Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 12:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-10-2013 15:43 
Offline

Rejestracja: 13-10-2013 15:34
Posty: 2
Witam, bardzo proszę o podanie propozycji ciekawych tras pieszych w okolicach Jaślisk oraz miejsc, które warto odwiedzić. Zupełnie nie znam tamtego rejonu, błądzę palcem po mapie ale efekty mizerne :(
Jadę samochodem więc do każdego punktu wypadowego mogę podjechać. Trasy najlepiej średnio-wymagające, najchętniej żeby była pętelka, punkty widokowe, również urokliwe doliny, zapomniane wsie łemkowskie.
Z góry wielkie dzięki :D


Na górę
Post: 14-10-2013 11:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Kiedyś zrobiłem taką traskę- łatwa, lekka i przyjemna- Z rynku w Jaśliskach żółtym, drogą w kierunku na Lipowiec, Czeremchę. Potem zejście w prawo na niebieski (ale można i w lewo). Tym niebieskim do granicy, potem granicznym do Przełęczy Beskid (urokliwa), no i z powrotem do Jaślisk. Jeśli oglądałeś film "Wino Truskawkowe" to po drodze spotkasz dom, który odegrywał w tym filmie istotną rolę :) Traska łatwa, jesienią piękna.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 14-10-2013 12:05 
Offline

Rejestracja: 13-10-2013 15:34
Posty: 2
Bardzo dziękuję :D Faktycznie trasa wygląda bardzo sensownie.
Ile czasu potrzeba mniej więcej na jej przejście średnim tempem, licząc od rynku do rynku?
Wino truskawkowe oglądałem, a jakże. W którym miejscu ta chałupa dokładnie stoi? Pytam, aby nie przeoczyć, nie daj Boże.

Będę też wdzięczny za kolejne propozycje. Z mapy wynika, że w tych okolicach jest mnóstwo ścieżek, a znakowanych szlaków zdecydowanie mniej. Takie ścieżki też często kryją w sobie tajemnice i warto z nich skorzystać, więc jeśli są jakieś sprawdzone to proszę o sugestie.


Na górę
Post: 14-10-2013 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Ile czasu? Hm, zabij nie pamiętam, ale nie sądzę, żeby więcej niż 6, góra 7 h przy średniej szybkości marszu z przerwami na popas. Dom "z Wina" zupełnie nie daleko od rynku, ok15- 20 min, po lewej stronie zaraz przy drodze. Nie da się nie zauważyć znawcy "Wina".

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 17-10-2013 10:19 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Polecę jeszcze jedną trasę - Moszczaniec - Jaśliska. Wsiadasz w autobus relacji Krosno - Moszczaniec (teoretycznie 7.18 w Jaśliskach, praktycznie ze względu na mały ruch i znikomą liczbę pasażerów może być wcześniej) i z Moszczańca po odwiedzeniu cmentarza ruszasz zielonym w kierunku Surowicy. Nie chce mi się dużo pisać ;) tym bardziej że masz wszystko oznaczone na mapie Compass-u - podstawowa mapa na BN (on-line masz tu: http://www.beskid-niski.pl/index.php?pos=/gory/mapy/compass2013). W Surowicy 2 cmentarze, cerkwisko. Dalej w kierunku Polan Surowicznych - cmentarz, dzwonnica, kapliczka (patrzeć na mapę!!!) - możesz podejść pod Polańską (ok. 2km od chaty). Z Polan przez Biskupi Łan (nie drogą leśną!!!) nad Posadą Jasliską powrót do Jaślisk. Bez Polańskiej jakieś 15km.
Do "zrobienia" też Jasiel, Darów, Trakt Węgierski i inne ciekawe miejsca w okolicy (mapa!!!).
Ciężko doradzać trasy nie znając kondycji...


Na górę
Post: 17-10-2013 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Długi - byłoby klawo, gdyby komunikacją PKS-u lub jakimś busem znalazłbym się w Krośnie o godz.7,18 ! - wtedy cały wschodni BN byłby mój ! NIE MA SENSOWNEJ KOMUNIKACJI np. z Gorlic, bo trzeba jechać przez Jasło, Krosno...
A tu aż prosi się O COŚ relacji np.Gorlice - N.Żmigród - Dukla i dalej ... Jeszcze kiedyś, jak np.Gorlice, były w woj.rzeszowskim, to podróżowało się wyśmienicie właśnie na w/w trasie - teraz, jak np.Gorlice, są w woj. małopolskim - klops ( może kiedyś wrócą do podkarpackiego, bo z tego co wiem, znajomi gorliczanie chcieliby tego).
Nie tak dawno wędrowałem (podrzuciwszy się busem p.Marysa do Małastowa) do Gładyszowa i Zdyni - dalej szlakiem na Rotundę, Kozie Żebro i do Wysowej, skąd zabrał mnie niezawodny Voyager (kursy są i w sobotę i w niedzielę ! ); potem kiedyś zachciało mi się obejrzeć Beskidek - więc to samo - do Małastowa...i do Koniecznej (ok.16 km szosą ) a później to już "cały w skowronkach", bo na szlaku granicznym - przez Jaworzynę Konieczniańską, Obocz , Blechnarkę i... da capo al fine.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl