Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 03:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 611 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26-10-2006 18:47 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
Uruloki:
źle mnie zrozumiałeś.
albo ja Ciebie. mój błąd że nie cytowałem Twojej wypowiedzi ale pisałeś o świerku - że wszedzie sadzą świerka zamiast jodły. nie chodziło tam o zasadność zalesiania polemkowskich dolin i ja o tym nic nie wspominałem! chodziło mi tylko że nie miałeś racji - więcej jest sadzonej jodły niż świerka tylko po prostu tego nie widać, bo jodły nie sadzi się na powierzchni otwartej w przeciwieństwie do świerka, modrzewia i sosny. i tyle. a że sie czepiasz słówek i nadinterpretujesz to już Twoja sprawa.
i przepraszam za off-topic.

Rysiek:
spokojnie, poczekam...
ja tylko przedstawiłem zdanie dr Wojciecha Śmietany którego pośrednio cytował jarek surowiczny. moje zdanie już przedstawiałem więc nie wiem po co mi tu bawisz się w dodawanie. jestem za regulowanym odstrzałem wilków które wyspecjalizowały sie w pozyskiwaniu łatwego łupu. i tyle.
ale odpowiem:
Mało? nie. Może być? nie.
legalni kłusownicy? nie ma takich. wszyscy są nielegalni. jest albo myśliwy albo kłusownik. a kłusownicy zapewne kłusują - i kłusownictwo wilka jest tylko kroplą w morzu.
liczebność zawyżana? zdarza się. ale uogólniasz. to kwestia człowieka. i jego zgody z własnym sumieniem. Ty widać miałeś do czynienia z ludźmi którzy nie powinni być myśliwymi. ja na szczęście znam paru innych.

z ta lizawka. to w koncu wiesz czy nie wiesz? zdecyduj sie...
tak tylko sie czepiam skladni....
oboje wiemy ze nie jest moralne i legalne! jak pisałem. takich matolkow to nalezaloby odstrzelic.

teraz ja zadam Ci pytanie:
krzyczysz, pieklisz się. więc jaka masz koncepcje na uzdrowienie tego stanu rzeczy? zlikwidować PZŁ i zabronić wszelkich polowań, zwierzyne pozostawiając sama sobie???
a może coś zaproponujesz?

pzdr od druiduff ;)

_________________
mateo


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2006 19:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
jestem za regulowanym odstrzałem wilków które wyspecjalizowały sie w pozyskiwaniu łatwego łupu. i tyle.

no, czyli wszystkich?
bo zdaje mi się każde zwierze drapieżne "specjalizuje sie w pozyskiwaniu łatwego łupu" tak działa przyroda, żaden wilk nie będzie się uganiał za trudnym łupem jak ma łatwy... i trudno mu się dziwić zresztą.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-03-2007 23:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Miś rabuś w pasiece
27.03.2007.
Skoku na leśną pasiekę dokonał niedźwiedż żyjący w nadleśnictwie Rymanów w Beskiedzie Niskim. Misia zwabił zapach świeżego miodu, który pszczoły zaczęły już znosić do uli. Mimo, iż pasieka była ogrodzona solidnymi żerdziami, nie zniechęciło to rabusia. Wcisnął sie w szczelinę między żęrdzie, łapą przyciągnął ul, rozbił go, wydobył ramki, a miód skonsumował. na ślady takiej uczty natrafił podleśniczy w leśnictwie Wisłok koło Rymanowa. Takie zachowanie zwierzęcia budzi zdziwienie, bowiem po krótkiej i łagodnej zimie niedźwiedzie są w bardzo dobrej kondycji i nie muszą zbliżać sie do ludzkich siedzib w poszukiwaniu pożywienia. leśnicy przestrzegaja jednak przed wchodzeniem na niedźwiedzie terytorium, gdyż są są one o tej porze szczególnie niebezpieczne dla ludzi. Szacuje sie, że w Bieszczadach i beskidzie Niskim żyje około stu tych drapieżników.

http://www.radio.rzeszow.pl/

Radio Rrzeszów pisze:
natrafił podleśniczy w leśnictwie Wisłok koło Rymanowa.


:lol: :lol: :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2007 09:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Szacuje sie, że w Bieszczadach i beskidzie Niskim żyje około stu tych drapieżników.


Po pierwsze - to ja sie nie znam, ale czy niedżwiedż to drapieżnik jest?

Po drugie - nie za dużo trochę??

ps. jest gdzieś dostępny raport, jak kształtuje się pogłowie dużych ssaków dla poszczególnych regionów BN, albo nadleśnictw?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2007 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2007 20:44
Posty: 38
Lokalizacja: Desznica/Nieznajowa czasem jeszcze W-wa
takie znalazłam:
czy miś to drapieżnik?

http://www.pracownia.org.pl/dz/index.ph ... =97&id=131

i jeszcze analiza szkód wyrządzonych przez miśki z 2005 roku

http://www.mos.gov.pl/2materialy_inform ... iedzie.pdf
zdaje sie że pan autor to jakis ekspert w tym temacie

według raportu z 2001 który znalazłam miśków w Polsce 118 sztuk

_________________
Czy mój bocian jest ze mnie zadowolony?


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2007 12:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Z tego wynika, że faktycznie drapieżnik. Mi sie do tej pory wydawało, że misie z natury są roślinorzerne, a mięsko im posmakowało dopiero niedawno. Czyli ich "drapieżność" wynikała by nie z cech gatunku, tylko była by efektem przystosowywania się do nowych warunków.
No, ale to takie moje przemyślenia misiowego laika.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 17-09-2007 01:02 
Offline

Rejestracja: 03-01-2007 18:37
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Odbyła się tu już zagorzała dyskusja nt. Ciechanii (i jej zamknięcia).
W ostatni piątek natrafiliśmy podczas próby wejścia na teren doliny na osobliwego człowieka, tytułującego się Strażnikiem przy szlabanie wjazdowym na teren doliny od strony Żydowskiego. Stwierdził on autorytarnie (wysiadając ze swojej Łady Nivy), że:

"dolina jest zamknięta, nie ma tam możliwości wejścia, bo..." - no właśnie - "...bo niedźwiedzica chodzi z małym, a do tego wałęsa się tam wataha młodych wilków"

To tak tytułem tych misiów i wilków...

Ciekawe ile w tym prawdy

_________________
http://myspace.com/elektroetnika


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2007 06:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
"...bo niedźwiedzica chodzi z małym, a do tego wałęsa się tam wataha młodych wilków"


ale musiała być impreza :D :D :D :D

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2007 16:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
impreza przeniosła się do Dębowca?
http://www.jaslo4u.pl/news.php?readmore=2816


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2007 18:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
A Strusie do Afryki!

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-11-2007 17:13 
Offline

Rejestracja: 31-07-2007 18:48
Posty: 9
Lokalizacja: z Krosna w tygodniu, z BN w weekendy
Nawet w Teleexpresie o tym zatrąbili

Cytat z Teleexpressu:
Cytuj:
Jakie to czasy mamy teraz w Polsce... wilk jest pod ochroną, a struś afrykański najwyraźniej nie

:twisted:


Na górę
Post: 19-05-2009 22:40 
Offline

Rejestracja: 18-05-2009 21:43
Posty: 6
Czy ma ktos informacje, czy w okolicach Swierzowej Ruskiej wilki maja swoja "siedzibe"? Przechodzilam tamtedy kilka dni temu z chlopakiem i oboje uslyszelismy dwukrotne warkniecie, jakies 10 metrow obok nas :shock: najprawdopodobniej po drugiej stronie strumienia. Po powrocie sprawdzilismy na internecie, jak brzmi odglos warczenia wilka i wszystko sie zgadzalo... tak samo tropy pozostawione przez jednego, ktore na poczatku wzielismy za slady psa. Czy to dwukrotne warkniecie moglo oznaczac, ze mial na nas chrapke? Czy moze weszlismy na jego terytorium? nie powiem, ze nie narobil nam strachu


Na górę
Post: 20-05-2009 12:31 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Najlepsza metoda na Wilka to włożyć do koszyczka buteleczkę wiśniówki.
Chociaż tu były dwa warknięcia, to może raczej dwie...
Dla pewności trzy. I po sprawie.


Na górę
Post: 20-05-2009 12:50 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
A może to była ta tajemnicza puma, co to ją szukają już na terenie połowy naszego kraju :shock: . Pewnie się w Beskid przeniosła tym razem :wink: , bo to już różne ostoje zwierzyny są: m.in. żubra w Ciechani :P

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 20-05-2009 17:11 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
No to mnie teraz przestraszyłeś, Darku!
Taka Puma to ona mobilna jest!
Przekonałeś mnie do Żubra.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 611 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl