Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-08-2019 08:37 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
W tym roku, tak jak dawniej, będzie w kalendarzu kartka 11 listopada, a to czas wędrówek nostalgicznych po Beskidzie Niskim.
Gdzie? Tego jeszcze nie wiadomo...task wziął sprawy w swoje łapska i jak twierdzi ma jeszcze czas i pomyśli za ...miesiąc :shock:
Przedostatnio skłaniał się do zachodnich krańców BN czyli okolic Tylicza, by już ostatnio zaproponować...Komańczę. Aby okiełznać jego dosyć rozchwiane emocje zaproponowałem gdzieś po środku...np Chyrową (Hyrową)...
...ale jak powiedział kolega kulczyk: dajmy chłopu chociaż tydzień, niech się zastanowi i wykaże.

Termin, w odróżnieniu od miejsca, jest bardziej precyzyjny: proponuję rozpocząć od wieczoru 8.11.19 (piątek) a zakończyć w godzinach okołopołudniowych 11.11.19 (poniedziałek).
Gdy tylko dojdziemy z taskiem do ładu i ustalimy miejsce, postaramy się zlokalizować również ewentualne możliwości (może nawet wspólnego) noclegu; dlatego miło byłoby ze strony potencjalnych uczestników spotkania by (niezobowiązująco) deklarowali swe przybycie, co ułatwi poszukiwania lokum.

Pozdrawiam serdecznie
Niejaki creamcheese


Na górę
Post: 23-12-2019 20:54 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Wrzucę trochę suchych info o naszym listopadowym spotkaniu.
Jak co roku z inicjatywy Creama spotykamy się ok. 11 listopada w BN, każdego roku w innym rejonie. Bazę wcześniej mieliśmy w: Rymanów Zdrój, Gładyszów, Jaśliska, Kotań. W tym roku zaproponowałem Komańczę i okolice, a na bazę agro u Pana Romana Być. To 4 domki całoroczne. Zostało to przez naszego inicjatora i koordynatora zaakceptowane.
Było nas 21 osób. Termin spotkania był zgodny z propozycją Szefa.
creamcheese pisze:
Termin... jest bardziej precyzyjny: proponuję rozpocząć od wieczoru 8.11.19 (piątek) a zakończyć w godzinach okołopołudniowych 11.11.19 (poniedziałek).
Piątek.
Ja przed przybyciem do Komańczy w godzinach rannych i południowych pokręciłem się po Sanoku (zamek, głównie dział sztuki cerkiewnej), Szczawne (okolice cerkwi), Turzańsk (cerkiew w remoncie). Wieczorem biesiada integracyjna w jednym z domków.
Sobota przy pięknej pogodzie:
Komańcza, platforma widokowa, Wahalowski Wierch, Jawornik, Dił (Jelecznik). Tu rozdzieliliśmy się. Część poszła na Rzepedkę górą przez Kamień, część przez górny kraniec Rzepedzi. Z Rzepedki było zajście do Rzepedzi (cerkiew) i na pociąg do Rzepedzi.
Niedziela, padało lub mżyło.
Podjechaliśmy za Wolę Wyżną. Jasiel i Kanasiówka. Większość wróciło do aut. W trójkę poszliśmy na Pasikę, Danawę, jeszcze kilkaset metrów szlakiem granicznym, gdzie skręciliśmy na bezścieże w kierunku Dołżycy i doszliśmy do Komańczy. Wieczór integracyjno- pożegnalny.
Poniedziałek (11 XI)
rano pożegnania. Ja jeszcze na dzień przeniosłem się do Tylawy, gdzie samotnie pokręciłem się po okolicy.
To by było na tyle.


Na górę
Post: 27-12-2019 22:12 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
task pisze:
Ja przed przybyciem do Komańczy w godzinach rannych i południowych pokręciłem się(... )Szczawne (okolice cerkwi)(...)

Jednym z celów mojej tam wizyty było znalezienie pozostałości po cmentarzu z I w.św. Miałem kilka namiarów na ten cmentarz, w tym info z portalu Bartka W. umieszczone prze opisie Szczawne - cerkiew prawosławna :
Bardzo ciekawe i godne uwagi jest również otoczenie cerkwi w Szczawnem.(...)
Za dzwonnicą znajduje się czynny cmentarz a za nim pomiędzy czereśniami, pochodzący z okresu I wojny światowej cmentarz żołnierski bez nagrobków,
natomiast w lesie - na prawo od dzwonnicy - znajduje się stary cmentarz z kilkoma nagrobkami m. in. ojca Mikołaja Macko o imieniu Onufry
.

Sporo się tam pokręciłem, cmentarza wojennego nie zlokalizowałem, ale w/w stary cmentarz z nagrobkami znalazłem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl