Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 09:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 22-02-2011 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale nieopodal tych wodospadzików jest coś ciekawego. Przy zejściu z Działu w kierunku Królika jest kilka bardzo fajnych potoków, jeden z nich jest szczególny, coś w rodzaju kanionu, 15 m ściana, w dole płynie strumyczek mający kilka wodospadzików. Bardzo ciekawe miejsce, można tam zobaczyć ślady m.in wilków.


Na górę
Post: 22-02-2011 21:45 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
krzychu pisze:


A Nowy Kolega ma imponującą galerię :-)
Gorce i Pieniny też często odwiedzam tym badziej, że nie zawsze mogę poświęcić cały dzień na Niski, a tam mam "rzut beretem"
To zaćmienie słońca w jednej z galerii - bardzo fajne
i kładka Bernatka się znalazła :lol:

PZDR.C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 22-02-2011 22:44 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Lucyna pisze:
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale nieopodal tych wodospadzików jest coś ciekawego. Przy zejściu z Działu w kierunku Królika jest kilka bardzo fajnych potoków, jeden z nich jest szczególny, coś w rodzaju kanionu, 15 m ściana, w dole płynie strumyczek mający kilka wodospadzików. Bardzo ciekawe miejsce, można tam zobaczyć ślady m.in wilków.


Dokładnie, ciekawe miejsce warte dokładnego poznania. Ja się akurat śpieszyłem, bo zbierało się na deszcz.


Na górę
Post: 22-02-2011 22:47 
Offline

Rejestracja: 21-02-2011 21:58
Posty: 54
Lokalizacja: Rzeszów/Rymanów
Carolla pisze:
A Nowy Kolega ma imponującą galerię :-)


Eeetam :D W dziale moje galerie zapodam linki do reszty zdjęć.


Na górę
Post: 24-02-2011 12:56 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 425
Cytuj:
Wodospadzik w Króliku Polskim

Na jakim to cieku wodnym? Tabor/Rudawa(Głęboki) czy coś innego?

Cytuj:
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale nieopodal tych wodospadzików jest coś ciekawego. Przy zejściu z Działu w kierunku Królika jest kilka bardzo fajnych potoków, jeden z nich jest szczególny, coś w rodzaju kanionu, 15 m ściana, w dole płynie strumyczek mający kilka wodospadzików.

Można to miejsce pokazać na mapie lub lepiej opisać?


Na górę
Post: 24-02-2011 13:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Niewiele jestem w stanie Ci pomóc. Tu jest relacja z tego połazęgowiska http://bieszczadzkieforum.pl/topic158.html
Na pewno jest oznakowany na którejś z map Krukara. Z tego co pamiętam schodziliśmy do stokówki biegnącej obok tego potoku przed znakiem zakazu wjazdu. Musisz znaleźć mały budynek mieszkalny z ładnym ogrodem skalnym i altaną stojącą na częściowo wciętym przez właściciela pagórku znajdujący się na początku stokówki, popytaj się właściciel powie gdzie to jest. Miał tam przygodę swego życia, przeląkł się wilków więc uskoczył w bok, poleciał w dół i wpadł pomiędzy buchtujące dziki, to była locha z warchlakami. Przeżył, upadek zamortyzowały krzaki i resztki wiosennej śnieżycy, a locha była tak zaskoczona człowiekiem lecącym z góry, że mu nic nie zrobiła.


Na górę
Post: 15-08-2011 13:51 
Offline

Rejestracja: 15-08-2011 13:38
Posty: 1
Wodospad w Iwli. Zdjęcie z 13.08.2011
http://dziuba.flog.pl/wpis/3271574/

pozdrawiam
grzegorzdz72


Na górę
Post: 15-08-2011 18:47 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:

Czasem dobrze jest leźć nie drogą, a paryjami :P . Te kaskady są w Jasielu. Niżej mapka, na której zaznaczyłem dokładnie gdzie...
Obrazek

Wszystko się zmienia a czy aż tak się zmieniło?
Tam, gdzie zaznaczyłeś, jest tama (a raczej pozostałości po niej) - na geoportalu są nowsze zdjęcia niż dawałeś i widać dokładnie rozlewisko powstałe wskutek tamy. Teraz rozlewiska nie ma. Z tamy robiłem też zdjęcie dalszego biegu Jasiołki - nic nie widziałem. Wcześniej natomiast koryto przegradzają duże głazy (aż dziwne) i zatopione są tam 2 smoki - chyba na wypadek pożaru rurociąg podciągnięty jest w stronę granicznego.
Zdjęcia
Cmentarz w Rudawce też nie odnaleziony :-(


Na górę
Post: 16-08-2011 08:58 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
Darek Z. pisze:

Czasem dobrze jest leźć nie drogą, a paryjami :P . Te kaskady są w Jasielu. Niżej mapka, na której zaznaczyłem dokładnie gdzie...
Obrazek

Wszystko się zmienia a czy aż tak się zmieniło?
Tam, gdzie zaznaczyłeś, jest tama (a raczej pozostałości po niej) - na geoportalu są nowsze zdjęcia niż dawałeś i widać dokładnie rozlewisko powstałe wskutek tamy. Teraz rozlewiska nie ma. Z tamy robiłem też zdjęcie dalszego biegu Jasiołki - nic nie widziałem. Wcześniej natomiast koryto przegradzają duże głazy (aż dziwne) i zatopione są tam 2 smoki - chyba na wypadek pożaru rurociąg podciągnięty jest w stronę granicznego.

Nie za bardzo rozumiem tonu Twojego postu, czy jest tylko informacyjny, czy roszczeniowy :wink: , ale czy mam się czuć winny, że rozlewiska nie ma, a na geoportalu jest? :wink: . Podobnie, czy mam się czuć winny, że nie znalazłeś kaskad, które zapodałem na zdjęciach, a które na pewno zaznaczyłem w tym miejscu, w którym one były? :wink: :lol:. A to, że kiedyś była tam jakaś mini tama, tego nie neguję, co nie zmienia faktu, że wtedy jak tam byłem, to kaskady właśnie tam były :). Oprócz zdjęć, mam na to świadków :P . Uwierz mi, że po tym jak zrobiłem zdjęcia tych kaskad, później ich nie wysadziłem w powietrze :lol: . Ale może zrobił to kto inny, skoro ich nie znalazłeś...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 16-08-2011 10:54 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Ejże Darek :P - w żadnym przypadku nie było moim zamiarem negować podanych przez Ciebie informacji - tym bardziej że na Jasiel poszedłem nie sprawdzając wcześniej podanego umiejscowienia wodospadów. Dzieciaki taplały się w wodzie koło mostku i nie wykazywały ochoty iść dalej, więc z nudów zacząłem penetrować brzegi Jasiołki.
Na pewno to, co zaznaczyłeś jest pozostałością tamy, widać na Twojej mapce małe rozlewisko, które widać lepiej na geoportalu. Tama jest nadal, choć w stanie szczątkowym. W górę biegu, mniej więcej w połowie odcinka od tamy do kładki są te skałki z foto i tam są te smoki - swoją drogą wydaje mi się że ktoś pytał o wykopy stąd w kierunku granicznego? Ale raczej na nich wodospadów nie było. Poniżej tamy, sądząc ze zdjęcia, też nie.
Teraz patrząc na Twoje zdjęcia widzę że na najdalszej kaskadzie pośrodku jest drzewo - nie przypominam sobie nic takiego.
Kiedy robiłeś te zdjęcia?
Jeszcze raz zapewniam Cię, że nie neguję Twoich informacji tylko dałem znać, że mi nic nie udało się znaleźć :evil: - ja na pewno tam wrócę jesienią lub wiosną jak tylko uzyskam więcej informacji o cmentarzu w Rudawce bo nie daje mi on spokoju :-) (teraz w przypuszczalnej lokalizacji były takie chaszcze, że nawet pies odmawiał wejścia :mrgreen:) Przy okazji pobuszuję jeszcze za tymi kaskadami.
Mam też info o innych kaskadach/wodospadach trochę dalej - w B. Dukielskim ale musze się wpierw tam wybrać by nie okazało się że wyobrażenia przerosły rzeczywistość ;-)
Mogłeś mój post potraktować jako "wsadzenie kija w mrowisko" ale trochę dziwi mnie to że na spotkaniu MBN były tłumy a na forum posucha jak ch... :twisted:


Na górę
Post: 17-08-2011 09:13 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
Na pewno to, co zaznaczyłeś jest pozostałością tamy, widać na Twojej mapce małe rozlewisko, które widać lepiej na geoportalu. Tama jest nadal, choć w stanie szczątkowym.

No i z tej właśnie zniszczonej tamy kaskadą woda spada w dół :P . Więc nie wiem jak mogłeś ich nie zauważyć. Pewnie na horyzoncie pojawiła się jakaś atrakcyjna turystka beskidniczka i całą swą uwagę skierowałeś na nią :wink: :) . Ale to akurat zdrowy objaw :lol: . No chyba, że ktoś faktycznie wysadził w powietrze te kaskady :). A z tej okolicy tak wyglądają jeziorka, które były tam 18.04.2010 roku: http://jaslo.pttk.pl/foto_panoramy/besk ... jasiel.jpg

Dlugi pisze:
Teraz patrząc na Twoje zdjęcia widzę że na najdalszej kaskadzie pośrodku jest drzewo - nie przypominam sobie nic takiego.

To nie jest drzewo na kaskadzie, tak się tylko na tym zdjęciu zdaje, że ono rośnie na środku :). Ono rośnie nad tym małym rozlewiskiem, czyli w górę Jasiołki. Oto wizualizacja terenowa :) z dnia 14.04.2010 :
Obrazek Obrazek


Tu jeszcze inne ujęcie...
Obrazek

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 17-08-2011 17:05 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:
No i z tej właśnie zniszczonej tamy kaskadą woda spada w dół :P . Więc nie wiem jak mogłeś ich nie zauważyć.

Ze zdjęć widzę, że woda tworzyła kaskadę przelewając się górą tamy - teraz to już śpiew przeszłości, nie ma tego na pewno, woda idzie pod tamą - jak na zdjęciu - fota robiona w dół biegu Jasiołki
Darek Z. pisze:
Pewnie na horyzoncie pojawiła się jakaś atrakcyjna turystka beskidniczka i całą swą uwagę skierowałeś na nią :wink: :) . Ale to akurat zdrowy objaw :lol: .

Też uznajesz że w terenie podziwiać trzeba wszystko, nie tylko przyrodę ;-) , ale ja pod opieką żonki i dzieciaków byłem :mrgreen:
No cóż, mamy (a raczej Ty masz) to choć na zdjęciach :D


Na górę
Post: 07-09-2011 17:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
No to zapodajmy raz jeszcze wodospad z Iwli. Fotki sprzed kilku godzin...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 07-09-2011 18:52 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Jak nie poleje to wodospad niedlugo wyschnie :-) Choc moglo by pare dni wytrzymac.
Miales trase szlakiem "Wina truskawkowego" czy rekreacyjnie?


Na górę
Post: 07-09-2011 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Rekreacyjnie było... wcześniej na stokach Chyrowej z rodzinką...

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl