Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-08-2009 18:15 
Offline

Rejestracja: 31-08-2008 13:42
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,
może ktoś ze stałych bywalców Beskidu Niskiego podpowie mi gdzie zrobć sobie bazę wypadową. :?: W Beskid N. wybieram się już od zeszłego roku, mam nadzieję, że w tym roku wyjazd dojdzie do skutku, w każdym razie region ten nie jest mały i nie zdecydowałam jeszcze gdzie się udam. Opinie, które słyszałam ostatnio są dosyć sprzeczne. Jedni wolą Gorlice, drudzy Rymanów a jeszcze inni twierdzą, że tylko Krynica. Pragnę dodać, że chce się tylko skupić na Beskidzie w tym roku, Bieszczady zostawiam sobie na drugi raz. Także, jak by ktoś miał jakieś sugestie, to będę wdzięczna. Ciekawa jestem Waszych opini.
Pozdrawiam z nad morza :) :D


Na górę
Post: 01-08-2009 20:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
melassa pisze:
Jedni wolą Gorlice, drudzy Rymanów a jeszcze inni twierdzą, że tylko Krynica.
Ja osobiście wolę Beskid Niski :D Polecam okolice Jaślisk, a same miasteczko jako bazę wypadowo-noclegową (schronisko u Pana Lorenca)

_________________
"Swięty Mikołaju, opowiedz jak to było, jakie pieśni śpiewano, gdzie się pasły konie"


Na górę
Post: 02-08-2009 17:50 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
Ja bym proponował otereny między Krempną a Gładyszowem. Najbliżej do najciekawszych osobliwości Beskidu Niskiego


Na górę
Post: 03-08-2009 12:08 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Bez informacji na jak długo chcesz zawitać w BN, trudno coś Ci radzić.
Jak się będziesz przemieszczać: samochodem, rowerem, pieszo?
Być może pomysł z "bazą wypadową" nie jest najszczęśliwszy...


Na górę
Post: 03-08-2009 15:18 
Offline

Rejestracja: 31-08-2008 13:42
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
No myślę, że na jakieś 10 dni zawitam w Beskid, będę zmotoryzowana. Natomiast chcę trochę połazić po szlakach ale też pojeździć autkiem do ciekawych miejsc. Przemieszczanie się pieszo z plecaczkiem od schroniska do schroniska to już nie dla mnie. Lubię mieć bazę wypadową w jednym miejscu bez przenoszenie się z miejsca na miejsce na nocleg. Tak to mniej więcej widzę... :wink:


Na górę
Post: 03-08-2009 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Ja bym polecił Wysową. W okolicy sporo ciekawego do zobaczenia, a mając samochód na pewno tam dotrzesz. Jako bazę noclegową mogę polecić Pokoje Gościnne "Gródek" (http://www.wysowa.ovh.org/).

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 03-08-2009 19:55 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Wysowa fajna jest, ale jako miejsce wypadowe marnie położona. Lepszym wyborem w tym terenie jest chyba Uście Gorlickie - po prostu lepiej położone.


Na górę
Post: 04-08-2009 14:57 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Też bym się skłaniał do twierdzenia, że Uście Gorlickie to lepszy wybór. Może też Krempna (choć tłoczno)?
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 26-08-2012 09:24 
Offline

Rejestracja: 26-08-2012 09:02
Posty: 2
Uście Gorlickie - OAZA CAMP - domki i camping, pola nammiotowe i z tego co pamiętam jeszcze argoturystyki - pokoje gościnne. Miejscówa piękna! :)


Na górę
Post: 10-03-2013 23:21 
Ja również polecam Gorlice.Co prawda dopiero wybieram się tam w tym roku,ale słyszałem od znajomych stałych bywalców w tych okolicach,że jak w Beskid to tylko Gorlice :).


Na górę
   
Post: 11-03-2013 06:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Jeśli po raz pierwszy w Beskidzie Niskim to warto rozpocząć od Wysowej lub okolic. W samej Wysowej jest sporo atrakcji (trasy spacerowe, rowerowe, pijalnia, nowy basen, amfiteatr), w niedalekiej odległości stadnina koni huculskich, zalew Klimkówka, drewniane cerkwie, zabytkowe cmentarze z I wojny swiatowej ukryte w lesie. Trudno się tu nudzić.
http://www.wysowa-zdroj.pl/

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 11-03-2013 15:16 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
zależy co kto lubi.
miejscowości typu Wysowa warto zwiedzić, ale nie przyszło by mi do łba, by tam nocować.
Gorlice mogą fascynować brzydotą i specyficznym klimatem, ale nocleg? brr.
a z Klimkówki to najchętniej spuściłbym wodę ;)
dla mnie miejsce noclegowe musi samo w sobie być atrakcyjne dla mnie.
np. u Kasi w Wołowcu (najfajniejsza weranda do spania) mogę w ogóle nie ruszać się z miejsca, no najwyżej pójść popływać w potoku jak upał,
albo ciekawe dla mnie jest nocowanie u Łemków w Bartnem,
albo na sianie w jakiejś chyży w Nowicy.
oczywiście w schroniskach bywa fajnie,
albo w chatkach; jak np. w Nieznajowej, czy nocowanie przy kominku w kształcie kufla z piwem w Zyndranowej.
bazy namiotowe też bardzo lubię, ech, szkoda sauny w Wisłoczku..
no i oczywiście na dziko pod namiotem.
a z miejsc, gdzie gwiazd nie widać, to muszę kiedyś przenocować w Dukli i przede wszystkim w Jaśliskach.


Na górę
Post: 12-03-2013 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Miejscowy pisze:
Gorlice mogą fascynować brzydotą i specyficznym klimatem, ale nocleg? brr.

I tu protestuję, @Miejscowy ! - Gorlice zawsze były i pozostaną bramą Beskidu Niskiego i nikt im tego nie odbierze.
Mógłbym na tym stwierdzeniu skończyć, ale:
- Gorlice przeszły niezbyt udaną rewitalizację lecz żeby nazywać to "brzydotą" ? - gruba przesada :!:
- co do klimatu Gorlic - owszem, jest to małe, galicyjskie miasteczko, które ma swój klimat - właśnie poprzez Rynek z urokliwymi kamieniczkami, ze stromo opadającymi w dół ulicami...pamiętajmy, że w Bitwie pod Gorlicami w r.1915 uległa w znacznej mierze zburzeniu zabudowa miasta,
- co do noclegu - oczywiście, jest tu gdzie pomieszkać - może to być hotel "Margot" albo malutki "Dark", mogą być agroturystyki - np.Chata Leona przy Węgierskiej albo, jak kto woli po spartańsku - Dom Nauczyciela lub Dom Turysty,
- poza tym jest kilka zabytków, choćby kapliczka z r.1664 - wotum wdzięczności gorliczan za ocalenie z pożogi miasta, dokonanej przez Jerzego Rakoczego, księcia Siedmiogrodu; jest Dwór Karwacjanów - założycieli Gorlic; jest kapliczka Chrystusa Frasobliwego, postawiona dla upamiętnienia miejsca, gdzie po raz pierwszy NA ŚWIECIE w roku 1854 zapłonęła uliczna lampa naftowa, skonstruowana przez Ignacego Łukasiewicza; jest Muzeum Regionalne, gdzie odbywają się okolicznościowe wystawy z okazji rocznic Bitwy Gorlickiej a poza tym ekspozycja stała składająca się m.in. z historii przemysłu naftowego, działu etnograficznego itp.; jest skansen naftowy w dzielnicy Magdalena; jest wspomniany Rynek, z ciekawym układem kamienic i ratuszem - tam mieściła się apteka p.Łukasiewicza, gdzie dokonywał eksperymentów z destylacja ropy; na Górze Cmentarnej, skąd rozciąga się doskonała panorama miasta, jest reprezentacyjny cmentarz nr 91, gdzie pochowano żołnierzy walczących ze sobą stron - są jeszcze cztery cmentarze z I wojny światowej, pamiątki Bitwy Gorlickiej.
Mało to czy dużo ? Jak na tak niewielkie miasto - sporo.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 21-03-2013 00:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Tak jest, igorku - zgadzam się z Tobą CAŁKOWICIE !
Moja przydluga "gadka" była czym innym podyktowana - musialem w ten sposób zareagować na niezbyt przychylne słowa @ Miejscowego.
Wszystkich miłośników Gorlic pozdrawiam :)


Na górę
Post: 21-03-2013 23:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
no, nie przesadzaj - a co tam takiego dobrego ? Jaworzyna ? najbardziej zmarnowana
góra w całych Beskidach !
jak to młodzi mówią : MASAKRA !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl