Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 03:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-01-2005 10:25 
Witam!
Wiele słyszałem o walorach uzdrowiska Wysowa. Chcę się tam wybrać na zimowe wczasy ale wcześniej coś bym poczytał na ten temat. Czy możecie mi polecić jakiś dobry przewodnik o okolicy tej miejscowości, taki z adresami hoteli i domów wypoczynkowych.


Na górę
   
 Tytuł: wysowa
Post: 05-01-2005 13:48 
Szczerze mówiąc nic nowego tzn. aktualnego na 2004/2005 rok nie zauważyłem. Dobry przewodnik ogólnie o BN w tym i okolicach Wysowej to" Beskid Niski - Przewodnik Prawdziwego Turysty" Rewaszu, o ile sie nie mylę było chyba nowe wydanie w 2004 r. więc i o Wysowej coś może być w nim nowego. Baza noclegowa jest tam tak szeroka (od dobrej dla "milionerów" z branży naftowej czy rafineryjnej :lol: do dobrej i taniej dla plecakowców-studentów) że wystarczy popytać na miejscu. I do tego cały czas się rozwija.

Z pewnością Wysowa jest warta odwiedzenia - należy ona m.in. do nielicznych (lub może jest już jedyna) na południu Polski gdzie wód mineralnych możesz pić do woli za "darmoszkę". Jest tam też dobra regionalna "łemkowska" knajpa (klimatyczna, choć nieadekwatnie droga do zawartości serwowanych dań). Bardzo dobra komunikacja.

Po namyśle stwierdzam że Wysowa w zasadzie nie ma wad które mogłyby przeszkadzać przeciętnemu turyście.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-01-2005 14:37 
Cześć! Nie mieszkam w Wysowej,choć często tam bywam i mogę Ci powiedzieć ,że napewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem kwatery.Każdy Ci powie gdzie szukać,bo wszystko jest tam na miejscu.W zimie Wysowa to opustoszałe uzdrowisko.Jest chyba trochę smutno przez to,ale wolę to od letniego zamętu,który tam panuje za sprawą turystów(daj Boże ,żeby było ich jak najwięcej).Ruszaj w drogę!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-01-2005 20:34 
Cytuj:
Dobry przewodnik ogólnie o BN w tym i okolicach Wysowej to" Beskid Niski - Przewodnik Prawdziwego Turysty" Rewaszu, o ile sie nie mylę było chyba nowe wydanie w 2004 r.

Uruloki nie miej mi tego za złe, że znowu się czepiam, ale najnowsze wydanie tego przewodnika jest z 2002 roku. Co nie zmienia faktu, że to najlepszy przewodnik jeśli idzie o BN.
Z równie nowych wydań jest też przewodnik J. Michalaka, Gorlice, Biecz, Wysowa Zdrój i okolice , Krosno 2002. Niemniej jednak ja go nie polecam.

Jeśli chodzi o noclegi, to cała ich gama jest do znalezienia w internecie, oto niektóre z nich:
http://www.wysowa.usciegorlickie.iap.pl/bazatur.html
http://gulliver.com.pl/wysowa/
http://www.uscie.powiat.gorlice.pl/?id= ... on=f&msg=1
http://www.zacisze.wysowa.pl/

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł: przewodniki
Post: 05-01-2005 22:00 
Cytuj:
najnowsze wydanie tego przewodnika jest z 2002 roku


No, wydawało mi się że jest nowe wydanie, bo w największej księgarni w Gorlicach rzucili po prostu jeszcze jedną partię.

Michalaka oczywiście także nie polecam, podobnie jak Darmochwała.

Przed majem 2005 ma pojawić się jakieś Wunderwaffe w postaci przewodnika Andrzeja Piecucha prawdopodobnie obejmującego swoim zakresem powiat gorlicki. Piszę "Wunderwaffe" bo podobnie jak V1 i V2 jest to na razie pilnie strzeżona tajemnica :oops: ... chyba się wydało :mrgreen:

Będzie tam też o cmentarzach wojennych - swoją drogą ciekawe czy A.Piecuch wysili się na rzetelne opisy cmentarzy czy też wpisze się w nurt "konformistyczno - bałwochwalczy" ...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-01-2005 22:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Trochę dziwię się, że nie zaproponował Tobie współpracy... chociaż... wszystko wszyscy wiedzą najlepiej


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2005 17:19 
Cytuj:
Trochę dziwię się, że nie zaproponował Tobie współpracy... chociaż... wszystko wszyscy wiedzą najlepiej


Ja sie nawet nie dziwę... Po co miałby mnie zapraszać - żebym przypadkiem napisał, albo podpowiedział mu jak faktycznie jest a jak powinno być ?
Niestety gdyby chiał napisać taką rzecz rzetelnie, w niektórych miejscach traktujących o cmentarzach musiałby lekko przewartościować swoje poprzednie osądy co do tematu. Wierzę że jest do tego zdolny i nie przesądzam - przeczytam i zobaczę czy starczyło mu cywilnej odwagi i wiedzy aby przedstawić stan rzeczywisty a nie projekcję wyobrażeń o cmentarzach I wojny jako o "produkcie turystycznym".
Już prędzej sądzę że dobierze (jeśli w ogóle nie okaże się że jest omnibusem) sobie kolegę z tej samej co on branży - przewodnika, znawcę tematyki jeśli będzie pewny że tamten zagra na tej samej nucie. Ale jak pisałem wyżej nie przesądzam.

No cóż, nie czarujmy się - ja też mógłbym napisać tylko piękne frazesy, czy też tylko powtarzać utarte slogany na temat cmentarzy wojennych, i fakt, częściowo to robię bo cmentarze zachodniogalicyjskie jako kompleks są rzeczywiście ewenementem na skalę Europy Środkowej. I choć jest to slogan to jak na razie nie natknąłem się na fakty które by ten slogan zdewaluowały. Ale uznając fakt ich wyjątkowości tym bardziej jestem oburzony tym co z nimi wyprawia się w czasie remontów. I chwaląc w moich "wypocinach" jedne fakty jednocześnie staram się pokazać i napiętnować inne fakty. Moje teksty są więc "słodkogorzkie" w przciwieństwie do "miodosłodkich" tekstów najczęściej spotykanych.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl