Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 21:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30-08-2007 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
Beskid Niski - TERENY PRYWATNE WSTĘP WZBRONIONY !

Obrazek
Obrazek

To co się podziało ostatnio w Beskidzie to z g r o z a.
Gdy człowiek się położy na noc pod drzewem, to przyjdzie
myśliwy i wstawia mandat bo mogę przestraszyć niedźwiedzia

ale.. jak ktoś dostaje pozwolenie na budowe w miejscach
gdzie myślałoby się że swym urokiem będą zachwycać po wsze
czasy to jakoś jest wszystko w porządku. Wtedy nawet myśliwi
z nowymi posiadaczami ziemi chadzają na odstrzał zwierzyny...


Ale przejdźmy do rzeczy.
Czy ktoś był ostatnio w Radocynie? Czy szedł na Konieczną?
Co tam teraz można spotkać? No jak to co.....

Obrazek


Zaczęła sie budowa. Tak. W miejscu gdzie szlak żółty skręca
na zachód i leci na Konieczną. 40 m wyżej po lewej stronie
ładnie jakaś sprzęt budowlany zniwelował niemały pas terenu.
Hałde ziemi widać już chyba z niedalekiej Słowacji

Obrazek
(fotka zrobiona od strony Radocyny)



Czy może pani poseł czy może panu posłowi (?)
--------------------------------------------------
-- brakło już miejsca w Bieszczadach? --
--------------------------------------------------

Zgodnie z Ustawą z 27 marca 2003r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:

Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
1) co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie
wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy
oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych,
linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;
2) teren ma dostęp do drogi publicznej;
3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne
albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy,
o której mowa w art. 88 ust. 1;
5) decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.
2. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do inwestycji produkcyjnych lokalizowanych na terenach przeznaczonych na ten cel
w planach miejscowych, które utraciły moc na podstawie art. 67 ust. 1 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1.
3. Przepisów ust. 1 pkt 1 i 2 nie stosuje się do linii kolejowych, obiektów liniowych i urządzeń infrastruktury technicznej.
4. Przepisów ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do zabudowy zagrodowej, w przypadku gdy powierzchnia gospodarstwa rolnego
związanego z tą zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie.
5. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu
zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem.
6. Minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej określi, w drodze rozporządzenia,
sposób ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego.
7. W rozporządzeniu, o którym mowa w ust. 6, należy określić wymagania dotyczące ustalania:
1) linii zabudowy;
2) wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki albo terenu;
3) szerokości elewacji frontowej;
4) wysokości górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki;
5) geometrii dachu (kąta nachylenia, wysokości kalenicy i układu połaci dachowych).




Powinny być spełnione min warunki:

- conajmniej jedna działka sąsiednia dostepna z tej samej drogi publicznej
powinna być zabudowana w taki sposób, aby na tej podstawie można było
wyznaczyć parametry nowej zabudowy

- działka ma dostep do drogi publicznej

- teren jest wystarczająco uzbrojony lub planuje się wykonanie uzrojenia
(musi to być potwierdzone przez przedsiębiorstwo zarządzające siecią)

- działka nie wymaga uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów
rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne

- pozwolenie na budowe powinno być zgodne z przepisami dotyczącymi
ochrony środowiska

--------------------------------------------------
-- Czy budowa jest zgodna z prawem?
-- KTO więc sporządził miejscowy plan
--------------------------------------------------


Zgodnie z prawem budowa powinna się 'wpisać' w miejscowy plan sporządzony
dla danego terenu, czyli w projektowane zagospodarowanie przestrzenne
a jeśli takiego nie ma to gmina powinna wydać wniosek o warunkach zabudowy
a w nim określić co wolno a co nie wolno na danym terenie..

--------------------------------------------------
-- KTO więc wydał zgodę na tą budowe?
--------------------------------------------------

Nie mam złudzeń, prawdopodobnie miejscowego planu nie było, ale ciekawi mnie
jakie są wydane warunki zabudowy na takim ternie. Tzn jakie dostał inwestor
i KTO się pod nimi podpisał. Należało by to sprawdzić w gminie czy starostwie

i jeżeli byłyby niezgodne z prawem lub próbowały go ominąć
powinno się takiego urzednika publicznie u k a r a ć.

Gmina powinna ze stratą odkupić ziemie od osoby która ją kupiła
a urzędnik i jego decyzje powinny być sprawdzone do 5lat wstecz
i dostać (oprócz przewidzianej kary) łopate i wyrównać teren.


--
pees: takich miejsc w Beskidzie jest o wiele więcej :(

Czy jest jakaś instytucja do której można by to zgłosić
i która uruchomi wszelkie kroki prawne aby skontrolować
powstające oszpecające Beskid prywatne budowle?

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2007 20:15 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
ABW albo CBŚ, nie widzę inaczej


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2007 20:53 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
sądzisz, ze to oni się budują? :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2007 22:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
Tutaj nie chodzi o to kto się buduje,
tylko KTO wydał pozwolenie na tą budowe.

IMO według prawa nic tam nie powinno było powstać.

Być może budują tam stacje paliw dla spalinowych braci
bo ich ostatnio jak mrówków w beskidach. Łatwiej tam
teraz o wypadek samochodowy niźli w okolicznych miastach.

zresztą.. według prawa powinna być tam tablica informacyjna
z opisem kto się buduje, kto buduje i co buduje. a takowej nie ma

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-08-2007 06:52 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Pytanie brzmiało nie kto się buduje, i nie kto wydał zezwolenie, tylko czy jest jakaś instytucja, której można zgłosić. A ci z ABW i CBŚ biorą teraz wszystko, jak leci :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-09-2007 18:37 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 20:54
Posty: 78
Nie wydaje mi się aby ta droga była drogą prywatną. :?: Być może ktoś przekroczył swoje kompetencje :!: pisząc teren prywatny chodzi mi o samą drogę a nie o pole obok.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-09-2007 21:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
Z tego co pamiętam 'Wstęp wzbroniony' jest ustawiony, na drodze trochę dalej na południe.
Czyli idziemy sobie z Radocyny zielonym szlakiem na granice, całujemy zakaz i się wracamy na żółty.
A przy okazji podziwiamy piękny krajobraz z nowo powstającym domem w samym centrum.

Muszę przyznać że jestem zawiedziony. Myślałem że spotkam tu na forum jakieś osoby,
które podjęłyby jakiekolwiek kroki aby zapobiec takiej dzikiej wolnej budowlance
na terenie Beskidu. szkoda

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-09-2007 22:13 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
Budowa w tym miejscu jest zgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Gminy Sękowa uchwalonym przez Radę Gminy w 2004 roku (dostępny w BIP).

Z tego co pamiętam w okolicy wskazanej na mapie stoi szałas.
Kiedy widziałeś tę hałdę?


Na górę
 Tytuł: Nowe oblicze BN
Post: 03-09-2007 09:02 
Offline

Rejestracja: 20-12-2006 15:42
Posty: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Niestety, oblicze naszych gór się zmienia. Ci, którzy jeszcze kilkanaście lat temu wędrowali z plecakiem i cieszyli się przestrzenią BN (nie generalizując) teraz chcą posiadać trochę tego urokliwego terenu tylko dla siebie. Myślę, że tego się nie da zatrzymać... Będzie tak jak na mazurach - jadąc kiedyś ścieżką rowerową dookoła jednego z jezior musiałem pokonać nie tyle kilkanaście tabliczek "teren prywatny" co
wyrafinowane ogrodzenia i parkany postawione na szlaku, że o rzucie rowerem przez płot i ucieczką przed krwiożerczymi pieskami nie wspomnę.
Na pocieszenie dodam, że odkryłem góry dla siebie, łączące to co najlepsze w BN, Bieszczadach, Tatrach Zachodnich, Alpach... Można tam łazikować i biwakować do woli - nie dłużej jednak niż 2 tygodnie w jednym miejscu ;-) Na górę przypominającą do złudzenia Tarnicę - Independence Mountain (tylko nieco wyższą, ok. 4000m.n.p.m.) nie prowadzi nawet żadna ścieżka! Jest tylko jeden problem - ponad 2000 PLN na bilet lotniczy. Z drugiej strony wolę wydać tą kasę i cieszyć się w pełni urokiem gór, lasów, łąk i jezior niż obchodzić kolejne szykany na naszych szlakach!


Na górę
Post: 04-09-2007 05:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
legat pisze:
Budowa w tym miejscu jest zgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Gminy Sękowa uchwalonym przez Radę Gminy w 2004 roku (dostępny w BIP).

Jeśli możesz podaj jakiś namiar gdzie to można znaleźć w sieci.
I czy Twoim zdaniem budowa w tym miejscu jest zgodna z przytoczoną wyżej
Ustawą o planowaniu.., bo wiesz, ktoś musiał zaplanować i się podpisać pod takim
planem gdzie w miejscu gdzie nic nie ma ktoś dostanie pozwolenie na budowe domu.

Zresztą to wcale nie jest takie pewne czy jest budowane to na co jest tam pozwolenie.
O różnych przypadkach słyszałem, czego się nie robi aby tylko obejść prawo

legat pisze:
Z tego co pamiętam w okolicy wskazanej na mapie stoi szałas.
Kiedy widziałeś tę hałdę?

Hałdę widziałem tydzień temu, łaziłem po niej. Powstała niedawno.
To jest zniwelowany teren około plus/minus 20x20m na stoku, przez co powstała hałda.
Jakoś nie przypominam sobie aby tam był jakikolwiek szałas, może mam jakieś fotki, poszukam.

Ale jeśli nawet tak, to czy to usprawiedliwia wybudowanie tam czegokolwiek?

Rymek pisze:
Niestety, oblicze naszych gór się zmienia. Ci, którzy jeszcze kilkanaście lat temu wędrowali z plecakiem i cieszyli się przestrzenią BN (nie generalizując) teraz chcą posiadać trochę tego urokliwego terenu tylko dla siebie. Myślę, że tego się nie da zatrzymać... Będzie tak jak na mazurach - jadąc kiedyś ścieżką rowerową dookoła jednego z jezior musiałem pokonać nie tyle kilkanaście tabliczek "teren prywatny" co
wyrafinowane ogrodzenia i parkany postawione na szlaku, że o rzucie rowerem przez płot i ucieczką przed krwiożerczymi pieskami nie wspomnę.

Jeśli ktoś naprawdę ceni Beskid to nie będzie stawiał czegokolwiek tam, gdzie niczego nie ma.
Można kupić jakąś ruinę i ją wyremontować już po swojemu, co nie zakłóci krajobrazu,
a nie stawiać nowy budynek wraz z garażem, drogą, chodnikiem, szambem,
ogrodzeniem, słupami wysokiego napięcia itp.

Rymek pisze:
Na pocieszenie dodam, że odkryłem góry dla siebie, łączące to co najlepsze w BN, Bieszczadach, Tatrach Zachodnich, Alpach... Można tam łazikować i biwakować do woli - nie dłużej jednak niż 2 tygodnie w jednym miejscu ;-) Na górę przypominającą do złudzenia Tarnicę - Independence Mountain (tylko nieco wyższą, ok. 4000m.n.p.m.) nie prowadzi nawet żadna ścieżka! Jest tylko jeden problem - ponad 2000 PLN na bilet lotniczy. Z drugiej strony wolę wydać tą kasę i cieszyć się w pełni urokiem gór, lasów, łąk i jezior niż obchodzić kolejne szykany na naszych szlakach!

No niezły pomysł. Mieszkam 25km od Beskidu i mam wydawać 2kPLN
tylko po to aby połazić po górkach, i tylko dlatego że urzędnicy robią to co robią.
Zresztą nie mam tyle na bilet i na resztę wydatków z tym związanych.

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2007 10:01 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
Według mnie przytoczony fragment ustawy dotyczy sytuacji, gdy nie ma planu i trzeba wydać tzw. warunki zabudowy. Gospodarz gminy (demokratycznie wybrana Rada) ma prawo decydować o dopuszczalnych kierunkach zagospodarowania obszaru gminy z zachowaniem ogólno krajowych/wspólnotowych zasad (ochrona środowiska, prawo wodne itd.). Czy demokracja jest dobra? - inne systemy wydają się gorsze (to chyba temat na inne forum). Sądzę, że warto monitorować, czy realizacja budowy będzie zgodna z planem - linki do szczegółów poniżej.

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ ... owania.htm

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ ... Sekowa.htm

Osobiście dziwię się Radzie Gminy, że dopuszczając zabudowę rekreacyjno-letniskową w obszarze wdłuż drogi ku granicy (długość ok. 400m - szerokość po 60m po każdej stronie drogi z centrum na skręcie szlaku żółtego) naraża jedyną taką perełkę turystyczną na swoim terenie na utratę podstawowych walorów krajobrazowych. Z drugiej strony jeśli zgodnie z wcześniejszą sugestią budowę realizuje Miłośnik Beskidu Niskiego to przypuszczam, że to co powstanie nie zniszczy uroku tego miejsca (z wyjątkiem braku jakiejkolwiek zabudowy - nie licząc szkoły i wspomnianego szałasu). Jest to o tyle ważne, że kolejne obiekty będą zmuszone (planem) nawiązywać do tego pierwszego.

Jeśli chcemy w jakiś sposób ratować to miejsce to zaproponujmy (NA TYM FORUM) sugestie co do szczegółów kształtu inwestycji na tym terenie, które Miłośnicy Beskidu Niskiego zaakceptują bez bólu serca (podobny problem dotyczy dolin dawnych wsi Długie i Czarne). Podsumowane wnioski można przekazać do Rady Gminy (bezpośrednio lub za pośrednictwem jakiejś organizacji lokalnej) z prośbą o uszczegółowienie planu lub objęcie terenu inną formą ochrony (plan to dopuszcza). Szczegółowym przykładem może być propozycja ograniczenia formy ogrodzeń do drągów drewnianych poziomych o wysokości nie przekraczającej 1.20m - zaś szczelne ogrodzenia drewniane (sztachety) w odległości nie większej niż 4m od budynku z podmurówką murowaną z kamienia, a nie betonu. Uwaga! - sugestie, które są niezgodne z obecnym prawem lub wiążą się z kosztami dla gminy nie mają sensu.

Uważam, że uszczegółowienie planu leży w interesie zarówno mieszkańców/właścicieli jak i turystów. Szacuję, że obecny plan dupuszcza postawienie w tym miejscu do 48 obiektów o kubaturze nie przekraczającej 600m3 (typowo 100m2 zabudowy parterowej). Jeśli powstanie tylko jedna czwarta i będą nie dopasowane do okolicy i siebie wzajemnie to ta pierwsza inwestycja straci swój obecny sens dla miłośnika ciszy i widoków.
Obecna sytuacja wydaje się być dość niestabilna i budzi niepokój, że ktoś (zakładam, że w niewiedzy) może zniszczyć piękno tego zakątka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2007 11:23 
Offline

Rejestracja: 20-12-2006 15:42
Posty: 12
Lokalizacja: Rzeszów
grzech napisał:
[quote]Jeśli ktoś naprawdę ceni Beskid to nie będzie stawiał czegokolwiek tam, gdzie niczego nie ma.
Można kupić jakąś ruinę i ją wyremontować już po swojemu, co nie zakłóci krajobrazu,
a nie stawiać nowy budynek wraz z garażem, drogą, chodnikiem, szambem,
ogrodzeniem, słupami wysokiego napięcia itp.
[/quote]
Popieram rękami i nogami, problem w tym, że jako Polacy dostaliśmy zbyt dużo tzw. wolności. Szczególnie wrażliwy jestem na ogrodzenia. Kilka tygodni temu widziałem jak w jednej z podrzeszowskich wsi jelonek rozbijał się po szczelnie ogrodzonych obejściach. Kilka razy zawiesił się na płocie lub na siatce i w końcu padł w męczarniach... Albo co za sens grodzić wysokim na 2 m murem kilka ha ziemi na szczycie góry? Chyba tylko po to aby zawłaszczyć sobie widok (zresztą i tak nieźle już zepsuty).
grzech napisał:
[quote]
No niezły pomysł. Mieszkam 25km od Beskidu i mam wydawać 2kPLN
tylko po to aby połazić po górkach, i tylko dlatego że urzędnicy robią to co robią.
Zresztą nie mam tyle na bilet i na resztę wydatków z tym związanych.[/quote]
Wierz mi, warto się zrujnować nawet 1x żeby zobaczyć jak w tej "głupiej" ameryce ludzie potrafią szanować przyrodę (oczywiście nie wszędzie). Kiedyś była u nas dyskusja stawiać wieże widokowe czy nie bo szpecą krajobraz. Otóż znalazłem odpowiedź na to pytanie właśnie tam - a co szkodzi postawić wieżę widokową imitującą potężną sosnę? Albo budować maszty przekaźnikowe na kształt świerków?
Popieram walkę o zachowanie BN w jak najlepszej dla turystów formie, szczególnie w pięknych okolicach Radocyny. Powodzenia!


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-09-2007 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
legat pisze:
Według mnie przytoczony fragment ustawy dotyczy sytuacji, gdy nie ma planu i trzeba wydać tzw. warunki zabudowy. Gospodarz gminy (demokratycznie wybrana Rada) ma prawo decydować o dopuszczalnych kierunkach zagospodarowania obszaru gminy z zachowaniem ogólno krajowych/wspólnotowych zasad (ochrona środowiska, prawo wodne itd.).


Niestety obawiam się że masz racje, jeśli demonkratycznie wybrany zarząd
uchwali że część Beskidu Niskiego ma być wybrukowany kostką
w kolorze żółtym z miejscowym dodatkiem czerwonego – to tak się stanie..

legat pisze:
Czy demokracja jest dobra? - inne systemy wydają się gorsze (to chyba temat na inne forum). Sądzę, że warto monitorować, czy realizacja budowy będzie zgodna z planem - linki do szczegółów poniżej.[…]


Dzięki za linki. niestety link: Historia zmian: 17 kwietnia 2006 – nie pokazuje zmian
a więc nie można szybko zobaczyć jakie wprowadzono/dzano zmiany miejscowego planu

Ale jest ich około 12-15 i to przeważnie zmiana przeznaczenia działek.
Niestety nie wiem czy to dużo czy to mało dla takiej gminy ale liczą się efekty..

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-09-2007 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
Oficjalna strona Urzędu Gminy w Sękowej http://www.sekowa.pl/
Był ktoś na powyższym linku? Strona zielona i delikatne odgłosy lasu,
rzec by się chciało strona prowadzona przez ludzi kochających przyrode.. :o)

ale, gdy zobaczyłem że obejmuje ona także Krzywą..
był ktoś na Banicy? czy ktoś tam jeszcze zagląda?
czy ktoś pamięta jak wyglądała Banica 10-15lat temu?

1) Jedziemy drogą z Gorlic, z Pętnej, ostatnie wzniesienie,
Już tuż, tuż, i będziemy na skrzyżowaniu Wołowiec-Gorlice-Krzywa
i.. co widzimy po lewej na wzgórzu? d o m e k. ktoś dostał pozwolenie.

Macie stamtąd fotki? Na 99% prowadzony jest tam prąd na górę słupami..

2) Czy ktoś wie gdzie jest Wzgórze Rozdartych Serc? nieważne..
szlak z Bartnego, niebieski, nie skręcamy na lewo, idziemy prosto do lasu,
na drodze mijamy te rupiecie do wypalania drewna, przechodzimy przez las, i..
i dochodzimy do polany, takiej polany na wzgórzu skąd ładny widok się roztacza,
gdzie dawniej było tyle dziewięćsiłów że trzeba było uważać aby na niego nie stanąć.

A teraz na wzgórzu? d o m e k. ktoś dostał pozwolenie..

Obrazek

Czy jest jeszcze w Beskidzie Sękowym jakieś wolne wzgórze bez prywatnego domku?

pees: te domki są widoczne na stronach www / poprzez programy
dające możliwość oglądania świata ze zdjęć lotniczych lub satelitarnych.
Będę wdzięczny za wstawienie tutaj tych fotek.

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-09-2007 13:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2007 02:46
Posty: 77
legat pisze:
Osobiście dziwię się Radzie Gminy, że dopuszczając zabudowę rekreacyjno-letniskową w obszarze wdłuż drogi ku granicy (długość ok. 400m - szerokość po 60m po każdej stronie drogi z centrum na skręcie szlaku żółtego) naraża jedyną taką perełkę turystyczną na swoim terenie na utratę podstawowych walorów krajobrazowych.


Chyba nie ma się co łudzić. Wszelka walka jest już przegrana.
Gmina Sękowa sprzedała to co zostało po petrelu najcenniejsze, to co
mogła nam pozazdrościć zachodnia Europa, to co powinniśmy pielęgnować.

legat pisze:
Z drugiej strony jeśli zgodnie z wcześniejszą sugestią budowę realizuje Miłośnik Beskidu Niskiego to przypuszczam, że to co powstanie nie zniszczy uroku tego miejsca (z wyjątkiem braku jakiejkolwiek zabudowy - nie licząc szkoły i wspomnianego szałasu). Jest to o tyle ważne, że kolejne obiekty będą zmuszone (planem) nawiązywać do tego pierwszego.


IMO nie było tam „tego pierwszego”.
TERAZ za pozwoleniem gminy sękowa powstanie „ten pierwszy” i nastepne..

legat pisze:
Szczegółowym przykładem może być propozycja ograniczenia formy ogrodzeń do drągów drewnianych poziomych o wysokości nie przekraczającej 1.20m - zaś szczelne ogrodzenia drewniane (sztachety) w odległości nie większej niż 4m od budynku z podmurówką murowaną z kamienia, a nie betonu.


Widzę że dobry z Ciebie człowiek, ale tego co zniszczono już się nie naprawi.
Jedyną rozsądną propozycją jest odsunięcie od władzy tych, którym Beskid służy
jedynie jako teren, który trzeba jak najszybciej sprzedać w prywatne ręce i publicznie
ich napiętnować i ukarać. Zresztą być może się mylę, może to nie ich wina. Nie wiem.

pees: jeśli chodzi o ogrodzenia, piękne jest na wzgórzu (z domkiem, a jak)
obok wsi Nowica (żółty szlak). Cokolik betonowy i siatka na słupkach metalowych – 1,8m
Bardzo ładnie to wygląda. Nie wiem co to za gmina, ale powoli symbolem Beskidu
będą takie właśnie ogrodzenia na szczytach wzgórz. Mile widziane fotki..

_________________
Coście .... uczynili z ta krainą? /Staszewski/


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl