Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 08:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-05-2011 16:22 
Offline

Rejestracja: 05-10-2010 11:15
Posty: 7
Cześc,
Mam dwa pytania:
- chciałem się dowiedziec w jakim stanie jest obecnie wieża na Wielkim Bukowcu, tzn czy wejście na nią jest bezpieczne, a przede wszystkim czy jak już tam wejdę to będę mógł podziwiac panoramę w każdym kierunku, czy może któryś kierunek jest już całkowicie zasłonięty przez drzewa?
- drugą rzeczą która mnie ciekawi to czy góry zamknięte między potokiem Kamienica a drogami N.Sącz-Grybów-Krynica Zdrój to Beskid Niski, Beskid Sądecki czy może każde opracowanie lub mapa mówi co innego ??

Pozdrawiam:)


Na górę
Post: 04-05-2011 08:48 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Gargul pisze:
chciałem się dowiedziec w jakim stanie jest obecnie wieża na Wielkim Bukowcu, tzn czy wejście na nią jest bezpieczne, a przede wszystkim czy jak już tam wejdę to będę mógł podziwiac panoramę w każdym kierunku, czy może któryś kierunek jest już całkowicie zasłonięty przez drzewa?

Nie wiem w jakim stanie jest teraz wieża, bo byłem tam ostatnio w 2007 roku, ale wtedy dało się wyjść :wink: , choć z tego co pamiętam, nie było już podestu,na którym można by stanąć na górze. Natomiast co do widoków, to już wtedy były bardzo ograniczone, więc szczerze powiedziawszy szkoda się gimnastykować z wychodzeniem. Choć jak się tam już jest, to trzeba wyjść, by samemu to zobaczyć, że widoki są kiepskie :P . Widać na pewno w kierunku Cergowej.

Gargul pisze:
- drugą rzeczą która mnie ciekawi to czy góry zamknięte między potokiem Kamienica a drogami N.Sącz-Grybów-Krynica Zdrój to Beskid Niski, Beskid Sądecki czy może każde opracowanie lub mapa mówi co innego ??

Z tego co wiem, i jak mówią znawcy tematu, to Beskid Niski od Beskidu Sądeckiego oddziela rzeka Kamienica, później potok Mochnaczka i dalej potok Muszynka aż do granicy na Przełęczy Tylickiej. Więc odpowiadając na Twoje pytanie, to wspominane góry to Beskid Niski jest :) . Choć z Twej typologii drogowej trzeba wyciąć okolice Krynicy, a więc drogowa granica B. Sądeckiego i Niskiego to: Nowy Sącz - Przeł. Huta - Mochnaczka - Tylicz - Przeł. Tylicka. Przynajmniej tak mi się zdaje :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 09-05-2011 18:05 
Offline

Rejestracja: 05-10-2010 11:15
Posty: 7
Dzieki:) byłem, sprawdziłem i widoki naprawde fatalne:/ a własciwie nie ma żadnych. Widac tylko Cergową i nic poza tym:| ale coz nie tylko widoki sie licza.

Pozdrawiam:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl