Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 11:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 08-08-2005 00:12 
Witam,
Co możecie powiedzieć o bazie campingowej nad tym zalewem.
A dokładniej czy są jakieś pola namiotowe przy jeziorze i gdzie one są?
8)

pozdrawiam
carlosok


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 09-09-2005 21:37 
polecam nocleg na dziko po niezagospodarowanej stronie jeziora, najelpiej sie tam dostac droga ktora zaraz za mostem w Losiach przechodzi przez Rope, niestety bez mostu i dalej za tama jak juz droga przejdzie blisko brzegu wystarczy przejsc przez 20metrow krzaczorow i mamy piekne miejsce na namiot


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 14-09-2006 16:24 
Offline

Rejestracja: 13-09-2006 19:16
Posty: 10
Lokalizacja: Radom
kawiusz pisze:
polecam nocleg na dziko po niezagospodarowanej stronie jeziora, najelpiej sie tam dostac droga ktora zaraz za mostem w Losiach przechodzi przez Rope, niestety bez mostu i dalej za tama jak juz droga przejdzie blisko brzegu wystarczy przejsc przez 20metrow krzaczorow i mamy piekne miejsce na namiot
Czy za mostem w lewo obok rumowiska jakiegos obiektu wypoczynkowego na druga strone???Czy na prawo bo tam tez widac jakas drozke??


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-09-2006 18:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
A co do pól jako takich to są 3.

1. Tzw. pierwszy zjazd. Pierwsza droga nad jezioro od strony kościoła. Jest prysznic, wc, była wypożyczalnia rowerków/kajaków.

2. Drugi zjazd. Druga droga nad jezioro jak się łatwo domyślić :)
Są prysznice, wc (bywają nieczynne, zwłaszcza w czasie suszy). Stanica WOPR, namiot Tyskiego, boisko do siatki, był basen pływający, ale się spsuł. Nie wiem czy naprawili. Pewnie nie.

Nie polecam na weekend! Zjeżdża się chołota z okolicy bliższej i dalszej i po pysku można nawet za darmo dostać (przynajmniej za darmo :wink: ).

3. Uście Gorlickie. Tu nie wiem jak jest. Nigdy nie spałem. Jak jest niski stan wody, to błoto i tyle. Wędkarzy dużo.

To są informacje jak to wygląda na wakacjach. Nie wiem jak po sezonie...

8)

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-09-2006 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-08-2006 20:19
Posty: 66
Lokalizacja: serduchem z Beskida
Jakiś czas temu nocowałam w Uściu Gorlickim. Niedaleko Cerkwii jest jakiś dom kultury w którym można było sie zakwaterować albo rozbić namiot na terenie :) jest wc, prysznic i to właściwie wszystko ;) gotowałam sobie na palniczku gazowym :) Aha tamtejsza poczta jest dość interesujacym miejscem, można w niej kupić różne różności od gwoździ aż po farby do malowania ścian ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-06-2007 05:12 
Offline

Rejestracja: 19-06-2007 04:55
Posty: 1
witam bardzo podoba mi się zalew Klimkówka chciałbym na kilka dni pojecgać tam z rodziną pod namiot . Byłem tam w 2005 roku i warunki poza oczywiście widokowymi niestety nie powaliły mnie na kolana tzw. wc troche strach wejść nie wspomne o wysłaniu tam dzieci a prysznice albo niema wody
albo jej cisnienie jest malutkie.Bardzo prosze o informacje czy coś się zmieniło? A może warto pojechać w góre zalewu . Jest tam coś ciekawszego?
Dość daleko jest ten zalew od mojego miejsca zamieszkania.Jak chodzi o agroturystyke też nie wiele znalazłem.Może jest coś wartego polecenia.
dziekuje

_________________
miron


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-06-2007 08:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Zdaje się, że jeśli chodzi o zorganizowane pola namiotowe, to chyba niewiele sie zmieniło...

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
Post: 22-06-2011 22:32 
Offline

Rejestracja: 22-06-2011 22:05
Posty: 1
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Minęło parę lat od ostatniego wpisu w tym wątku ;)
Mam zamiar wybrać się z rodzinką nad ten zalew. Kilka osób mi polecało to miejsce ale żadna z nich nie była pod namiotem. Wszystko kwatery prywatne i to też tylko na weekend. Ja chciałbym spędzić tam około tygodnia. Niestety pierwszy problem jaki napotkałem, to brak jakiejś jednej bazy informacyjnej na temat pól namiotowych w tamtej okolicy oraz opinii o nich. Za wyjątkiem tego wątku. Z drugiej strony, to ten wątek mnie trochę zniechęcił gdy przeczytałem powyżej "Nie polecam na weekend! Zjeżdża się chołota z okolicy bliższej i dalszej i po pysku można nawet za darmo dostać (przynajmniej za darmo :wink: )." oraz "wc troche strach wejść nie wspomne o wysłaniu tam dzieci a prysznice albo niema wody albo jej cisnienie jest malutkie". Głównie chodzi o to, że mam zamiar jechać z dziećmi i nie chciałbym aby pobyt był dla nich męczarnią.

Może ktoś, kto ma jakieś świeże informacje na temat obecnego stanu opisze jak to teraz wygląda ? Może ktoś poleci jakieś pole namiotowe w tych okolicach, gdzie panuje względny spokój ? Chodzi mi o miejsce gdzie można odpocząć, a gdzie nie trzeba się użerać z hołotą.


Na górę
Post: 29-04-2012 12:40 
Offline

Rejestracja: 29-04-2012 12:28
Posty: 1
Polecam pole namiotowe w Uściu Gorlickim, jest wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych, gastronomia, zimne piwo itp itd. Można spokojnie wypocząc nad wodą w upalne dni!


Na górę
Post: 18-08-2012 11:05 
Offline

Rejestracja: 18-08-2012 11:03
Posty: 1
A zna ktoś może jakieś numery telefonów do tych pól namiotowych?


Na górę
Post: 26-08-2012 09:09 
Offline

Rejestracja: 26-08-2012 09:02
Posty: 2
Polecam Uście Gorlickie - OAZA CAMP. Może i trochę dalej - do zjazdu w Uściu Gorlickim jest dokładnie 1 km, do Stanicy Wodnej ok. 5km, w piękny dzień można wybrać się nad jezioro, a wieczorem wrócić do Ośrodka. Mimo, że przyjeżdza tu dużo rodzin z dziećmi na tym ośrodku jest cicho, spokojnie i bezpiecznie.
Byliśmy tam rok temu końcem sierpnia, w tym roku również planowaliśmy, ale plany się nieco pokrzyżowały :(
W każdym bądź razie polecam i napewno jeszcze tam wrócimy ;) Zalew Klimkowski zauroczył mnie chyba na zawsze.
Możecie wpisać w google OAZA CAMP Uście Gorlickie - mają oni swoją stronę.
Pozdrawiam! i udanego zakończenia sezonu życzę!

mała mi


Na górę
Post: 23-04-2013 18:15 
Offline

Rejestracja: 23-04-2013 18:09
Posty: 1
I znów nieco odświeżam temat.
Nocował ktoś ostatnimi czasy na dziko? Chodzi mi raczej o dojście do północno-wschodnich brzegów. A może ktoś wie chociaż, czy przez tamę da się przejść na drugi brzeg Ropy.

Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
Post: 23-04-2013 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Nie ma przejścia na drugą stronę zapory. Teren jest ogrodzony i ogólnie niedostępny dla turystów. Można przejść ścieżką turystyczną od Klimkówki do Łosia trawersując stok Kiczery- Żdziar i później przez mostek na ropie i lasem.

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 23-04-2013 20:39 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 341
Coś ćwierćwiecze temu przywędrowaliśmy od kolei w Grybowie i rozbiliśmy z przyjaciółmi namioty na dnie jeziora, tuż nad rzeką.

Zapora już przegradzała rzekę, ale woda nie była jeszcze spiętrzona. Nad Ropą było tam dość kamieniście i najlepsze miejsce pod namiot było koło chyba ostatniej chałupy, jaka się jeszcze w niecce przyszłego zalewu zachowała. Staruteńka właścicielka nie miała nic na przeciwko naszemu biwakowi. Porozmawialiśmy chwilę, i wyjaśniła nam, że nigdzie się nie chce ruszać i zamierza umrzeć, zanim zaporę skończą, a jej gospodarstwo zaleją.


Na górę
Post: 14-02-2019 17:58 
Offline

Rejestracja: 14-02-2019 17:51
Posty: 2
Witam, odświeżam temat dziwi mnie tak małe zainteresowanie tym pięknym jeziorem, których tak mało na Podkarpaciu. Rok temu w maju byłem tam rowerem i woda była tak czysta i ciepła że kąpałem się z przyjemnością. Widoki mistrzostwo świata. Wydaje mi się świetnymi miejscem na nocleg pod namiotem. Chce wybrać się w tym roku. Ktoś ma aktualne informacje czy poprawiły się warunki na polu namiotowym? Pozdrawiam Dawid


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl