Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 812 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-12-2017 21:03 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Michał pisze:
Darczyńcy w dobrej wierze dali swoje pieniądze.

Śmieszne.
Czyli oczekiwali czego? Że bryła się wcale nie zmieni? No nie wiem, na co liczyli, że w jaki sposób gospodarz będzie mógł w cudowny sposób zwiększyć komfort obsługi turystów - pewnie kondygnacje miał budować poniżej poziomu gruntu.
Wpłacali swoje daniny nie widząc planów rozbudowy i teraz mają pretensje, że schronisko urok straciło?
Takie sprawy powodują, że coraz częściej tracę wiarę w inteligencję ludzi...


Na górę
Post: 22-12-2017 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Dlugi pisze:
Śmieszne.
Czyli oczekiwali czego? Że bryła się wcale nie zmieni? No nie wiem, na co liczyli, że w jaki sposób gospodarz będzie mógł w cudowny sposób zwiększyć komfort obsługi turystów - pewnie kondygnacje miał budować poniżej poziomu gruntu.
Wpłacali swoje daniny nie widząc planów rozbudowy i teraz mają pretensje, że schronisko urok straciło?
Takie sprawy powodują, że coraz częściej tracę wiarę w inteligencję ludzi...


Owszem, plany były (załączam- każdy mógł się z nimi zapoznać ) - miał być ukośny dach, który miał przykrywać dobudówkę ale z tego "wyszedł" taras (względy p-poż.).
Nie wiem więc, dlaczego Dlugi nazywasz "daniną" wpłaty, które ludzie z przyjemnością wpłacali, licząc, że bryła schroniska będzie trochę inna ale do zaakceptowania, mając jeszcze na względzie przeszło 50-cio letnią tradycję, które to schronisko sobą reprezentuje... ( np. pytanie w teleturnieju "Jeden z dziesięciu" - w którym schronisku zamawia się jedzenie przez windę) - ludzie najbardziej krytykują, którzy NIC nie wpłacili, prawda ? :oops:
Poza tym - co miałeś na myśli pisząc, iż "tracisz wiarę w inteligencję ludzi" ? (w domyśle - wpłacających) - to znaczy wpłacający są mało inteligentni ? :shock:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 27-12-2017 13:08 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Teraz widzę, że może za ostro sformułowałem moją ostatnią wypowiedź.
Ale to jest tak, że jeśli kupuję dany produkt to za moje pieniądze oczekuję i wymagam określonego produktu. Jeśli zaś pieniądze przekazuję dobrowolnie to nie rozliczam obdarowanego z kasy licząc, że wykorzysta je w sposób należyty. Jeśli tak nie będzie to po prostu kolejny raz się parzę i mam nauczkę na przyszłość. I o to mi chodziło z tą wiarą w inteligencję, bo coraz częściej ciśnie mi się na usta użyte poprzednio określenie (choć jak pamiętam z młodości, starsi też często tego używali a świat nadal istnieje...)
Nie znam szczegółów, ale dziwne wydaje mi się, że projekt był zrobiony, pieniądze na niego zbierane a później okazało się, że nie spełnia przepisów p-poż...


Na górę
Post: 27-12-2017 18:20 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Andy500 pisze:
Obrazek

Gdy zobaczyłem ten szkic, który zapodał Andy500, to nasunęło mi się podobieństwo do starego, nieistniejącego schroniska na Markowych Szczawinach.
Podobało mi się, z sentymentem wspominam tam pobyty. Chętnie ujrzałbym taką przybudówkę na Magurze.


Na górę
Post: 30-12-2017 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wszystkim ludziom, którzy interesują się remontem Magurki, pokazuję rysunek, jakim Grzegorz skomentował sprawę remontu na swojej stronie na Fb - nic dodać, nic ując - :lol:

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 30-12-2017 20:05 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Ale to chyba nie jest tak. Ogłoszona została zbiórka. Ludzie wpłacili sporo kasy. I przez cały sezon letni, ten najlepszy do prac budowlanych nic się nie działo. Byłem tam, przy schronisku na Magurze 5 lipca, mało, że nic się nie działo, to jeszcze w betoniarce był zastygły beton. Więc chyba jacyś budowlańcy umknęli. Mój kolega budowlaniec wyrażał się o tym całym remoncie językiem, którego nie mogłem słuchać. Remont rozpoczął się chyba bez pozwoleń budowlanych, bez projektów itd. Mam wielki sentyment do tego obiektu, nocowałem tam wiele lat temu. A teraz spotykam totalny syf !


Na górę
Post: 31-12-2017 01:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Michał pisze:
Ale to chyba nie jest tak. Ogłoszona została zbiórka. Ludzie wpłacili sporo kasy. I przez cały sezon letni, ten najlepszy do prac budowlanych nic się nie działo. Byłem tam, przy schronisku na Magurze 5 lipca, mało, że nic się nie działo, to jeszcze w betoniarce był zastygły beton. Więc chyba jacyś budowlańcy umknęli. Mój kolega budowlaniec wyrażał się o tym całym remoncie językiem, którego nie mogłem słuchać. Remont rozpoczął się chyba bez pozwoleń budowlanych, bez projektów itd. Mam wielki sentyment do tego obiektu, nocowałem tam wiele lat temu. A teraz spotykam totalny syf !


Żeby było jasne - wpłaciłem tyle, ile wypadła średnia tj. 71650 PLN : 698 ludzi = 103 PLN (na więcej nie było mnie stać).
Michale - twierdzisz, że postęp prac jest znikomy - proponuję Ci odwiedzić Fb-ową str. Schroniska Magura Małastowska, tam jest mnóstwo zdjęć z remontu, ostatnie z 18 grudnia b.roku o pomocy 2 fachmanów - "Mikołaj i majster Mateusz,którzy przyjechali z Królikowa (woj kujawsko-pomorskie) na weekend żeby zrobić nam w schronisku ciepło i wodę w kranach. Zrobili!!! Wielkie dzięki !!!".
Poza tym - schronisko ani na moment nie przestało być schroniskiem, a całość prac jest robiona SPOŁECZNIE !
Nie wiem, czy były zezwolenia czy nie - jedno jest pewne - zamiast spadzistego dachu powstanie taras (już jest wylany beton), na który przyjdzie coś niepalnego.
Wydaje mi się, że Ty, Michale, powinieneś ustawić się kolejce z lewej strony...

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 31-12-2017 13:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Myślę, że na oceny i podsumowania przyjdzie pora po zakończeniu wszystkich prac.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 31-12-2017 18:09 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
Nie chciałbym być w schronisku persona non grata, ani tym bardziej „ustawiony” w lewej kolejce z grafiki powyżej, więc kilka postów wyżej powściągliwie oceniłem postęp prac.
W ciągu roku około dziesięciu razy przechodziłem obok niego, więc na bieżąco mogłem śledzić postępy w pracach.
Warto przypomnieć, że to dobudówka i dodatkowo średnich rozmiarów, z jedną płytą, bez ścian powyżej.
W związku z tym same prace powinny być przeprowadzone sprawnie i szybko, argument że robi się je społecznie nie jest żadnym wytłumaczeniem wiecznego bałaganu, oraz braku postępów na budowie.
Nie obrażając budowniczych, w taki sposób można budować garaż u sąsiada, a nie obiekt użyteczności publicznej.
Sama dobudówka wynikła z potrzeby chwili (groźba zamknięcia obiektu przez Sanepid), a budowa jej wlecze się niemiłosiernie i stała się dodatkowym utrudnieniem dla turystów.
Nie ma sensu dalsze krytykowanie pierwszego etapu budowy, dzierżawca schroniska powinien zastanowić się jak przyspieszyć prace wykończeniowe.


Na górę
Post: 02-01-2018 01:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Jan M. pisze:

W ciągu roku około dziesięciu razy przechodziłem obok niego, więc na bieżąco mogłem śledzić postępy w pracach.

Dziwne, skoro tyle razy przechodziłeś obok schroniska... wynika z tego, że jesteś z Gorlic... A może jesteś fachowcem, którego Grzegorz poszukiwał ? I znalazł - cyt. za str. Schroniskową -
"Oto Fachowcy przez duże F :) Mikołaj i majster Mateusz,którzy przyjechali z Królikowa (woj kujawsko-pomorskie) na weekend żeby zrobić nam w schoronisku ciepło i wodę w kranach. Zrobili!!! Wielkie dzięki !!! "
Grzegorz jest jeden - na bieżąco obsługuje schronisko i naprawdę, jeśli ktoś ze znajomych nie pomoże, to będzie się jeszcze długo ciągnął remont w tym, jak to Ty powiedziałeś, "obiekcie użyteczności publicznej".

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-01-2018 09:34 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
[/quote]
Dziwne, skoro tyle razy przechodziłeś obok schroniska... wynika z tego, że jesteś z Gorlic...

Świat nie kończy się na Gorlicach :D, mieszkam "kapkę" dalej.

... A może jesteś fachowcem, którego Grzegorz poszukiwał ? ...

Nie, ale jestem powiązany z branżą budowlaną, wyliczenie roboczodniówek dla tej inwestycji jest w moim zasięgu :lol:.

...Grzegorz jest jeden - na bieżąco obsługuje schronisko...

Nie chcę krytykować dzierżawcy, łatwo nie ma. Obiekt który prowadzi jest jaki jest, wspominam go z sentymentem z lat 80-tych, niewiele się zmienił, a wokół powstała konkurencja. Chwała mu za to, że chce to zmienić.
Model chodzenia po górach także się zmienił, oczekiwania turystów też, czasami przez tydzień pies z kulawą nogą tam nie zagląda.
I o tym, o czym pisał Michał (wszechobecny s..), a co tylko częściowo widać na fotce, którą zamieściłem powyżej, można się zająć na bieżąco właśnie dlatego, że jest to obiekt użyteczności publicznej.

... jeśli ktoś ze znajomych nie pomoże, to będzie się jeszcze długo ciągnął remont w tym, jak to Ty powiedziałeś, "obiekcie użyteczności publicznej".[/quote]

I po to była chyba była ta akcja ze zbieraniem funduszy na remont, szybki i sprawny.
Nikomu kasy nie liczę, ale uzbierano chyba tyle, że powinno wystarczyć na zatrudnienie ekipy i rozliczenie jej z prac, oraz deklarowanych terminów zakończenia robót.

Przed Dzierżawcą drugi etap remontu...czas pokaże.


Na górę
Post: 02-01-2018 14:59 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Poza gospodarzeniem w schronisku, zajmuję się również budownictwem i ciesielstwem. Całość prac wykonam sam, przy wsparciu przyjaciół. Środki zbieramy więc tylko na materiały niezbędne do wykonania remontu.

https://polakpotrafi.pl/projekt/schroni ... astowskiej

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-01-2018 16:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Jan M. pisze:

Nie chcę krytykować dzierżawcy, łatwo nie ma. Obiekt który prowadzi jest jaki jest, wspominam go z sentymentem z lat 80-tych, niewiele się zmienił, a wokół powstała konkurencja. Chwała mu za to, że chce to zmienić.
I po to była chyba była ta akcja ze zbieraniem funduszy na remont, szybki i sprawny.
Nikomu kasy nie liczę, ale uzbierano chyba tyle, że powinno wystarczyć na zatrudnienie ekipy i rozliczenie jej z prac, oraz deklarowanych terminów zakończenia robót.
Przed Dzierżawcą drugi etap remontu...czas pokaże.[/quote]

1/ Nie wiem, co masz na myśli, mówiąc o konkurencji - może bacówkę w Bartnem ? Próbowałeś tam kiedyś może wziąć prysznic ? sytuacja jest tam taka, jak na Magurze, mimo iż obiekt był budowany w latach 70-tych XX w.
2/ Piszesz o akcji zbierania funduszy, że "był szybki i sprawny" - a czy zdajesz sobie sprawę, że akcja ta miała ograniczony zasięg czasowy ? - od
24.07.17 do 25.08.17 czyli przez cały miesiąc udało się zebrać 71650 PLN. A jak sądzisz ? czy firma crowdfundingowa, która prowadzi str.
polakpotrafi.pl to tak za frajer zabrała się do zbiórki ? a nagrody, które dla prawie 700 osób musiały być zagwarantowane - to też żaden koszt ?
3/ Mówisz, że "uzbierano chyba tyle..." - nie wiem ile w sumie, po odliczeniu kosztów, zostało Grzegorzowi i nie wiem też, dlaczego nie "zatrudnił
ekipy (wg Twojego rozeznania) - sądzę, że te pieniądze, zebrane na remont będą niewątpliwie dokładnie rozliczone (bo, przypominam - obiekt jest własnością PTTK-u - jeszcze).
I na koniec moich rozważań - piszesz, iż poznałeś Magurkę w latach 80-tych... A oto moje zdjęcia z początku lat 70-tych ub.w., kłaniam się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 02-01-2018 18:22 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
Andy500
Ad1.Czytaj ze zrozumieniem, nie myślę o Bartnem, bo jak sam wspominasz w tym czasie już istniało. Mówię o kwaterach i agroturystyce, gdzie można np.dojechać samochodem (fajnie, że nie ma takiej możliwości dojazdu autem pod schronisko).
Ad2. Jak wyżej, zwróć uwagę na przecinek w zdaniu, oraz odmianę słów "szybki i sprawny", a znajdziesz jego sens.
Ad.3. Na początku zastrzegłem się, że nie zaglądam nikomu do portfela, a w jaki sposób zebrane fundusze użyje Dzierżawca zależy tylko od niego (ostatnie zdanie w mojej poprzedniej wypowiedzi).
O latach 80-tych wspomniałem tylko po, żeby porównać jego stan.


Na górę
Post: 02-01-2018 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
ODPOWIEDŹ dla JANA M.
1/ Już w latach siedemdziesiątych, był taki pan (mąż ajentki, p.Teresy Kozińskiej), który marzył o asfalcie pod schronisko ( wtedy on był zaopatrzeniowcem, który na WFM-ce robił zakupy dla schroniska). Kwatery i agro są dla tych, którzy poruszają się samochodami (czyli dla nie turystów, bardziej dla wypoczywających w górach) - do schroniska a i owszem, można samochodem - zatrzymać się przy szlabanie i podejść ok. 1,2 km - cóż to jest wobec kilometrów, które potem się zrobi ?
2/ "I po to była chyba była ta akcja ze zbieraniem funduszy na remont, szybki i sprawny" - to jest cytat z Twojej wypowiedzi - próbowałem to "rozebrać" i chyba mi się nie udało; nadal nie możesz zrozumieć, że gdyby nie udało zebrać się sumy 50 tyś. PLN w przeciągu 45 dni, projekt by upadł ?
Pozwolisz, że przytoczę tu trochę faktów -
"Dodano 03.08.2016, godz. 14:56
Udało się. Udało się. Udało się!!!
Dziękujemy! :))))))))))
Zaniemówiliśmy z wrażenia, Chatkowy stracił przytomność, a potem przez trzy dni chodził w kółko, skrupulatnie planując rozpoczęcie remontu.
Przekroczyliśmy kwotę 50 000 PLN, czyli minimalną kwotę potrzebną na remont. Dziś już zaczynamy planować rozpoczęcie prac. To już pewne! :)"
- to są słowa, napisane 3 sierpnia czyli tę sumę udało się zebrać w ciągu ok. 23 dni ! (w moim poprzednim poście nastąpiła pomyłka - projekt trwał od 11 lipca do 25 sierpnia czyli 45 dni).
Oczywiście, te zebrane pieniądze to 71650 PLN czyli 143% sumy ale dlaczego nie interesuje Cię, ile rzeczywiście Grzegorz miał do dyspozycji ?
3/ Powtarzam jeszcze raz - Grzegorz jest dysponentem tej zebranej sumy, ale musi się rozliczyć z każdej wydanej złotówki.
Tu znowu cytat - "W przeciwieństwie do większości obiektów PTTK w polskich górach, które są własnością Spółek PTTK, Schronisko na Magurze jest zarządzane przez lokalny Oddział PTTK w Gorlicach. Gorlicki Oddział PTTK nie posiada dostatecznych środków finansowych, aby dostosować budynek do obowiązujących standardów ".
Wierzę w to mocno, że Grzegorz napewno spełni pokładane w nim nadzieje braci turystycznej.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 812 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl