Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 07:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2005 10:02 
Witam,
Pytanie - czy mozecie polecić jakieś miejsca w BN dogodne dla nart biegowych ? Najlepiej bez większych stromizn i takie gdzie można spotkać innych tego typu zakręconych narciarzy-biegaczochociarzy.

pozdrowienia


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-01-2005 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
polecam okolice Iwonicza Zdroju, można pobiegać dróżkami wiodącymi wokół uzdrowiska, nie ma większych podejść ani zjazdów, znajomi jeździli tam nawet nocą. Jeżeli chodzi o narty śladowe to popularne są trasy ze Żmigrodu do Dukli/Chyrowej przez Grzywacką i Łysą Górę, pasmem Bukowicy z Puław do Komańczy, oczywiście okolice Folusza - stokówki w paśmie Magury Watkowskiej.
Zaczęło sypać, ruszyły wyciagi, jutro wybieram się do Karlikowa.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2005 13:32 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Witam.
Polecam okolice Magury Małastowskiej, górki koło Wysowej.


Na górę
 Tytuł: karlików
Post: 04-01-2005 13:52 
polecam okolice Iwonicza Zdroju, można pobiegać dróżkami wiodącymi wokół uzdrowiska, nie ma większych podejść ani zjazdów, znajomi jeździli tam nawet nocą.
Tam akurat chodziłem w styczniu 2004, rzeczywiście było fajnie, masa śniegu, widoki itd, ale ciekawi mnie gdzie jeszcze...

Zaczęło sypać, ruszyły wyciagi, jutro wybieram się do Karlikowa.
A nie jedziesz przypadkiem z/przez Rzeszów ? :)
Chętnie bym się zabrał otworzyć sezon na zjazdówkach.


Na górę
   
Post: 04-01-2005 14:15 
Cytuj:
Polecam okolice Magury Małastowskiej, górki koło Wysowej.


Przejście z Magury do Gorlic to całkiem fajna wycieczka narciarska (grzbietówka) z niewielką ilością podejść i zjazdami w kierunku Gorlic - o ile szlak jest przedeptany choć troche to można śmignąć w biegówkach. Lepsze od nich oczywiście byłyby śladówki - widziałem pokonujących tę trasę na śladówkach.

Okolica Wysowej - nnnno, nie wiem... Raczej trudno tam o sensowną sieć dróg leśnych które tworzyłyby pętle, chyba że coś mi umknęło - może ktoś mnie poprawi :) . A poruszanie się na biegówkach jest raczej niemożliwe w lesie czy innym nieregularnym terenie. Oczywiście przejście z Wysowej do np. Regetowa Wyżnego jest możliwe i na biegówkach ale nie pozwala na wykonanie sensownej pętli (podejście na Kozie Żebro lub zjazd w biegówkach jest raczej ekstremalny) i trzeba by wracać szlakiem granicznym z powrotem. Podobnie rzecz się ma z przejściem na biegówkach do Bielicznej.

Inna sprawa to doliny - ciekawą wycieczką może być przejście z Jasionki (lub z Krzywej - nie wiem gdzie obecnie jest ostani przystanek autobusu na tej trasie, lub z Banicy gdzie dobra baza noclegowa) do Radocyny (tu hotel nadleśnictwa z piwem i obczerstwieniem). Drogę z Jasionki do Radocyny czasem w zimie pokonują samochody nadleśnictwa tak więc jest szansa że będzie ubita.

Ja osobiście do poruszania się (nieskrępowanego w zasadzie) w zimie po BN używam rakiet śnieżnych 8)


Na górę
   
 Tytuł: biegówki
Post: 04-01-2005 14:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
A wróciłbym przez Lipną do Zdyni lub przez Nieznajową i Wołowiec...


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2005 15:11 
Powrót przez Lipną do Zdyni to dobry pomysł (sklep, przystanek droga na Konieczną - mozna łapać stopa, cały czas dobrą, równą drogą szutrową z fajnymi serpentynkami przed Watrą) natomiast przejście przez Nieznajową do Wołowca nieco chyba zbyt rudne dla narciarza biegowego. Zwłaszcza odcinek nad jarem potoka (Zawoja ?). Poza tym nie warto kończyć wycieczki w Wołowcu bo chyba nie ma tam wyboru noclegów, chyba że nie pamiętam.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-01-2005 15:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
. Poza tym nie warto kończyć wycieczki w Wołowcu bo chyba nie ma tam wyboru noclegów, chyba że nie pamiętam.


Z początkiem stycznia ma ruszyć gospodarstwo agroturystyczne w Wołowcu....


Na górę
 Tytuł: Re: karlików
Post: 04-01-2005 15:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
łazik pisze:
A nie jedziesz przypadkiem z/przez Rzeszów ? :)
Chętnie bym się zabrał otworzyć sezon na zjazdówkach.


niestety jadę z Sanoka, od 3 godzin pada deszcz i sytuacja wygląda coraz gorzej, wyciągi jeźdżą ale warunki narciarskie coraz gorsze.
pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł: narty
Post: 05-01-2005 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
oczywiście na narty nie pojechałem, całą noc lało... Wczoraj kolega był w Karlikowie, troche pojeździł ale wrócił zupełnie przemoczony, warunki fatalne. W połowie stycznia ma się ochłodzić i sypnąć, wtedy zagladnę do Karlikowa. A tak wogóle to zapraszam Beskidników również we wschodnią część BN, równie ciekawą, a traktowaną trochę przez macoszemu.
I jeszcze pytanko do narciarzy: nie wiecie czy Magura chodziła już w tym sezonie?


Na górę
 Tytuł: Re: narty
Post: 05-01-2005 22:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
wojtek pisze:
. A tak wogóle to zapraszam Beskidników również we wschodnią część BN, równie ciekawą, a traktowaną trochę przez macoszemu.
I jeszcze pytanko do narciarzy: nie wiecie czy Magura chodziła już w tym sezonie?


Jadę w piątek...;)


Na górę
 Tytuł: Re: narty
Post: 06-01-2005 12:21 
Bartek Wadas pisze:
Jadę w piątek...;)


a gdzie dokładnie Bartku? W okolicach Sanoka cały czas leje, jest paskudnie i śniegu już prawie nie ma. Nie jest to najlepsza pogoda do łażenia. Ale cóż, zawsze lepiej posiedzieć w Beskidzie niż w mieście. Pozdrawiam!


Na górę
   
 Tytuł: Re: narty
Post: 06-01-2005 12:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Według najlepszej prognozy pogody... http://meteo.icm.edu.pl w weekend ma być pogoda.
A jadę w okolice Wisłoka i Puław


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2005 07:44 
Widze,ze jest stronka o bieganiu na nartach,wiec i ja dopisze kilka slow.
Wprawdzie sezon na bieganie juz sie skonczyl,ale mam nadzieje ze w przyszlym sezonie tez tu bedziecie pisac.Polecam trase w Banicy, robiona chyba przez wlasciciela schroniska ,przy pomocy skutera.Trasa biegnie czesciowo przez las,otacza Banice,petla okolo 2-3 km.Mozna tez dostac sie na zolty szlak turystyczny i dojsc do Wolowca,nastepnie wrocic droga ,ale to troche dalej 8 km?,ta trasa nie jest robiona skuterem,wiec jak jest duuuzo sniegu,to idzie sie bardzo ciezko.Bardzo duzo osob spotkalem na tych trasach,nie przypuszczalem ze tak popularne zrobilo sie bieganie na nartach.
Pozdrawiam serdecznie biegaczy,do zobaczenia w przyszlym zezonie
aleks44


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl