Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-04-2016 14:54 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
W przewodniku Beskid Niski wyd. Rewasz, przy notce na temat w.w. góry, wspomniane jest, że na jednej ze skałek wyryte są nożyce. Czy ma ktoś bliższe informacje na ten temat? Przyglądałem się im wielokrotnie i nie mogę znaleźć tego miejsca.

Pisałem nawet do wydawnictwa, z prośbą o jakieś informacje lub źródła, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi.


Na górę
Post: 19-04-2016 16:34 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Skarbów Ci się zachciało? :-)
Byłem tam w ostatnią sobotę, obszedłem główną grań wpierw dołem (swoją drogą - bardzo ciekawa), a następnie górą. Jedyne, co znalazłem (oprócz współczesnych rytów) to wykuty krzyż i data 1825.
Zdjęcia


Na górę
Post: 19-04-2016 17:03 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Oczywiście :) To przecież naturalne, że każdy chowający skarby znaczy to, aby każdy mógł je później znaleźć. Tylko coś za bardzo schował napis, albo to żart Rewasza.

Widzę, że nie tylko mnie podobają się te rejony. Dziękuję za zdjęcia i zepsucie całego dnia tym, co się dzieje w Rzepedzi :(
Uważaj na Picassę, bo coś ją kasują.


Na górę
Post: 19-04-2016 18:44 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
gucio292 pisze:
...Widzę, że nie tylko mnie podobają się te rejony. Dziękuję za zdjęcia i zepsucie całego dnia tym, co się dzieje w Rzepedzi :(

Rejony piękne, bardzo lubię ten zakątek - Rzepedź, Jawornik, i przyległe do BN Turzańsk, Suliła, Kamionki. Piękne widoki i ten brak ludzi :-)
A co do górnej Rzepedzi - ciężko to przyjąć do siebie, choć zabronić nie jesteśmy w stanie. Cieszmy się tym, co jest, bo - jak widać - będzie gorzej. Dla mnie to też miłe nie było, ale piękne widoki z Rzepedki w pełni zniwelowały przykre odczucia. Gdyby nie wiatr, któy czasami próbował mnie przewracać to pewnie został bym tam do wieczora, czekając czy może Tatry się nie pokażą :-)
gucio292 pisze:
Uważaj na Picassę, bo coś ją kasują.

Ooo, a co to za akcja? Kiedyś mocno namolnie namawiali na przejście na Google+, ale całkowicie mi się to nie podobało.
Co teraz wymyślili?


Na górę
Post: 19-04-2016 22:01 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
jesli sie nie zalogowales na goowno-plus to picasa w dotychczasowej wersji przetrwa, ale juz nie bedzie mozna dodawac nowych galerii. a jesli sie zalogowales, to po ptokach, bedzie tylko nowa wersja czyli goowno-zdjecia.
w starej nic juz nie zrobisz - bedziesz mogl tylko ogladac lub usunac. zeby dodac nowe foty trzeba sie zalogowac do goowno-zdjecia, a to juz nie to samo co picasa.
hurtowe dodawanie podpisow do zdjec, ustawianie galerii wg wlasnego widzimisie, ustawianie dostepnosci, miniaturki itepe pojda w sroc, nie bedzie tez latwego dostepu do wszystkich galerii z zewnatrz, czyli taki mazeniak nie bedzie mogl obejrzec nowego zestawu galerii uzytkownika "dlugi" i vice versa bez udostepnionego linka. nie mowiac juz o takich drobiazgach jak podpisy do zdjec - wez je znajdz od reki. com sie naszukal, tragedia.

wiec zeby stare po staremu zostalo i zebys mogl dodawac nowe do nowego, to wyjscie jest takie:
zaloguj sie na zdjecia, nie loguj sie na plus.
zalogowanie na plus przenosi wsio na nowe i usuwa stare.

fejsbukowo-plastikowa nowoczesnosc, panie.
i to tak gdzies od 1 maja.

ciekaw jestem, jak bedzie dzialac picasa-program - mam dosc stara wersje, ktorej nie aktualizowalem od ho-ho, licze po cichu na to, ze umozliwi mi wkladanie zdjec po mojemu mimo wszystko. co prawda pisza, ze nie beda aktualizowac (i dobrze!) ani saportowac, i ze do goowno-zdjec jest inna aplikacja, ale jednak sie czaje na mozliwosci po staremu.

o - tu pisza:
http://googlephotos.blogspot.com/?hl=pl

--

zeby nie bylo, ze ino poza tematem - nie zagladales przypadkiem za hrun? ciekawym czy sucho (wzglednie) przy wejsciu sciezki do lasu w strone komanczy, czy zostalo jeszcze bagnisko z zimy.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 20-04-2016 07:32 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Już o tym napisałem Długiemu na PW.
Prosiłbym o dyskusję w temacie :wink:


Na górę
Post: 20-04-2016 08:18 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
No komu to przeszkadzało, że istniała taka Picasa, prosta w obsłudze, bez wodotrysków. Google+ już mnie odrzucało, nie sądzę, by to, co zaprojektowali nowe było równie użyteczne, co stare. Coraz więcej takich przykładów widzę dookoła, jak np. niektóre rozwiązania w samochodzie, które jakiś inżynieryna zapodał tylko po to, by firma mogła się tym chwalić w folderach, a dla mnie jest tylko uciążliwością.
Zawsze ktoś może powiedzieć, że stary jestem

I z lekka nawiązując do tematu - za Hruń nie zaglądałem, ale ten odcinek (Komańcza - Wahalowski) zawsze miejscami błotem mnie witał :-)


Na górę
Post: 10-08-2016 08:36 
Offline

Rejestracja: 09-08-2016 10:33
Posty: 1
To legenda aby przyciągnąć turystów. Wiecie jak to jest tony złota i góry kamieni szlachetnych :-P Każdy słyszał o skarbach to działa na turystów ;)

_________________
Witam jestem Rafał. Pracuje jako księgowy w Grudziądzu. Uwielbiam podróżować.


Na górę
Post: 10-08-2016 08:46 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Piszesz o tym, że owych nożyc nie ma i nigdy nie było? Skąd masz takie informacje?


Bo o tym, że wszyscy na forum chcą skarbu dla siebie, to każdy wie :mrgreen: . Mnie chodzi tylko o nożyce/źródło informacji o nich.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl