Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 18-04-2024 14:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tunel w Kątach
Post: 19-08-2005 10:54 
Witam
Czy ktos może cos powiedziec o tunelu w kątach ( nad samaym brzegiem rzeki) - ostatnio sie tam zapuscilem ale niestety bez siwatła i boso :) po przekroczeniu rzeki wiec niewiele zobaczylem.

Prosze o informację

RAV - Rafał N.


Na górę
   
Post: 19-08-2005 14:19 
RAV pisze:
Witam
Czy ktos może cos powiedziec o tunelu w kątach ( nad samaym brzegiem rzeki) - ostatnio sie tam zapuscilem ale niestety bez siwatła i boso :) po przekroczeniu rzeki wiec niewiele zobaczylem.

Nie wiem, czy o to pytasz, ale w Kątach, gdzieś między przysiółkiem Wola a Zagrody, czyli jak się jedzie do Myscowej, jest coś w rodzaju tunelu. Jest to sztolnia, podobno pozostałość po badaniach geologicznych jakie prowadzono w związku z planowaną budową zapory na Wisłoce. Właśnie w tym miejscu zapora ta, ma przegrodzić Wisłokę.
Nie pamiętam dokładnie ile metrów ma sztolnia, bo byłem tam chwilę temu, ale około 50-60 będzie mieć.

Oto zdjęcia (nie moje)
http://www.ssb.strefa.pl/dsn/katy01.jpg
http://www.ssb.strefa.pl/dsn/katy02.jpg
http://www.ssb.strefa.pl/dsn/katy03.jpg

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-08-2005 19:49 
Witam
Dzieki za odp. -dokładnie o to mi chodziło , lecz zmartwiło mnie to co napisales - " ma przegrodzic Wisłokę"
Czy to sa aktualne plany? czy moze po wykonaniu badań plany zażucono.

Pozdrawiam


Na górę
   
Post: 19-10-2005 10:30 
Darek Z. pisze:
RAV pisze:
Witam
Czy ktos może cos powiedziec o tunelu w kątach ( nad samaym brzegiem rzeki) - ostatnio sie tam zapuscilem ale niestety bez siwatła i boso :) po przekroczeniu rzeki wiec niewiele zobaczylem.

Nie wiem, czy o to pytasz, ale w Kątach, gdzieś między przysiółkiem Wola a Zagrody, czyli jak się jedzie do Myscowej, jest coś w rodzaju tunelu. Jest to sztolnia, podobno pozostałość po badaniach geologicznych jakie prowadzono w związku z planowaną budową zapory na Wisłoce. Właśnie w tym miejscu zapora ta, ma przegrodzić Wisłokę.
Nie pamiętam dokładnie ile metrów ma sztolnia, bo byłem tam chwilę temu, ale około 50-60 będzie mieć.

Oto zdjęcia (nie moje)
Tak, ta sztolnia 50 m długości. Z drugiej strony rzeki jest jeszcze druga sztolnia. Otwór znajduje się w polu, a niestety jest solidnie przywalony betonową płytą i nie da się wejść. Jest zalana wodą. Z relacji słyszałem, że ma z 200 m długości.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 08-01-2006 14:54 
Offline

Rejestracja: 08-01-2006 14:16
Posty: 4
Lokalizacja: Rzeszów
Plany budowy zapory są aktualne. W tym roku woj. podkarpackie otrzymało środki na prace przy zbiorniku Kąty-Myscowa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl