Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-11-2004 13:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Witam.
Ostatnimi czasy pojawiła sie w mediach informacja o planach budowy drogi z Krynicy do Wysowej, pieniądze na ten cel mają pochodzić z funduszów UE. czy ktoś zna przebieg planowanej trasy i ew. jakieś szczegóły dot. inwestycji?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 09-11-2004 15:13 
Jest to inwestycja alternatywna w stosunku do inwestycji polegającej na modernizacji istniejącej drogi Ropa - Wysowa (kto jechał to wie jak ta droga wygląda :evil: ) . Słyszy się 8) że wariantowo jest także planowane jakieś połączenie drogowe Wysowej ze Słowacją (no to już zupełny kosmos :roll: ). Z tego co mi widomo pojedynek Krynica - Wysowa vs. (Ropa) Wysowa-Słowacja nie jest rozstrzygnięty...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 15-11-2004 13:07 
Offline

Rejestracja: 21-09-2004 19:22
Posty: 40
Lokalizacja: W-wa
A czy ktos wie ktoredy (odpukac!) poszlaby ta droga?
Gardlujacym tutaj czasem milosnikom cywilizacji proponuje poszerzenie traktu z "betonek" z Mochnaczki do Izb, a potem wyasfaltowanie doliny Belicznej i wykonanie paru serpentynek do Ropek. =:-0
A tak na powaznie jak juz koniecznie trzeba to wystarczyloby wyasfaltowac doge z Czyrnej do szosy Izby-Snietnica a potem za kosciolem w Stawiszy tez polozyc asfalt do Hanczowej. Obie drogi sa w zasadzie przejezdne osobowka.
Ale ja bym byl goraco za przejsciem w Wysowej. Droga do przejscia w Muszynce od slowackiej strony "sie robi" czyli byloby to najprosciej i najtaniej.


Na górę
 Tytuł: ????
Post: 15-11-2004 14:50 
Cytuj:
Ale ja bym byl goraco za przejsciem w Wysowej. Droga do przejscia w Muszynce od slowackiej strony "sie robi" czyli byloby to najprosciej i najtaniej.


Przepraszam może jestem niezbyt kumaty, ale z geografią Beskidu Niskiego radzę sobie całkiem nieźle stą dmoje pytanie : Co ma droga "podciągana" ze Słowacji w stronę Muszynki do planowanej drogi Wysowa - Słowacja :?: :shock: Jeśli taka droga będzie to z zachodnich wariantów takiego połączenia wchodzi w rachubę chyba tylko Friczka ? No i może Stebnik - ale to juz całkowicie w inną stronę.

Cytuj:
...a potem wyasfaltowanie doliny Belicznej i wykonanie paru serpentynek do Ropek.


Pomysł bardzo mi się podoba - była by to bardzo widokowa droga - choć przy takim nachyleniu grzbietów jak w otoczeniu doliny Bielicznej bardziej ekonomicznie zasadny byłby tunel. :wink:


Na górę
   
 Tytuł: Re: ????
Post: 15-11-2004 15:23 
Offline

Rejestracja: 21-09-2004 19:22
Posty: 40
Lokalizacja: W-wa
uruloki pisze:
[Przepraszam może jestem niezbyt kumaty, ale z geografią Beskidu Niskiego radzę sobie całkiem nieźle stą dmoje pytanie : Co ma droga "podciągana" ze Słowacji w stronę Muszynki do planowanej drogi Wysowa - Słowacja :?: :shock: Jeśli taka droga będzie to z zachodnich wariantów takiego połączenia wchodzi w rachubę chyba tylko Friczka ? No i może Stebnik - ale to juz całkowicie w inną stronę.

Na poludnie od granicy biegnie porzadna szosa slowacka o kierunku zasadniczo rownoleznikowym, ktora nablizej granicy przebiega chyba w poblizu Leluchowa i Dubnego. Dola mnie stanowi ekwiwalent drogi Nowy Sacz,-Gorlice-Jaslo-Krosno ale znacznie blizej granicy. Czasem tamtedy jezdze do Zakopanego albo do Barwinka ;-)
A z Krynicy do tej drogi to bez klopotu mozna sie (bylo) dostac jadac przez Rome i Muszynke do takiego prowizorycznego przejscia (onegdaj i chyba teraz tylko lokalnego :-( ). Po tamtej stronie jest szeroka droga na poludnie ale w lipcu byla w stanie budowy. Nie pamietam jak wyglada sprawa w rejonie Wysowej ale w rejon Busova chodzily onegdaj z Bardejova ichnie PKS-y czyli droga z poludnia pod granice tez byc musi.
Obyloby sie wtedy bez tunelu w Bielicznej ;-)


Na górę
Post: 15-03-2018 14:21 
Offline

Rejestracja: 03-03-2016 19:57
Posty: 1
Gdzieś w komentarzach w internecie znalazłem taki wpis:

Cytuj:
Bo droga od Krynicy do Krempnej (i dalej jaklo przedłuzenie istniejącej drogi do Komanczy i Ustrzyk Grn.) była planowana w 1975 przez stare województwo Rzeszowskie. Potem była reforma, przyszedł N.Sącz, i skończyło się tak jak z przejściem w Koniecznej - czyli 20 lat do tyłu...


Ktoś ma jakieś informacje którędy była planowana ta droga od Krynicy do Krepnej?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl