Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 18:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2005 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Wczoraj odbyła się pierwsza msza święta w greckokatolickiej cerkwi w Kulasznem. Budowa świątyni nie została jeszcze zakończona, w środku jest na razie pustawo, wierni zbierają fundusze na zakup wyposażenia. Cerkiew położona jest przy głównej drodze Zagórz - Komańcza, obok cmentarza przy serpentynach (tego na którym leży Jędrek Połonina). Miejsce bardzo przyjemne, wspaniałe widoki na dolinę Osławy oraz w stronę Tokarni.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/wojtushej ... m=22f0.jpg


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-11-2005 09:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
chłopy na cmentarzu chyba wprowadziły mnie w błąd, bo w weekendowym Dzienniku Polskim wyczytałem, że pierwsze nabożeństwo ma się odbyć końcem listopada. Nie wiem dlaczego twierdzili, że msza była w ostatnia niedzielę. Chyba, że źle ich zrozumiałem. Może warto więc się wybrać do Kulasznego na oficjalne "otwarcie" świątyni.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2005 11:01 
Witam, aż zadrżałem, że coś się namieszało z mszą w Kulasznem.
Sobór św. Archanioła Michała czczony jest 21 listopada, a ponieważ pierwsza msza ma zostać odprawiona w niedzielę po owym święcie, więc mniemam, że jednak jeszcze jej nie było. Trzeba ufać "Dziennikowi Polskiemu" :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-11-2005 11:53 
Anonymous pisze:
Witam, aż zadrżałem, że coś się namieszało z mszą w Kulasznem.

Pierwsza masz odbędzie się 30 listopada - w związku z odpustem przypadającym w święto jej patrona Michała Archaniola.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 29-11-2005 20:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
w końcu odbyła sie pierwsza msza, w ostatnią niedzielę (27.11), widziałem relację w TV Rzeszów.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-12-2005 21:45 
Co za dezinformacja.
Msza ma się odbyć w dniu odpustu parafialnego (który w kościele wschodnim przypada na 21 listopada) Czytam tu, że w Kulasznem to wcale nie jest 21 ale 30 listopada (ciekawe jaki to kalendarz?). W końcu msza się odbyła 27 listopada. O co tu chodzi?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 02-12-2005 15:08 
Ponieważ 21 listopada, a więc dzień odpustu, przypadał w poniedziałek, pierwsza msza została przez proboszcza, który zresztą był wtedy jeszcze w Kanadzie, przesunięta na pierwszą niedzielę po odpuście, czyli właśnie na 27 listopada.
A data 30 listopada pojawiła się przez pomyłkę, taką dziennikarzom podał w pierwszej wersji ks. Andrzej Żuraw, media to powieliły, bez sprawdzania, czy to rzeczywiście niedziela.
Czy wystarczy wyjasnień w kwestii dezinfomacji?
A msza była wzruszająca, cerkiew, jeszcze nie wykończona, wypełniła się po brzegi.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl