Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-10-2015 21:46 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Witam wszystkich miłośników Beskidu Niskiego - już po pobieżnej lekturze niektórych wątków wiem, że świetnie trafiłem
:) Od kilkunastu lat jestem pod coraz większym wrażeniem tych gór - z wielu względów, o których jeszcze na pewno napiszę. Zamierzam w roku 2016 odbyć dłuższe wycieczki niż ta:
http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/r ... ajowa.html
Pierwszą z tych wypraw planuję wstępnie na drugą połowę kwietnia - zamierzam zrobić coś w rodzaju tour de B.N. (z początkiem i końcem w okolicach Nowego Żmigrodu) - zależy, ile uda mi się przejść przez ok. 6 dni.
Dość dobrze znam środkową część rejonu, trochę słabiej - wschodnią, natomiast prawie wcale - zachodnią. Mam prośbę o wszelkie rady dotyczące wyboru trasy, noclegów, atrakcji po drodze. Nie interesuje mnie wchodzenie na szczyt, by go "zaliczyć". Jeśli ktoś ma podobne plany, proszę o kontakt na maila: jedrzej73@poczta.fm - może wybierzemy się wspólnie?


Na górę
Post: 25-01-2016 17:47 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Powoli klaruje się zarys mojego wiosennego spaceru po Beskidzie Niskim. Mam zamiar w drugiej połowie kwietnia, przez siedem, góra osiem dni, przejść ponad 250 km - na trasie prawdopodobnie będą: okolice Nowego Żmigrodu, Dukli, Rymanowa-Zdroju, Jaślisk, Zyndranowej, Olchowca, Radocyny, Wysowej, Izb, Bielanki, Gorlic, Wapiennego, Folusza.


Na górę
Post: 23-03-2016 13:57 
Offline

Rejestracja: 18-03-2016 14:31
Posty: 1
Beskid Niski jest naprawdę cudownym miejscem! Byłem tam już 2 razy, ale chętnie pojadę po raz kolejny. Z wielką chęcią piszę się na taką podróż. Wszystkich zachęcam do zwiedzenia tego magicznego miejsca. Jak pojedziecie tam raz, to będziecie chcieli powrócić po raz kolejny.

_________________
Medpharm - zdrowie publiczne: książki | endermologia wrocław cena


Na górę
Post: 16-04-2016 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Po powrocie czekamy na fotorelację, bo tereny klimatyczne. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 15-05-2016 19:57 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Tylko klimat nie ten...
http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/r ... zima-.html


Na górę
Post: 16-05-2016 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
krzysztof73 pisze:
Tylko klimat nie ten...
http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/r ... zima-.html

A jakaś relacja na tym forum?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 03-07-2016 08:44 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Wydaje mi się, że w relacji zawarłem wszystkie refleksje, ale jeżeli ktoś ma jakieś pytania - chętnie odpowiem :)


Na górę
Post: 18-07-2016 17:17 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Wygląda na to, że w Beskidzie Niskim, jak na tym forum - coraz mniej ludzi... Ostatnie 9 dni spędziłem w tych górach - częściowo nie było to planowane, nie miałem samochodu, byłem więc zdany na spacery i czasami na autobusy. Nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem, że z Nowego Żmigrodu do Jasła w niedzielę pierwszy - i chyba jedyny - autobus odjeżdża o 15.40!!! Z Krempnej po tej godzinie nawet w dzień powszedni (oprócz piątku) nie ma się czym wydostać. Jednak patrząc na ilość osób w busach - dziwię się, że w ogóle coś jeździ. Wsiadłem w Kątach, wysiadłem w Grabiu - i jechałem jako jedyny.
Wygląda na to, że w tym terenie chodzą tylko ci, co zaliczają cały GSB, albo - tacy jak ja - pasjonaci regionu. Jednak w piątek 15.07. przy słonecznej pogodzie, na trasie Góra Grzywacka-Łysa Góra-Myscowa-Kamień-przełęcz Hałbowska-Świątkowa Wielka-przełęcz Majdan-Magura Wątkowska-Folusz-Mrukowa-Mytarz-Nowy Żmigród nie spotkałem ani jednego turysty! Paradoksem zatem jest fakt powstawania coraz większej ilości znakomitych wiat turystycznych (ta na przełęczy Hałbowskiej uchroniła mnie 13.07. przed potężną burzą).
Po wycieczkach zauważyłem, że na odcinku Wołowiec-Cergowa nie przeszedłem tylko dwóch odcinków czerwonego szlaku - przez Kolanin (i nie zamierzam) oraz z Łysej Góry do Chyrowej (wielka szkoda, że zmieniono przebieg szlaku z Chyrowej do pustelni św. Jana na znacznie mniej ciekawy).
Nie warto, moim zdaniem, iść szlakiem zielonym z Folusza do Nowego Żmigrodu (choć z łąk nad Mrukową i z Bucznika widoki wyśmienite) - co z tego, że na większości trasy dobrze oznaczonym, skoro w mrocznym mrukowskim lesie (nic, tylko kręcić horrory) w miejscu, gdzie droga rozchodzi się na cztery strony, w ogóle nie widać, w którą stronę iść. A od Mytarzy w las wchodzą dwie drogi - i też nie od razu widać, która jest właściwa. Znakarze, jak się już bardzo wiele razy przekonałem, mocno zawodzą.
Poprawił się wyraźnie zasięg telefonii komórkowej, szczególnie Orange, jeszcze kilka lat temu w całej gminie Krempna nie było szans złapać zasięgu. A teraz można bez problemu opłacić sms-em bilet wstępu do Magurskiego Parku Narodowego.


Na górę
Post: 19-07-2016 21:57 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
krzysztof73 napisał (na zielono):
Wygląda na to, że w Beskidzie Niskim, jak na tym forum - coraz mniej ludzi...
Że w Beskidzie Niskim, to cieszy mnie (jestem egoistą), że na forum - żal.
nie miałem samochodu, byłem więc zdany na spacery
Tak trzymaj.
Nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem, że z Nowego Żmigrodu do Jasła w niedzielę pierwszy - i chyba jedyny - autobus odjeżdża o 15.40!!
Uwierz, tak jest w wielu zakątkach naszych gór.Kapitalizm, rachunek ekonomiczny... Prawdziwi gór miłośnicy nie martwią się z tego powodu.
Wygląda na to, że w tym terenie chodzą tylko ci, co zaliczają cały GSB, albo - tacy jak ja - pasjonaci regionu.
Nie tylko, ale rzeczywiście taki dzień w sezonie też może zdarzyć się. Coraz rzadziej. Wiosną, jesienią, zimą trafiają się takie dni bez spotkań z innymi wędrującymi, latem nie chodzę po BN, więc nie wiem.
Paradoksem zatem jest fakt powstawania coraz większej ilości znakomitych wiat turystycznych
Przerażenie! Mają tupet i za dużo kasy. Na siłę uszczęśliwiają.
...w miejscu, gdzie droga rozchodzi się na cztery strony, w ogóle nie widać, w którą stronę iść.
To jest dawny BN, prawdziwy. Chciałbym, aby taki powrócił.
Znakarze, jak się już bardzo wiele razy przekonałem, mocno zawodzą.
Lepiej żeby zawodzili niż przesadzali. Znakujących prawnie i bezprawnie jest w BN nadmiar, trudno ich zliczyć i wskazać. Kiedyś to robili PTTK-owcy, albo zlecali. Obecnie!!! gminy, stowarzyszenia, stadniny, uzdrowiska, właściciele pensjonatów, parafie, historycy, przyrodnicy, archeolodzy, wierzący, niewierzący i...
Poprawił się wyraźnie zasięg telefonii komórkowej
Jest mi to obojętne. Jedyny plus to szansa, ale nie gwarancja na poprawienie bezpieczeństwa.
kilka lat temu w całej gminie Krempna nie było szans złapać zasięgu
I co? Chodziło się tak po BN. I nie byłem bez komórki lub zasięgu sieci nieszczęśliwy.
teraz można bez problemu opłacić sms-em bilet wstępu do Magurskiego Parku Narodowego.
Z tego pomysłu płacenia SMS-em, tylko Parkowi się cieszą. To też ludzie i trochę zadowolenia im się należy. Robią dużo dobrej roboty, niezależnie od słusznej krytyki, która na nich spływa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl