nie ma demokracji tylko zapanowała dyktatura większości, gdzie mniejszości narodowe czy też etniczne nie mają nic do powiedzenia.


starszy1961
Lem - wybacz, ale niema co do tej akurat sprawy mieszać państwa polskiego, to zbyt duże uogólnienie, w tym przypadku państwo dało instrument prawny do dwujęzyczności nazewnictwa, czyli zrobiło wszystko co do niego należało, cała reszta w rekach społeczności lokalnych. To, że na naszym terenie ta społeczność nie zdaje egzaminu z tolerancji ale też i z wiedzy historycznej to koniec końców nie jej wina, bardziej wina leży w zaszłościach z czasów słusznie minionych, ale tez z ostatniego 20 lecia.
miast budować mosty pojednania kopaliśmy rowy nieufności, wmawialiśmy jedni drugim winy niebyłe i nieistniejące zbrodnie.
miast budować dumę z "kolory" naszego regionu, zasklepialiśmy się w naszych własnych gettach,
Lecz nic jeszcze nie jest stracone, złość, ból, nieufność nie jest nam dana na zawsze, stereotypy są po to by je łamać, by zwalczać niewiedze i dawać sobie prawdę.
Jeszcze będziemy dumni, że nasza ziemia kolorowa


Lemko
Jeśli jesteście polakami to po co na "Ruską" ziemie przyjechaliście ??

Zal
Ręce opadają. Polaczki jak bieda to będą łazić po lemkach i kasę pożyczać (znane z wlasnego doświadczenia) a później wypną cztery litery i powiedzą, że to polska a nie ruska ziemia. Chcecie tolerancji i kokosów za granicą a sami niczego nie potraficie uszanować na swoim. Dobrze, że skończyłem już liceum i nie muszę mieszkać razem z zapyziałą społecznością gorliczan.

W ogóle wiecie na jakiej ziemi mieszkacie? Wiecie kto mieszkał tam wcześniej... I w ogóle to czemu się sprowadziliście na ziemię ruską? Mam na to odpowiedź. Bo nigdzie indziej was nie chcieli to przylazło się na opuszczone hyże łemkowskie, a kogo nigdzie nie chcą? Biedaków i idiotów! Tyle o was, wielcy POLACY, dobrze wiedzieć że wszystko co słyszałem do tej pory to sztuczne udawanie, teraz wyszło szydło z worka.


starszy1961
Zal - czy mógłbyś rozwiną frazę "ruska ziemia"?
tak sobie myślę, że skoro skończyłeś liceum to nie będziesz miał trudności

Zal
To taka przenośnia (to też mam ci tłumaczyć?), łemkowie to rusini, i mieszkali tu od wieków, więc to ich ziemia, ziemia ruska.A historia w LO to śmiech, za powiedzenie na lekcji o akcji burzenia cerkwii na Chełmszczyźnie prawie dostałem ndst.


waldi
do zal szkopuł jest w tym ze was z tąd wywalili i jak wam coś nie pasuje to trzeba było tu nie wracać a za biedaków to podobno wy się ciągle uważacie i jesli jest wam tak źle to są ine kraje gdzie was przyjmą z otwartymi ramionami


mmmm
Właśnie! Wyszło szydło z worka!! Jak przyjdzie co do czego to się chwalicie że jesteście tolerancyjni i potraficie żyć wśród mniejszości! Tak? pokazaliście teraz! Wstyd!!! Żyjecie na ruskiej/ łemkowskiej Ziemi! Pogódźcie się z tym! Zajęliście nie swoje domy i nie swoje Ziemie i nie potraficie ich na dodatek uszanować! A klaskanie po głosowaniu to już czysta bezczelność!!!! To powinno być narzucone aby wioski które były lub nadal są łemkowskie mają mieć tablice cyrylicą.
Łemkowie nadają barw tym ziemią! Co kultura polska tutaj wniosła? Nic szczególnego... tylko podziwiają kulturę łemkowską! A na co dzień.. Dobry den, śpiewanie łemkowskich pieśni i udawanie jak się wszyscy kochają! Ludzieee FAŁSZ i OBŁUDA! Łemkom należy się szacunek i oklaski dla nich za to, że potrafią wytrzymać z takimi sąsiadami!

Zal
Hej hej waldi, a za co nas wywalili? Mówili, że dlatego, że łemkowie pomagali banderowcom a to nieprawda, łemkowie to nie ukraińcy. Wcale się nie uważam za biedaka, jedyna zła rzecz to tacy ludzie, jak wy, którzy nie potraficie niczego uszanować i jesteście zaślepionymi nacjonalistami.
parafrazując ciebie: "szkopuł jest taki, że was przywieźli na nasze ziemie, wywalili NAS z NASZYCH domów, a wrzucili tam WAS, my nie chcemy naszych domów z powrotem (tacy z nas biedacy, że dorobiliśmy się własnych i nie musimy przyjeżdżać na gotowe), więc czemu wy mieszkacie na naszych ziemiach i w naszych domach"?
My nie chcemy już tych chat... W niektórych dalej mieszkają polacy i na dodatek narzekają, że "Rusiny gówniane chaty wybudowali" (po 60 latach, narzekają na drewniane domy ) Chcemy natomiast szacunku.


Zal
ps. waldi, nie miałem wyboru tu nie wracać, bo się tu urodziłem, poza tym mojej rodziny nie wysiedlono.


smutno
Polacy żyjący na zachodzie Polski z Łemkami powinni się z wami podzielić sowimi odczuciami, co prawda zaraz po akcji wisła sprawy miały się podobnie. Dzisiaj po tylu latach, nauczyliśmy sie żyć w symbiozie, poznaliśmy się nawzajem, zaufaliśmy sobie, jesteśmy życzliwi względem siebie. Zapewne w górach wśród polskiej społeczności cyrylica i cerkwie kojarzą się nadal z Rosją czy Ukrainą ALE TO SĄ STEREOTYPY. Serbów też odbieracie negatywnie?? Bułgarów?? Słowaków?? Obawiacie się naszego powrotu?? Boicie się nas?? MY WAM NIE ZAGRAŻAMY. Przecież można żyć w zgodzie... Darzycie nas niechęcią, bo nam nie ufacie, nie ufacie nam bo nas nie znacie, nie znacie nas bo nie chcecie poznać...


kahn
Bez przesady z tą wyjątkowością łemkowskiej kultury, co tu podziwiać?


starszy1961
Zal - ziemia rusińska ostatecznie rusnacka ale nie ruska, jak chcesz to ci wytłumaczę dlaczego tak, aczkolwiek niechętnie


yanek14
Gdybyście widzieli tę decyzyjną większość !!! Zbierany naprędce elektorat cepem oderwany do butelki z tanim winem. Demokracja w rękach ludzi z alkoholową delirką. Element który był siłą napędową "głosu społeczeństwa". Sprzedaż jaboli wzrosła w tej POLSKO NAZWOWEJ WSI gwałtownie po głosowaniu. Byłem i widziałem. Wiem co mówię


alien
Pytam po raz drugi, może tym razem moderator opublikuje - na jakiej podstawie autor stwierdza że 41 ŁEMKÓW było za? czy tylko Łemkowie mogli być za? Z pierwszego zdania wynika że ci którzy głosowali przeciw to "mieszkańcy wsi" a ci którzy byli za to "Łemkowie"...to dość niefortunne

POLAK
Najpierw proukraińskie Zjednoczenie Łemków organizuje nacjonalistyczną szopkę na Watrze, pozwalając aby rozwrzeszczani nacjonaliści paradowali w koszulkach z podobiznami Bandery i głosili nacjonalistyczne hasła sławiące OUN, UPA i dywizje SS Galizien, a potem się dziwią że polacy w swojej Ojczyżnie przeciwstawiają się ich widzimisie dotyczącemu dwujęzycznych tablic.Kto sieje wiatr , zbiera burze.
Jak tak będą nadal podgrzewać swój faszyzujący ukraiński nacjonalizm to będą się musieli zastanowić czy nie lepiej by im było wynieść się za naszą wschodnią granice.

Lem
Do starszy1961- mówię o państwie polskim bo dla mnie to oznacza ludzi a nie instytucję...i gdy Polacy mówią o tym że żyją w demokratycznym państwie gdzie jest pełna tolerancja i wszyscy mają równe prawa jest dla mnie po prostu śmieszne...bo teraz właśnie wyszło jak szanują prawa innych...

waldi
ynek14 widzę że kogoś żal za dupe sciska że ze strony polaków wszyscy przyszli ciekaw czemu nie powiesz jak ze strony łemkowskiej niekturych ludzi trzeba było w koszyczku nieś żeby tylko odali głos czemu o tym nie napiszesz a druga sprawa jest taka że nie zabrania sie osobą kture maja chorobe zawodową na głosowanie

sprawiedliwym być
do waldi.po twojej wypowiedzi wynika że jesteś najlepszym przykładem fałszywego,wrednego i egoistycznie myślącego polaka ,a do tego o bardzo płytkim myśleniu bo nie znasz historii a gadasz jak byś doc. zrobił taki przykład;moji rodzice byli najbogatsi we wsi przed wysiedleniem a polaki spali po starych stodołach, pod cerkwiami,niemieli nic bo byli mało zaradni żebym nie powiedział głupi.jestem jedynym łemkiem we wsi niedaleko..i wiem jak sie mieszkało i w tej chwili tak jesteśmy biedni ale tylko dlatego że wy lenie ośiedliliście śię na gospodarstwach naszych rodziców,dziadków i po bestialsku wszystko zabrali.myślicie że jesteście bogaczmi,możliwe ale nikt i nigdy cudzym chlebem się nienajadł.gdybys przeżył połowę z tego co my to prawdopodobnie bys wzioł sznur .moj ojciec po powrocie musiał wykupic wlasne pole,od polaków którzy to zabrali,mało tego 15 lat starał się o odzyskanie lasu ktury kupił mój dziadek ciężko pracując,niestety nie edoczekał się nastepnej sprawy w sądzie ,odszedł. dlatego zastanów się co piszesz bo kogoś to boli.

Zal
POLAK jestem na każdej watrze od 6 lat i nie widziałem nikogo z podobizną bandery. Podobno był jakiś idiota, ale czy przez jednego buca z ukrainy będziesz patrzył na całą społeczność łemkowską? Jeżeli tak to gratuluje ci twojego obserwatorskiemu geniuszowi!

Jak ci się wydaje, że na imprezie, na której jest kilka tysięcy osób organizatorzy będą sprawdzać jaką koszulkę każdy ma w plecaku?

Nie chcę wywoływać kłótni, ale łemkowie to NIE ukraińcy i tyle. Flagi ukraińskie są nam nie potrzebne, bo mamy swoją własną.


_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 120 21 22 23 2428 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl