Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 07:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 21-02-2013 19:39 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
HM pisze:
Cerkwi w Klimkówce już niestety nie zobaczysz. A to , o czym pisze Dlugi to od zawsze kościół.

W kwestii wiat: http://www.forum.beskid-niski.pl/viewto ... f=2&t=4360

Dzieki za poprawke - przejezyczylem sie jesli tak mozna powiedziec o pisaniu...:-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 21-02-2013 20:06 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
trolik pisze:
W Targowiskach chcialbym zobaczyc cerkiew-podobnie we Wrobliku. Dzieki za sugestie z cerkwia w Klimkowce-jakims dziwnym cudem jej nie dojrzalem.
Z Krolika do Wisloczka mam wlasnie jechac ta droga polna - musze jeszcze sprawdzic jak ona wyglada na googlu.
Jesli chodzi o Czarne (Czarna?) - to wlasnie mam zamiar jechac ta droga. Na mojej mapie jest tam wiata - czy jest tez woda w okolicy...? To mogloby byc fajne miejsce na dwa dni odpoczynku w ciszy i spokoju...
A z ta Banica po drodze do Gladyszowa to skucha jest - cos mi sie pomerdalo...
Bardzo dziekuje za pomoc i prosze o jeszcze:-)
pozdrawiam trolik

W Targowiskach nie ma cerkwi - owszem jest zabytkowy kościół, dwór, po drodze przejedziesz koło nowobudowanej farmy wiatraków ale cerkwi nie ma. Tak samo kościółek w Klimkówce w polach nie jest cerkwią.
Droga z Bałucianki/Deszna wygląda tak
Edit - HM mnie ubiegł ;)


Na górę
Post: 24-02-2013 12:11 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Im dluzej patrze na ta moja trase tym mniej podobaja mi sie pierwsze trzy dni...chcialbym wiecej czasu spedzic w lesie, dlatego male zmiany beda jesli to okaze sie mozliwe. Brakuje mi wiedzy na temat przejezdnosci - w zwiazku z tym prosba o pomoc.

Dzien 1. Przyjazd do Sanoka Dabrowki-Zablotce-Kostarowce-Nowotaniec-Nocleg w okolicy Karlikowa. Tu jest ok bo asfalt

Dzien 2.
a. Pętla: Karlikow-Plonna-Szczawne-Trasa dydaktyczna Rzepedka (Tutaj Mahoney pisze ze do Rzepedki da sie rowerem: http://www.beskid-niski.pl/forum/viewto ... =10&t=4001)-Karlikow. Czy uda mi sie przebic z Rzepedki do Karlikowa?? Moze przez Przybyszow...?
b. Dalej: Karlikow-Wola Piotrowa-Wislok W-Moszczaniec-Jasiel.
Kilometrowo nie wyglada to zle, ale obawiam sie przeszkod...

Dzien 3. Jasiel-Wola Nizna-Chatka na Polanach Surowicznych-Pulawy Dolne-Wisloczek.
Tutaj (http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... =2&iID=720) Stary Zakapior napisal ze przejechal z Polan do Pulaw kilka lat temu. Jak to wyglada obecnie?

Dzien 4. Wisloczek-Krolik P-Daliowa-Jasliska-Lipowiec-Zyndranowa (tutaj ktos przejechal z Lipowca do Zyndranowej szlakiem konnym: http://www.bikemap.net/route/1907012#la ... ts_terrain)-Tylawa-Olchowiec-Ropianka. Wyzwaniem wydaje sie trasa z Lipowca do Zyndranowej...

Jesli ktos ma wiedze to bede wdzieczny za podzielenie sie :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 24-02-2013 15:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Z Polan do Puław może być sporo błota, jak będzie sporo lało to się zastanów.

Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.

Z Lipowca do Zyndranowej rowerem... trudno mi powiedzieć, bo przemieszczam się z buta - ale kojarzy mi się tam sporo błota i zarośla.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 24-02-2013 15:34 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
HM pisze:
Z Polan do Puław może być sporo błota, jak będzie sporo lało to się zastanów.

Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.

Z Lipowca do Zyndranowej rowerem... trudno mi powiedzieć, bo przemieszczam się z buta - ale kojarzy mi się tam sporo błota i zarośla.


Zdaję sobie sprawę że te trasy to opcja na kilka dni bez deszczu - zobaczymy, może uda się wstrzelić. W razie czego zostaje asfalt...
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 25-02-2013 04:16 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
trolik pisze:
Dzien 2.
a. Pętla: Karlikow-Plonna-Szczawne-Trasa dydaktyczna Rzepedka (Tutaj Mahoney pisze ze do Rzepedki da sie rowerem: viewtopic.php?f=10&t=4001)-Karlikow. Czy uda mi sie przebic z Rzepedki do Karlikowa?? Moze przez Przybyszow...?
b. Dalej: Karlikow-Wola Piotrowa-Wislok W-Moszczaniec-Jasiel.
Kilometrowo nie wyglada to zle, ale obawiam sie przeszkod...

HM pisze:
Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.

A jak już przez Przybyszów, to właściwie po co do Karlikowa i Woli P? Ja bym już wtedy wyrwał czerwonym przez Tokarnię i dalej do żółtego do Wisłoka W.

HM pisze:
Z Polan do Puław może być sporo błota, jak będzie sporo lało to się zastanów.

Jak jest mokro to jest trudniej, fakt. jak jest tam teraz? Jak wyżej - będzie zależało od pogody. Świeższe niż starozakapiorowe wieści z tej trasy (jak i innych dotyczących miejsc na Twojej trasie w te dni) dawał Lukasz_konrad tu:

http://beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=3999

Z Lipowca do Zyndranowej możnaby też niebieskim granicznym przez Czeremchę(warto) choć też na krzaki i błoto tam będziesz narażony (nie wiem dokładnie jak jest tam teraz, dawno tam nie byłem. Tego konnego nie znam wogóle).


Na górę
Post: 25-02-2013 20:49 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
prosty pisze:
trolik pisze:
Dzien 2.
a. Pętla: Karlikow-Plonna-Szczawne-Trasa dydaktyczna Rzepedka (Tutaj Mahoney pisze ze do Rzepedki da sie rowerem: http://www.beskid-niski.pl/forum/viewto ... =10&t=4001)-Karlikow. Czy uda mi sie przebic z Rzepedki do Karlikowa?? Moze przez Przybyszow...?
b. Dalej: Karlikow-Wola Piotrowa-Wislok W-Moszczaniec-Jasiel.
Kilometrowo nie wyglada to zle, ale obawiam sie przeszkod...

HM pisze:
Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.

A jak już przez Przybyszów, to właściwie po co do Karlikowa i Woli P? Ja bym już wtedy wyrwał czerwonym przez Tokarnię i dalej do żółtego do Wisłoka W.

HM pisze:
Z Polan do Puław może być sporo błota, jak będzie sporo lało to się zastanów.

Jak jest mokro to jest trudniej, fakt. jak jest tam teraz? Jak wyżej - będzie zależało od pogody. Świeższe niż starozakapiorowe wieści z tej trasy (jak i innych dotyczących miejsc na Twojej trasie w te dni) dawał Lukasz_konrad tu:

viewtopic.php?f=2&t=3999

Z Lipowca do Zyndranowej możnaby też niebieskim granicznym przez Czeremchę(warto) choć też na krzaki i błoto tam będziesz narażony (nie wiem dokładnie jak jest tam teraz, dawno tam nie byłem. Tego konnego nie znam wogóle).


Dziekuje Ci za cenne uwagi.
Szedłem Niebieskim w zeszłym roku z Czeremchy do Zyndranowej - zejście ścieżką znakowaną na czarno do chatki SKPB. Muszę zajrzeć do notatek, ale jeśli dobrze pamiętam to ciężko byłoby na rowerze, szczególnie pierwszy odcinek w lesie po wyjściu z doliny. Zjazd do chatki tez nie byłby lekki z sakwami... Mam nadzieję ze ten szlak konny jest mniej wymagający :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 26-02-2013 20:01 
Offline

Rejestracja: 04-04-2010 18:50
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
HM napisał(a):
Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.


Prosty:A jak już przez Przybyszów, to właściwie po co do Karlikowa i Woli P? Ja bym już wtedy wyrwał czerwonym przez Tokarnię i dalej do żółtego do Wisłoka W.


Jeżeli nie chcesz taplać się w błotku, lepiej (i łatwiej) będzie zjechać z Rzepedki pod wyciągiem (odradzam pchanie się w szlak Szwejka) i potem w lewo na Przybyszów i tak jak sugeruje Prosty, zwłaszcza, że ktoś (Dlugi?) niedawno tu pisał, że ten żółty do Wisłoka już jest "przejezdny" :wink:

A swoją drogą chyba wszyscy Ci tu zazdroszczą tych dwóch tygodni w jednym kawałku, więc korzystaj, korzystaj, korzystaj. I niech Ci się uda te plany zrealizować. Pozdrawiam :)


Na górę
Post: 26-02-2013 23:09 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
futerski pisze:
HM napisał(a):
Z Rzepedki do Karlikowa tylko przez Przybyszów.


Prosty:A jak już przez Przybyszów, to właściwie po co do Karlikowa i Woli P? Ja bym już wtedy wyrwał czerwonym przez Tokarnię i dalej do żółtego do Wisłoka W.


Jeżeli nie chcesz taplać się w błotku, lepiej (i łatwiej) będzie zjechać z Rzepedki pod wyciągiem (odradzam pchanie się w szlak Szwejka) i potem w lewo na Przybyszów i tak jak sugeruje Prosty, zwłaszcza, że ktoś (Dlugi?) niedawno tu pisał, że ten żółty do Wisłoka już jest "przejezdny" :wink:

A swoją drogą chyba wszyscy Ci tu zazdroszczą tych dwóch tygodni w jednym kawałku, więc korzystaj, korzystaj, korzystaj. I niech Ci się uda te plany zrealizować. Pozdrawiam :)

Dzieki bardzo za rade :-)
Wlasciwie wiem juz teraz wszystko (albo mi sie tylko tak wydaje... :-))
Mam juz wiekszosc sprzetu- jeszcze tylko konfiguracja wszystkiego, kilka probnych wypadow do naszej puszczy i.... modlitwy zeby mi nic niespodziewanego nie wypadlo:-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 10-03-2013 14:03 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Za oknem snieg, a ja mam znowu radoche patrzac na moj plan wycieczki :-). Wyglada na to, ze wyprawa odbedzie sie w 1szej polowie Maja, gdyz 18go mlodszy syn ma komunie...alternatywny termin to Lipiec, ale nie wiem czy chce to odkladac. Jeszcze jest chwila zeby to przemyslec. Skonsolidowalem moje przemyslenia i przelalem "na papier" ponizej:

Dzien 1.
Trasa 30 km. Przyjazd do Sanoka Dabrowki-Zablotce-Kostarowce-Nowotaniec-Nocleg w okolicy Szczawnego i zwiedzanie okolicznych Cerkwi.

Dzien 2.
Trasa 45 km. Szczawne-Rzepedka-w dol pod wyciagiem i do Przybyszowa-Tokarnia-Wislok W-Moszczaniec-Jasiel.

Dzien 3.
Trasa 30 km. Jasiel-Wola Nizna-Chatka na Polanach Surowicznych-Pulawy Dolne-Wisloczek.

Dzien 4.
Trasa 45 km. Wisloczek-Krolik P-Daliowa-Jasliska-Lipowiec-(raczej szlakiem konnym niz niebieskim)Zyndranowa-Tylawa-Olchowiec-Ropianka.

Dzien 5. Odpoczynek

Dzien 6.
Trasa 40 km. Chatka-Olchowiec-Polany-Myscowa-Katy-Skalnik-Desznica-Swiatkowe/ Kotan/Krempna-Nocleg w okolicy Zydowskiego (wiata po poludniowej stronie Wysokiego).

Dzien 7.
Trasa 50 km. Zydowskie-Ozenna-Bardejov-Konieczna-Radocyna.

Dzien 8.
Trasa 50 km. Radocyna-Wyszowatka-Grab-Rozstajne-Nieznajowa-Wolowiec-Banica-Bartne-Bodaki.

Dzien 9.
Bodaki-Ropica-Sekowa-Owczary-Malastow-Petna-Krzywa-Nocleg w "fajnym miejscu" (okolice Lipnej)

Dzien10.
Odpoczynek w "fajnym miejscu"

11. Dzien
Trasa 45 km. Lipna-Zdynia-Banica-Gładyszow-Smerekowiec-Regietow-Skwirtne-Kwiaton-Oderne-Przyslup-Nowica-Leszczyny-Kunkowa-Nocleg nad jeziorem.

Dzien 12.
Rezerwa na pogode/Przejazd do Grybowa i pociag

Jak zwykle - jestem otwarty na propozycje :-)
Pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 10-03-2013 20:13 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Ech jak patrzę na taki planik to normalnie już by się chciało ruszyć...Ech. Pozdrawiam i życzę pogody i wrażeń


Na górę
Post: 11-03-2013 06:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Najważniejsze to mieć plan, reszta "wyjdzie w praniu" :) powodzenia

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 11-03-2013 11:07 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
Lukasz_konrad pisze:
Najważniejsze to mieć plan, reszta "wyjdzie w praniu" :) powodzenia

Wlasnie o to chodzi :-)
dzieki bardzo :-)
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 17-04-2014 22:31 
Offline

Rejestracja: 05-02-2013 22:57
Posty: 31
No i robię tą trasę z ... rocznym opóźnieniem...:-) Wyjazd planuję w przyszłą środę. Mam mały problem logistyczny i prośzę o radę:
jadę autem do Woli Piotrowej (to koło Bukowska), tam zostawiam auto w gospodarstwie agroturystycznym i robię moją trasę, którą mam zamiar skończyć w Gorlicach. Tam chciałbym zostawić rower na czas przejazdu autobusem do Woli Piotrowej po auto i powrót autem do Gorlic po rower. Jest jakieś fajne (i bezpieczne) miejsce w Gorlicach na zostawienie roweru...?
Aha. w środę 23.04 będę jechał ze Szczecina przez Zieloną Góre do Woli Piotrowej i mogę zabrać jedną osobę. Powrót planowany na 2-3 Maja. Jak ktoś chętny to moge zabrac
pozdrawiam trolik


Na górę
Post: 18-04-2014 17:07 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Mieszkam w Sękowej. Jeżeli Cię to interesuje to napisz a podam dokładne namiary.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl