Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 08:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spacer
Post: 06-02-2018 08:20 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Ostatnio jakoś nie miałem czasu na dłuższe wycieczki, co bardzo nie podobało się mojemu czworonożnemu towarzyszowi wycieczek. Jakieś 2tyg temu ruszyłem się na przełęcz Szklarską i wracając zatrzymałem przy samotnej kapliczce stojącej niedaleko drogi w kierunku Królika. Teraz już nie jest samotna, tuż przy niej w kwietniu zeszłego roku postawiony został krzyż oznaczający mogiłę żołnierza NN. Nic więcej o nim nie wiem, nawet z jakich czasów pochodzi.
Może ktoś ma więcej informacji?
Obrazek

Przy okazji odwiedziłem też cmentarz choleryczny nad Królikiem Polskim. Wracając w grudniu z Jasiela i okolic zauważyłem w Króliku drogowskaz na cmentarz a teraz nadeszła pora, by go odnaleźć. Wpierw przy kościele spytałem przechodzącą kobietę o niego, nakierowała mnie we właściwą stronę i powiedziała, że można pod niego podjechać samochodem. Jednak po ok. 300m droga nie wyglądała na taką, którą dało by się przejechać moim punciakiem :-) Pozostało walenie z buta, cmentarz jest między Dalnią Górą (631) a Średnim (534), już na stokach tej pierwszej.
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl