Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 510 Następna
Autor Wiadomość
Post: 27-09-2014 21:59 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Staraniem Stowarzyszenia Rozwoju Jaślisk i okolicy ukazała się książka: "Jaśliska - Dzieje miasteczka i okolic".


Na górę
Post: 18-10-2014 15:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
"Niezwykły zapis podróży na Wschód - podróży we wspomnienia, do obrazów z dzieciństwa spędzonego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis-czana, tam, gdzie historia jest jak geologia i tektonika: nieunikniona, nieprzewidywalna, miażdżąca, tam, gdzie lucyferycznym blaskiem świeci nowa potęga - do Rosji, Chin, Mongolii. To próba uchwycenia cienia Wschodu, który na nas pada. Opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu, I o tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć".
Nowa książka A. Stasiuka:
Obrazek
P.S. Zastanawia mnie co jeszcze o dzieciństwie spędzonym u dziadków na Podlasiu chce Stasiuk opowiedzieć, bo już co najmniej dwie wersje w jego książkach miałem okazje przeczytać.


Na górę
Post: 30-11-2014 13:45 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
Ukazało się nowe bezpłatne czasopismo "Magura" wydane przez MPN.
Do pobrania w formacie pdf.


Na górę
Post: 30-11-2014 17:35 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
szymek pisze:
Ukazało się nowe bezpłatne czasopismo "Magura" wydane przez MPN.
Do pobrania w formacie pdf.

Mam przestarzałą wtyczkę :mrgreen:
...i nie do śmiechu mi :(
Czy wydanie papierowe jest w takim nakładzie, że nie rozlezie się błyskawicznie?


Na górę
Post: 30-11-2014 19:09 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
O nakładzie nie znalazłem ani słowa, jedynie tyle że w formie drukowanej będzie dostępne bezpłatnie w siedmiu gminach, na terenie których leży Magurski Park Narodowy oraz rzecz jasna w Ośrodku w Krempnej.
A dla osób mających chwilowy :) problem ze ściągnięciem całości - spis treści:

Słowo od Redakcji s. 2
Do czego służy projekt s. 2
Warsztaty wakacyjne „U źródeł natury" s. 3
Plan ochrony Magurskiego Parku Narodowego" s. 4
Zimą zapraszamy do Sękowej s. 5
Piesze szlaki turystyczne s. 6
Martwe drzewo s. 8
Nie taki wilk straszny s. 10
Młody przyrodnik s. 12


Na górę
Post: 01-12-2014 17:41 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Na stronie www.snieznetrasy.pl ukazał się w zakładce "Przewodnik"... przewodnik.
Uwagi i sugestie proszę przesyłać na adres mailowy tam podany.


Na górę
Post: 12-12-2014 07:52 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Za "żółto-czarnym" forum:

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym odebraliśmy z drukarni wydawnictwo "Znaki Pamięci VI – Ziemia gorlicka w ogniu Wielkiej Wojny”(Redakcja Kamil Ruszała, Gorlice 2014).
Są to materiały z konferencji naukowej, która miała miejsce w dniu 1 maja 2014 roku w Gorlicach.
Spis treści:
• Jarosław Centek: "Zdobycie wzgórza Lipie 3 maja 1915 r.",
• Sławomir Kułacz: „Od Pustek do Sanu. Działania austro-węgierskiej 12. Dywizji Piechoty w dniach 2-16 maja 1915 r.”,
• Tomasz Woźny: "Zapomniane skrzydło bitwy gorlickiej - działania ck. X Korpusu pod Małastowem, Ropicą Ruską i Bartnem" ,
• Paweł Kukurowski: „Drogo okupiony sukces. Walki niemieckiej 81 Rezerwowej Dywizji Piechoty o Mszankę i las Kamieniec w dniu 2 maja 1915 r."
• Bogusław Głód: „C.K. 2 Bośniacko-Hercegowiński pułk piechoty pod Gorlicami”
• Kamil Ruszała: "Zniszczenia wojenne miasteczka galicyjskiego podczas I wojny światowej – przykład Biecza"

Publikację będzie można nabyć już za kilka dni w następujących punktach:

- Księgarnia "Mieszko" w Gorlicach (ul. Legionów 16)
- Księgarnia "Pan Tadeusz" w Tarnowie (ul. Krakowska 47)

Powyższe księgarnie prowadzą również sprzedaż wysyłkową książek.
Zachęcamy do zapoznania się z wydawnictwem.


Na górę
Post: 17-12-2014 18:01 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Od jutra m. in. w Empikach w całym kraju pierwszy numer dwumiesięcznika "Podkarpacka Historia". Jest to pierwsze papierowe wydanie w/w publikacji. Cena 10 zł. Więcej na stronie: www.podkarpackahistoria.pl


Na górę
Post: 05-01-2015 12:37 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
nie znalazlem nic na ten temat na forum - na rynku mozna kupic reprint ossendowskiego "karpaty i podkarpacie" oraz "huculszczyzna, gorgany i czarnohora". cena oscyluje w granicach 20-30zl.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 05-01-2015 17:02 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ten wątek jest poświęcony nowościom wydawniczym, więc o F. Antoniego Ossendowskiego "Karpaty i Podkarpacie" nic w tym wątku nie ma. Reprint przedwojennego wydania w/w książki, która ukazała się w serii Cuda Polski", wydała rzeszowska Libra w 2007 r. jako jeden z licznych reprintów w tej serii. A książka bardzo ciekawa, wiele w niej o Łemkowszczyźnie, której poświęcony jest osobny rozdział. I o miejscach, na które dziś mówimy "Kresy".
Tegoż autora i w tej serii była również przed wojna wydana "Huculszczyzna", choć nie wiem, czy ukazał się reprint. Ja się na tę pozycję nie natknąłem.
P.S. A o Huculszczyźnie w 2010 r. w wydawnictwie Zysk i S-ka ukazał się album "Huculszczyzna" autorstwa Krzysztofa Hejke z tekstami Jana Skłodowskiego i Jacka Wnuka. Kupiłem na wyprzedaży w księgarni. Tegoż autora również "Polesie", z 2009 r. Wydawca ten sam. I w ten sam sposób stałem się właścicielem owego albumu. Warto poszperać w antykwariatach.


Na górę
Post: 05-01-2015 23:47 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
pisze o tym dlatego, bo to tez chyba swego rodzaju "nowosc wydawnicza" - choc "odkurzona" (ossendowski, za "lenina", byl za komuny autorem wykletym, nie istnial w prl-u).
i wyzej chyba niezbyt dokladnie napisalem - "huculszczyzna" tez sie ukazala jako reprint (oba znam z wydawnictwa ltw). oryginalne wydania sprzed wojny mozna trafic na alledrogo, ale kosztuja majatek - np. za "karpaty..." minimum 3-4 stowy.
swoja droga fajnie, ze to reprinty, bo fotografie genialne.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 04-03-2015 16:51 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Z początkiem grudnia ub. roku odbyła się promocja kolejnej książki Stanisława Krycińskiego "Bieszczady. Od Komańczy do Wołosatego" . Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorem w dniu 5 grudnia w rzeszowskiej "Librze". Prócz możliwości poznania autora wyszedłem wzbogacony o w/w książkę a ponadto zarówno w tej jak i "Cerkwie w Bieszczadach" i "Pogórze Przemyskie", które miałem już w swojej kolekcji wzbogaciłem się o dedykacje Autora.
Nowa książka "jest historyczno-kulturową wędrówką po Bieszczadach od Komańczy, przez masyw Chryszczatej, Otryt-do Wołosatego. Przedstawia dzieje osadnictwa nad Osławą, losy Galicyjsko Cesarsko-Królewskiej Kolei Żelaznej, którą to podróżował dzielny Wojak Szwejk, a także działania wojenne w okolicach Przełęczy Łupkowskiej w 1939 r." (fragment tekstu z ostatniej strony okładki). A więc nie tylko o Bieszczadach w tejże książce.
Obrazek
P.S. Prócz tej książki można było nabyć najnowsze wydanie "Pogórze Przemyskie", lecz to z 2007 r. - to wydanie mam - jest bogatsze o ok. 70 stron.


Na górę
Post: 18-03-2015 18:44 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
W poście (5-tym) z pierwszej strony zniknęło zdjęcie okładki książki, o której w nim piszę. Uzupełniam ten brak a książkę A. Potockiego polecam. Zainspirowała mnie do wycieczki w miejsce, w pobliżu którego przejeżdżałem kilkakrotnie nie wiedząc, iż związane jest z pewną pamiątką. Ale o tej wycieczce innym razem i nie w tym wątku.
Obrazek


Na górę
Post: 10-04-2015 20:31 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Wczoraj zostałem obdarowany wspaniałą książeczką "Drewniane cerkwie w polskim i ukraińskim regionie Karpat. Dobra Kultury Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Ukrainy wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO". Wydana w Warszawie w 2013 r. zawiera opis w języku polskim i ukraińskim wszystkich 16 cerkwi wpisanych w owym roku na Listę UNESCO. Liczne fotografie czarno-białe i kolorowe. Kolejne uzupełnienie mojej skromnej kolekcji.
Oto zdjęcie okładki:
Obrazek


Na górę
Post: 10-04-2015 20:50 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Dostępny od 7 kwietnia:
http://www.cmentarzewojenne.pl/


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 510 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl