Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-03-2017 21:18 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Na stronie PTTK Jasło znalazłem informację o Koronie Beskidu Niskiego. I od razu postawiłem sobie za cel ją zdobyć. Nigdy nie zależało mi na takich rzeczach, ale tu w przypadku kilku szczytów (głównie we wschodniej części regionu) jest to jedyna motywacja, by się na nich pojawić. Polecam!


Na górę
Post: 03-04-2017 13:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
krzysztof73 pisze:
Na stronie PTTK Jasło znalazłem informację o Koronie Beskidu Niskiego. I od razu postawiłem sobie za cel ją zdobyć.

W jakiś konkretnych ramach czasowych, czy bez pośpiechu?
Od czego zaczniesz?
Co w planie na początek?

Pozycję nr 17 mam w planie podczas majówki:
viewtopic.php?f=2&t=7942

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 17-04-2017 18:45 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Mam nadzieję, że uda się to w tym roku, ale bez napinki. Tym bardziej, że planując wycieczki nie będę się sugerować tym, czy dany szczyt należy do Korony. Dobrym przykładem jest żółty szlak, mam zamiar przejść go od Ropy do Nowego Sącza, więc wejdę na kilka szczytów powyżej 800 m, a żaden nie jest na liście.
Zacząłem od Jaworza, na które wszedłem od strony Boguszy, od 22.04 do 28.04 będę w Wysowej, zatem skupię się na zachodniej części Beskidu. W weekend majowy będę w okolicach Nowego Żmigrodu i też pewnie gdzieś się wybiorę, ale 3.05 to już będzie dla mnie czas powrotu do domu.


Na górę
Post: 20-04-2017 19:54 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
krzysztof73 pisze:
Na stronie PTTK Jasło znalazłem informację o Koronie Beskidu Niskiego. I od razu postawiłem sobie za cel ją zdobyć. Nigdy nie zależało mi na takich rzeczach, ale tu w przypadku kilku szczytów (głównie we wschodniej części regionu) jest to jedyna motywacja, by się na nich pojawić. Polecam!

Ciekawe !
Nie mam zamiaru wpisywać się w reguły , ale dla własnej przyjemności będę chciał wejść na dwie górki na których nie dane mi było.
To jest podsunięcie zamysłów
Dzięki Krzysztofie

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 05-05-2017 17:16 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Połowa planu zrealizowana - 9 szczytów (+ 8 innych, w tym dwa, na które nie prowadzą żadne szlaki - Wysota i Jaworzynka). Najdłużej zapamiętam zimowe wejście (pierwsze w życiu i, mam nadzieję, ostatnie) na Lackową. W innych górach w takich warunkach nie zrobiłbym ani kroku.
Szczególny sentyment mam do Jaworzyny Konieczniańskiej. Wczesną jesienią (i trochę latem) czas na część wschodnią, czyli sześć gór na wschód od Dukli, a także Chełm, Wątkową i Wysokie. Bazą zapewne będą Jaśliska.
Turyści spotkani na szlakach: 4 osoby na Lackowej w sobotę 22.04, a także 4 spotkane w Olchowcu w drodze na Baranie i około 45 osób w poniedziałek 1.05 na Grzywackiej i Łysej Górze.
To był dla mnie świetny czas (pomijając pogodę) w Beskidzie Niskim - obok wędrówek górskich pojeździłem od Muszyny po Krosno i przyjrzałem się kilku miastom, miasteczkom, wsiom. ZDECYDOWANIE wolę Wysową (kocham) od Krynicy (tu tylko Góra Parkowa).
Do tego świetne koncerty na Dniach Gorlic (Serencza, Orkiestra św. Mikołaja, Kapela Hanki Wójciak, LemON).
I jeszcze o wieżach widokowych - z moim lękiem wysokości nie wejdę na takie konstrukcje jak te na Baranim i Jaworzu, natomiast wieże "zabudowane" jak te na Bruśniku i Brzance są osiągalne. Czy poza nimi i Grzywacką znacie jeszcze jakieś w tym rejonie?


Na górę
Post: 05-05-2017 19:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
krzysztof73 pisze:
wieże "zabudowane" jak te na Bruśniku i Brzance są osiągalne.
Wieża jest w Bruśniku, a nie na Bruśniku.
W okolicy są jeszcze:
- Liwocz z platformą widokową,
- Trzcinica (wieża na terenie Karpackiej Troi),
- Wielki Bukowiec (metalowa konstrukcja)
- Barwinek (platforma zabudowana, odpłatne wejście)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 13-10-2017 19:15 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Na początku października zamknąłem temat Korony Beskidu Niskiego - oto moje relacje ze zdobycia trzech ostatnich szczytów:

https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/ ... arnia.html
https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/ ... zdroj.html

Gdyby ktoś miał pytania w tym temacie, chętnie odpowiem.


Na górę
Post: 13-10-2017 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Dlaczego relacja tam, a nie tutaj?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 13-10-2017 22:43 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Krzysztofie,
na swojej stronie piszesz "Jednak, gdy ruszam w Lipowcu, widzę żółty szlak (rowerowy), wyznaczony przez U.G. Dukla".
Według mojej wiedzy z Lipowca w kierunku Kamienia nie ma szlaku rowerowego,
a są chyba dwa inne:
- żółto - biały gminny spacerowy Czerwony Horb – Lipowiec – Kamień – granica państwa. Czytałem, nie pamiętam gdzie, ma być fragmentem dłuższego: Dukla-Jasiel.
- drugi żółty konny będący odcinkiem Transbeskidzkiego Szlaku Konnego PTTK.
Rowerowy ? Czytałem o takim robiącym pętlę Krosno-Krosno i przebiegającym przez Lipowiec i Słowację, ale nie przez masyw Kamienia.
Alan pisze:
Dlaczego relacja tam, a nie tutaj?
Słuszna uwaga.


Na górę
Post: 14-10-2017 19:37 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Dlaczego tam, a nie tutaj? Ponieważ tam oprócz treści zamieszczam również zdjęcia. Uprzedzając pytanie, dlaczego nie zamieszczam tutaj zdjęć - tam już umiem, a że stary jestem - nie chce mi się uczyć wrzucać ich tutaj. Poza tym widziałem w wielu miejscach na tym forum, że ktoś wrzucał zdjęcia i nie mogłem ich obejrzeć.
Co do rodzaju szlaku żółtego - pamiętam, że idąc nim przez cały czas szukałem śladów rowerów, ale skąd wziąłem przekonanie, że to szlak rowerowy - tego już nie pamiętam :)


Na górę
Post: 14-04-2018 15:19 
Offline

Rejestracja: 20-03-2012 20:46
Posty: 27
Lokalizacja: Dębica
Przy okazji można też zdobyć Magurską Odznakę Terenową :) http://www.magurskipn.pl/index.php?d=ar ... 3&s=1&sk=1


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl