Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-01-2005 20:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Niestety wichurom nie tylko nie oparły sie resztki wież na Rotundzie ale tez uszkodzona została cerkiew w Koniecznej

Obrazek

Niestety w sobotę piekna pogoda kończyła się na lini Gorlice-Żmigród-Dukla...dalej w Beskid juz tylko wichura, połamane gałęzie, mgła i śnieg.

Bartek


Na górę
Post: 09-01-2005 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Bartek Wadas pisze:
Niestety wichurom nie tylko nie oparły sie resztki wież na Rotundzie ale tez uszkodzona została cerkiew w Koniecznej


szkoda cerkiewki, ale może podczas remontu wymienią blachę na drewno, tak jak to zrobiono ostatnio w Wisłoku Wielkim.
Mój ojciec był w piątek na nartach na Magurze, były świetne warunki, 2-3 stopnie powyżej zera, słonecznie. W Lesku i Sanoku było tak samo, powiadasz, że na południu wiało i sypało? Cóż, taki urok tego naszego Beskidu.
A tak wogóle Bartku to napisz gdzie byłes i co widziałeś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-01-2005 21:46 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Witam.
Troszke ucierpiała cerkiewka dobrze że nie było większych zniszczeń.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2005 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Dobrzy ludzie :), błaganie zanoszę do Was: nie mówcie i nie piszcie "cerkiewka", "kościólek", "nagrobeczek", "Chrystusik"...itd. Być może czepiam się, ale... są słowa zarezerwowane dla sfery sacrum i jakoś niezręcznie jest je zdrabniać. Poza tym weźcie pod uwagę, że do niedawna jeszcze (a tu i ówdzie nadal) świątynia była najważniejszym i najokazalszym "budynkiem" we wsi, często dumą mieszkańców, a zawsze ich kosmosem, domem Bożym. Nie jestem religijny specjalnie, ale te zdrobnienia jaoś nie przystają. Na koniec: dziurę pewnie załata ktoś byle jak, a jeśli chodzi o Wisłok, to nie "zrobiono", a zrobił ks. Krzysztof Pichur. Od wielu lat współpracujemy, zrobiliśmy wspólnie wystawę na strychu cerkwi w Wisłoku, przed wiele lat popychaliśmy księdza Krzysztofa do opiekowania się cerkwią, teraz już nie musimy, została gruntownie wyremontowana, o poszyciu nie wspominając i choć katolikiem nie jestem, i żadnej promocji uprawiał tu nie będę ("Magurycz" nie przepada za księżmi, mieliśmy liczne przykre przygody z nimi) to podziwiam go, bo przecież pieniądze na takie działania nie pochodzą z tacy, sam niezbędną kasę uzbierał, a nie jest to łatwe (wiem, sam to robię też) i choć architektonicznie cerkiew w Wisłoku to nie cud (dla mnie), to wygląda świetnie i o niebo lepiej pod gontem, niż na przykład cekiew w Komańczy, gdzie nikomu się nie chce...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl