Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 26-10-2021 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
mazeno pisze:
nie idzie o to kogo prosiles
ino o sam fakt skamlania
swiadczy o skamlajacym

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci - co najmniej trzy uczelnie w Polsce walczą między sobą, która pierwsza nada Ci doktorat honoris causa za pionierskie badania na polu psychologii. Są to:
- UKSW
- KUL
- WSKSiM w Toruniu.
Zjawię się osobiście na tej uroczystości, gdy rektorzy ww. skończą bijatykę o prawo pierwszeństwa.

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 27-10-2021 10:17 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci
oj lojtenku
czy ty przypadkiem nie masz jakichs mesjanskich zapedow?

to nie zadna psychologia
ino zwykle logiczne kojarzenie
przy czym mnie zadne spedy
szczegolnie typu uroczystosci
nie rajcuja

ale pozdrow kolegow tytulowych
moze tobie sie kiedys tez trafi odpryskiem
ino z reguly kolejne pokolenie ma gorzej
zwlaszcza jak nie bardzo moze siegnac poziomu poprzedniego
(ha! zastanawiales sie kiedys kto pierwszym instruktorom nadal uprawnienia do nadawania uprawnien?)

buziaki

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 06-11-2021 11:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
mazeno pisze:
> Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci
oj lojtenku
czy ty przypadkiem nie masz jakichs mesjanskich zapedow?

to nie zadna psychologia
ino zwykle logiczne kojarzenie
przy czym mnie zadne spedy
szczegolnie typu uroczystosci
nie rajcuja

ale pozdrow kolegow tytulowych
moze tobie sie kiedys tez trafi odpryskiem
ino z reguly kolejne pokolenie ma gorzej
zwlaszcza jak nie bardzo moze siegnac poziomu poprzedniego
(ha! zastanawiales sie kiedys kto pierwszym instruktorom nadal uprawnienia do nadawania uprawnien?)

buziaki

To, co napisał mazeno, brzmi jak poezja - czyli prawdopodobnie tylko on sam (jako autor) wie, o co mu chodzi, bo potencjalni czytelnicy już niekoniecznie. Ale taki już los poetów - świat ich nie słucha ani nie rozumie (a może nie rozumie i dlatego nie słucha :?: ). Nawet układ wypowiedzi przypomina strofy wiersza (tak na logikę, skoro ten temat został wywołany).

PS Jak uzbiera się tej poezji na cały tomik, daj znać. Paru znajomych literaturoznawców od poezji może mi wyjaśni to, czego mój ciasny (choć humanistyczny) umysł nie rozumie :mrgreen:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 07-11-2021 10:06 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
kolekcjonowanie dat wydarzen to jeszcze nie humanizm
to zwykla statystyka

ale ciesze sie, ze doceniasz styl hehe

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 08-11-2021 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
mazeno pisze:
kolekcjonowanie dat wydarzen to jeszcze nie humanizm
to zwykla statystyka

ale ciesze sie, ze doceniasz styl hehe

Ja tam od dawna powtarzam (także uczniom, gdy dawno temu uczyłem w szkole), że historię trzeba najpierw rozumieć, a dopiero potem znać. Haczyk tkwi w tym, że im lepiej historię znamy, tym lepiej rozumiemy. Historia to nie worek pełen faktów (dat, wydarzeń, postaci), ale przede wszystkim pewien proces, ciąg przyczynowo-skutkowy itd. Miałem na studiach taki przedmiot, statystyka historyczna. Całkiem ciekawy. Ale to tylko jeden z wielu przedmiotów...

PS Podobno poetą się nie jest, ale poetą się bywa... Historyków dotyczy być może analogiczna zasada. Nie wiem, czy mazeno jest lepszym poetą niż ja historykiem. Nasze światy, że tak to ujmę, są dość rozbieżne. Poglądy także. Ale cóż. Bogactwo świata tkwi w różnorodności ludzi. I na tym poprzestanę :)

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 08-11-2021 17:48 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
ale ty chlopie jedyne co robisz z ta historia (przynajmniej tutaj) to wyciagasz cytaty z serwisow internetowych
dlatego bylem w szoku (no, moze bez przesady z tym szokiem)
jak naskrobales cos od siebie

w koncu
bo ilez mozna
"copy paste"

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 01-12-2021 13:44 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Cytuj:
Za przystankiem skręt w prawo w żółty szlak. Banica. No i na tym szlaku się trochę zamotałem

Co się tam dzieje? Kiepskie oznakowanie czy oznakowanie "dostało nóg"?


Na górę
Post: 21-06-2023 23:47 
Offline

Rejestracja: 21-06-2023 23:17
Posty: 1
Zainteresowała mnie książka, która wymieniłeś ‘Sprawozdanie bojowe III batalionu 99 Pułku Strzelców Gorskich z kampanii polskiej 1939’. Czy to jest tytuł tej książki? Pochodzę z Szymbarku i chciałbym zakupić lub pożyczyć te książkę by się więcej dowiedzieć o tej miejscowości. Może orientujesz się, gdzie mógłbym nabyć tą książkę.Pozdrawiam


Na górę
Post: 05-07-2023 08:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
zenon pisze:
Zainteresowała mnie książka, która wymieniłeś ‘Sprawozdanie bojowe III batalionu 99 Pułku Strzelców Gorskich z kampanii polskiej 1939’. Czy to jest tytuł tej książki? Pochodzę z Szymbarku i chciałbym zakupić lub pożyczyć te książkę by się więcej dowiedzieć o tej miejscowości. Może orientujesz się, gdzie mógłbym nabyć tą książkę.Pozdrawiam

Dopiero teraz przeczytałem prośbę. Proszę zajrzeć do forumowej skrzynki PW - czeka wiadomość. Pozdrawiam :)

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl