Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 08:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna
Autor Wiadomość
Post: 24-09-2019 22:22 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 341
Fajne to było schronisko.

W pamiętnych wczesnych latach osiemdziesiątych zawitaliśmy tam ze św. pamięci Pelcem. Zjedliśmy jakąś zupę, było późne popołudnie, mieliśmy namiot no to poszliśmy dalej. Idziemy trochę, ściemniło się, i widać jakiś płotek. I coś jakby rozwalony murek nieopodal.

Pewnie pole namiotowe.

No to żeśmy się rozbili, odgarnąwszy nieco jakieś rupiecie. Rano się budzimy, a tu nasz namiot rozbity jest wedle grobami.
A no trudno, CK Umrzyki nam nie przeszkadzali.
Dość łatwo było wtedy wziąć cmentarz na Magurze Małastowskiej za pole namiotowe zwłaszcza po ćmoku.

Wróciłem się do Schroniska, bo zostawiłem tam łyżkę, com to jeszcze miał z Ludowego Wojska Polskiego.
Oddali mi, była znaczona.


Na górę
Post: 29-09-2019 22:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
Dzień dobry. Wszystko się kiedyś kończy. Po miesiacu, gdy emocje już opadły. Mogę do was napisać. Po jedenastu latach prowadzenia schroniska na Magurze Małastowskiej zaczołem inne życie. Te jedenaście lat były pełne zabawy, rozmów,poznawania ludzi pomagania ludziom ale przedewszystkim dużo ciężkiej pracy. Chciał bym was przeprosić. Przeprosić za to że nie zdołałem prowadzić Magury idealnie, że nie zdołałem spełnić waszych potrzeb, że uczyłem was czytania ze zrozumieniem i muwienia DZIEŃ DOBRY zamiast HALO za to że byłem czasami zmęczony, czasami nie miły, że czasami było nie posprzątane i czasami chłono w pokojach. Przede wszystkim przepraszam że chciałem uratować schronisko przed zamknięciem i zepsułem bryłe budynku przepraszam że nie miałem siły, wiedzy i umiejętności do walki z Urzędnikami którzy interpretują prawo po swojemu. Przepraszam że nie dałem rady współpracować z obecnymi władzami pttka, które nie mają pojęcia o prowadzeniu biura i nie mogę ustalić między sobą jednej wspólnej wersji. Przepraszam wszystkich, których obraziłem. Przepraszam wszystkich miłośników Magury, którzy co prawda nie byli na Magurze od 30-40 lat ale nadal ją kochają i są wszoku że budynek jest 30 lat starszy. Przepraszam

Dziękuję wszystkim za mile spędzone chwile.
za pomoc i wsparcie w trudnych chwilach
za pomoc w prowadzeniu schroniska
dziękuję że mi zaufaliście i byliście ze mną do końca. Nawet przy pakowaniu kartonów :)
Dziękuję swoim hejterom :) Byliście cudowni :) Trzymam za was kciuki :)
Do zobaczenia gdzieś. Jesteście wielcy i pamiętajcie żeby walczyć do końca!!! NADZIEJA UMIERA OSTATNIA
Cytując człowieka teatru "Nigdy już tu nie powrócę"
PS. Przepraszam za błędy ortograficzne istylistyczne

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 30-09-2019 08:32 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Rozumiem, że teraz panowie z peteteku w pocie czoła sami ***, żeby skończyć remont?

Żartowałem. Wolą zapewne poczekać, aż się schronisko zawali. Łatwiej im się będzie zarządzać, jak będzie o jedno schronisko mniej :evil:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 30-09-2019 09:49 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Magura działa czy nie ma co liczyć na wikt i opierunek w tym miejscu ? Jeśli nie działa to w całym Beskidzie Niskim zostało aż 1 schronisko PTTK. Jest czym zarządzać :twisted:


Na górę
Post: 30-09-2019 14:03 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Prezes chciał jeszcze w tym miesiącu podpisać umowę z nowym dzierżawcą. No to czasu mu niewiele zostało. Chyba, że to było takie gadanie.

Na stronie gorlickiego peteteku cisza. Pewnie prędzej w Bartnem będą wiedzieli, co dalej :wink:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 30-09-2019 18:18 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Pytanie czy PTTK ma w ogóle jakiegoś chętnego na zostanie dzierżawcą schroniska w takim stanie i w takim miejscu. Bo to, że prezes chce podpisać to jedno, a to czy ma z kim podpisać to drugie.


Na górę
Post: 30-09-2019 20:50 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Gar pisze:
Pytanie czy PTTK ma w ogóle jakiegoś chętnego na zostanie dzierżawcą schroniska w takim stanie i w takim miejscu.


No i właśnie chociażby z tego powodu uważam rezygnację z dotychczasowego dzierżawcy za skrajnie głupi pomysł.

Nawet gdyby wszystkie prawdziwe, domniemane i zmyślone wady Grzegorza zebrać do kupy, lepszy dzierżawca z takimi wadami, niż żaden. Bo największą zaletą było, że Grzegorzowi chciało się obiekt utrzymywać i jeszcze starać o poprawę warunków (nie wnikam w ocenę tych starań), mimo wątpliwej rentowności takiej imprezy.

Może naprawdę miejscowy petetek chce mieć problem z głowy. Schronisko jest, to się ludziska pytają, dlaczego nie ma remontu, jak jest remont - to czemu taki, a nie inny, kiedy się skończy itd. Nie będzie schroniska, nie będzie pytań, życie będzie prostsze.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 22-10-2019 14:04 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Gar pisze:
Magura działa czy nie ma co liczyć na wikt i opierunek w tym miejscu ?

Chyba działa, dla pewności można dopytywać.
Ja znalazłem na ten temat takie info z września zamieszczone przez znanego niektórym z Otrytu Lubosza Danielewskiego :
Drodzy Ludzie Gór,
pragnę poinformować, że wczorajszego popołudnia zostałem tymczasowym gospodarzem Schroniska PTTK na Magurze Małastowskiej.
Serdeczne dzięki dla Grzegorza, dotychczasowego gospodarza oraz dla Oddziału PTTK w – za kulturalne nieproblemowe przekazanie Schroniska. Chapeau etc.
Uprzedzając pytania o przyszłość Magury – o przyszłości trudno mi wyrokować. Natomiast jeśli chodzi o funkcjonowanie, ci z was, którzy mnie znają, wiedzą, że nie zwykłem zostawiać W POTRZEBIE drugiego człowieka. W tym zakresie Schronisko swoją funkcję spełni. Można dopytywać. NUMER KONTAKTOWY 694 009 141
Pozdrawiam,
Lubosz


Na górę
Post: 22-10-2019 18:09 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Wszystko to wygląda na działanie na tzw. wariackich papierach, a to na dłuższą metę niczego dobrego nie wróży.


Na górę
Post: 23-10-2019 14:05 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Nie, na petetekowskich. Zobaczymy, czy w przypadku oddziału gorlickiego robi to różnicę...

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 15-11-2019 15:57 
Offline

Rejestracja: 15-11-2019 15:48
Posty: 1
Człowiek docenia coś, gdy to traci :( mam nadzieję, że wszystko się ułoży…

_________________
http://www.gorlice.info.pl - portal gorlice.info


Na górę
Post: 09-01-2020 09:38 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Jako wielokrotny bywalec mogę być do wielu rzeczy przyzwyczajony i od wielu już też odwykłem, poza tym przyzwyczajenia i odzwyczajenia mogą powodować (słuszne) poczucie braku obiektywizmu :wink: Mimo ryzyka nieobiektywności wypada napisać, że obecna ekipa dobrze sobie radzi z ogarnianiem schronu. Na moje oko sporo obaw można na razie odłożyć. Czysto, ciepło, jedzenie dobre i dobrze podawane (choć w księdze turyści dopraszają się jeszcze o pierogi :wink: ).

Pozwala to na nieco więcej optymizmu, niż mi się wydawało, zatem może być dobrze - chociaż oczywiście będzie inaczej.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 11-01-2020 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Winda działa jak dawniej?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 11-01-2020 22:14 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Działa. To akurat jest jak dawniej.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 05-02-2020 13:37 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Widzę, że na tym pełnym życia forum temat schroniska na Magurze cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem...



... ale mimo wszystko dla porządku zauważę, że powstała nowa, niemordoksięgowa strona schroniska (aczkolwiek chyba wykorzystuje informacje bezpośrednio zassane z mordoksiągu)

http://www.schronisko-magura.pl/

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl