Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 06:42

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-09-2004 16:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Myślę, ze to co było w sferze projektów powoli staje faktem. Wkrótce bezpowrotnie zniknie klimat Huty Wysowskiej Wysowej i Ropek. Na zboczach Ostrego Wierchu rozpoczynają się prace, których efektem ma być duża stacja narciarska...kilka wyciągów oraz część hotelowo-gastronomiczna.
Jedni się cieszą, inni smucą...na pewno Beskid się zmienia. :(


Na górę
Post: 17-09-2004 20:01 
Cieszę się z takiej inicjatywy - szkoda tylko że nie ma pomysłu co by robić w okolicy Ostrego Wierchu w lecie.

No i wreszcie Beskid Niski zaczyna się z powrotem "cywilizować" :D , szkoda że tak długo musiało minąć aby góry te powoli znowu zaczęły przypominać te z przed akcji "Wisła". Czasem jak chodzę po Beskidzie Sądeckim albo Gorcach to aż człowieka skręca z zazdrości że Nasze góry wyglądały kiedyś podobnie i mogłyby tak wyglądać gdyby nie meandry historii :x . Gospodarstwa, łąki na grzbietach, widoki a nie tylko ten zasrany las :evil: , szlaki rozjeżdżone przez ciężki sprzęt leśników... Zaczyna się może długa droga Beskidu Niskiego w kierunku "odkultowienia" (w sensie opinii tych nawiedzonych osób które zwykły takie opustoszałe i zdewastowane miejsca nazywać "kultowymi"), w kierunku normalności.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-09-2004 18:24 
rukola: zgadzam sie z Toba - mam nadzieje ze to nie ostatnia tego typu inwestycja w BN.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-09-2004 19:41 
A jak chodze po Beskidzie Sądeckim - szczególnie okolice Jaworzyny Kr., też mnie skręca, i w sierpniu na mszy pod Turbaczem mnie skręca. skręca mnie na widok wyciągów pod tobołowem, skręca mnie jak widze bezpowrotnie zniszczone południowe stoki Pilska. I skręca mnie jak pomyśle o Ostrym Wierchu....


Na górę
   
Post: 20-09-2004 14:55 
"...w sierpniu na mszy pod Turbaczem mnie skręca"
Odradzam po prostu chodzenie na msze, bo może cię "skręcić" na każdej, nie tylko na Torbaczu. :lol:

A może by tak zrobić ranking na ilu górkach w Beskidzie Niskim stoją różnego rodzaju krzyże (oczywiście mam na myśli te powojenne - katolickie).
Oraz ranking opinii dlaczego jest ich tak mało i oczywiście jak to zmienić :twisted: .
PZDR - P.Z.


Na górę
   
Post: 20-09-2004 15:01 
:idea: A ja mam pomysł co robić w okolicach Ostrego Wierchu w lecie ! To proste. Jest stroma górka, są prądy trzeba by było wykosić tylko większą łysine na szczycie do tego paralotnia i fruuu !

Jak zrobią i tak wycinkę pod wyciąg narciarski to przy okazji mogli by wyciąć nieco więcej lasu na zboczach i zrobić trasy do downhillu. Rowerek i fruuu w dół !

Jeszcze jakieś pomysły 8) ?


Na górę
   
Post: 21-09-2004 19:05 
rukola pisze:
No i wreszcie Beskid Niski zaczyna się z powrotem "cywilizować" :D , szkoda że tak długo musiało minąć aby góry te powoli znowu zaczęły przypominać te z przed akcji "Wisła".

Oo, jaki spragniony cywilizacji. :shock:
Rozumiem ze miejscowy?
rukola pisze:
Czasem jak chodzę po Beskidzie Sądeckim albo Gorcach to aż człowieka skręca z zazdrości że Nasze góry wyglądały kiedyś podobnie i mogłyby tak wyglądać gdyby nie meandry historii :x . Gospodarstwa, łąki na grzbietach, widoki a nie tylko ten zasrany las :evil: , szlaki rozjeżdżone przez ciężki sprzęt leśników... Zaczyna się może długa droga Beskidu Niskiego w kierunku "odkultowienia" (w sensie opinii tych nawiedzonych osób które zwykły takie opustoszałe i zdewastowane miejsca nazywać "kultowymi"), w kierunku normalności.

No coz rozne sa zboczenia, teraz to nawet jest trendy i nazywa sie preferencja, im dziwniejsza tym lepiej :P
Ja najpierw sporo chodzilem po Sadeckim az 25 lat temu odkrylem Niski i zakochalem sie bez pamieci. Teraz niestety czas szukac innych gor bo rzeczywiscie Niski schodzi na psy, szkoda... :cry:

P.S nigdy nie uzywalem slowa kultowy, moze jestem za stary?


Na górę
   
Post: 21-09-2004 19:39 
Cytuj:
Oo, jaki spragniony cywilizacji.
Rozumiem ze miejscowy?


Jasne że miejscowy a nawet tubylec :evil: .

A co myślisz że Beskid Niski będzie już zawsze dla warszawki jak jakiś rezerwat Indian dla Ameroli :evil: ? Myślisz że dla widzimisię takich jak ty ma tu nie być dróg aby karetka nie mogła dojechać do chorego:evil: ? Ma nie być szkół, ośrodków zdrowia i miejsc pracy aby jaśnie pan mógł przyjechać na pare dni z plecaczkiem i podziwać "dzikość":evil: ? I do tego w tym plecaczku nawet żywność przywozi ze sobą bo przecież nie da zarobić miejscowym bieda-sklepikom. Nie mówiąc o noclegu - bo wiadomo że przyjedzie taki z własnym "noclegiem" i nie zostawi tutaj ni grosza - za co tu płacić jak można rozbić namiocik w "dziczy" za darmoszkę. Ma także nie być inwestycji aby "tubylcy" nie mogli zarobić na turystach. Ho, ho - Kali dziękować jasnemu panu że w ogóle jego spojrzenie raczyło paść na ten zakątek gór :lol: !

Cytuj:
Teraz niestety czas szukac innych gor bo rzeczywiscie Niski schodzi na psy[/qouote]

:idea: Dobrze myślisz - jedź najlepiej gdzieś w Ałtaj, Pamir lub inny Tień - Szań jak szukasz czego innego niż "miejscowi" ci oferują. Nawet dobrze jak nie przyjedziesz bo najpewniej kasy byś i tak nie zostawił, a z twojej wypowiedzi wnoszę że należysz do tych co ludność z BN by wysiedlili do reszty a teren zalesili... :twisted:


Na górę
   
Post: 21-09-2004 23:51 
Offline

Rejestracja: 21-09-2004 19:22
Posty: 40
Lokalizacja: W-wa
tubylec pisze:
:idea: Dobrze myślisz - jedź najlepiej gdzieś w Ałtaj, Pamir lub inny Tień - Szań jak szukasz czego innego niż "miejscowi" ci oferują. Nawet dobrze jak nie przyjedziesz bo najpewniej kasy byś i tak nie zostawił, a z twojej wypowiedzi wnoszę że należysz do tych co ludność z BN by wysiedlili do reszty a teren zalesili... :twisted:


Po co az tak daleko, wystarczy wschodnia Slowacja, Ukraina lub jak jest kapke wiecej czasu to Rumunia.
Zastanawiam sie tylko gdzie uciekna ci co w BN uciekli przed cywilizacja? Na Pogorze Przemyskie? :)

P.S. ciekawe zjawisko z tym wyklinaniem na warszawke, czesto z dodatkiem "pieprzona" :lol:

P.S.2. Taka postawa roszczeniowa (placic za widoki i powietrze, nie gadac i jeszcze w reke calowac) do niczego dobrego nie prowadzi. W zachodniej Polsce juz sie tego nauczyli. W agroturystyce i taniej i przyjemniej.

Ale zycze powodzenia w skubaniu :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2004 17:09 
ktos wie kto jest inwestorem, jak bede w wysowej to popytam..
tak a propo krempnej sa juz plany zagaspodarowania zalewu z funduszy unijnych, oby tam sie dogadali i zaczeli jak najszybciej - miejsce piekne na wypoczynek jednak w tym roku swiecilo pustkami :-(


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-09-2004 00:58 
Offline

Rejestracja: 21-09-2004 19:22
Posty: 40
Lokalizacja: W-wa
Beskid za oknem pisze:
miejsce piekne na wypoczynek jednak w tym roku swiecilo pustkami :-(

W tym roku to mnostwo miejsc swiecilo pustkami. Rowerowalem po Wielkiej Polsce w sierpniu i bylo zero problemow z noclegami.


Na górę
Post: 20-10-2004 00:54 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
rukola pisze:
A co myślisz że Beskid Niski będzie już zawsze dla warszawki jak jakiś rezerwat Indian dla Ameroli ? Myślisz że dla widzimisię takich jak ty ma tu nie być dróg aby karetka nie mogła dojechać do chorego. Ma nie być szkół, ośrodków zdrowia i miejsc pracy aby jaśnie pan mógł przyjechać na pare dni z plecaczkiem i podziwać "dzikość" ? I do tego w tym plecaczku nawet żywność przywozi ze sobą bo przecież nie da zarobić miejscowym bieda-sklepikom. Nie mówiąc o noclegu - bo wiadomo że przyjedzie taki z własnym "noclegiem" i nie zostawi tutaj ni grosza - za co tu płacić jak można rozbić namiocik w "dziczy" za darmoszkę. Ma także nie być inwestycji aby "tubylcy" nie mogli zarobić na turystach. Ho, ho - Kali dziękować jasnemu panu że w ogóle jego spojrzenie raczyło paść na ten zakątek gór


No cóż, też jestem "tubylec" ale wcale mi nie spieszno do tej "cywilizacji". Braki, o których piszesz nie biorą się z zapóźnień cywilizacyjnych tylko z ciemnoty, braku wyobraźni i lenistwa ludzi.
Jeśli tak bardzo chcesz do cywilizacji to wyjedź do miasta, najlepiej dużego, a jeszcze lepiej do Warszawy ;)
Może przestaniesz narzekać na 'warszawkę". Tak się dzieje z wszystkimi napływowymi "warszawiakami". Jak tam zamieszkają, przestają narzekać i stają się warszawskimi supernuworyszami.
Pewnie Ci spasują: tłumy na ulicach, mnogość dróg, szkół, ośrodków zdrowia i miejsc pracy.
Ja tam do tego nie tęsknię ;)


Na górę
Post: 20-10-2004 00:56 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Oczywiście chodziło o wypowiedź Tubylca


Na górę
Post: 20-10-2004 05:59 
Cytuj:
No cóż, też jestem "tubylec" ale wcale mi nie spieszno do tej "cywilizacji"


Taaa, tubylec jesteś - ale chyba Tubylec Betonu, stęskniony do "dzikości". Jak już tu napisano Beskid Niski to nie jest rezerwat tubylców istniejący tylko gwoli rozrywki "warszawki" (szeroko pojętej).
Jak ci się nie podoba że ludzie chcą tu żyć normalnie, jak w Europie, to z kolei ja radzę ci wyjedź, najlepiej na Borneo albo do dżungli amazońskiej - i tam śnij swoje mżonki o "dzikości" i "pierwotności".


Cytuj:
Braki, o których piszesz nie biorą się z zapóźnień cywilizacyjnych tylko z ciemnoty, braku wyobraźni i lenistwa ludzi.


Zaś to twoje zdanie o mieszkańcach Beskidu Niskiego bierze się z przekonania że byłby on najpiękniejszy w ogóle bez ludzi.


Na górę
   
Post: 20-10-2004 07:44 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
ciemnota=brak potrzeb=brak infrastruktury

Becz pisze:
Taaa, tubylec jesteś - ale chyba Tubylec Betonu...


Z betonu będziesz Ty, gdy Beskid opanuje "cywilizacja".

Zaś moje zdanie o mieszkańcach Beskidu Niskiego bierze się z... wieloletniego doświadczenia.

I na koniec uwaga.
Wcale nie jestem przekonany, że jesteś mieszkańcem Beskidu Niskiego.
Nie przedstawiłeś się, nie wiadomo skąd jesteś.
Możeś Ty "warszawiak" podstępnie wciskający nam "beton"?
;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl