Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-05-2009 19:48 
Offline

Rejestracja: 17-05-2009 19:49
Posty: 5
Witam
Mam takie pytanko do was, czy może coś wiecie na temat Polan Surowicznych czy zostało już tam wypędzone bydło z Odrzechowej??? :?: :?: , i czy jest tam jeszcze jakieś miejsce do noclegu po pożarze chatki???? :?: :?: :mrgreen:
Z góry dzięki
pozdro :D


Na górę
Post: 20-05-2009 08:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Niecałe trzy tygodnie temu nie było... tyle mogę Ci powiedzeć... ale przez ten czas to jak co roku dolina już może być zasrana.

Nie ma żadnych sygnałów by chata miała być odbudowywana poza... wiechą na kominie który się ostał po pożarze, choć muszę Ci zwrócić uwagę, że to wcale nie spłonęła chatka studencka - ona ma się w świetnej formie i o ile ktoś tam jest to przespać się możesz.

A jeśli już Polany zostały wywołane do tablicy to może ktoś wie co to za "autostrada" została wybudowana z Polan. Odchodzi on w kierunku południowo-wschodnim w miejscu gdzie droga przez Polany rozwidla się na Biskupi Łan i Jawornik (za przejściem przez rzekę).

A wygląda to tak:

Obrazek

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 20-05-2009 08:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2007 07:18
Posty: 30
Lokalizacja: Rymanów
W sobotę 16maja wypasu jeszcze nie było.....
A ta droga, no cóż, zaryzykuję stwierdzenie, że to las będą wywozić. Duże hałdy klińca widoczne z drogi na Moszczaniec przed Szachtami przypominają te z Królika P., z których to LP autostradę zrobiło do Wisłoczka.
Ale mogę się mylić ;)

_________________
Małgocha


Na górę
Post: 20-05-2009 15:55 
Offline

Rejestracja: 17-05-2009 19:49
Posty: 5
Wielkie dzięki za informację :D :D :mrgreen: :mrgreen: :P


Na górę
Post: 16-07-2009 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
A gdyby tak człowiek autem(nie terenowym) chciał ku tym Polanom Surowicznym, to gdzie najlepiej zostawić czterokołowca i jak leźć, coby doleźć i się nie zmachać bardziej niż trzeba?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 16-07-2009 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Kombinuję do Moszczańca a potem zielonym i....Dobrze kombinuję?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 16-07-2009 14:29 
Offline

Rejestracja: 16-07-2009 14:24
Posty: 49
Witaj, ja samochodem jak najbardziej "nie terenowym" :D dojechałam do samego Wisłoka, nie próbowałam go forsować.Wprawdzie przed modtkiem jest zakaz wjazdu ,ale można jakoś dogadać się z leśniczym.


Na górę
Post: 16-07-2009 15:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Aha, czyli da się. Dzięki :) . Ja tam się z leśniczym dogadywać nie potrzebuję, kawałek pospacerować to bardzo, bardzo chętnie. Mogłbym i z Moszczańca poczłapać, tylko nie wiem czy jest tam gdzie względnie bezpiecznie samochód zostawić, cobym miał czym potem wrócić. Na ogół nie lubię jeżdzić w góry samochodem, bo potem trzeba w to samo miejsce wracać. No, ale ma ty być wycieczka na jeden dzień, a dojazd z Gorlic do Moszczańca zajmie mi pewnie z pół dnia albo i więcej przy obecnej niepewnej komunikacji. I gdzie tu wtedy jeszcze przechadzka, a gdzie powrót?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 17-07-2009 06:57 
Offline

Rejestracja: 16-07-2009 14:24
Posty: 49
WIęc jak najbardziej możesz samochód zostawić przed znakiem zakazu wjazdu, na pewno nie zginie :D kilka razy przechodzi się przez Wisłok ,więc można się zmoczyć,bo w upał to ciężko się chodzi(mało cienia). W Chatce Energetyka można odpocząć- przyjaźni ludzie.Polany cudne ja wracam jesienią.Mam nieco dalej bo znad morza....


Na górę
Post: 17-07-2009 07:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2007 07:18
Posty: 30
Lokalizacja: Rymanów
W Moszczańcu możesz zostawić samochód na dużym placu koło przystanku PKS. Raczej nic nie powinno mu się stać :) Problem natomiast może być inny, idąc zielonym szlakiem przed Surowicą są pastwiska i w chwili obecnej na pewno zagrodzone...
Ja osobiście radzę tak jak "wiewórka" .... jedź w kierunku Darowa dróżką, auto zostaw za lub przed szlabanem i dalej spokojny spacerek na Polany ( i Polańską koniecznie) :)
Pięknie tam ....
A może w ogóle uderzyć na Polany od strony Woli Niżnej przez Biskupi Łan? ;)
pozdrawiam
Gosia

_________________
Małgocha


Na górę
Post: 17-07-2009 11:39 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Gonia pisze:
A może w ogóle uderzyć na Polany od strony Woli Niżnej przez Biskupi Łan? ;)
pozdrawiam
Gosia


Nawet można samochodem wyjechać na Biskupi Łan a może i dalej - jest zagrodzona drutami pastuchów gdzies na wysokości linii łączącej szczyt Biskupi Łan ze wzgórzem 569 ale druty da się na chwilę rozpiąć - ale to chyba nie o to chodzi :-)


Na górę
Post: 28-07-2009 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
wiewiórka pisze:
Witaj, ja samochodem jak najbardziej "nie terenowym" :D dojechałam do samego Wisłoka, nie próbowałam go forsować.Wprawdzie przed modtkiem jest zakaz wjazdu ,ale można jakoś dogadać się z leśniczym.


Byłem, sprawdziłem, niemal organoleptycznie :D .Dotarłem do znaku zakaz ruchu i...zawróciłem(szlaban był oddźwignięty do góry), bo byłem jeno przejazdem, wracając ze Smereka. Wszystko się zgadza, już wiem co i jak. Idzie tam spokojnie raczej samochód zostawić tuż przed szlabanem(jeden taki sobie spokojnie stał nieniepokojony),droga całkiem nienajgorsza, a potem heja z buta. Dziękuję ludziska za radę :!: Mus odwiedzić te Polany jeszcze tego lata.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl