Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-03-2014 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Witam,
Planuje przejechać rowerem trasę: Krynica-obóz Konfederatów nad Muszynką (na stoku góry Jawor)- Przełęcz Tylicka- dalej wzdłuż granicy Polanka, Dzielec, Czerteż - Przełecz Beskid- okopy nad Izbami- Izby- dolina Białej- Bieliczna-Przełecz Pułaskiego (objazd Lackowej)- Ostry Wierch-Cigelka- okopy na Św. Górze Jawor k/Wysowej- Wysowa.
Prośba o sugestie i podpowiedzi:
1. Czy trasa od Przeł. Tylickiej do Przeł. Beskid jest możliwa do przejechania rowerem bez przenoszenia roweru? Może wybrać objazd przez Słowację do Przeł. Beskid?
2. Ile to jest km i jaki czas przejazdu mniej więcej, jeśli już ktoś jechał tą trasą?
3. Czy od obozu koło Muszynki trzeba się wracać żółtym szlakiem, czy też można stamtąd dojechać do szlaku granicznego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Lukasz

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 12-03-2014 20:08 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Pewnie niewiele Ci pomogę, bo granicznym szlakiem nie jechałem ale przypuszczam, że nie jest to najbardziej optymalna trasa dojazdu z Przełęczy Tylickiej do Przełęczy Beskid i z pewnością bez prowadzenia roweru się nie obędzie. Ponieważ planuję wybrać się w tamte strony, niekoniecznie do obozów konfederackich, podaję część swojego wariantu trasy "po polskich i słowackich cerkiewkach". Przez Przełęcz Tylicką i Kurov do drogi głównej Stara Lubovla - Bardejov, skręt na wschód i na rogatkach Tarnova "w górę" trasą: Sverzov, Gaboltov, Petrova, Fricka, powrót do Petrovej i stamtąd na Cigelkę i przez granicę do Wysowej. Po słowackiej stronie mam zamiar obejrzeć cerkwie w w/w miejscowościach, choć tylko jedna z nich (Fricka) jest drewniana.
Mam nadzieję to objechać w jeden dzień, jeśli trochę się ociepli i nabędę jakiejkolwiek kondycji, a początek i koniec trasy w Hańczowej.


Na górę
Post: 12-03-2014 20:32 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Ciekawie to zaplanowałeś zakapiorze a powiedz z jakich map Słowacji korzystasz?

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 12-03-2014 21:48 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Mam sporo słowackich map wydanych przez VKU Harmanec. Kupowałem przy okazji częstego "rowerowania" po Słowacji. Przy planowaniu w/w trasy korzystałem z nr 104 Cergov w skali 1:50000 (z częścią opisową), ale i z nr 9 Saris. Horny Zemplin 1:100000 można wytyczyć trasę.


Na górę
Post: 13-03-2014 08:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Dzięki stary zakapiorze. Wariant Przeł. Tylicka - Petrova - Fricka - Przeł. Beskid- Okopy - może być ciekawą opcją. Dalsza trasa też może mieć dwa warianty: powrót na Słowację do Petrovej i dalej do Cigielki i Wysowej.
Z mapy wyczytałem, że pierwotna trasa (wzdłuż granicy) zajmie około 4-5 h (z odpoczynkami) i będzie liczyć niewiele ponad 30 km. Warianty mogą trochę wydłużyć wycieczkę.

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 25-04-2014 12:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Finalnie wybrałem wariant od przeł. Tylickiej do przeł. Beskid wzdłuż granicy. Trasa piękna widokowo (po prawej widoki na Busow, Siwą Skałę, Lackową, po lewej B. Sądecki i Jaworzyna w dali) i przystępna dla rowerzystów w tej części (krótki 100 metrowy odcinek do prowadzenia roweru na Dzielec). Kilka zdjęć z opisami: https://plus.google.com/photos/10136303 ... banner=pwa

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl