Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-01-2010 15:16 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
jakby kogoś interesowało...

http://compass.krakow.pl/aktualnosci/12 ... Rakietowa/
http://wierchy.pttk.pl/?s/_punkt_m.ofer ... _296#p1114
http://szlaki.rakiety.pl/

Beskid Niski sercu bliski 15-19.02.2010

Przewodnik: Krzysztof Magnowski, SKPG Kraków

Cena: 269 zł


Cena zawiera:

• 5-dniową usługę przewodnicką

• 4 noclegi w schroniskach PTTK

• przejazdy w trakcie obozu

Cena nie zawiera:

• obligatoryjnej składki na wyżywienie – 100 zł/os. – wpłacanej przy rozpoczęciu obozu przewodnikowi

• ubezpieczenia NNW – możliwość dokupienia w cenie 10 zł

• wypożyczenia rakiet – cena 15 zł/dzień + 150 zł kaucji zwrotnej

• wypożyczenia kijków – cena 12 zł/dzień + 100 zł kaucji zwrotnej

Atrakcje:

• cmentarze z I wojny światowej projektu Dušana Jurkoviča

• cerkwie drewniane w Przysłupie, Nowicy, Bartnem i Bodakach

• ośrodek rękodzieła w Nowicy

• Muzeum Sztuki Cerkiewnej w Bartnem

• rezerwat Kornuty

• panoramy z dolin Przysłupu i Bartnianki

Trasa przebiega przez Pasma Magury Małastowskiej i Wątkowskiej Beskidu Niskiego. Wędrując na rakietach śnieżnych wśród tych niewysokich gór będziemy podziwiać piękne drewniane cerkwie oraz budownictwo dawnych łemkowskich wiosek. Wieczorami porozmawiamy o tym kim byli i co tu robili ludzie zwani Łemkami.

Trasa:

Dzień 1 Przejazd z Krakowa do Małastowa – Magura Małastowska

Dzień 2 Magura Małastowska – Nowica – Wierch – Magura Małastowska

Dzień 3 Magura Małastowska – Banica – Bacówka w Bartnem

Dzień 4 Bacówka – Magura Wątkowska – Kornuty – Bacówka

Dzień 5 Bacówka – Bartne – Bodaki – powrót do Krakowa


Zbiórka: Dworzec RDA w Krakowie o godzinie 10:15

Miejsce zakończenia imprezy: Dworzec RDA w Krakowie ok. godziny 18

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 29-01-2010 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
"Przewodnik: Krzysztof Magnowski, SKPG Kraków

Cena: 269 zł
[...]
Atrakcje:
[...]
• ośrodek rękodzieła w Nowicy
[...]"

Nie dość, że drogo, bo co najmniej 500 zyły, to jeszcze w atrakcjach jakieś tajemnicze miejsca... nieistniejące. Jestem tu 20 lat i nic o żadnym "ośrodku rękodzieła" nie słyszałem, a tym bardziej takowego nie widziałem. Za to domyślam się, że ta nadęta nazwa dotyczy umiejętności pana Stefana Romanika - które, owszem, warto podziwiać - jednego z ostatnich Łemków, który potrafi ręcznie - zręcznie i szybko - wykonać pradziadowymi (serio) narzędziami łyżkę, ale kto wciska taki kit panu przewodnikowi to nie wiem... Zamiast uczciwe napisać "łyżkarz" to z człowieka zrobił się "ośrodek" :shock:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 29-01-2010 18:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
[quote="felek89"]jakby kogoś interesowało...
/quote]
Dzięki za informacje. Pomysł z rajdami na rakietach śnieżnych przez Beskidy (Śląski, Wyspowy, Sądecki, Niski) i Bieszczady całkiem przyzwoity. Tylko pogratulować. Jak piszą, przeznaczony głownie dla studentów, więc niech odpoczywają i poznają urokliwe zakątki gór :)

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 23-12-2010 11:57 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
http://compass.krakow.pl/aktualnosci/23 ... snieznych/

Część obozów już dawno się odbyła ale w 2011 też nie brakuje...

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 23-12-2010 13:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Rok temu (czyli w lutym 2010) program był taki jak wyżej, w tym roku - grudzień 2010 już jest mowa o łyżkarzu ;)

Cytuj:
Zimowy Beskid Niski


Przewodnik: Krzysztof Magnowski

Termin: 06-10.12.2010

Cena: 264 zł

Trasa łatwa


Charakter trasy i regionu:

Trasa przebiega przez Pasma Magury Małastowskiej i Wątkowskiej Beskidu Niskiego. Wędrując na rakietach śnieżnych wśród tych niewysokich gór będziemy podziwiać piękne drewniane cerkwie oraz budownictwo dawnych łemkowskich wiosek. Wieczorami porozmawiamy o tym, kim byli i co tu robili ludzie zwani Łemkami.


Atrakcje:

* cmentarze z I wojny światowej projektu Dušana Jurkoviča
* cerkwie drewniane w Przysłupie, Nowicy, Bartnem i Bodakach
* spotkanie z łyżkarzem wykonującym tradycyjną metodą drewniane łyżki w Nowicy
* Muzeum Sztuki Cerkiewnej w Bartnem
* rezerwat Kornuty
* panoramy z dolin Przysłupu i Bartnianki
* możliwość zdobycia 59 punktów GOT


Trasa:

Dzień 1

Przejazd z Krakowa do Małastowa — Magura Małastowska (7 punktów GOT)

Dzień 2

Magura Małastowska — Nowica — Wierch — Magura Małastowska (18 punktów GOT)

Dzień 3

Magura Małastowska — Banica — Bacówka w Bartnem (10 punktów GOT)

Dzień 4

Bacówka — Magura Wątkowska — Kornuty — Bacówka (17 punktów GOT)

Dzień 5

Bacówka — Bartne — Bodaki — powrót do Krakowa (7 punktów GOT)



Zbiórka: Dworzec RDA w Krakowie o godzinie 10:15

Miejsce zakończenia imprezy: Dworzec RDA w Krakowie ok. godziny 18


Wyżywienie:

Obligatoryjna składki na wyżywienie – 150 zł/os. (30 zł/dzień), wpłacana przy rozpoczęciu obozu przewodnikowi, która obejmie śniadanie i ciepłą obiadokolację dwudaniową w schroniskach oraz prowiant na drogę (2 kanapki i baton)


Nie wiem czy obóz się odbył, z rozmowy z Piotrkiem Firlejem, przewodnikiem który prowadził inne zimowe obozy dla "Wierchów" wynikało, że w ubiegłym roku obozy się odbyły mimo, że były na nich tylko 2 uczestników + przewodnik. Był to rodzaj promocji, "Wierchom" zależało na tych obozach aby w jakiś sposób wypromować samo chodzenie na rakietach.
Jak było i będzie w tym roku tego nie wiem. Zazwyczaj jest tak ze aby obóz się odbył potrzebne jest minimum 7 uczestników.

A pomysł ogólnie jest bardzo fajny.

Tylko rakiety nie nadają się do chodzenia wszędzie po BN, szlakami owszem - OK , ale mocno plątają się w chaszczach.

Pozdrowienia

Basia


Na górę
Post: 23-12-2010 19:37 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Tylko rakiety nie nadają się do chodzenia wszędzie po BN, szlakami owszem - OK , ale mocno plątają się w chaszczach.

Uchachałem się po same pachy :lol: Chodzę już po BN w rakietach będzie już ze 6-7 zim i jest to najlepszy sprzęt do "chaszczowania" w zimie jaki dotąd wymyślono. Jak ci się rakiety w chaszczach plączą to znaczy że próbujesz przejść chaszcze nad czaszaczami, czyli takie o których pokonaniu na nartach nikt o zdrowym rozumie nawet by nie pomyślał.
BN jest idealnym terenem do łazikowania w rakietach, choć przyznam szczerze że propozycje w/w wymienionych tras to tak "po najmniejszej linii oporu" . Niezaciekawe, niezatrudne , no może dzień trzeci gdy z plecakiem pogania się z Magury do Bartnego...
Jeśli jednak organizator zorganizuje także w tej cenie rakiety (o ile będą jakieś przyzwoite)może to być okazja do przekonania się to tego rodzaju sprzętu dla uczestników (bo co tu kryć zakup porządnych rakiet jest dosyć dużym wydatkiem).

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 23-12-2010 20:14 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Wieczorami porozmawiamy o tym kim byli i co tu robili ludzie zwani Łemkami

Tym razem się nie uchachałem...
Albowiem przeminęli oni jak dinozaury :roll: Można się domyślić, że ludzie zwani Polakami bedą rozmawiać o tym, iż dziś prawdziwych tak zwanych Łemków już w BN nie ma :evil:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 24-12-2010 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
uruloki pisze:
Cytuj:
Tylko rakiety nie nadają się do chodzenia wszędzie po BN, szlakami owszem - OK , ale mocno plątają się w chaszczach.

Uchachałem się po same pachy :lol: Chodzę już po BN w rakietach będzie już ze 6-7 zim i jest to najlepszy sprzęt do "chaszczowania" w zimie jaki dotąd wymyślono. Jak ci się rakiety w chaszczach plączą to znaczy że próbujesz przejść chaszcze nad czaszaczami, czyli takie o których pokonaniu na nartach nikt o zdrowym rozumie nawet by nie pomyślał.


Oczywiście, że tylko takie mam na myśli.
Takie co da się przejść na nartach - to przecież nie chaszcze.
:lol:

Chodząc w rakietach po gęstych krzakach po prostu bez przerwy się w nie plątałam, w końcu zdjęłam rakiety, bo wolałam już zapadać się nieco głębiej niż plątać.

A co do samej trasy obozu - masz rację, ale weź pod uwagę że z założenia ma to być zapewne obóz dla początkujących.
Ciekawe czy w tym roku wyjazd doszedł do skutku.

Akurat byłam w tym okresie w Gorcach (na rakietach) i warunki były doskonałe, a pogoda piękna.

B.


Na górę
Post: 25-12-2013 19:56 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Czy ktoś z rakieciarzy wie, gdzie można w Polsce, albo niechby i w reszcie Europy zanabyć wiązania do rakiet takiego starodawnego moderunku?:

https://www.fabersnowshoes.com/snowshoes/accessories/work-binding

(nie, Faber nie sprzedaje tego w Europie -właśnie dostałem od nich majla)

Albo może ktoś zna Mistrza Szewskiego, który byłby w stanie coś takiego na zamówienie wykonać?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl