Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-10-2017 22:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
XIII-te Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego
Huta Polańska 17-19.11.2017


XIII-te Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego i portalu http://www.beskid-niski.pl zbliża się wielkimi krokami.
Spotykamy się już TRZYNASTY raz i jak co roku zapewniamy świetne towarzystwo i bogaty program.
Zapraszamy w tym roku do schroniska "Hajstra" w Hucie Polańskiej.

Program - wersja nieoficjalna. Wersja oficjalna znana będzie 17 listopada

17.11.2017 - piątek
Do "Hajstry" zapraszamy już 17 listopada - goście przyjmowani będą już od godzin porannych.

Na piątkowy wieczór planowany jest pokaz filmów o tematyce związanej z Beskidem Niskim.
Po projekcji filmów spontaniczne spotkanie bez reżysera i scenarzysty. Tutaj rządzi dobre towarzystwo, dobry humor, gitara i śpiew. Te piątkowe, nieoficjalne wieczory są z reguły bardzo długo wspominane.

18.11.2017 - sobota
9.00 - wycieczka z przewodnikiem:

Zbiórka o godzinie 8:45 pod schroniskiem "Hajstra" - przewidywany dystans około 15-20 kilometrów.
Wycieczkę wraz z fachowym komentarzem poprowadzi pracownik Magurskiego Parku Narodowego - Zenon Wojtas

16.30 - 21.30 - prelekcje oraz pokazy slajdów:
"Historia policji państwowej w powiatach gorlickim i jasielskim". "Przemytnictwo na obszarze Beskidu Niskiego w okresie międzywojennym" - Mariusz Skiba
"Drewno, kamień, woda i cholera - jak budowano tunel łupkowski" - Tomasz Machowski
"Szlachta na zagrodzie nie równa wojewodzie. O najdrobniejszej szlachcie w dolinie Osławy - Łukasz Bajda
"Sprawozdanie z działalności N.G.K Magurycz oraz Stowarzyszenia Magurycz" - Szymon Modrzejewski
"Zabytki militarne na pograniczu polsko-słowackim" - Robert Bańkosz
"Historia Huty Polańskiej" - Daniel Nowak
"Na tropie dużych drapieżników" lub jeśli prelegent zdąży przygotować... "(Niespodzianka)" - Zenon Wojtas
"Wołanie na Puszczy (Karpackiej), czyli co się dzieje w sprawie ochrony przyrody naszych gór" - Radosław Michalski

Dodatkowo zapraszamy na warsztaty łyżkarskie, które poprowadzi Krzysztof "Ronczi" Rodak. Jego materiał i narzędzia, Wasza praca i łyżeczka. Dochód z warsztatów, przeznaczony zostanie na prace przy cmentarzu w Nieznajowej

Ale to jeszcze nie wszystko...

21.00-..... - część nieoficjalna w klimatach łemkowskich i przy dźwiękach gitar i akordeonu.

19.11.2017 - niedziela
W zależności o której, kto wstanie...to nastąpi pożegnanie.

Na XIII-tym spotkaniu w Hucie Polańskiej będzie odbywał się jak co roku kiermasz. Chętnych proszę o zgłoszenia na adres spotkanie@beskid-niski.pl

Szczegóły organizacyjne
XIII-go Spotkania Miłośników Beskidu Niskiego
Huta Polańska 2017

Zakwaterowanie i wyżywienie.

Zakwaterowanie rozpoczynamy w piątek i w tym roku zakładamy jedną wersję pobytu - piątek-niedziela.

Schronisko w Hucie Polańskiej jest zdecydowanie mniejsze niż dobrze znany nam obiekt noclegowy w Zdyni. Dysponuje jedynie 42 miejscami noclegowymi w pokojach wieloosobowych.
W tym roku XIII Spotkanie nie będzie szeroko reklamowane, gdyż w chwili gdy pojawia się ta informacja, część pokoi i łóżek już jest zarezerwowana.
Pozostaje nam kilkanaście miejsc w pokojach wieloosobowych oraz w odwodzie miejsca turystyczne (antresola, materace), tak więc rezerwując proszę się liczyć z sąsiadami w pokoju.

Warunki uczestnictwa:
- pobyt od piątku do niedzieli obejmuje opłatę za dwa noclegi, kolacja (piątek), śniadanie, obiad i kolacja (sobota), śniadanie (niedziela) - 190 zł (pokój z łazienką) - 150 zł (pokój o standardzie turystycznym)

Dodatkowo, osoby które przyjadą tylko w sobotę mogą zamówić posiłki:
- śniadanie, kolacja 18 zł
- obiad 25 zł

Rezerwacje: Bardzo ważne.
- Rezerwacje tylko bezpośrednio na adres: spotkanie@beskid-niski.pl

Gospodarze schroniska nie będą przyjmować żadnych rezerwacji na ten weekend.

Uwaga: organizatorom przyługuje prawo odmówienie rezerwacji bez podania przyczyn.

Rezerwując proszę podać: Datę przyjazdu, ilość osób, imiona i nazwiska uczestników.

Patronem medialnym XIII-go spotkania w Hucie Polańskiej jest radio lem.fm

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 24-10-2017 14:15 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Czyli wszystko już wiadomo☺ Miałem nosa, żeby wstrzymać się z podawaniem propozycji odnośnie sobotniej wycieczki. Skoro Zenek prowadzi, to w ciemno obstawiam, że wylądujemy w Ciechani☺

W związku z oficjalnym info ja też oficjalnie oferuję się z możliwością wspólnego dojazdu na Spotkanie. Wyjeżdżam z Jasła w piątek około 16-16.30, trzy wolne miejsca w aucie. Kontakt: 889 682 318, FB: Góry dla ludzi gór. Zapraszam☺


Na górę
Post: 24-10-2017 14:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
borntobewild pisze:
Skoro Zenek prowadzi, to w ciemno obstawiam, że wylądujemy w Ciechani☺


Błąd Tomku :)

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 24-10-2017 18:03 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Miejsc rzeczywiście niewiele, ale myślę że organizatorzy i gospodarze zgodzą się na trochę wyższą liczbę niż 42. Niemniej jednak będzie to spotkanie pod znakiem: Kto szybszy ten lepszy :)


Na górę
Post: 24-10-2017 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
W pokojach bez łazienek potrzebne śpiwory?
Jaka trasa wędrówki w sobotę?
Zenon W. uchylił może rąbka tajemnicy?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 24-10-2017 21:03 
Offline

Rejestracja: 30-03-2015 09:25
Posty: 5
Bartek Wadas pisze:
borntobewild pisze:
Skoro Zenek prowadzi, to w ciemno obstawiam, że wylądujemy w Ciechani☺


Błąd Tomku :)


Nowa ścieżka na Baranie? Mam cyne że impreza jest w ten sam dzień. Czy też nie?


Na górę
Post: 24-10-2017 21:04 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Hmm.. A byłem pewny tej Ciechani ;) Patrząc na mapę to nawet niespecjalnie mam teraz pomysł, gdzie Zenek mógłby nas wyprowadzić. Może coś w kierunku Tylawy przez Olchowiec? Albo okolice Krempnej i Żydowskiego, ale to najłatwiej byłoby przez Ciechanię.. Nie mam póki co koncepcji :)


Na górę
Post: 25-10-2017 10:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
RobertJ pisze:
Nowa ścieżka na Baranie? Mam cyne że impreza jest w ten sam dzień. Czy też nie?

Ja też stawiam na Baranie. Kilometry i data pasuje.


Na górę
Post: 25-10-2017 12:16 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Zróbcie zakłady kto trafi trasę. Bukmacherzy będą zadowoleni :)


Na górę
Post: 25-10-2017 16:12 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
To ja też spróbuję wytypować cele sobotniego piechotowania:
Kuźmiw Kamień i Kyjasz (tam kamień z tryzubem).
Z wycieczki w ty miejsa będę bardzo zadowolony, ale jest pewne ALE.
Otóż będę już tydzień wcześniej w BN i mam te miejsca w planie. Chciałbym znać plan na sobotę, aby nie powtarzać tych samych zakątków, bo przecież tyle jeszcze mam do zobaczenia w BN.


Na górę
Post: 31-10-2017 09:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Będę jechać przez Jasło i Krempną (ok. godz. 17.00) lub wcześniej (ok. 15.00) przez Ciężkowice i Grybów.
Drugi wariant bardziej prawdopodobny (Siołkowa). ;)
Mam wolne miejsce w aucie.
Kontakt przez PW.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 31-10-2017 13:29 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Mam propozycję z gatunku tych "nie do odrzucenia" ☺Nocny wypad na Filipowski Wierch w sobotę. Planowany start po prelekcjach, około 22-22.30. Przejście w obydwie strony około 5h, pewnie trzeba się będzie liczyć z jakimś śniegiem po drodze. Ktoś, coś?☺


Na górę
Post: 02-11-2017 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Trasa sobotniej wędrówki w dalszym ciągu jest nieznana. Lubię efekt zaskoczenia, choć (z przyczyn podobnych jak u taska) dobrze by było już teraz wiedzieć, czy będziemy wędrować znanymi ścieżkami, czy zupełnie w nowym kierunku.

borntobewild pisze:
Mam propozycję z gatunku tych "nie do odrzucenia" ☺Nocny wypad na Filipowski Wierch w sobotę. Planowany start po prelekcjach, około 22-22.30. Przejście w obydwie strony około 5h, pewnie trzeba się będzie liczyć z jakimś śniegiem po drodze. Ktoś, coś?☺
Może w dzień pójdziemy w tamtym kierunku z Zenonem W.?
Spekuluję.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2017 15:38 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Jak rozumiem brak odpowiedzi na maila w sprawie rezerwacji oznacza jej przyjęcie i brak przykrych niespodzianek na miejscu ?


Na górę
Post: 02-11-2017 16:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Tak.
To co doszło do tej pory jest zarezerwowane.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl