Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 24-04-2015 17:43 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Z racji tego, że kolega doszczętnie zniszczył mi moją dotychczasową mapę Beskidu Niskiego, szukam pozycji ciekawej i godnej noszenia w plecaku.
Chciałbym, aby dość dobrze spełniała moje preferencje: Interesuję się częścią wschodnią, mapa dla "plecakowca" (czasy przejść, szlaki, itp. miejsca godne uwagi są dla mnie dużo ważniejsze, niż inf. dla kierowców), i najważniejsze- jak najwięcej zaznaczonych wiat, schronów, szałasów itp.

(Po Bieszczadach uwielbiam nosić laminowaną mapę W. Krukara z 2009 i chyba bardzo długo na nic jej nie zamienię.)

Polecicie coś, bo nie jestem w temacie?
Z góry dziękuję.


Na górę
Post: 24-04-2015 22:30 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Bekid Niski wydawnictwa Compass, 1:50000, wyd. XI, 2014. Najświeższe i najdokładniejsze, ergo najlepsze co znam, choć oczywiscie pewnych błędów się nie ustrzegli (mapy doskonałe chyba nie istnieją...) na trasach/szlakach są kilometrówki i przewyższenia oraz czasy przejscia (choć te ostatnie nie na wszystkich). Bogata treść, dużo obiektów terenowych (krzyże, kapliczki, cmentarze cerkwiska, wiaty etc. Występuje też w wersji laminowanej (sam taką mam.) Jeśli mogę coś polecić, to to, choć oczywiście to moja subiektywna opinia.


Na górę
Post: 26-04-2015 09:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
prosty pisze:
Bekid Niski wydawnictwa Compass, 1:50000, wyd. XI, 2014. Występuje też w wersji laminowanej (sam taką mam.)

Jaka różnica w cenie w porównaniu z papierową?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 26-04-2015 13:00 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
prosty pisze:
Występuje też w wersji laminowanej (sam taką mam.)

Strona wydawnictwa nie oferuje wersji laminowanej mapy Beskidu Niskiego 2014. Jest jedynie papierowa za 9 zł (oraz kod rejestracyjny SeeMap, pliki GPS Grmin i TrekBuddy i plik graficzny PC po 16 zł). Widocznie laminowana "wyszła".
Szkoda bo wersje papierowe praktycznie nie nadają się na wędrówkę. Po kilku dniach rozłażą się na zgięciach, przecierają na rogach, a niech tylko popada trochę. Swój Niski laminowany (ExpressMap) używam od wydania tzn. od 2006 i jeszcze sie trzyma...fakt, że już jest mocno nieaktualny


Na górę
Post: 26-04-2015 18:01 
Offline

Rejestracja: 26-12-2014 17:49
Posty: 3
Lokalizacja: Jasło
Laminowana nie jest kompatybilna z mapnikiem, dlatego papierowe mapy oklejam taśmą samoprzylepną. Taka mapa jest niezniszczalna i dowolnie mogę ją zginać. Miałem w użyciu kilka map i tak pisał prosty Compass jest najlepszy.


Na górę
Post: 26-04-2015 21:27 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Alan pisze:
prosty pisze:
Bekid Niski wydawnictwa Compass, 1:50000, wyd. XI, 2014. Występuje też w wersji laminowanej (sam taką mam.)

Jaka różnica w cenie w porównaniu z papierową?


Jak mnie pamięć nie myli to zapłaciłem chyba 14 zł przy cenie zwykłej circa 9zł, więc 5 różnicy. Szkoda tylko że informacja już nieprzydatna skoro zgodnie z tym co stwierdził creamcheese laminowanych już nie sprzedają.Czemu - nie wiem, amatorów byłoby wciąż wielu, laminowana jest o niebo trwalsza od wszystkich 'zwykłych' compassówek które dotąd miałem/mam.

Jednym ze sposobów na "trwalszą" mapę może być zakup pliku elektronicznego i drukowanie sobie każdorazowo fragmentu stosownego to planowanej wycieczki (copyright by Dlugi).

creamcheese pisze:
Swój Niski laminowany (ExpressMap) używam od wydania tzn. od 2006 i jeszcze sie trzyma...fakt, że już jest mocno nieaktualny


Fakt, mój egzemplarz Expressmap wciąż w stanie idealnym (choć rok wydania na mojej to 2007(?)). Inna sprawa że stosunkowo mało go używałem odkąd 'odkryłem' Compass; różnica w bogactwie i dokładności treści (że nie wspomnę o skali) zdecydowanie na plus tego drugiego. Największą zaletą Expressa był genialny patent pozwalający w dowolny sposób i w każdą stronę składać jej segmenty.

Przy okazji - ponieważ na początku roku złamałem się wreszcie i wymieniłem zwykły telefon na smartfona, otwarły się przede mną nowe możliwości... Czy ktoś z Was używa SeeM@p-a zachwalanego przez Compass i mógłby podzielić się rzeczową opinią - działa to, nie wiesza się, rzeczywiście jest tak prosty w obsłudze jak twierdzą, innymi słowy, warto to sobie załadować?


Na górę
Post: 27-04-2015 05:10 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
prosty pisze:
Fakt, mój egzemplarz Expressmap wciąż w stanie idealnym (choć rok wydania na mojej to 2007(?)). Inna sprawa że stosunkowo mało go używałem odkąd 'odkryłem' Compass; różnica w bogactwie i dokładności treści (że nie wspomnę o skali) zdecydowanie na plus tego drugiego. Największą zaletą Expressa był genialny patent pozwalający w dowolny sposób i w każdą stronę składać jej segmenty.

Na mojej stoi jak byk : Warszawa 2006 r. ...ale może były kolejne wydania?
Skala 1:70 000 trochę za mała, a do tego przyzwyczajenia...jako wzrokowiec, nawykłem już do najbardziej popularnej (a przynajmniej najczęściej przeze mnie używanej) 1:50 000 i patrząc na "swój" Niski mam czasem problem z szybkim ocenieniem odległości. Siatka pomaga ale nie jest to już automat :wink:
Zachwalacie Compass...czas zmienić mapę :)
Pozdrawiam


Na górę
Post: 15-08-2015 00:35 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Jest nowe, XII wydanie Compassowego "Beskidu Niskiego". Dla zainteresowanych - znów dostępne w wersji laminowanej :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl