Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna
Autor Wiadomość
Post: 06-12-2016 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
oberżyświat pisze:
Taką nowość wypatrzyłem w księgarni (i tam zrobiłem jej zdjęcie). Książka w naszym i słoweńskim języku. Jak mnie poinformowała miła pani z księgarni za 50 zł.
Obrazek

Widziałem tą pozycję w księgarni w Gorlicach (tej przy ul. 3 Maja) 18 listopada, krótko przed wyjazdem na XII Spotkanie MBN. Po zasięgnięciu (w tym samym dniu) opinii znajomych zajmujących się tą tematyką znacznie głębiej niż powtórzę za nimi - książka nie jest warta tej ceny. Generalnie teksty są słabe. Znajomi polecają w zamian inną pozycję
http://iagellonica.com.pl/?p0=2&p1=8&o=262

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 09-12-2016 09:18 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Libra kusi Kalendarzem Bojków i Łemków 2017 r.:
Obrazek
Zdjęcie z księgarskiej półki.
P.S. Leuthen, i ja odniosłem wrażenie, że pozycja z poprzedniego postu nie jest warta tej ceny, tym bardzej, że połowa" nie po naszemu".


Na górę
Post: 17-12-2016 11:32 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Zajrzałem co ujrzał Antoni Kroh "Za tamtą górą" i polecam! Mam już za sobą lekturę dwóch jego książek: "O szwejku i o nas" (autor wówczas mi nie znany, a do kupna skłonił mnie "Szwejk" w tytule) i "Starorzecza". Obie znakomite. W rzeszowskiej "Librze" kupiłem o ponad dychę taniej za cenę internetową - niecałe 29 zł.


Na górę
Post: 21-12-2016 10:03 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Wczoraj w Rzeszowie a jutro w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach odbędzie się prezentacja książki "Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny" Jarosława Giemzy. Na rzeszowskiej prezentacji byłem. Sporo godnych osobistości, wśród nich i moja skromna osoba. Po prezentacji smakowity poczęstunek. Nowe znajomości, czy zaowocują ?


Na górę
Post: 02-03-2017 14:02 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Wprawdzie to nie nowość, ale w rzeszowskiej Librze nabyłem dziś Romana Frodymy "Cmentarze wojenne z I wojny światowej. Cżęść pierwsza. Okręg I - Nowy Żmigród, Okręg II - Jasło" w promocyjnej cenie 36,75 zł tj. z 25% opustem. Warto zajrzeć na stronę internetową Libry, bowiem wiele pozycji z atrakcyjnymi obniżkami.


Na górę
Post: 16-04-2017 17:18 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Zdecydowanie nowsze aktualności niż w pokrytych kurzem "Aktualnościach".
Obrazek
A w Magurach'15 m. in. Szkice do dziejów Radocyny, Smereczne na Łemkowszczyźnie, Działania Stowarzyszenia Magurycz (...) w 2015 roku - sezon XXIX itd


Na górę
Post: 16-06-2017 08:04 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Spacerkiem po księgarniach a tam: "Polsko-ruski Beskid. Legendy i opowieści" Andrzeja Potockiego. Wydawnictwo "Libra" i tegoż samego wydawnictwa "Akcja Specjalna' "Wisła" Jana Pisulińskiego.


Na górę
Post: 16-10-2017 19:01 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
"Śmierć na bieszczadzkim szlaku", "Iwonicz Zdrój. Uzdrowiskowa perła Podkarpacia" "Wspomnienie o Barbarze Tondos" - to artykuły zamieszczone w wrześniowo-październikowym numerze "Podkarpackiej historii". Prócz tego wiele innych ciekawych tematów.
Obrazek


Na górę
Post: 03-12-2017 16:40 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Przed dwoma miesiącami zostałem obdarowany poniższym folderem wydanym przez Gminę Dukla. Mapki i profile tras oraz sporo zdjęć. Polecam cyklistom.
Obrazek


Na górę
Post: 05-12-2017 11:14 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Pod koniec 2017 roku, po wielu latach społecznej pracy członków Oddziałów PTTK z całego woj. podkarpackiego ukazała się publikacja "KANON KRAJOZNAWCZY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO". Celem publikacji jest wypromowanie podkarpackich zabytków, atrakcji krajoznawczych, ukazanie bogactwa przyrody, a tym samym zachęcenie do odwiedzenia tego regionu.
Coś więcej napisałem na stonce... http://www.beskid-niski-pogorze.pl/aktu ... ckiego.php

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 10-01-2018 15:24 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Obrazek
Powyższą książkę wydawnictwa Carpathia dostrzegłem i sfotografowałem w jednej z księgarni.


Na górę
Post: 17-01-2018 20:13 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
"Książka ta jest drugą częścią opowieści o Łemkowszczyźnie, kontynuacją wydanej przed dwoma laty "Łemkowszczyzny po obu stronach Karpat". Obejmuje sto lat dziejów Łemków żyjących na północnych stokach Karpat i ich sąsiadów Rusnaków, zamieszkujących południowy skłon tych gór." ( fragment tekstu z okładki).
Przez dwie godziny Pan Stanisław gawędził o tym, co w książce a potem wszystkim chętnym wpisywał dedykacje zgodnie z ich życzeniem. I ja uzyskałem kolejną, chyba już szóstą. Jest zapowiedź, że w okolicach początku maja ukaże się trzeci tom. Wydawnictwo deklaruje szybką edycję.
I jeszcze jedna ciekawostka. Kiedy zdążałem na spotkanie było szaro-buro, a kiedy opuszczałem, wraz z licznymi uczestnikami spotkania, progi gościnnej księgarni Libry powitała nas bielutka pierzynka świeżo spadłego śniegu. I sypało aż miło.
A okładka "Łemkowszczyzny. Czas wojny i pokoju" poniżej. Tylko nie chciała się dać postawić do pionu (a nie miałem chęci próbować to skorygować). Ale to drobnostka, bo na facebooku stoi.
Obrazek


Na górę
Post: 17-02-2018 10:36 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Styczniowo-lutowa "Podkarpacka historia" prócz artykułu tytułowego o Polkce na rosyjskim tronie pisze również o drugiej z rodu Mniszchów Amalii Bruhl-Mniszech "dukielskiej pani o niedobrym uśmiechu". 18 lutego 1846 r. rozpoczęła się "rabacja galicyjska" pod wodzą Jakuba Szeli i o tym w artykule "Powstanie utopione we krwi". "Pożary w Harklowej. Rzecz o sprawie kryminalno-politycznej z lat 30 XX wieku" to najważniejsza, zdaniem autora artykułu, sprawa kryminalna w powiecie jasielskim w okresie międzywojennym. Dla miłośników I wojny "Przemyśl 1915. Oczami rosyjskich korespondentów wojennych" o drugim oblężeniu Twierdzy Przemyśl. Życzę przyjemnej lektury tych i wielu innych artykułów.
Obrazek
P.S. A fotka się uparła i za żadne skarby nie dała się "postawić do pionu".


Na górę
Post: 23-02-2018 20:07 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Wprawdzie nie pierwszej świeżości ale niezła okazja. W Librze można kupić m.in.:
Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej za 36,15; pierwotna cena 49,00 zł,
Cmentarze wojenne i I wojny światowej. Część I Okręg I Jasło, Część II Nowy Żmigród za 34,30 zamiast za 49 zł,
Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny za 109 a nie za 149 zł.
Dużo dobrych książek po bardziej przystępnych cenach. Warto odwiedzić księgarnię Libry i kupić bez kosztów przesyłki, lub nabyć "internetowo" + koszty dostawy.


Na górę
Post: 08-06-2018 17:02 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Wczoraj w rzeszowskiej Librze odbyła się promocja dwóch książek. Pierwsza z nich to "Tysiąc dni i nocy anarchii w powiecie leskim 1944-1949", której autorem jest Jarosław Syrnyk. Autor opowiadał o historii powstania tej książki, której pierwszym recenzentem była Jego Matka. Wśród zabierających głos w dyskusji był m. in. Pan Pisuliński autor wydanej przez Librę książki o Akcji Wisła.
Grono uczestników czekało na promocję kolejnej książki, której foto zamieszczam poniżej:
Obrazek
To trzecia-ostatnia część Łemkowszczyzny Pana Stanisława Krycińskiego. Autor prócz słowa mówionego zaprezentował, jak przy okazji poprzednich części, sporo interesujących fotografii a wsród nich i obiektu, który i ja miałem okazję sfotografować i o historii powstania tego zdjęcia opowiedziałem w dyskusji (foto zaprezentuję, muszę tylko je odszukać w moich zbiorach). Nadarzyła się oczywiście możliwość uzyskania kolejnej dedykacji Autora. Tak więc mam całość "tryptyku" z autorskimi dedykacjami.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 710 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl